אין תמונה
קציצות ברוטב של הום מייד. אוכל מבית אמא מינוס השמן

א' – איתי, איתי שגב, אי

הגעתי לאי בידיעה שלא אוכל לשרוד פיזית, וכדי להגיע רחוק החלטתי, אני, איתי, להיעזר באיתי שגב. שיתפנו פעולה, תכננו תכנונים, חשבנו מחשבות וביחד הגענו לגמר. השורדים, כמו רוב האנשים, אינם מכירים את איתי, הם מכירים את איתי שגב, ואותו הם ציפו לפגוש –אז מי אני שאחבל להם בציפיות? איתי שגב עבורם הוא השטותניק, הליצן, הלא רציני, החופר. עבורי איתי שגב הוא מה שאני מראה להם. איתי שגב חיפה על איתי המחושב, השקול, הרציני. זה שמודע למה שקורה סביבו ולמה שיקרה בעתיד. בכל פעם שאיתי רצה לחשוב ולתכנן מהלכים, איתי שגב דאג להסתירו. זאת הייתה האסטרטגיה שלי.

לרכילויות הכי מעניינות - הצטרפו ל-mako בידור בפייסבוק

ב ' – בוקי

הרבה אנשים שלא מבינים ש"הישרדות" זה משחק, כועסים עליי שלא אפשרתי לבוקי את הסיכוי להיות חלק משלישיית הגמר. הייתה לי אופציה ודאית להיות בשלישייה – ידעתי שאנה וענת לא רוצות אותו בגמר. יכולתי לבחור לשלוח את בוקי למבחן אש ובסיכויים קלושים לנסות לנצח את אנה. אבל מהלך כזה היה יכול לסכן את הוודאות שלי בגמר – אנה וענת היו יכולות לשנות עמדות ולנסות להדיח אותי (מה גם שלא לגמרי הייתי בטוח שבוקי לא דיבר אתן כבר).

ההדחה הזו נעשתה בצורה הכי מכובדת, והיא אפילו סיכנה אותי אסטרטגית, מאחר שבמקום לשקר לבוקי ולהפתיע אותו במועצת השבט כשיגלה שאני מדיח אותו – אמרתי לו מראש. גיליתי לו שאצביע נגדו ואף ביקשתי ממנו שיצביע נגדי. תחרות הוגנת – כל אחד ינסה לשכנע את הבנות. בוקי, אגב, מעולם לא היה בן ברית שלי. הלכנו ביחד והתקדמנו מאינטרסים בלבד. בוקי ניסה להדיח אותי כמה פעמים ואף אמר שבשביל להשאיר את עצמו במשחק הוא מוכן להדיח אפילו את יוליה. אז מה אתם אומרים על זה? בוגד בבת הברית וחברתו הטובה? ממש לא. בוקי הבין שזה המשחק, לשרוד, והוא צדק כשאמר את שאמר. ולכן גם אני צודק. בטוח שאם לא היה מדובר בבוקי אז לא הייתם חושבים על המודח ה"נבגד" אלא על המדיח שעשה את המהלך הנכון ואת מה שכל אחד מכם היה עושה. אבל בוקי הוא חביב ואהוב הקהל, ולכן איתי שגב הוא "זבל שבוגד בחברים שלו" (ציטוט מטוקבק). 

בוקי נאה (צילום: ורד אדיר,  יחסי ציבור )
בוקי נאה. הדחה מכובדת | צילום: ורד אדיר, יחסי ציבור

