סביר להניח שעד שפורים יגיע הילדים שלכם כבר ישנו את דעתם לפחות ארבע פעמים לגבי התחפושת המועדפת עליהם. סביר להניח שתרוצו לחנות לפחות פעמיים כדי לנסות להחליף את התחפושת שעליה שילמתם ממיטב כספיכם ותשלמו הון בעבור בגד שנלבש לכמה שעות עד שהילדים נשברים ומכריזים שמגרד להם.

אבל יודעי (ויודעות) דבר כבר לא מתרגשים מהמשימה הלאומית למציאת תחפושת בזול רגע לפני הפורים, הם פשוט מחכים לחג ההאלווין הנוצרי שבו נהוג להתחפש ואז מתחילים את החגיגה האמיתית. ביום החג עצמו שיחול מחר (31.10), ובימים שלאחריו מורידים בחנויות את מחירי התחפושות למחירים מגוחכים שאי אפשר למצוא בשום מקום אחר.

לחגיגה הזו כמובן מצטרפים אתרי האונליין שמנסים לגרד עוד כמה שקלים (או יותר נכון דולרים) עד החג הבא. זה הזמן של הישראלים לקנות ארבע תחפושות לכל ילד בסכום כולל של תחפושת אחת בארץ ומטה ולמלא את ארגז התחפושות שיעסיק אותם ואת החברים שלהם לפחות עד פסח.

מסקר של חברת פייפאל עולה כי היקף הרכישות ברשת של הישראלים צפוי לעמוד על כ-17 מיליארד שקלים עד סוף השנה, עלייה של 20 אחוזים  בהשוואה לשנת 2017,  וכי 76 אחוזים  מהקונים הישראלים הצהירו כי בכוונתם להמשיך ואף להגדיל את היקף הקניות ברשת בשנה הקרובה.

טיפים לקנייה ברשת

משלוחים

כדי להימנע מתשלומי המסים ועמלות השילוח, עליכם להקפיד על שני כללים: לרכוש מוצרים בפחות מ–75 דולר (הזמנות אונליין בסכום של עד 74.99 דולר פטורות ממע"מ, ממכס וממס קניה) ולשלוח אותם בדואר רגיל.  אם החלטתם להזמין מאותו אתר או מוכר ביותר משבעים וחמישה דולרים - פצלו את הקנייה. אם תזמינו מעל סכום זה  תצטרכו לשלם 17 אחוזים מע"מ  ומס קניה על מוצרים מסוימים כמפורט באתר המכס.

אתרים מסוימים כגון carters או halloween costumes אינם שולחים לארץ, ותזדקקו לסיוע של חברות שילוח שיספקו לכם את כתובת המחסנים שלהם בארה"ב שם תוכלו למלא את הכתובת באתרים שלא שולחים לישראל (או שולחים בעלות יקרה ולא משתלמת) ועם הגעת המוצר למחסנים הלוגיסטיים בארה"ב תוכלו לקבל מחיר סופי, כולל מיסים ומשלוח עם שליח עד הבית.

החיסרון הוא שלא תדעו את עלויות המשלוח עד שהחבילה תגיע למחסנים. כדי להימנע עד כמה שאפשר מחוסר הידיעה הזה יש באתרים מחשבון לחישוב העלויות. שימו לב שלחבילה עד 2 קילו תשלמו דמי משלוח מינימליים, לכן מומלץ להקפיד שהחבילה לא תעבור את המשקל הזה (פשוט סכמו את משקל כל הפריטים בהזמנה) ולבחור באופציה הזולה למשלוח דרך הים. 

קופונים

הצרכנים האמריקאים אוהבים קופונים שכמעט תמיד מעניקים הטבה משמעותית. אם החלטתם לרכוש תחפושת באתרים אמריקאים כמו  בדקו אולי קיים קופון הנחה באחד מאתרי הקופונים הבאים RetailMeNot ו– DealCatcher -  וחפשו את החנות שממנה אתם  מעוניינים להזמין. אם לא מצאתם גם חיפוש בגוגל תחת שם החנות בצירוף המלים coupon או voucher עשוי להוביל אתכם לתוצאות מועילות.

קאשבק

אתרי קאשבק (Cashback) מחזירים לכם כסף לחשבון הפייפאל על כל קנייה שאתם מבצעים בחנויות מקוונות, ויכולים להגיע ל–15% משווי הקנייה. האתרים המובילים בתחום הם Ebates  Extrabux ו- BeFrugal   עליכם להירשם לאתרים האלה, ואז להיכנס לאתרי המכר דרכם.

איך משלמים

ברוב האתרים יש אפשרות לשלם דרך פייפאל, דרך בטוחה ונוחה לתשלום באתרים אונליין. אפשרות נוספת לתשלום למי שאין חשבון פייפאל היא באמצעות כרטיס ויזה נטען ב-45 שקל שניתן לרכוש בדואר (בהצגת תעודת זהות או דרכון לתושב זר ובתשלום במזומן בשקלים בלבד). לאחר הרכישה יש להטעין אותו בסכום שתרצו במטבע דולרי, יורו או פאונד. אפשרות אחרונה היא תשלום באמצעות כרטיס אשראי בינלאומי.