אין תמונה
בורסת ההימורים על הבחורה הבאה נפתחה

"אתה יודע מה הביטוי שעולה ראשון כשמקלידים את השם שלך בגוגל?" אני שואלת את עפר שכטר.

"עפר שכטר תחת?" הוא מנסה לנחש, וטועה.

"עפר שכטר גיי", אני אומרת – והוא משיב בחיוך הכי לא מוטרד שאפשר לבקש. ככה זה כשרק השבוע התמלאו מדורי הרכילות בדיווחים על הפרידה הטרייה שלו מהדוגמנית פאולינה אלברשטיין, וכשבורסת ההימורים על הבחורה הבאה בחייו כבר נפתחה.

"עכשיו אני לבד וטוב לי. אני אוהב להיות לבד", הוא אומר ונראה משוכנע. זה כנראה הזמן להציק לו שוב עם הנושא שעליו נשאל כבר אינספור פעמים בעבר.

אתה רוצה להתחתן?
"זו שאלה בלתי אפשרית מבחינתי. אני לא יודע. שואלות אותי את זה הרבה פעמים בנות שאני יוצא איתן – 'אתה רוצה להתחתן? אתה רוצה ילדים?'. אני רוצה, בעתיד, כי זה מה שנהוג וחברתי, אבל אני עדיין לא מרגיש איזה דחף להתחתן או להביא ילדים".

אז עזוב חתונה. רוצה זוגיות רצינית?
"אני מרגיש שאחרי מה שהיה עם פאולינה, אני צריך זמן לבד עם עצמי. אם יבוא משהו טוב אני לא אעצור אותו, כמו  שלא רציתי זוגיות ואז פאולינה הגיעה והלכתי עם זה. יקרה שוב משהו? אני לא אתנגד".

קשה להאשים את שכטר (31) ברצון לשוב לחיק הרווקות המוכרת. מערכת היחסים עם אלברשטיין הייתה לא רק אינטנסיבית, אלא גם נחשבה לקשר המתוקשר ביותר שלו מאז הרומן הלוהט עם טלי שרון, אי שם בימי "טלנובלה בע"מ". מה שהתחיל דרך חברים ונמשך בפייסבוק, הפך לפני שלושה חודשים לזוגיות מסוקרת היטב, עם חזרתה ארצה של הדוגמנית משהות בלונדון. צלמי הפפראצי תיעדו אותם אוכלים במסעדות ומבקרים יחד בהשקות, ואלברשטיין שיתפה פעולה ברצון רב עם כתבי הבידור ששאלו אותה על מערכת היחסים עם הכוכב.

"תשמעי, אני לא דחפתי לדבר הזה ולא רציתי שזה יקרה ככה. אבל לא היה לי כוח להתנגד או להתרעם", אומר שכטר. "אני מניח שזה נראה ככה בגלל שהיא דוגמנית ומושכת יותר אש, או בגלל שלא הייתה לי בת זוג הרבה זמן. היו רגעים שאמרתי 'די, באימש'כם, שחררו כבר מזה'. אבל רוב הזמן אמרתי 'יאללה, בסדר, נו. זה מה יש'. זה לא הדיר שינה מעיניי".

עפר שכטר ופאולינה אלברשטיין (צילום: צ'ינו פפראצי)
"זה התקדם מהר מדי". עם אלברשטיין | צילום: צ'ינו פפראצי

מה שכן הטריד את עפר הייתה העובדה שפאולינה מחוסרת הדירה השתכנה במעונו זמנית בעודה מחפשת אחרי מקום משלה – ומערכת היחסים קפצה מדרגה תוך זמן קצר מאוד. "זו הייתה טעות, וזה לא היה צריך לקרות", הוא אומר. "זה אחד מהדברים שאני מניח שעשו לנו לא טוב. לא נורא. מה שלא קורה, לא קורה".

בראיון ל"חדשות הבידור" השבוע היא אמרה ש"לפעמים אהבה זה לא מספיק".
"היא בחורה מקסימה, אבל זה לא היה זה. לא לי ולא לה".

היו שאמרו שהיא הרוויחה מהזוגיות הזאת לא מעט פרסום.
"לא יודע, אני ממש לא מרגיש טינה. אני מודה שזה לא משהו שאני אוהב ושזה לא בא לי בטבעיות, אבל היא דוגמנית והיא עובדת בזה. אין מה להילחם בזה".

