שבוע אחרי לידת התינוקת קרן פלס ברחה מחופשת הלידה. זה היה או זה או לשבת ולבכות. אז היא החליטה לחזור לעבוד, לחזור לתיאטרון. "את יושבת בבית עם ההורמונים ויש מין דיכאון כזה. אחרי הלידה הראשונה היה לי קשה, בחודש שנתתי לעצמי להיות בבית הרגשתי שזהו, זה הסוף. התמונה שיש לך היא שמעכשיו תשבי כל היום בבית ותניקי. אז אחרי הלידה השנייה, של לונה, ידעתי שאקום ישר ואצא. פחדתי להרגיש תחושת חוסר משמעות ורציתי לקחת שליטה על החיים שלי בחזרה. בגלל זה גם נכנסתי למשטר תזונה והתחלתי לעשות אימונים. אחרי חודשים של היריון שכולם מעירים הערות, אם את אוכלת או לא אוכלת, אם את ישנה מספיק או לא, ואחר כך הגוף עובר טראומה ואז עוד יונקים ממך, הייתי צריכה הפעם להתמודד עם עיקומי אף, עם 'מה היא חוזרת לעבוד כל כך מהר?', כאילו שמישהו שאל אותם".

כבר שנים היא מצליחה לעשות בו זמנית דבר והיפוכו: מצד אחד, לא שואלת אף אחד ועושה מה שטוב לה. מצד שני, מנסה למצוא חן בעיני כולם. וסוף סוף זה עובד. זה לקח זמן, הביקורות היו קשות, אבל פלס לא עצרה והמשיכה לעשות בדיוק את מה שהיא יודעת ואוהבת. עד שניצחה. היא ננעצה בלב המיינסטרים, עושה הכל: מוציאה אלבומים, כותבת מוזיקה לתיאטרון, מתקתקת טור שבועי בעיתון, עושה קמפיינים ל"זברה" ול"שומרי משקל", אוהבת ונאהבת על ידי נועם טור, אמא לשניים, ועכשיו גם שופטת ב"כוכב הבא". כולם אוהבים את קרן. אף אחד כבר לא יורד עליה או על מה שהיא מייצגת, ופלס לא יכולה להסתיר את ההקלה.

קרן פלס
אני מגדלת מלא אנשים בבית ואיכשהו לכסף יש נטייה להעלם. פלס | צילום: גיא כושי ויריב פיין לזברה

מה בך עורר אנטגוניזם?

"זה היה ממש מפגר לרדת עליי, למבקרים היה קשה לעכל את הדבר שאני מביאה איתי שהוא קצת ניטרלי".

אולי מרגישים שאת טפלון, שום דבר לא דובק בך. את שומרת על תדמית מתוקה ונקייה, אף פעם לא תהיה לך התבטאות מעוררת מחלוקת.

"איזה התבטאות יש לשלמה ארצי? הלוואי ששמים אותי באותה סירה איתו. אני צריכה לשבת ולטנף על אביב גפן ואז אני לא אהיה חמודה? מה החוכמה לקלל את אביב גפן? כולם עושים את זה, ובצדק. אביב הוא האדם היחידי שאני מחזיקה נגדו משהו, אחרי שדיבר עליי מגעיל ב'דה וויס'. אמא שלי נעלבה והתקשרה לספר לי. מעבר לזה, כשקוראים לי חמודה ומתוקה, אני מיד חוטפת קריזה. אלה לא  מילים שהיו אומרים על גבר, זה נועד להקטין".

אבל גם את נמנעת בכוונה מהזירה של הגדולים, מלהביע דעה פוליטית. נגיד עמיר בניון, אפשר כמובן לא להסכים איתו, אבל לפחות הוא אומר משהו. הרי כתבת ספר על פוסט טראומה, אבל לא הבעת את דעתך על המצב במדינה.

"זה מסובך. אני אישית חושבת שצריך לתת בשביל שלום, אבל אז חופרים מנהרות לחדר האוכל של קיבוץ בארי, שם גרה החברה הכי טובה שלי ושל מירי (מסיקה). ואז אני נהיית ימנית. צריך מנהיג מאוד אמיץ. רבין היה כזה גם שרון. היה רגע במלחמה שביבי נתן נאום חזק ואמרתי שיש סיכוי שהוא גם כזה. אבל אני עדיין מחכה. אני מוצאת את עצמי בוחרת בו כי אני מסתכלת סביב ושואלת: מי עוד יכול לעמוד שם? ב-2009 הצבעתי ביבי ובבחירות הקודמות הצבעתי ליאיר לפיד אבל אפשר לומר שנתתי את הקול שלי לביבי שוב. אני מאוד מאמינה בלפיד, בעיני אם הוא יהיה ראש ממשלה יהיה פה שלום".

