כחלק מהמהלכים שאמזון מבצעת לאחרונה לקראת כניסתה לארץ, היא מקיימת בדיקות לבחינת כדאיות של החזקת מחסן בארץ ואחת מהן היא מבצע שילוח בחינם בקנייה ממוצרי החברה מעל 75 דולרים.

המבצע, תקף עבור תקף למוצרים קטני נפח ומשקל בלבד מה שלא הפריע לישראלים להזמין אלפי מוצרים בשבועות האחרונים שהפכו באחת לאטרקטיבים ביותר בשל הורדת מחירי השילוח ואף הרכיבו סל מוצרים, לעיתים ללא צורך כדי לעבור להגיע לרף 75 דולרים- הרף המינימלי לשילוח חינם.

"בפעילות בקבוצה שלנו בשבועות האחרונים מצאנו את עצמינו ממליצים גם על מוצרים קטנים וזולים יחסית כדי שהרוכשים יוכלו לעבור את רף 75 הדולרים אבל מנגד לא לעבור אותו כדי לא לשלם מע"מ", מספר שמואל גרול מנהל קבוצת "Outravel" ומומחה לקניות ברשת.

השיטה היא להשלים את סל המוצרים ל - 75 דולרים במדויק כדי לזכות מצד אחד במשלוח חינם אך מצד שני לא לשלם מע"מ של 17 אחוזים כמתחייב בחוק מעל לקנייה של 75 דולרים. "הבעיה היא שלא תמיד הם באמת צריכים את המוצרים הללו והרבה קנו "סתם" כדי לזכות בשילוח חינם", מספר גרול.

אלא שעכשיו מצאו בקבוצה שיטה שמבטיחה גם משלוח חינם מעל 75 דולרים אבל גם לא לשלם מע"מ. "לאחרונה הבחנו באופציה חדשה שנפתחה בשלב התשלום בקופה באמזון. בעת הזנת הכתובת למשלוח, יכול הצרכן לבחור באפשרות לפצל את הקנייה לשני אנשים או יותר ומלבד שהם יהיו רשומים תחת אותה כתובת.

לפיכך, בהזמנה אחת כל אחד מהנמענים יכול לנצל את הפרצה הקיימת ולהזמין סל מוצרים עד שווי של 75 דולר בדיוק, ולקבל משלוח חינם ללא תשלום מע"מ. בדרך זו תיהנו ממשלוח חינם, תמנעו מתשלום מע"מ וגם לא תחויבו להרכיב סל ב-75 דולר בדיוק. "למשל, בהזמנת סל שעלותו 210 דולר, תוכלו לחלק את ההזמנה ל-3 נמענים, 70 דולר על שם כל אחד, ובעצם לא תשלמו מע"מ או משלוח". מדגים גרול, "מהלך שיחסוך לכם באזור 80 דולרים".

כיצד זה מתבצע?

לאחר שבחרתם את המוצרים שברצונכם לקנות, יש להמשיך לקופה ובשלב הראשון לשנות את אופציית המשלוח ידנית לאופציה:"" FREE AmazonGlobal Shipping. בשלב הזה תוכלו לראות בשורת " Import Fees Deposit" כמה מיסים תצטרכו לשלם.

כעת המשיכו עד לעמוד בו תחלקו את המשלוח בין מספר אנשים בשורת "ship to multiple addresses". זכרו כי יש להזין את אותה כתובת לכל אחד מהמשלוחים אך לשנות את שם המקבל.

 

שנו את שם המקבל אבל השאירו את פרטי הכתובת זהים. כך תבטיחו שהמשלוח ישלח אליכם אבל מאחר ולכל אחד מהנמענים ישלח סל מוצרים (או מוצר אחד) בפחות מ - 75 דולרים,לא תחויבו במע"מ על כלל המשלוח.

"עמיתים לעבודה או בני משפחה יוכלו להזמין יחד מספר פריטים, ליהנות ממשלוח חינם אבל לא לשלם את המע"מ שנדרש עבור הזמנה של יותר מ - 75 דולרים מצד אחד וכן- לא יאלצו להזמין מוצרים שהם לא צריכים רק כדי לזכות בהטבה", מסכם גרול. "שימו לב כי בקניית מוצר אחד שעלותו היא מלכתחילה יותר מ - 75 דולרים, אומנם תזכו במשלוח חינם אבל תצטרכו לשלם מע"מ כחוק".