פוסט חלב תנובה (צילום: צילום מסך, פייסבוק)
מחפשים בכל מקום | צילום: צילום מסך, פייסבוק

מי שחיפש בשבוע האחרון בסופרמרקטים, בסופרמרקטים השכונתיים ובחנויות הנוחות משקה חלב קפה בטעם וניל של חברת "תנובה" - חזר הביתה בידיים ריקות, ועם אכזבה גדולה מאוד. מתברר שכבר לפני חג השבועות, וגם במהלך השבוע האחרון, לא ניתן היה למצוא את המשקה. בהיעדר תחליף- הרשת השתגעה בחיפוש אחר המשקה המבוקש.

עו"ד חן מאירי, המגדירה את עצמה כמי שמכורה למשקה, שבלעדיו היא לא מכינה קפה בבוקר, בדקה בעשרות מרכולים וחנויות נוחות באזור השרון פיזית וגם בשיחות טלפון ולא מצאה אפילו קרטון אחד.

"בכל המקומות אמרו לי שקיים מחסור בימים האחרונים ולא ניתן להשיג אותו. רק מהדלק שבזבזתי בנסיעות יכולתי בקלות לקנות שלושה ארגזים של המשקה", סיפרה עו"ד מאירי ל-mako, "יותר קל היה להשיג זהב מאשר את המשקה הזה. זה הזוי. אין לי מושג מה קרה שלא ניתן להשיג אותו. אולי בגלל חג השבועות והמבצע התקיפה בעזה. מוזר. זה אף פעם לא קרה".

גם יואב סטודנט מבאר שבע נתקל במחסור.  "בדקתי בלפחות עשרים חנויות בעיר ואי אפשר היה למצוא אותו. זה טירוף. עברתי גם בחנויות נוחות שממוקמות בתוך תחנות דלק וגם שם כלום. המדפים ריקים. בעלי החנויות טוענים שהרבה זמן יש מחסור במשקה הזה וגם להם אין תשובה מה קרה".

גם גלית מרחובות נתקלה בתופעה דומה של במחסור של המשקה וגם היא לא קיבלה שום תשובה מה הסיבה. "אני מטורפת על המשקה הזה. ולא רק אני הרבה חברים שלי. הפכנו את העיר בחיפושים ולא מצאנו וזה מדכא. מבחינתי אין תחליף לדבר הזה וכבר שבוע שלא שתיתי קפה. עברתי בהרבה חנויות וכלום", שחזרה.

גם פניות של לקוחות לתנובה בדף הפייסבוק של החברה בעניין זה לא זכו למענה.

והיו גם כאלה שספסרו במשקה. קרטון של ליטר עולה בסביבות שבעה שקלים. היו מי שניסו לנצל את המצב רכשו כמויות גדולות והציעו אותו למכירה בסכומים שנע בין 25 ל-30 שקל. והמכורים קנו בלית ברירה אבל לאחר מכן גם לספסרים אזל המלאי.

"קניתי שניים ב-50 שקל. לא יכולתי בלי המשקה הזה. התחרפנתי. טיפסתי על קירות בבית. אני מכור לזה אבל גם להם לספסרים נגמר אחרי שלושה ימים. אני שותה שש כוסות קפה ביום", סיפר א' ממרכז הארץ.

בעלי חנויות עמם שוחחנו טוענים כי המחסור במשקה קיים יותר משבוע.

"פנינו לסוכנים של תנובה אבל הם טוענים שיש מחסור במוצר אבל הם מעריכים שזה בגלל המחסור בחלב או בגלל המבצע בעזה", הסביר בעלים של סופרמרקט  גדול בדרום הארץ, "זה אחד המוצרים הכי מבוקשים אצלנו. אתה יודע כמה טלפונים קיבלתי מלקוחות מחג השבועות ועד היום ששאלו מה קורה עם המשקה חלב לקפה? מאות שיחות".

מחברת תנובה נמסר בתגובה: "על רקע חג השבועות והמצב הביטחוני היה ביקוש מוגבר לחלב לצד פחות ימי ייצור. על כן החברה החליטה להסיט את הייצור בקווים לטובת חלב רגיל במחיר מפוקח ונוצר מחסור בחלב המיוחד. אנו עושים את מירב המאמצים לחזור לאספקה מלאה שלו בהקדם".