קרן פלס
אני בטוחה שנועם דוקר נהדר. פלס וטור בדרום אפריקה, נובמבר 2014 | צילום: מתוך הפייסבוק של קרן פלס

כמו שאני שוקלת כבר שקלתי פעם

האובססיה הרכילותית סביב פלס בחודשים האחרונים התמקדה בנושא שאין מרתק ממנו, שמהדורות חדשות מתחילות בו, ומכבשי הדפוס עוצרים בגללו. הדיאטה שלה. אחרי מארינה מקסימיליאן ונינט, גם פלס מציגה גזרה דקה. זה עלה לה ב-29 קילו שירדו מאז הלידה.

אפשר לטעון שהתיישרת עם הציפיות מנשים שאת יוצאת נגדן: להיות קטנות ורזות.

"המנדט צריך להיות אצלך. הרי כמו שאני שוקלת עכשיו כבר שקלתי פעם, פשוט העליתי את כל זה וזכותי לא להישאר עם עודפים אחרי ההיריון. לתקוע קרואסונים ושוקובו בלילות זה לא בריא, אפילו אם את בהיריון. כשארזתי בדרך לדרום אפריקה, לקחתי מזוודה ששקלה 25 קילו ונועם בקושי הצליח להרים. ואני אומרת לו: 'נועם, אתה קולט שזה היה עליי המזוודה הזאת?'. אני הייתי המזוודה!".

ציפור לחשה לי ש"שומרי משקל" שילמו על הקמפיין חצי מיליון.

"אני אענה לך פוליטיקלי קורקטית: לא משלמים היום כמו פעם. כל סכום שמשלמים עכשיו הציעו לי פעם פי שלושה".

אז פעם הציעו מיליון וחצי?

"לא אישרתי את הסכום. תכתבי: 'הטפלון אינו מאשר ואינו מכחיש'. אבל משלמים ואני שמחה שמשלמים לי את הכסף הזה שמתבזבז איכשהו. אני מגדלת מלא אנשים בבית ואיכשהו לכסף יש נטייה להעלם".

קרן פלס
לא חייבים לתקוע קרואסונים בלילה. פלס לפני הדיאטה | צילום: צילום עידו איז'ק מתוך קמפיין שומרי משקל

באמת סיפרת שהאימהות שיבשה אותך. שהתחלת לקחת מתנות יח"צ כי נבהלת מכמה שילדים זה יקר. גם לקרן פלס ולנועם טור יש דאגות כלכליות, משכנתא על הראש?

"אנחנו זוג צעיר סטנדרטי. אנחנו לא בעשירון העליון, ובטח לא במאיון העליון. אנחנו גרים בדירה שכורה. את הכסף שהרווחתי בשנת הפריצה הגדולה שלי השקעתי בקניית דירה קטנה בתל אביב שהשכירות שלה משלמת את המשכנתא. מה שאנחנו מרוויחים זה בערך מה שאנחנו מוציאים".

לא רוצה לסכסך, אבל בעוד את עובדת המון, אפשר למנות את הדברים שנועם עשה, חוץ מהקמפיין ל"פוקס": למד להיות סקיפר, למד לטפל במים, ללמד פילוסופיה ופסיכולוגיה ובודהיזם...

"כן, ועכשיו הוא לומד רפואה סינית. ושכחת עוד משהו: הוא למד לחרוט בעץ. הוא כל היום חורט ומנסר בעץ".

איך את מסבירה את הפער הזה?

"מישהי הגדירה אותו כנזר הבריאה ואני הולכת עם זה. נועם מגדיר לעצמו איך צריך לחיות. הוא כזה אנטי ממסדי וכל כך נונקונפורמיסט – הוא עושה מה שהוא רוצה".

את לא שולחת אותו להביא קצת כסף הביתה?

"לא. למה לי? אם היה לי בן זוג שעסוק בלהביא כסף הייתי צריכה לשבת בבית ולהיות עם הילדים מבוקר עד לילה. הייתי מזדקנת מייאוש. מצד שני, יש לי מישהו שחי את החלומות שלו כל פעם. הוא זמין לעולם וגם זמין לילדים".

כל החידושים בעונה השנייה של
אם היה לי בן זוג שעסוק בלהביא כסף הייתי צריכה להיות עם הילדים מבוקר עד לילה. פלס ב"כוכב הבא" | תמונת AVI: מתוך הכוכב הבא, שידורי קשת

אפשר לקרוא לו Trophy husband?

