לפני כשלושה חודשים קיבלה פאני בוזגלו שיחת טלפון מהגרוש שלה ואבי ארבעת ילדיה, אוהד בוזגלו, ששיתף אותה בהתרגשות באהבה החדשה בחייו. "הוא אמר לי, 'הכרתי מישהי פצצה, ואת אפילו מכירה אותה'", מספרת בוזגלו השבוע. "נבהלתי וישר שאלתי אותו מי זו, הוא אמר שזו הסייעת של הרופא שיניים שלי ושל הילדים. שאלתי 'אה, זו הבלונדה עם הקעקועים?', הוא תיקן אותי ואמר 'מריה' עם פרצוף של אמוג'י מאוהב".

והוא מתאר אותה כבת זוג שלו?
"הוא הציג אותה כמישהי שמאוד קרובה אליו. לאוהד יש בת זוג קבועה כבר שלוש שנים, אלכסה, הוא קרוב אליה יותר מאשר לבנות אחרות שהולכות וחולפות בחיים שלו. כשהוא דיבר על מריה הוא סיפר שנרקמה שם אהבה מטורפת. הוא לא הציג אותה כ'עוד אחת' מהבנות שהוא נפגש איתן, אלא אמר שהוא ממש מאוהב בה".

אז מה לגבי אלכסה?
"הוא מאוהב גם באלכסה. גם לי קשה להבין את זה, אבל אוהד אומר שהוא מאוהב בשתי נשים. יש לו שתי אהבות משמעותיות בחייו, אבל גם אליהן הוא לא לגמרי מחויב".

אני מבינה שקשה לו להחליט.
"תשמעי, לא פשוט לנהל שתי מערכות יחסים במקביל. לתחזק מערכת יחסים עם אישה אחת זה קשה, אז עם שתיים? לחלק את תשומת הלב שלו בין שתיהן כשכל אחת מהן עם הצרכים שלה ועם הבקשות שלה, זה לא קל".

את צוחקת, כן?
"אני חושבת שאם הן מעל גיל 18, אם הן מקבלות אחת את השנייה ואם הן מסכימות לדבר הזה – שייהנו. אני מאוד אוהבת את אלכסה, ובחודשים האחרונים מישהי חדשה השתלטה לה על הטריטוריה והיא צריכה לחלוק את זה. אני מניחה שזה לא נעים בכלל, אבל אם הוא מצליח לעשות שם איחוד – שאפו. מי אני שאשפוט?".

את גרושתו ואם ילדיו.
"אני מכירה את אורח החיים של אוהד ואת זה שכבר שנים הוא אוהב לבלות עם כמה נשים במקביל. אוהד מאוד פתוח איתי. הוא מרגיש איתי מאוד בנוח והוא יודע שאני מפרגנת לו ולא שיפוטית כלפי ההחלטות שלו".

פאני בוזגלו (צילום: שחר ארביב)
ג'קט: Ma sélection | צילום: שחר ארביב

אז את מפרגנת.
"אני בעיקר שמתי את הפרק של הזוגיות שלנו מאחוריי. מבחינתי אוהד הוא אבא של ארבעת הילדים שלי ולא משנה מה, אנחנו תמיד נישאר אחד בחיים של השנייה ולהפך. אז אם זה יכול להיות בטוב, למה לא? מעבר לזה שכחברה אנחנו כל הזמן מדברים על קבלת האחר וקבלת השונה. אז הנה, האחר והשונה נמצא מולכם – קבלו אותו. נכון שזה לא מה שגדלנו עליו וזו לא הנורמה החברתית, אבל זה הזמן שלנו להראות שאנחנו באמת מסוגלים לקבל את השונה. אוהד שבר את כל תקרות הזכוכית האפשריות ועוד עושה את זה בגלוי מול כל העולם. הוא לא פגע באף אחד ולא עושה דבר לא חוקי. יש פה משולש שנהנה יחד, אז למה לשפוט אותם? למה לבוא בביקורת?".

