מטוס אל על ממריא (תמונת AVI: חדשות1 ערוץ 2)
המנכ"ל ויתר מרצון על 15% משכרו. אל על | תמונת AVI: חדשות1 ערוץ 2

אחרי שהודיעה הבוקר (ה') כי המנכ"ל חיים רומנו יוותר מיוזמתו על 15% ממשכורתו בשנה הנוכחית, דיווחה חברת אל על לבורסה כי שכרם של יו"ר הדירקטוריון החדש, עמיקם כהן, והדירקטורים המכהנים - דווקא יתעדכן השנה כלפי מעלה, לראשונה מזה 4 שנים.

שכרם של חברי הדירקטוריון - סגני היו"ר תמי בורוביץ' ויודי לוי והחברים אמנון ליפקין-שחק, איזי בורוביץ', עמיעז סגיס, נדב פלטי וערן אילן, יעמוד מעתה על 61,170 שקל לשנה - ויתקבל ב-4 תשלומים שווים. בנוסף, הדירקטורים יקבלו 2,280 שקל על השתתפות בישיבה, 1,368 שקל על השתתפות בישיבה באמצעי תקשורת, ו-1,140 שקל על החלטה בלי התכנסות בפועל.

בנוסף, החברה הבהירה כי לא יחול שינוי בזכאות הדירקטורים לקבלת כרטיסי טיסה - והודגש כי הגמול השנתי והגמול על השתתפות בישיבה יגיעו להם בנוסף לכרטיסי הטיסה.

עוד הודיעה החברה כי אושר מינויה של יודפת הראל לדירקטורית.

ובחזרה להודעתו של רומנו, ההודעה מתייחסת לשכר אותו יהיה זכאי רומנו לקבל בשנת 2009. הוויתור האמור נעשה על רקע המשבר הכלכלי העולמי והמציאות בשוק התעופה.

יצויין כי על פי תנאי ההעסקה, צמוד שכרו של מנכ"ל אל על לביצועי החברה. מההודעה משתמע כי רומנו יוותר גם על 15% מהמענקים אותם יקבל בגין ביצועי החברה.

עלות השכר של רומנו הסתכמה ב-2007 ב-10.6 מיליון שקל, לא כולל אופציות. אין זו הפעם הראשונה שרומנו מקצץ ביוזמתו מתנאי שכרו. בשנים 2006 ו-2007 ויתר רומנו על אופציות להן היה זכאי ובשנת 2005, השנה בה נכנס לתפקיד, הוא דחה מיוזמתו ב-3 שנים את קבלת הבונוס לו היה זכאי באותה שנה.