אוכל סיני (צילום: jupiter images)
מחירה של "ארוחת ה-RTS" היא 27% ממדד הפתיחה היומי של המניה | צילום: jupiter images

אם קרן הגידור שלכם קרסה והבנק עיקל לכם את האחוזה, אל תדאגו, אתם עדיין יכולים לקבל את השנה האזרחית החדשה עם קוויאר, כלומר קוויאר מזויף. רשת סופרמרקטים בבריטניה החלה למכור זה מכבר מוצר בעל טקסטורה וטעם הדומים לביצי הדגים היוקרתיות, אך במחיר שווה לכל נפש. מדובר בהרינג מעושן עם דיו של תמנון, מיץ לימון ותבלינים.

במוסקבה, המסעדה היפנית ניאמה קבעה את מחירה של מנת היום על פי ה-RTS - מדד המניות הנסחר בבורסה המקומית. מחירה של "ארוחת ה-RTS" היא 27% ממדד הפתיחה היומי של המניה. במידה ויום המסחר נפתח ב-690 נקודות, כפי שקרה ביום שלישי האחרון, הארוחה תעלה 186.50 רובל (כ-7 $). לעומת זאת, אם מבצע זה היה בתוקף בזמן העליות בשוק בחודש מאי השנה, היה מחיר הארוחה יקר פי ארבעה.

עד חצי המלכות

אפילו מלכת אנגליה חשה בצביטת המשבר. ה"סאן" מדווח כי המלכה אליזבת' ארגנה מכירה בחנות המתנות שבטירת בלמורל בסקוטלנד, מגורי הקיץ של הוד מעלתה, בהנחות משמעותיות של עד חצי המחיר. ציידי סחורות יוכלו למצוא בחנות חוברת צביעה של ציורי נוף של הנסיך צ'ארלס במחיר של 10 פאונד (15$) ובקבוק של וויסקי בלמורלי ב-24 פאונד (36$) לאחר הוזלה משמעותית של 6 פאונד.

בטוקיו, אנשים רבים מאמצים לעצמם בובות "דארומה", אשר ניתנות ברגיל כקמעות הצלחה לאדם המקים עסק חדש. אולם בניגוד לצבען האדום המסורתי של הבובות היפניות, לאחרונה לובשות הבובות צבע שחור – בתקווה כי חשבונותיהם של הנושאים אותן לא יגיעו לקו האדום.

בובת דארומה יפנית (צילום: Stockbyte, GettyImages IL)
מאדום לשחור - בובת "דארומה" יפנית | צילום: Stockbyte, GettyImages IL

יש זוגות בארצות הברית, שהמשבר הכלכלי אילץ אותם למכור את טבעות האירוסין ואת טבעות הנישואין שלהם. האתר idonoidont.com, אשר הוקם במקור כדי להציע דרך לזוגות פרודים להמשיך בחייהם ולהרוויח מעט כסף תוך כדי, רושם לאחרונה עלייה של 145% בתנועת הגולשים באתר.

סלובניה מצאה פיתרון יצירתי ויעיל לטיפול בבעיית האבטלה, המתפשטת כווירוס ברחבי המדינה. שירות התעסוקה הלאומי של המדינה הקים לאחרונה יחידות ניידות, שתפקידן לסייר בחברות עסקיות אשר הודיעו על הפסדים כספיים, לצורך רישום מהיר של המובטלים הטריים ועל מנת להקל על המפוטרים לקבל דמי אבטלה.