מרינה קבישר (צילום: עדי אורני)
כמו סינדרלה | צילום: עדי אורני

"התחתנתי עם מצליחן, אם את רוצה לקרוא לזה גולדיגרית, אז בבקשה. אני רואה את זה כמישהי שמחזיקה מעצמה, שהיא שווה משהו ויכולה להשיג מישהו שיש לו הכל, כולל כסף".

תקראו למרינה קבישר איך שאתם רוצים, אבל בסופו של דבר היא עשתה חתיכת דרך מאז ימי הביקיני האדום ב"הישרדות". מפליטת ריאליטי שנחשבה לישבן חטוב שייעלם יותר מהר משנוכל להגיד "ויקה פינקלשטיין", היא הפכה לדוגמנית מצליחה, מנחה ושדרנית רדיו. ואם זה לא מספיק, היא גם התחתנה עם מיליונר והפכה לפני ארבעה חודשים לאמא של מיה. אה, והיא גם חזרה לגזרה בערך שעה אחרי הלידה, סתם למקרה שדאגתם.

קבישר (28) אמנם נשואה לאיש העסקים יקיר שעשוע (38), בחור עם עו"ש מרופד במיוחד, אבל מבחינתה הנוחות הכלכלית היא רק חלק מהחבילה. "תמיד חיפשתי בבני הזוג שלי הכל", היא אומרת, "שיהיו אינטליגנטים, מצליחנים, עם תואר וגם שיהיה להם כסף, מה רע בזה? רציתי אותם מושלמים, ביי דה בוק. תמיד יצאתי עם בחורים שהיו חלום של כל אחת ואני לא מתנצלת על זה".

איך זה שתמיד יצאת עם בחורים כאלה?
"איך? כי אולי גם אני בסדר!".

מה עושה לך את זה, הכסף או המעמד והכוח?
"הכל. במידה שווה. אני לא מתפשרת. בעלי קצין בשמשון, פטריוט, טייס, מדבר רוסית שוטפת, בעל תואר בהיסטוריה רוסית, אבא מושלם, שקט, אינטליגנט ברמות קשות, אנציקלופדיה מהלכת. הוא עדיין פותח לי את הדלת כל פעם שאנחנו נכנסים לאוטו ואני אומרת לו 'תפסיק לעבוד עליי, אנחנו נשואים, אכלתי כבר את הלוקש, אתה יכול להפסיק'. חיפשתי גבר שאני אעריץ אותו, שיהיה גבר, שלא יהיה מסורס לידי ומצאתי אחד כזה".

מרינה קבישר לנעלי לורן (צילום: ראובן שניידר )
ממש לא אביבית בר זוהר | צילום: ראובן שניידר

אם היו משווים אותך לאביבית בר זוהר, היית נעלבת?
"הייתי חושבת שמי ששואל קצת לא מרגיש טוב".

מה את חושבת עליה?
"זכותה ללכת עם מי שבא לה ואיך שבא לה. למה לאנשים יש בעיה עם זה שהיא רוצה מישהו עם כסף? מה כואב להם? הבחורה אומרת את האמת שלה ושל הרבה אחרות שלא מוכנות להגיד את זה בקול רם. אז נכון שיש דרך חכמה יותר להגיד את הדברים, אבל ההבדל בינינו הוא שאני אומרת שאני הולכת עם מצליחנים, אף פעם לא עניין אותי רק כסף, אני צריכה את כל החבילה".

אפרופו השוואות, תמיד אמרו שרצית להיות מירי בוהדנה ובסוף הצלחת.
"איפה אנחנו דומות? אני מאוד מעריכה את מירי, אבל לא רואה דמיון".

שתיכן השתלבתן בתחום הבידור, התחתנתן עם מיליונר והתבייתן.
"מירי לא התחתנה, היא חיה עם מישהו. ואם זו ההשוואה, אז תשווי אותי גם לגל גדות, לקרן מיכאלי, לרותם סלע - כולן התחתנו עם מישהו עשיר. ההשוואה ביני לבין מירי מחמיאה לי מאוד, אבל אני לא מבינה אותה".

יש אנשים שעדיין קוראים לך פליטת ריאליטי, את נעלבת?
"לפני כמה שנים הייתי יכולה להיעלב כי לא הייתי בטוחה בעצמי, אבל היום ממש לא. היום את יכולה להגיד לי מה שאת רוצה, זה לא מעניין אותי".