"פלוצים על הסט מרפים את האווירה"

אז בינתיים הוא גיי. אם לא במציאות, אז לפחות על המסך. שכטר מככב בימים אלה בתפקיד גאה במיוחד ב"בננות", סרטו החדש של איתן פוקס על להקה מאולתרת שמגיעה בדרך-לא-דרך לתחרות ה"יוניברסונג" (כל קשר ל"אירוויזיון" אינו מקרי בהחלט) ונאלצת להתמודד עם מהפכים ותלאות שמעמידים את הקשר בין חבריה במבחן. האמת היא שפוקס כבר חשק בו לתפקיד גאה אחר באחד מסרטיו הקודמים, אבל הדברים התגלגלו אחרת.

"הייתי קרוב מאוד לעשות עם איתן את 'הבועה', אבל בסוף הוא העדיף את קנולר כי היה להם עבר ביחד והוא הרגיש יותר בטוח איתו", מגלה שכטר. "אז זה לא קרה, אבל נהיינו חברים ויום אחד לפני שנתיים הוא אמר לי 'יש לי סרט בשבילך, ואני מבקש שתתחיל לגדל שיער'. הוא רצה שיהיה לי שיער ארוך ומתנפנף כדי שנוכל לשחק איתו, לעשות קוקיות וכאלה. התחלתי לגדל ונהייתה לי ליפה רצינית, אבל לא קבעו תאריך לתחילת הצילומים. הייתי מתחנן בפניו: 'איתן, אני סובל, מה קורה עם הסרט, אפשר להסתפר?' בסוף הוא הסכים, ומזל – כי עבר עוד הרבה זמן עד שבאמת התחלנו לצלם. בסוף לא היה שיער ארוך".

במקום השיער המתנפנף הלך פוקס הבמאי על פאות בכל הגוונים, ואף הלביש את שכטר בשמלות ובחצאיות טוטו ורודות, כיאה לדמות גנן הילדים הפרפורמר וחובב האירוויזיון שהוא מגלם. "אלה הקטעים שאני יותר אוהב בסרט, הריקודים והשירים והקטעים שבהם אני לובש שמלות ופאות, זה כיף גדול", אומר שכטר. "השירה שלי שם היא בעיקר אוטו-טיון, כי אני זמר די מחורבן, אבל למדתי לרקוד ומסתבר שהבחורה שלימדה אותי היא היום נערת 'פלייבוי' (מרין טרמטס – קב"ל)".

עפר שכטר
"עדיין לא מרגיש איזה דחף להתחתן"

זו, כנראה, זריקת הטסטוסטרון היחידה שקיבל שכטר על סט נשי ברובו. כשלצידו מככבות ענת וקסמן, יעל בר זוהר, אפרת דור, קרן ברגר ודאנה איבגי, אין לו ברירה אלא להגדיר את עצמו כ"אחת מהבנות".

לא נקלעת שם למלחמת דיוות מאחורי הקלעים?
"ממש לא. אני מודה שדאגתי מזה מאוד, כי חשוב לי שתהיה אווירה כיפית בסט, אבל איתן בחר נכון והיה ברור לכל אחת מה התפקיד שלה ומה המקום שלה, ולא היה על מה להילחם. מהעבודה עם ענת קצת חששתי, כי כשהיא השתתפה ב'מועדון לילה' היא ישבה לידי ופשוט קטלה אותי, אמרה שאני מסריח משום, ירדה עליי כל התוכנית. מאז היה בינינו איזה חצי קלאש כזה, מין מתח – אבל בסרט ממש התאהבנו. בסוף הגעתי לפתיחות עם כל הקאסט שם, כולל פלוצים וכאלה".

אתה עושה את זה בכל סט, אה?
"זה פשוט מרפה את האווירה. זה מצחיק. דאנה נקרעה מזה, אז אמרתי 'אם היא כל כך צוחקת, למה לא?' בגיל 31 זה מה שאני עושה, את מבינה?".

תפקידו הנוכחי של שכטר כגיי צבעוני הוא המשך ישיר לרבים מהתפקידים האחרונים שלו. בעבר גילם את הראל ההומו ב"עד החתונה", וכיום הוא מגלם צעיר הומוסקסואל בהצגה "כי בנו בחרת" ב"הבימה". "צחקנו על זה שצריך לבוא במאי אמיץ שילהק אותי לתפקיד סטרייט", הוא צוחק. "אני מניח שזה קורה כל כך הרבה כי אין לי בעיה עם הנושא, אני מחובר לצד הנשי שלי ואין לי שום מחסומים פיזיים. כל עוד זה מספק לי עבודה ואני נהנה, אז בכיף".

