עקב האכילס הכי גדול של אתר הקניות עלי אקספרס (Aliexpress) הוא זמני השילוח שיכולים להתארך גם לחודש וחצי-חודשיים. כעת גם המכשול הזה בדרך לפתרון - חברת השילוח Exelot פתחה את המחסנים בקפריסין לבקשת האתר, מהלך שנועד לקצר מהותית את זמן המשלוח לארץ.

 כפי שניתן לראות בתמונה מתחת לקטגוריה ships from מופיע משלוח "ישראל" אולם מדובר למעשה במשלוח מקפריסין דרך Exelot עם שליח עד הבית. חברי קבוצת הפייסבוק AliBuy, שכבר התנסו בשירות, מדווחים על זמני שילוח של 2-5 ימי עבודה בלבד.

 נכון להיום, מדובר על מספר מאוד מצומצם של פריטים שנשלח דרך קפריסין, בעיקר מהחנות הרשמית של DEKO ועוד מספר שואבים מהמותג ILIFE אך נציגים של EXELOT מוסרים שהמבחר ילך ויתרחב לקראת ה 11.11 בדגש על מותגים מוכרים וחנויות רשמיות.

 "מדובר בבשורה מדהימה לחובבי הקניות אונליין", אומר יניב פורת מנהל קבוצת הפייסבוק AliBuy  "הלקוח זוכה גם משלוח מהיר וגם שליח עד הבית מה שלא היה קיים כמעט עד היום באתר. יש לשים לב שלמרות מה שכתוב באתר, המשלוח אינו מישראל אלא מחו”ל (קפריסין) מה שאומר שיחולו מיסים בהזמנות מעל 75 דולרים אולם עליאקספרס ככל הנראה ישנו בקרוב את הכיתוב לקפריסין כדי לשקף באופן מדויק יותר תהליך השילוח".

 "אנו עדים לאחרונה לתהליך שאתרי ענק מחפשים את הקונה הישראלי בכל מחיר", מסכם פורת. "אם מדובר באמזון ארה”ב שאפשרו משלוח חינם לישראל למוצרים קטנים ומדברים גם על פתיחת מחסנים בישראל ועכשיו גם עליאקספרס עושים מהל להתקרב ולייעל את המשלוחים".​