"אני לא מממנת את נועם. הוא הרוויח סכומים של כסף בחייו ואותם הוא הצליח בכישרון רב לבזבז והוא מצליח עד היום. יש לו כסף ובכל מקרה, כל דבר שאני עושה – מגיע לו חצי מוחלט ואולי אפילו יותר. חוץ מזה, הוא בשנה שנייה מתוך ארבע שנות לימוד של רפואה סינית, טווינה. נראה לי שאחרי שהוא יסיים ללמוד רפואה סינית, הוא יעסוק בזה. לדעתי הוא יפתח קליניקה".

אני בטוחה שיש בחורות שישמחו להידקר על ידי נועם.

"יו, אני מה זה ממליצה. אני בטוחה שהוא דוקר נהדר".

את לא קנאית, אה? קראתי בריאיון שהיית מפרגנת לו לילה עם בר רפאלי.

"אמרתי שאם גופו יבגוד בו יום אחד והוא יבוא ויספר לי – אני לא אעזוב על זה את הבית ואז הייתה שיחה על בר רפאלי והוא הביא את הפאנץ'. את לא מבינה למה זה מצחיק?".

מבינה, אבל לא יודעת אם זה היה מצחיק אותי אם הייתי את.

"אבל אם היית אני היית יודעת שהוא כבר מכיר את בר שנים ולא קרה בניהם כלום. אז ממנה אני הכי פחות מפחדת בעולם. אני מפחדת מזאת שהוא עוד לא פגש. זאת שכותבת שירים יותר יפים, והיא יותר יפה והיא אמא יותר טובה. ממנה אני יכולה לפחד, אבל אני מקווה שאין כזאת".

זה בסדר שאסי עזר קינא בי

מה שבטוח הוא שאין אחת כזאת שעל הדרך גם עושה סיבוב הופעות של האלבום הרביעי שלה, עובדת על המופע הבא שלה, "לבד על הפסנתר", עשתה שתי עונות של "בית הספר למוזיקה" ועכשיו קופצת לליגה של הגדולים כשופטת בעונה השניה של "הכוכב הבא" (שלישי ב-21:00). קרן היא חלק מרענון נרחב של הקאסט: רותם סלע מחליפה את אסתי גינזבורג לצד אסי עזר, הראל סקעת ואסף אטדגי יתפסו את מקומם של השופטים צביקה הדר ורני רהב, ורק מוקי שומר על כסאו. בניגוד לעונה הקודמת, שלב האודישנים לא עובר בשידור חי. הוא כבר צולם לפני כשבועיים בארבעה ימים אינטנסיביים. "דחסו שמונה תכניות של אודישנים לכמה ימי צילום כדי שנאבד את השפיות, כמו משתתפי 'האח הגדול'. מוקי נשאר לישון במלון באזור כי הוא מלך, אבל אני עבד, אז חזרתי בלילות לילדים שלי – להניק".

את הצוות היא מכירה היטב: מוקי הוא חבר טוב ("כמו אח") שנהגה להתנשק איתו מדי ערב על הבמה במחזמר "הלהקה", להראל סקעת כתבה כמה להיטים וגם לרותם סלע היא התקרבה במהלך הצילומים והספיקה להדביק לה נשיקה על הסט ברגע של איבוד דעת. אבל עם אסי עזר דווקא לא תראו את פלס מתנשקת. עד לא מזמן בתוכנית הבוקר שעזר מנחה עם דפנה לוסטיג ברדיו תל אביב, הקדישו פינה שבועית לא מחמיאה, "מדברי קרן פלס", שבה הקריאו את הטורים שלה והתבדחו על חשבונה.

בר רפאלי
נועם כבר מכיר את בר שנים ולא קרה ביניהם כלום. בר רפאלי | צילום: מתוך האתר TLiFE

נעלבת?

"הייתה להם פינה שנועדה לכתוש אותי, אבל זה בסדר לקנא. זה נסלח. אני חושבת שאני בכלל מזכירה לאסי את עצמו. אז בהתחלה הוא נורא פחד ממני, הוא כמעט ברח כשהוא ראה אותי, אבל מיד כשהגעתי ערכתי לו שיחת הבהרה. וזהו, השארתי מאחורה את הקשקוש הזה".

איך זה לעמוד במעמד הזה, להיות הבן אדם שיכול להגשים חלום או לנפץ אותו?