לא חששת לקחת את התפקיד הזה ולהיתקע בטייפ קאסט?
"לא. לא אכפת לי. אם אני רואה תפקיד מסקרן אני ארוץ אליו. אני מרגיש שאני יכול לעשות המון דברים, ואם אנשים מחליטים לתקוע אותי זה עניין שלהם. אני אעשה מה שאני אוהב".

אז מי מנשק טוב יותר – ניב רז ב"עד החתונה" או אלון לוי ב"בננות"?
"עכשיו אני מסתבך, לא יכול לבחור. האמת היא שגם ניב וגם אלון שניהם נכנסו לי ללב, אבל ההבדל הגדול הוא שניב ואני באנו מאותו מקום, שנינו סטרייטים שצריכים להתנשק, ועם אלון שהוא גיי הייתה פה התרגשות. זה כמו להתנשק עם בחורה על הסט. אני מודה שהנשיקה איתו הייתה טיפה יותר מפחידה, כי אתה יודע שיש כאן משהו שהוא קצת מעבר, אבל אותי זה מרגש. אני חי בשביל זה, בשביל הרגעים האלה שאתה בא לצילומים ולא יודע מה יקרה. תהיה נשיקה סוערת? משהו יתקע? אתה חווה שם רגע אמיתי שעל המסך הוא נראה מאוד מעניין. בדרך כלל זה קורה כשאני מתנשק עם בחורות, כי את יודעת, זה מפעיל אצלי משהו".

עפר בבננות
"מנסה להוציא גרין קארד, למקרה שאצטרך"

בחירת התפקידים העקבית של שכטר, ואולי גם המסתורין שאופף את חיי האהבה שלו, הולידו לא מעט שמועות על נטיותיו המיניות גם בחיים האמיתיים. "אני שומע את זה כל הזמן. חבר שלי שהוא הומוסקסואל כתב לי אתמול בפייסבוק בצחוק 'יש שמועות שאתה הומו, למה לא סיפרת לי?'".

גברים מתחילים איתך?
"לפעמים כשאני נכנס ל'אטרף' יש לי מלא הודעות", הוא צוחק. "כן, מתחילים איתי בנים בפייסבוק. יש את אלה שאומרים לי 'בוא, אל תדאג, אני דיסקרטי'. יש כאלה שאומרים על הדרך 'אתה חמוד, אוהבים אותך בקהילה' ויש כאלה שסתם מחמיאים, שזה נחמד וכיף".

השמועות הללו לא ממש מטרידות אותו, כמו שאפשר להבין. השמועה ההפוכה, שגורסת כי מדובר ברודף נשים שמחליף בחורות כמו גרביים, דווקא כן. "אני מרגיש שיש לזה קונוטציה יותר שלילית מאשר להיות הומו. אבל לכי תדעי, אולי זה מאזן אחד את השני. יש את הצד שאומר וומנייזר, יש את הצד שאומר גיי, ואני פשוט נשאר באמצע".

"התחת שלי חתום על חוזה טאלנט"

אם כבר מדברים על טייפ קאסט, קשה להתעלם מעוד מאפיין בולט של שכטר שמגיע לביקור גם בסרט הזה – העכוז שלו. אחרי החשיפה ב"אקזיט" בתחילת דרכו ולא מעט ישבנים חשופים בסרטים ובטלוויזיה, נראה שאף תפקיד שלו לא מושלם בלי פלח חשוף אחד או שניים.

אז מה קורה עם התחת?
"מה קורה איתו? אני לא מבין מה הבעיה. רואים אותו בסרט. נראה טוב".

יש לו חוזה נפרד?
"האמת שכן, התחת חתם לפניי, ואז אמרו לי 'שמע עפר, אין ברירה, אנחנו צריכים גם אותך פה'. הוא חתום על חוזה טאלנט אצל איתן פוקס. חוזה תחנט".

מתןך הקליפ (צילום: מתוך הקליפ של סודהביט)
"מתחילים איתי מלא בנים בפייסבוק" | צילום: מתוך הקליפ של סודהביט

וברצינות, לא מיצית את זה?
"אין לי פשוט שום בעיה עם זה, לא מרגיש שזה יותר מדי מיני. אני לא ביקשתי לחשוף אותו, אבל אם שואלים אותי וזה לא מפריע לי אני זורם. כשהייתי יותר צעיר זה הפריע לי. אמרתי 'די, שחררו את זה, אני הרבה יותר מהתחת', אבל היום אני יודע שיום אחד התחת יימאס עליהם ושבינתיים זה בסדר. פעם זה עצר לי את הקריירה, אבל מאז עבדתי כל כך קשה כדי להוכיח שאני גם יכול לשחק".

