ביום חמישי הקרוב ייפתחו לראשונה השווקים והקניונים אחרי תקופה ארוכה של חוסר פעילות, אבל יש מי שחושבים שהצעד הזה מגיע מאוחר מדי. דודו כהן, בעל בסטה בשוק הכרמל שעובד בשוק 43 שנים, טוען שלא כולם ישרדו את התקופה הקרובה.

"לפני עשור חגגנו לשוק הכרמל 100 שנה. השוק הוא כמו ים, הוא יודע שפל וגאות, הוא לא ייגמר לעולם, אבל להערכתי מעל 30% לא יישרדו פה", העריך כהן ב"חדשות הבוקר", "יש תחושת קיפוח ותסכול בקרב הסוחרים בשוק. אם הייתם עושים סקר בקרב הלקוחות בארץ, הייתם מגלים שכולם חושבים שהשווקים הרבה יותר בטוחים מהסניפים של רמי לוי למשל. ובכל זאת, אותנו השאירו לסוף. ההתקהלות בסופרים לא פחות מסוכנת. לנו, הסוחרים בשוק, אין לובי בכנסת והכי קל לעזוב אותנו".

לא התעודדת לקראת הפתיחה ביום חמישי?
"ממש לא, כי אני לא מאמין להם. אני כמעט בטוח שזה לא יקרה ביום חמישי. צריכים לסגור את כל הכניסות של השוק ומשרד הבריאות צריך לבוא ולאשר, אני מאמין שזה יקרה אולי ביום שישי".

כמה אתה מתגעגע לבסטה שלך בשוק?
"אני נמצא בשוק הכרמל מגיל 14. גם בתקופה שהיה אסור לצאת מהבית הייתי מתפלח לראות את הכרמל, כל בוקר הייתי פה, זה חלק מהחיים שלי. מאחד עד עשר, מגרד לי 100 לפתוח כבר את הבסטה. אני חייב לומר לראש הממשלה, באוניברסיטה של החיים למדתי שאת הכסף סופרים במדרגות. את המתים של הקורונה נספור בעוד חמש שנים, יהיו אלפי מתים בגלל המצב הכלכלי שנוצר עקב הקורונה".