"בואי נגיד את האמת, החלומות של רובם יתנפצו. אתה יכול לזכות ועדיין החלום שלך יתנפץ. המקצוע הזה אכזרי בצורה בלתי רגילה. וגם אחרי שהצלחת, אתה יכול להיעלם. בועז מעודה היה שם בטופ. אני כתבתי לו, הוא עשה תקליט זהב והצליח באירוויזיון, אבל עכשיו הוא לא פעיל כמעט, בעיקר יחסית למארינה שלא זכתה אבל חולשת על העולם".

מה הסוד שיגרום להם להצליח או להיעלם?

"הדרייב להישאר. בועז מעודה בחר ללכת לגור במושב בצפון ולהתחבר לאלוהים ומארינה בחרה להיכנס לגוב האריות בתל אביב".

הדרייב זה משהו שגם מאוד אפיין אותך.  

"הוא עדיין מאפיין, אחרת לא הייתי גם יושבת פה איתך. המורעלים נשארים מורעלים הרבה שנים. לאונרד כהן, איש בן 80. יש לו כוח לנסוע עכשיו לישראל ולהופיע? כן, יש לו דרייב. שלמה ארצי חגג יום הולדת 65 בזאפה. מי חוגג יומולדת 65 בזאפה? יש לו דרייב".

כשאנחנו עוברות לדבר על הילדים פלס לא מתאפקת ומציגה מקבץ תמונות של לונה, תינוקת עם עיניים כחולות בוהקות, ושל אורי, בלונדיני מתולתל שמחזיק צב שמצא בחצר הגן. בתמונות האלה היא הייתה שמחה להתגאות באינסטגרם כמו כל אמא שמאוהבת בילדיה, ובכל זאת החליטה לא. "משהו בפנים אומר לי לא להעלות תמונות בלי לבקש מהם רשות", היא מסבירה. "אחרי שאורי נולד יצאנו מבית החולים עם בובה בסל-קל ובן הדוד של נועם הוציא אותו מיציאה אחורית. רק שצלמי הפפראצי לא יהרגו אותי עכשיו". במקום של כבוד, לא ברור אם אחרי נועם או לפניו, עומד הקשר עם מירי מסיקה.

יש לכן זוגיות שלמה שלכן.

"לגמרי. לא יודעת מה לעשות עם עצמי מרוב שאני אוהבת אותה. היא עומדת שם יחד עם נועם והילדים וההורים שלי. משפחה לגמרי. עוד אחות, שהיא גם האמא שלי וגם הבת שלי".

קרן פלס ונעם טור יוצאים מבית חולים 01
אחרי שאורי נולד יצאנו מבית החולים עם בובה בעגלה, כדי שלא יצלמו אותו. פלס וטור לאחר לידת הבן | צילום: ראובן שניידר

וגם אשתך.

"היא מאוד יפה, אני לא אתנגד. יש לה שפתיים גדולות ויפות, אבל היא תפוסה חזק".

היית איתה בחדר הלידה. גזרת לה את חבל הטבור?!

"כן, גזרתי את חבל הטבור של הבת הבכורה שלה. הציעו לאורי, האבא, אבל הוא היה בסוג של הלם. ואיכשהו המספריים הגיעו אליי וזה היה מדהים. מירי גם הייתה אצלי בחדר הלידה, אבל באיזשהו שלב הוציאו אותה החוצה. מה שכן, היא הניקה את הבת שלי. היינו ביחד בים יום אחד ושתינו מניקות. אז היא הציעה להניק את לונה וזה הדבר הכי מרגש שקרה לי".

השתיים, מכורות למחיאות כפיים, נדרשו בשנים האחרונות לוותר על זה קצת, כדי לפנות את הבמה למי שזקוקים לתשומת לב לא פחות מהן, הילדים. פלס מסבירה שהשינוי הזה דווקא עשה לה טוב. "הצורך הזה לעמוד במרכז הוא צורך מגביל", היא אומרת, "זה נטל נפשי וככל שיש לי את זה פחות, קל לי יותר: ההתפרצויות שלי קטנות יותר, הפיקים של ההיי קטנים. זה כמו לקחת כדור שמאזן אותך. לידה זה כמו להיכנס נגיד למנהרה שאליס עברה דרכה. את לא יכולה להסתכל על עצמך יותר כמו שהסתכלת לפני כן. פעם הייתי קצת עלה נידף ברוח. כל דבר נורא טילטל אותי. אחרי זה את מבינה שאת דבר נורא חזק ואת מתייצבת".

יהיו עוד?

"כרגע לא".

לכל כתבות המגזין