ובאמת, נראה שהמאמצים של שכטר לגמרי השתלמו. למרות שורת תוצרים לא ממש מצליחים בהם השתתף, דוגמת שעשועון האקסטרים "101 דרכים לעוף משעשועון"  ותוכניות בידור כמו "קצר משפחתי" ו"שבוע סוף", מדובר עדיין באחד השחקנים העסוקים ביותר בתעשייה, שצלח את המעבר הקשה בין עולם הטלנובלות והפסטיגלים לתפקידי משחק והנחייה משמעותיים. רק לאחרונה סיים עונה ראשונה ב"צחוק מהעבודה", הצטלם לסדרה קומית המבוססת על חייו של שלום אסייג ובימים אלה הוא עמל על תוכנית מתיחות לערוץ 10. עשור אחרי שהחל את הקריירה שלו ב"אקזיט" שכטר מוכיח מעבר לכל ספק שהוא לא עוד כוכב אינסטנט שפג תוקפו – ודווקא עכשיו הוא בוחר לחזור לנקודת הפתיחה ומופיע במועדוני סטנד-אפ.

"זה הדבר הכי מפחיד בעולם, בגלל זה הלכתי על זה", הוא מספר, ומוסיף כי מדובר בחלום ישן שמתגשם. "זה הדבר שאני הכי נהנה לעשות, לומר דברים ושהקהל יצחק".

יותר קל להופיע כסטנדאפיסט כשאתה עפר שכטר?
"יש את האסכולה של אלה שמפרגנים, ויש את אלה שבאים הפוך, 'מי זה, מה הוא עושה סטנדאפ, שילך לטלנובלות'. בכל מקרה, תמיד אחרי חמש דקות זה כבר לא משנה מי אתה. אם אתה מצחיק אתה תצחיק. היו הרבה פעמים שעליתי לבמה והתרסקתי לחתיכות. זה חלק מהעניין".

מה השלב הבא מבחינתך? אתה חושב על הוליווד?
"יש לי כל הזמן מחשבות על זה, אבל אני לא עושה שום דבר בנושא. אני כן מנסה להוציא גרין קארד, למקרה שאצטרך. הייתי רוצה לעשות סרט פנטזיה מדע בדיוני. 'שר הטבעות', 'איירון מן', כאלה, כי זה משהו שאני בחיים לא אעשה בארץ. הייתי מת לשחק לצד דאוני ג'וניור, ספייסי, בראד פיט – או בסרט של טרנטינו".

טוב, אתה הכי יוצא מהארון כחנון פנטזיה.
"אני חולה על זה. מכור ל'בבילון 5'".

מתוך הקליפ של סודהביט 5 (צילום: מתוך הקליפ של סודהביט)
"צריך לבוא במאי אמיץ שילהק אותי לתפקיד סטרייט" | צילום: מתוך הקליפ של סודהביט

"הגעתי למשבר עם עצמי, הרגשתי שאין לי אוויר"

הסתירה בין דמות הרווק המבוקש מהטלוויזיה לבין חיי היומיום של שכטר לא מפתיעה. בזמן שחבריו למקצוע חיים בין פפראצי אחד לשני ומתעדים את עצמם כמה שרק אפשר, נדמה שהוא מצליח לתמרן את השיטה ולשמור על מידת חשיפה מבוקרת. גם בראיון אחד על אחד, כשהוא אחרי שלוש כוסות בירה, ברור שהוא עדיין בורר את מילותיו בקפידה, מחליט כל הזמן כמה מותר לחשוף וכמה צריך להסתיר. כך למשל, הרחיב שכטר בשנים האחרונות את הדיבור על מות אימו מסרטן ועל הטיפולים הנפשיים שעבר, אבל הצליח להשאיר את מערכת היחסים הארוכה בחייו הרחק מאור הזרקורים. מדובר בקשר רומנטי שנמשך כחמש שנים בסך הכל והסתיים לפני יותר משנתיים בשברון לב, אבל אל תטרחו לחפש תמונות שלו עם האקסית בגוגל. 

"זה לא היה בכותרות והיא לא הייתה מהברנז'ה", הוא מודה. "אמנם לא היינו במשך חמש שנים יום-יום יחד ולא גרנו באותה דירה, אבל כן היו לנו תקופות ארוכות של זוגיות. זה לא כזה קשה להסתיר את זה".

