בואו נפנטז לרגע: מה הייתם עושים ב-140 מיליון אירו (כ-800 מיליון שקל)? התשובה הנכונה היא הכל בערך: הסכום המפלצתי הזה מאפשר לקנות כל מה שרק רוצים, ומבטל לחלוטין את ההתייחסות לכסף. סיכוי לא רע שבימים הקרובים אכן יהיה אדם שאלילת המזל תאיר לו פנים, והוא יוכל להגדיל את חשבון הבנק שלו בצורה משמעותית. בעצם, הוא יוכל לקנות את הבנק שלו.

אחרי שמחודש ינואר אף אחד לא זכה בהגרלת הלוטו באיטליה, הצטבר סכום הזכיה ל-140 מיליון אירו. האיטלקים כבר באובססיה, ודוכני הלוטו עובדים שעות נוספות כדי לעמוד בביקושים. גם תושבי המדינות השכנות נוהרים לארץ המגף כדי למלא טופס לוטו ולהשתתף בהגרלה שאולי ותשנה את חייהם מן הקצה אל הקצה. עיתון גרמני כבר הציע נופשונים באיטליה, שגולת הכותרת שלהם היא ההזדמנות למלא את טופס הלוטו הנחשק.

למות על מונרו

ובינתיים, בארצות הברית, יש אנשים ששכחו מהמשבר הכלכלי. במכירה פומבית הוצעה חלקת קבר בצמוד לקברה של מלכת כל הבלונדיניות מרלין מונרו. המחיר ההתחלתי עמד על חצי מיליון דולר, אבל מסתבר שיש לא מעט אנשים ששואפים לגעת בעולם הזוהר גם אחרי מותם. החלקה נמכרה בסופו של דבר בסכום של 5 מיליון דולר.

סטיבן שפילברג, הבמאי שהפך למכונה כלכלית משומנת, מדורג במקום השלישי ברשימת עשירי הוליווד מעל גיל 50. מה הוא מתכוון לעשות עם הכסף? עוד עסקים, מסתבר. הבמאי המחונן רוצה לקנות את אולפני "דרימוורקס" ולהעביר אותם לבעלותו. לסרט הזה, אפשר לצפות, יהיה סוף טוב, לפחות מבחינת שפילברג.