אז את לא מצטערת על כלום.
"הישרדות אולסטארס הייתה טעות, כי אני חושבת שלא היה לי מה להוכיח שם. בעונה הראשונה הגעתי לסוף ולא החמצתי כלום. בפעם השנייה כבר הייתי במקום אחר בחיים, בזוגיות, כבר לא ילדה בת 24, לא הייתי צריכה להוכיח משהו למישהו. אני לא יודעת אפילו למה הלכתי, אולי כי לא הייתי מסוגלת לשאת את ההרגשה של הפספוס. וגם הצ'ק, בואי לא נתייפף. כשנחתתי שם הבנתי איזו טעות עשיתי".

מרינה קבישר שלושה שבועות אחרי לידה (צילום: אלעד דיין)
עונת האולסטארס של "הישרדות" הייתה טעות | צילום: אלעד דיין

"בהריון הייתי רזה יותר משהייתי אי פעם"

שבוע אחרי שילדה את בתה הבכורה, נתקלתי במקרה בקבישר כשיצאה בשעת לילה מאוחרת ממסעדה יוקרתית בתל אביב, יחד עם בעלה שעשוע ועוד זוג חברים. קבישר, רזה ומרשימה על עקבי סטילטו גבוהים ומחודדים, נראתה כמו דוגמנית שיצאה מקטלוג והצטרפה רשמית לגל ההריונות הבלתי מורגשים של הדוגמניות על שם גל גדות.

את חייבת להסביר לי את זה.
"לא נעים לי עם השאלות האלו, בגלל זה גם לא הסכמתי להצטלם כשיצאתי מבית החולים. מרגיש לי לא בנוח ולא נכון לעשות את זה לנשים אחרות שעלו הרבה בהריון ונאבקות במשקל ואז רואות אותי באינטרנט עם הסקיני. למה לעשות להן את זה?".

את מרגישה לא בסדר שחזרת לעצמך כל כך מהר?
"אני מרגישה שאני כל הזמן צריכה להתנצל על זה. בהריון שלי הייתי יותר רזה ממה שהייתי אי פעם. בארבעת החודשים הראשונים לא אכלתי כי הרגשתי נורא. היו לי בחילות, שזה יותר נורא מלהקיא. בהמשך ההריון התזונה שלי הפכה למאוד בריאה. בדיעבד אני מבינה שכנראה הרגשתי אחריות כלפי העובר".

לפני ההריון אכלת מה שבא לך?
"לא חישבנתי יותר מדי, הייתי אוכלת מטוגן ומתוקים ובמקביל עושה הרבה ספורט. לא הייתה לי מודעת ולא שמרתי על עצמי ופתאום בהריון חשבתי כמה פעמים לפני כל דבר שהכנסתי לפה. עשיתי פילאטיס מכשירים עד חודש שמיני".

כמה עלית בהריון?
"עליתי עשרה קילו בערך ולא יודעת כמה זמן אחרי הורדתי אותם. האמת זה ירד תיק תק. לא עשיתי דיאטה, זה פשוט ירד".

אז נראה אותך בביקיני בקיץ הקרוב?
"לא הייתי ארבע שנים בים, עוד שריטה מ'הישרדות'. ההתעסקות בגוף שלי לא עשתה לי כל כך טוב. ההרגשה הזו שמסתכלים עליך וכל אחד בוחן אותך. כל המחמאות האלו הכניסו אותי למקום לא טוב, פתאום זה הפך לאישיו ולחוסר בטחון. קשה לי ללכת עם בגד ים כי מסתכלים עליי בזכוכית מגדלת".

זה אומר שצורם לך כשקוראים לך 'התחת של המדינה'?
"ממש לא, למה שיצרום לי? כשהתחת שלי יהיה נפול אני אזכר בתקופה הזו. אני מאחלת לעצמי שזה ישאר ככה תמיד ושגם בגיל 60 יקראו לי ככה".

בחודש תשיעי עלית על מסלול תצוגת אופנה בהלבשה תחתונה, היום היית מסוגלת לעשות את זה?
"היום אין לי שום סיבה לעשות את זה. אז זה היה ממקום אחר, לא באתי כדוגמנית של הלבשה תחתונה אלא כאישה בחודש תשיעי, הייתי עם שמלה וזה מאוד החמיא לי לפתוח תצוגה. היום זה לא נראה לי נכון, הכל שונה. האם אצטלם לקמפיין להלבשה תחתונה בעתיד? הכל נשקל".

