מעולם לא שכחנו אותו, אבל עכשיו הוא במרכז החיים של כולנו. חטיף "טורטית" עשה קאמבק מפתיע מירכתי המדפים בפיצוציות אל מרכז השיחה הציבורי. שטראוס יכולה להודות לשר לביטחון פנים, גלעד ארדן, שפרסם אתמול תיעוד מתאו של אחד ממנהיגי פת"ח, מרוואן ברגותי, שובר את שביתת הרעב של האסירים הפלסטינים עם הוופל.

בעקבות הסרטון, פרסמה "הוועדה הלאומית למען השביתה" הכחשה גורפת, בה היא טוענת כי התקשורת הישראלית מנהלת מלחמת הסברה בשובתים באמצעות הפצת דיווחים כוזבים. בעוד שהוויכוח על השביתה נמשך, טורטית היא המנצחת הברורה.

בדיקה מהירה ב google trends מראה קפיצה ברורה מאמש במספר האזכורים של המותג המיתולוגי. מוכרים במספר פיצוציות בתל אביב דיווחו על עלייה (מתונה, כרגע) בקניות של טורטית. אחד מהם כבר הצהיר שהוא מיהר להזמין משלוח נוסף כדי לא להפסיד את הבאזז.

עם זאת, המוכרים מבהירים שאף שמדובר במותג ותיק למדי, החטיף ממשיך להימכר במספרים יפים גם בימים שאינו מככב הסרטונים מטעם המשטרה הישראלית. "זה חטיף קליל וטעים. אנשים אוהבים את זה", אמר אחד מהם.

מה צריכה לעשות שטראוס עם המתנה שניתנה לה בלי שביקשה? לא הרבה, טוען הפרסומאי גיל סמסונוב.  "הקמפיין בעיצומו. כל אזכור של טורטית בתקשורת מבורך מבחינת שטראוס. להם אסור לעשות כלום. ברגע שהם יגיבו למהלך הזה, הם ממתגים את ברגותי בתור הפרזנטור שלהם, וזה יהפוך את הקערה על פיה ויעורר גל של התנגדות ושנאה. אבל כרגע, מבחינת כולם, הקמפיין באוויר. ככל שזה יצבור באזז וככל שידברו על זה יותר, זה מצוין מבחינת שטראוס", הוא אומר.

פנינו לשטראוס כדי לשאול על כוונותיהם, אבל נראה שגם שם לא ממהרים לצאת במהלכים רשמיים. החטיף נולד בשנת 1975 כדי להתחרות בחטיף ממולא רום אחר בשם "ג'מייקה". בעוד השני נעלם, טורטית נשארה וזכתה למגוון גרסאות שונות ומגוונות כמו שוקולד פרה טורטית, בפלות טורטית, שוקו טורטית, רולדה טורטית, מיני רולדה אישית עם קרם טורטית. ולאחרונה ממש גם יצאה גלידה בטעם טורטית

החטיף, הוא חטיף טבעוני ופרווה ולכן פופולארית מאד בקרב שומרי הכשרות והטבעוניים. מנגד, אנחנו יכולים לחשוב על אדם אחד שכבר לא ייגע בו יותר לעולם.