איך זה יכול להיות? מדורי הרכילות מלאים בתמונות פפראצי של פליטי ריאליטי אוכלים סביח, ועפר שכטר בדייט לא מגיע לכותרות?
"פשוט לא הייתי הולך למקומות שאנשים מצלמים בהם. גם היום, אם אני ובת הזוג שלי רוצים, אני יכול להסתיר זוגיות במשך שנה ואף אחד לא יידע. כשזו בחורה לא מוכרת זה הרבה יותר קל. במערכת יחסים עם טלי שרון, למשל, נכוויתי - כי היינו בקשר מאוד לוהט ודחפו אותנו לעשות שער ביחד למרות שלא רצינו, תחת כותרת שמוציאה אותנו מהארון כזוג. זה עשה לנו מאוד לא טוב".

על הקשר עם האקסית האלמונית הוא מספר שהיה "אמיתי, עמוק וכמובן רצוף בהרבה קשיים. זה היה און-אוף, חזרנו ונפרדנו וחזרנו, והיה מאוד סוער. זה הקשר הכי משמעותי שהיה לי בחיים".

חשבת שתתחתן איתה?
"כן".

והיא הייתה היחידה שחשבת שתתחתן איתה?
"הייתה עוד אחת, אבל רק במקרה הזה באמת הייתי בטוח שזה ייגמר בחתונה. בשלב מסוים הבנתי שזה לא יקרה, כי היה המון בלגן. למדתי מהקשר הזה אינסוף דברים, וכשהוא נגמר חטפתי את הזאפטה של החיים שלי. הייתי שבור, היה לי קשה. הגעתי למשבר עם עצמי והרגשתי שאין לי אוויר. אבל דווקא בזכותו הגיעה איזושהי פריחה מחודשת, יצאתי לדרך רוחנית חדשה".

עפר והבנות
"אני יודע שיום אחד התחת יימאס עליהם ושבינתיים זה בסדר"

התהליך הרוחני שעליו מדבר שכטר התחיל במורה למדיטציות, שהכיר לו ספר ששינה את חייו – "כוחו של הרגע הזה"של אקהרט טול. "קראתי אותו ארבע פעמים", הוא מספר. "המסקנה העיקרית שלי ממנו הייתה להפסיק להתנגד, להרפות. קרה משהו? פשוט קבל אותו כמו שהוא, ואם אתה רוצה תפעל, אבל לא ממקום של סבל. זה קשה נורא ליישום והיו רגעים שהייתי הכי מלא חרטות ומחשבות של מה יהיה, אבל זו המתנה הכי גדולה שקיבלתי.  הייתי כבר בטיפולים פסיכולוגיים בעבר, אבל הרגשתי כל הזמן שזו דרך שלא נגמרת – אתה פותר משהו ומתחתיו יש עוד משהו. רק כשקיבלתי את הספר הבנתי שיש משהו יותר גדול מהמוח, ועכשיו אני לא נמצא באף טיפול ומרגיש עם זה מעולה. בסופו של דבר, הכאב הגדול שחוויתי הוביל לשחרור הכי גדול שלי".

על פניו אתה מאוד פתוח ומשתף את התקשורת בחיים האישיים שלך, אבל בעצם את הדרמה הגדולה הזו הצלחת להסתיר כל כך הרבה זמן. זו סוג של אחיזת עיניים.
"
אהבתי את הדימוי. כנראה שבחרתי להסתיר כי קשה לי עם זה. קשה לי עם להגדיר, קשה לי עם מחויבות".

נו, די עם זה. לכולם קשה עם מחויבות.
"מה אני אעשה, זה משהו מובנה. בעבר היה לי קשה להתחייב למערכות יחסים עד הסוף. היום? לא יודע. זה עדיין לא משהו שבא לי בטבעיות,  לצאת לאירועים עם בת זוג. יותר קל לי לבד. זה נובע מזה שקשה לי לקחת אחריות על אנשים אחרים. זה כבר יותר קל לי מבעבר, אבל עדיין אינ לא אוהב לבוא לאירוע עם מישהי ולדאוג כל הזמן שהכל בסדר איתה".

אז כנראה שאתה באמת לא צריך לצאת עם בנות מהתעשייה.
"תראי, בסופו של דבר כשאתה מתעסק באהבה אתה לא בוחר לאן תלך. אם היית שואלת אותי לפני שנה אם יהיה לי מה שהיה עם פאולינה, הייתי אומר לך שלא נראה לי, אבל עובדה שהופתעתי. בסופו של דבר, קשר אמיתי ועמוק יחזיק מעמד בכל מצב. לא משנה מה קורה".

 >>>לכל כתבות המגזין