 

מרינה קבישר באילת (צילום: אורי אליהו)
לא מרגישה נוח בים | צילום: אורי אליהו

בעבודה קשה, טיפשה

עם בעל מיליונר ותינוקת בת ארבעה חודשים הייתם מצפים שקבישר תעביר את חייה בשופינג חסר דאגות, אולי עם הפוגות קלות לפדיקור, אבל היא ממשיכה להצטלם לקמפיינים ולתוכניות טלוויזיה. למעשה, שבוע לאחר הלידה היא כבר קיבלה הצעת הנחייה מ"אייל גולן קורא לך", ושלושה שבועות לאחר הלידה היא כבר חזרה לעבוד.

אני חייבת להבין, למה את צריכה לעבוד בעצם?
"כדי לא להיות תלויה באף אחד. בשביל ההערכה עצמית שלי. לקום בבוקר למטרה מסוימת. אני כזאת, לא בנויה לבתי קפה. אני לא יכולה בלי פרויקטים ובלי לו"ז של עבודה. בעלי אומר לי לפעמים 'הלוואי והיית יכולה לשבת בבית, להיות עם מיה, לשבת איתה בבתי קפה ולטייל כל היום' אבל הוא יודע שאני לא אהיה מאושרת ככה".

הוא מפרגן לך?
"תראי לי גבר שיתן לאשתו ללכת לעבוד שלושה שבועות אחרי שילדה".

מרינה קבישר ויקיר שעשוע 3 (צילום: אלעד דיין)
החלום של כל אישה | צילום: אלעד דיין

הכניסה לאמהות לא הייתה פשוטה לקבישר. בשבוע ה-41 להריונה היא עוד תכננה ללדת בלידה טבעית, אבל הרופאים הודיעו לה כי תאלץ לעבור ניתוח קיסרי. בימים הראשונים אחרי הלידה היא לא הצליחה לקום מהמיטה ובכתה בלי הפסקה. "הייתי כמו זומבי, הייתי בטוחה שאני נכנסת לדיכאון אחרי לידה", היא משחזרת, "ואז הגיע הטלפון מאייל גולן. אם הוא לא היה מתקשר אני לא יודעת מה היה המצב הנפשי שלי, זה החזיר אותי לחיים".

שבוע אחרי לידה ופשוט אמרת כן?
"כמובן ששאלתי את יקיר לפני והוא אמר לי מיד ללכת על זה, הוא הבין שזה יהיה לי טוב ואמר שכשלי יהיה טוב יהיה טוב גם לילדה ולכולנו. אז הלכתי על זה".

איזה אמא את?
"כרגע קצת לא בריאה בנפשה. בעלי אומר שיש לי קצרים במוח לפעמים, כי אני מאלה ששרות בצורה מפגרת כזאת, ועוד ליד אנשים. לפעמים הוא מבקש שאפסיק עם זה כי אני לא שמה לב. חוץ מזה אני חרדתית, לחוצה. דואגת שתמיד הכל יהיה פיקס. גם כשאני עובדת אני מקבלת עדכונים כל הזמן. אין דבר כזה שאני לא יודעת מה קורה, כל דבר, כמה פעמים פלטה, כמה פעמים עשתה קקי, כמה זמן ישנה, כמה אכלה, מתי אכלה, עדכונים של הכל. כל רבע שעה אני מתעדכנת בסמס ופעם בשעה לפחות בסקייפ, רק כדי לראות אותה ושהכל בסדר".

תמיד היית ככה עם תינוקות?
"ממש לא, רק עם הילדה שלי. אני לא מתייחסת לאף אחד אחר כשהיא נמצאת כדי שהיא לא תקנא".

איזה מין אבא יקיר?
"מושלם. הולך איתה לשיעורי שחייה פעמיים בשבוע, מטייל איתה, קם בלילה, מחתל, מקלח".