ג' – גבר

"גם 20 מיליון לא יוציאו אותך גבר", כתב תורג'י בווילת המושבעים. אולי הוא צודק מבחינתו, אך רק מבחינתו ומבחינת שכמותו. בעבר חוויתי תקופות לא קלות שבהן נאלצתי לשרוד, לדאוג ולהילחם על מחייה. בתקופות כאלה הייתי מוכן "להתחנף" ולהשפיל עצמי גם בשביל 1,000 שקל. הייתי מוכן להשפיל ראשי כדי להרים את ראשה של בתי וכדי לא להחסיר ממנה כלום. בתקופות האלה הצלחתי לשרוד גם בזכות מעשיי, אשר על פי משנתו של תורג'י ומצדדיו גבר אמיתי לעולם לא יעשה. דעתי ותפישתי הפוכה. עבורי גבר הוא מי שבשביל לשרוד (בחיים כמו גם במשחק) נלחם באגו שלו ומנצח את עצמו. מי שמצליח לשרוד בכך שהוא "פוגע בכבודו" שלו עצמו. מבחינתי מי שמשתמש באגו כדי לפגוע ולהחליש אחרים – גם "20 מיליון אגואים" לא יוציאו אותו גבר.

ד' – דורון מלך האי

אם באגו עסקינן, אז דורון מלך האי הוא הסופר אגו שלי. הוא מנגנון ההדחקה שלי, הוא זה שמשכיח קשיים ובכל פעם שהוא מופיע לא מאפשר לי לסטות מהדרך. הוא המוסר שלי, האני עליון שלי.

ה' – הישרדות

לשרוד זה המשחק, וכל האמצעים כשרים. המשחק שבו הערכים נגזרים מהנורמות. חייבים לשרוד, וכל אחד יכול לקבוע את המחיר. לכל אחד קווים אדומים משלו. כשלא עושים את ההפרדה בין המשחק למציאות, בין האדם לשחקן, וכשפוגעים מילולית באדם – זה מחיר שלא הייתי מוכן לשלם ולכן לא שילמתי. מזל שהצלחתי להגיע לאן שהגעתי ולא לחצות את הקווים האדומים שלי.

ו' – וי.איי.פי

כך הגדירו אותנו, "ורי אימפורטנט פיפל". אני לא מבין למה אני ורי אימפורטנט.

הישרדות VIP פרק 26 (צילום: ורד אדיר)
אני. לא מרגיש ורי אימפורטנט | צילום: ורד אדיר

ז' –

זה מה שאכלנו במהלך שהותנו על האי. ואם על כל פעם ששאלו אותי אם נתנו לנו אוכל כשלא היו מצלמות הייתי מקבל שקל – לא הייתי צריך את המיליון.

ח' – חנפנות

זאת התדמית שיצרתי לעצמי, ובמודעות מלאה, ואני לא מתכוון להתנצל על כך. זו הייתה האסטרטגיה שלי פעמים לא מבוטלות. לכל המבקרים והסולדים מהתנהגותי הנלוזה, אני יכול רק להגיד שיש בכם מן הצביעות. גם אם הייתי חנפן בקיצוניות כזו כמו שחושבים, הייתי כך רק במשחק. מבחינתי באתי לעבוד.

הרבה מהמבקרים באי ומחוצה לו חיים מחנופה וגרוע מכך – נהנים ממנה. הרבה מהווי.איי.פי נעלבים לא מעט פעמים שלא מזמינים אותם להשקות, שלא מתחנפים אליהם. בשנים האחרונות אני עובד מאחורי הקלעים עם "סלבס". הם רגילים שמתחנפים אליהם, הם אוהבים את זה ולכן דאגתי להעניק להם את מה שהם כל כך אוהבים. אני שמח שאיתי החנפן זה החטא שלי, שמח שבחרתי באסטרטגיה הזו כדי להתקדם במשחק ולא רמסתי כבודם של אנשים בשביל להשיג את שהשגתי ב"רמיסת" כבודי שלי.

לשמחתי, אך גם לצערי, הוכחתי לעצמי את מה שחשבתי ואת שכולכם יודעים. אם תחשבו, אולי תוכלו להיזכר בלא מעט פעמים בהם התחנפתם כדי להשיג דברים. תחשבו על מוכרת בחנות בגדים שמחמיאה למראה שלכם בשעה שמודדים בגד, ואיך אתם מאמינים לה ומוחמאים. תחשבו על חברי הכנסת שפילסו דרכם בזכות לחיצת ידיים, נישוק תינוקות וזקנים של רבנים ועל כך שאנחנו, ששונאים חנפנים, נתנו להם את התמיכה ואפשרנו להם להתקדם (אני ממליץ לקרוא את שירו של דוד אבידן "הפוליטיקאים של הרצון". הוא מסביר זאת טוב ממני. אני רק חייב להזהיר אתכם שבשעת קריאת השיר תגלו שגם אתם הפוליטיקאים שעליהם הוא כתב).

