אולי תופתעו לדעת, אבל אנשים עשירים לא מבזבזים את רוב הכסף שלהם על דירות יוקרה, גאדג’טים יקרים, תכשיטים או נכסים כמו שאנשים רבים חושבים. מסקר חדש בהשתתפות 100 מיליונרים שפורסם עולה תמונה קצת שונה ממה שחשבנו - ואנחנו פשוט ירוקים מקנאה.

אולי זה בגלל תרבות האינטסגרם שאוהבת לנקר עיניים, אך באופן מאוד לא מפתיע, את המקום הראשון תופסים הטיולים. כאשר 60 אחוזים מהנשאלים אמרו שאת רוב הכסף שלהם הם מוציאים על איזו חופשה מפנקת.

אישה עשירה יושבת על ספרה עם מוחיטו (אילוסטרציה: By Dafna A.meron, shutterstock)
אילוסטרציה: By Dafna A.meron, shutterstock

ומה הסיבה? על כך ענה אחד מהנשאלים "אנחנו אוהבים לתת אחד לשני חוויות, לא מתנות". אחד אחר אמר "ב-15 השנים האחרונות כנראה בזבזתי בין 20 ל-50 אלף דולר בשנה על חופשות משפחתיות. הילדים שלי היו בלמעלה מ- 35 מדינות ו-5 יבשות".

במקום השני: אוכל. ועם כוכבי מישלן או בלי, מסעדות היוקרה מכניסות הרבה מאוד כסף. השילוב של "מזון", "אוכל בחוץ" ו"מסעדות" הוזכר על ידי יותר מ-35 אחוז מהמיליונרים והגיע ל-21 אחוז איזכורים בסך הכל. "אני בלי למצמץ מוציא 250 דולר לאיזו ארוחה בכל כמה חודשים", אמר אחד מהנשאלים.

מכונית יוקרה מול יאכטה (צילום: Andres Garcia Martin  Shutterstock)
צילום: Andres Garcia Martin Shutterstock

וכנראה שלא יצא לכם לפגוש אותם יותר מידי באיילון, או בחנייה ליד הבית - ואנחנו מדברים על רכבי יוקרה, שתופסים את המקום השלישי. כאן דווקא מדובר בירידה דרמטית כאשר רק 15 אחוז מהמיליונרים ציינו שהם מבזבזים על מוכניות.

ואיך משלמים עליהן? "אני בדרך כלל לשלם במזומן עבור כלי הרכב שלי. הרכב הבא שלי יהיה כנראה טסלה בבעלות מראש", סיפר אחד מהמשתתפים בסקר.

מסעדה (צילום: Shutterstock)
מסעדה | צילום: Shutterstock

יש כאלה שאומרים שקשה לאכול ארוחה טובה ואיכותית בלי יין משובח, והוא תופס את המקום הרביעי. רק 9 אחוז מה-100 נשאלים ציינו כי הם מבזבזים את רוב כספם על יין יקר. ואם אתם שואלים את עצמכם למה, הנה התשובה שסיפק אחד מהם: "יש לי בערך 50 בקבוקי יין (שום דבר יקר מדי, קניתי את הכל בעת ביקור ביקבים במהלך המסעות שלנו)".

אחד אחר אמר: "אני בסתר רוצה להיות הבעלים של מרתף יין גדול. זה יכול להיות תחביב יקר מאוד. אוכל טוב ויין טוב הם הסוד שלנו להתפנק".

יין יוקרתי (צילום: shutterstock | santypan)
יין יוקרתי | צילום: shutterstock | santypan

במקום החמישי והמכובד נמצאים הבגדים עם 7 אחוזים, ודי חשבנו שיהיו דווקא בראש הרשימה. לא חסרים מותגי על ובגדי מעצבים שמגיעים בקלות לעשרות אלפי דולרים, וכאלה שיש להם ארונות שלמים של בגדים ותיקים ונעליים שמעולם לא נלבשו.

"אני אוהב לבזבז על בגדים, בין היתר בגלל העבודה הניהולית שלי, בין השאר אני אוהב גם נעליים חמודות", סיפר אחד מהמשתתפים.

מכורים לשופינג? (צילום: צילום מסך , מתוך instagram)
בלייר וולדורף שופינג | צילום: צילום מסך , מתוך instagram

ומה עוד הם אוהבים? הנה שאר הדברים שהוזכרו:

אמנות/ציוד לאמנות

אופניים

יאכטות

ספרים

קונצרטים

שוקולד מריר

כלי נשק

גינון

גולף

בתים

אופנועים

סקי

אירועי ספורט

טכנולוגיה

שעונים