מי לובש את המכנסיים בבית?
"בעלי. הוא מאוד יופתע לשמוע את זה כי הוא חושב שזה הפוך, אבל הוא מבין הכל ויודע הכל, אז למה לא להשתמש בזה? אני לומדת ממנו. הוא אבא למופת, הילדים שלו חצי מהשבוע אצלנו והם מתים על אחותם הקטנה. יקיר הוא עיראקי אבל בפועל הוא הכי רוסי שיש, שומע מוזיקה רוסית, מדבר רוסית. יש לנו אומנת רוסיה בבית. אני המזרחית".

ואין לו בעיה עם הסביבה הגברית שבה את עובדת עכשיו?
"ממש לא, הוא חבר של כולם ואוהב את כולם. הוא כל הזמן אומר שאין לו מילים להודות לאייל, הטלפון שלו הציל אותי ואותנו".

 

מרינה קבישר (צילום: עדי אורני)
אייל גולן קרא לה | צילום: עדי אורני

מאושרת ומעושרת

כל אלה שעדיין מתייחסים אל קבישר כאל גולדיגרית בטח יופתעו לשמוע שבזמן האחרון חייה תפסו תפנית רוחנית מפתיעה למדי. "בעלי בנאדם מסורתי ולוקח שיעורים עם הרב מנדי גרליצקי, בקטע מאוד פרטי", היא חושפת, "ראיתי איזה יופי זה ללכת ביחד בשישי לבית הכנסת, היה בזה משהו מיוחד".

רגע, את מתחזקת?
"אני לא חוזרת בתשובה אבל אני לוקחת שיעורי יהדות. שאלתי את הרב אם אני יכולה להיפגש עם אשתו כי זה מאוד קסם לי, וגיליתי דברים מופלאים. אנחנו נפגשים כשיוצא, ממש הפכנו לחברים, עושים שבתות ביחד. אני גם קוראת תהילים כל יום, אם אני לא קוראת משהו לא טוב קורה לי בגוף וכשאני קוראת משהו נרגע אצלי מבחינה אנרגטית".

זה בהשפעת יקיר?
"תמיד הייתי מחוברת לדת, אבל רק ברמת לאכול כשר. ההשכלה בזה, ההתעמקות, פרשת השבוע, טהרת המשפחה, כל העקרונות, החגים והמסורת, זה רק מאז שהכרתי את יקיר וזה גם חלק מהשינוי שאני עוברת".

חתונה מרינה קבישר (צילום: שרון רביבו)
תחביב: תהילים | צילום: שרון רביבו

לא רק שקבישר הוגה בבורא לא מעט, בטח ישבור את לבכם לגלות שאת זמנה הפנוי היא לא מעבירה בשופינג סוער. "זה לא אני לעשות קניות כל היום", היא מבאסת, "היום אני בעיקר בשילב. את הבגדים שלי אני קונה כשיש סיילים. כשתראי סייל של 70 אחוז, שם את יכולה למצוא אותי. בעלי לא מפסיק לצחוק עליי, יש לי מחלה סיילים. אם לא כתוב 50 אחוז הנחה, אני לא אכנס. אם אני קונה מותג יוקרתי, אין סיכוי שאני אקנה אותו במחיר מלא, רק בהנחה".

אבל את יכולה.
"אבל זאת לא אני. למה לקנות משהו במחיר מלא אם עוד חודש אקנה אותו בחצי. אז מה אם אני יכולה?".

מה הדבר הכי מטורף שקנית לתינוקת שלך?
"לא קניתי שום דבר מטורף. אבא שלה דווקא כן. הוא קנה לה כובע וז'קט של מותג צרפתי יוקרתי. כל היום אני מלבישה לה את זה כדי שאני לא ארגיש פראיירית שהוא הוציא כזה סכום".

לא תקני לתינוקת שלך מוצץ של לואי ויטון?
"אין לי בעיה לקבל את זה מתנה, אבל אני לא אקנה את זה בחיים. מה רע במוצץ של שילב? היא לא מרגישה בהבדל. את יודעת מה יקרה לי אם היא תאבד מוצץ שעולה אלוהים יודע כמה? אני כל היום אהיה עסוקה באיפה המוצץ ורק שלא ילך לאיבוד. למה? מה זה השטויות האלה? חלב זורם יותר טוב בבקבוק של דיור? ביום שאני אקרא מאמר שיגיד שזה יותר איכותי אז אולי, אבל רק בגלל המותג ממש לא".

אז נראה אותך בעונה הבאה של מעושרות?
"אני? מעושרות? רק באל"ף".

>> לכל כתבות המגזין