ט' – טאילנד עם שגיאת כתיב

אין לי משהו בטי"ת. ת"ו יש לי הרבה. אז טי"ת מבחינתי זה טאילנד, וטאילנד זה מקום שלא נראה לי שאבקר בו שוב.

מוצ'ילרים - תאילנד (צילום: Tanya Clyde, Istock)
תאילנד, כלומר טאילנד. כנראה שלא נתראה שוב | צילום: Tanya Clyde, Istock

י' – יופי

במשחק שבו האמת והשקר מתמזגים חייבים למצוא את היופי. שלוש אמיתות ישנן בעולם – אמת היחיד, אמת הרבים ואמת הנוי. אמת הנוי היא האמת היחידה שאינה שקרית ושאינה שוללת ומקבלת ואינה חלק מהרע. היא האמת הפנימית, היצירה הפנימית שבתוכנו. אז נכון שהשקיעה בתאילנד, כשמצליחים לבודד אותה מחוסר האונים והקושי הרב, היא אחת השקיעות היפות שיש, אבל את היופי שלי מצאתי בעיקר במחשבות. (על שלוש האמיתות האלה תוכלו לקרוא בהרחבה בשירו של טשרניחובסקי: "שלוש אמיתות". מה אתם אומרים, אולי נחליף את המיתוג שלי מחנפן לפלצן?).

כ' – כוח

מה נעלה יותר – כוח או מוח? מה הישרדותי יותר? שלישיית הגמר היא האין תשובה.

ל' – לבד

כמה לבד. כמה מחשבות. כמה לא הייתי לבד וכמה זמן איכות ביליתי במחשבותיי עם אורי. "כשבדידות אינה פחד נולדת שירה", כתב נתן זך, ואני לא בטוח שהוא עצמו מבין עד כמה הוא צדק.

"הישרדות VIP פרק 24"
משה פרסטר. חבר אמת

מ' – משה פרסטר

חבר אמת. 20 שנה של זוגיות חברית המובנת לנו מאליה. שנינו יודעים את זה, שנינו מבינים שטעינו (אני ב"התעללות" כפי שהגדירו סובביי והוא בפרשנות), שנינו מבינים שלעולם לא נעשה רע במתכוון אחד כלפי השני. תשאלו את משה אם אתם לא מאמינים. אני לא פוחד להתנסח בשבחו כי אין אינטרס. אבל אם אני טועה, אפילו היפותטית, ומשה לא יתן לי את קולו, אני אאבד את האמון בבני אדם באופן מוחלט.

נ'– נטלי דדון

גם כאן אני לא פוחד, כי אין אינטרס, ולכן אני יכול ולחשוף בפניכם שיש לי בת משפחה שקוראים לה נטלי דדון, ואני אוהב אותה כמו אחות ( ולא במובן הערסי של המילה). אגב, חמי אין לך מה לדאוג – אני מאושר בשבילכם ואני אוהב אותה ממקום טהור ותמים.

נטלי דדון (צילום: ורד אדיר,  יחסי ציבור )
נטלי דדון. אוהב אותה כמו אחות | צילום: ורד אדיר, יחסי ציבור

ס' – סמסו את הספרה 7 למספר 7272

אלא אם כן אתם מעדיפים ספרה אחרת, וזה גם בסדר כל עוד מסמסים את הספרה 7.

ע' – ענת הראל

זוכרים את אחד מרגעי השיא של "חנפנותי", שבו אמרתי לענת שאני אשמח להיות אתה בקשר אחרי הישרדות? איזו חנופה, כמה אינטרס. אז הנה, אני אומר זאת שוב, דווקא כשהיא יריבה שלי בגמר. אני אומר את זה ממקום הכי לא אסטרטגי, שעלול לעלות לה את מספר התומכים.

הישרדות VIP פרק 22 ענת הראל (צילום: ורד אדיר,  יחסי ציבור )
ענת הראל. אשמח לשמור על קשר | צילום: ורד אדיר, יחסי ציבור

פ' – פכטר ברק

צלם הפפארצי הזה מלווה אותי לא מעט מאז שאני וי.איי.פי. מתי כבר תהיה "הישרדות וי.איי.פי 2"? אני כל כך רוצה לחטט באף ברמזור מבלי חשש, כל כך מתגעגע לפרטיות הסבירה שהיתה לי כשהייתי "סלב לייט".

צ' – צפייה בהישרדות

הצפייה בהישרדות מחזירה אותי לשם, או אולי מביאה את העבר אל ההווה. קשה לי לצפות, והרבה פרקים לא ראיתי (למעט הייליטס מהאינטרנט). קשה לי לראות עצמי במצבי קיצון, קשה לראות איך האמת מתנפצת לי בפנים וכשלעולמי הקסום מתגלית מציאות שאינה מקסימה. אני קורא לדורון שיעזור לי להדחיק.

אין תמונה
קציצות ברוטב של הום מייד. אוכל מבית אמא מינוס השמן

ק' – קר

קשה כל כך לשרוד באי (אגב, גם במציאות). קר כל כך. אבל זה לא הקושי האמיתי. קשה עוד יותר לאבד שליטה, לאבד מודעות, להילחם כדי לא לאבד עצמך, לחשוב, לא לדעת. קשה ואף בלתי אפשרי להסביר את מה שחווינו באי. למעשה, אף שורד מאף עונה לא הצליח להסביר את מה שרק אנחנו הרגשנו ומרגישים עד עצם היום הזה ומי יודע עד מתי.

ר' – ריאליטי

אני הרבה זמן כבר לא בפרונט, עיקר עבודתי נעשית מאחורי הקלעים. קשה להתרגל להיות מול מצלמות שוב, ועוד יותר קשה לא לחוות הכל מנקודת מבטם של הצלמים, אנשי סאונד, במאים ועורכים. הייתי וי.איי.פי כי כך המצלמה ביקשה, אבל רוב הזמן חוויתי את חווייתם של אנשי הצוות. נזכר במשימה שבה היו צריכים לכתוב מי מהשורדים הכי נואש לקאמבק, כצפוי הרוב החליט שאני, וכאן המקום לציין שלא הלכתי לתוכנית כדי להיות סלב (טוב לי מאחורי הקלעים), ולא הייתי עוזב את בתי בשביל חוויה. רוצים את האמת? הלכתי בעיקר בגלל הכסף, ורק לאחר שבתי נתנה את ברכת הדרך. אני לא מצטער, כי בראייה לאחור גם לא הייתי מוותר על החוויה.

אין תמונה
אני באחת המשימות. הלכתי רק בשביל הכסף

ש' – שקט

עד שהגעתי לאי לא האמנתי כמה רעש יכול להיות בשקט, וכמה אני מייחל לשקט כשרעש. כמה רציתי במשך שהותי באי שאורי תשלח לי שקט בקופסה מארץ רחוקה – ארץ שבה היא נמצאת ושבה רציתי להיות כל הזמן.

ת' – תובנות

למדתי על עצמי הרבה בזכות מה שחוויתי. אני עדיין לומד. אם מנקים חומריות ומתעלמים מהמיליון הכל כך מיוחל – אז מבחינתי ניצחתי. ניצחתי את עצמי ובעצמי, ניצחתי את התדמית שהדביקו בי. אולי עדיין נשארתי השטותניק, החופר, ה"משוגע", אבל התווספו תכונות נוספות. עכשיו אני מאמין שמבינים שאני כן יכול להנהיג, לגבש ולסחוף לעבר מטרה. איתי הוא מישהו שיכול לעמוד במקום ולא לזוז עד שיגשים את מטרותיו. אני לא לוזר, אני ווינר ולא רק בגלל היותי פיינליסט (חנפן? פלצן? אז עכשיו שחצן).

 >> לכל כתבות המגזין