לא היה מה להסתיר

ביקורת, מיותר לציין, אינה דבר שזר לפאני, לאוהד, או ליתר בני משפחת בוזגלו. לפני חמש שנים עלתה ב-yes סדרת הדוקו-ריאליטי "הבוזגלוס", שעוקבת אחרי הנעשה במשפחת המלוכה של הכדורגל הישראלי – על המגרש, אבל בעיקר מחוצה לו.

פאני בוזגלו ("לא היה לי כוח לשנות את שם המשפחה בתעודת זהות חזרה לבר מוחא, כי זו חתיכת פרוצדורה, אז נשארתי עם בוזגלו כשם במה"), 35, משתתפת בסדרת הקאלט על תקן הגרושה התומכת של האח הבכור, אוהד. "כשיעקב הציע לנו להשתתף בסדרה מיד הסכמתי", היא נזכרת, "אוהד ואני כבר היינו בהליכי גירושים ולי היה חשוב לספר בסדרה את האמת. גם לא היה לי מה להסתיר".

עוד במגזין mako: 

>> לאחר שאיבדה 27 ק"ג ועברה 4 ניתוחים, לי קורזיץ מחייכת

>> בעולם התחתון מגייסים נערים בני 15-17, והם באים בלי לחשוב פעמיים

>> אלכוהול לא תמצאו, ביקיני דווקא כן: מה מחכה לכם בסעודיה

>> כך נראות מבפנים הדירות שעולות 140 אלף שקל לחודש

אם בעונה הראשונה של הסדרה הצופים קיבלו הצצה קטנה להליך הגירושים של השניים, שהתקיים באווירה טובה, לקראת העונה השביעית הם כבר זכו להודעה מפתיעה מצד אוהד. בשבוע שעבר הצהיר קבל עם ואינסטגרם שהוא "מאוהב בשתי נשים" ומנהל מערכת יחסים רצינית עם שתיהן, בהסכמתן.

פאני בוזגלו (צילום: שחר ארביב)
טוטאל לוק: Bershka | צילום: שחר ארביב

"בשום תסריט בראש שלי לא הייתי מדמיינת שזה מה שיקרה לאוהד בגיל 40", צוחקת בוזגלו, "ובטח שלא בכזו קיצוניות. אבל לטובתו ייאמר שהוא לא מסתיר ממני שום דבר, אני יודעת על כל מה שראה בחייו לאורך השנים. אז אני כבר לא מופתעת מכלום".

מי שעוד לא הופתעו מההכרזה של אוהד בוזגלו הם ארבעת ילדיו – התאומים ליאון וסאן (14), רוי בן ה-9 ותאי בן ה-8. "הילדים מכירים את אורח החיים של אבא שלהם ורגילים אליו. כשהוא סיפר לגדולים שהוא הולך לפרסם באינסטגרם שהוא מאוהב בשתי נשים, הבת שלי אמרה, 'נו בסדר, אבא כבר לא מפתיע אותי בכלום', והתאום שלה אמר, 'אבל אנחנו מכירים את מריה, מה חדש?'. את מבינה? הם היו רגילים שיש לאבא כמה נשים. דיברתי עם הילדים ואמרתי להם שנכון שהם יודעים, כי הם מכירים את אבא שלהם, אבל שלאהוב שתי נשים במקביל זה לא משהו שהוא מקובל או סטנדרטי. הבת שלי פשוט אמרה, 'כן, אבל אבא הוא לא סטנדרטי'. ואמרתי 'כן, זה נכון'".

את מודאגת לפעמים מהעובדה שהבנים שלכם נחשפים בחופשיות להתנהלות של אוהד? שאולי ייקחו ממנו דוגמה?
"אני חושבת שמה שצריך לקרות יקרה. רוב הזמן הילדים גדלים וחשופים לחיים נורמטיביים ושגרתיים אצלי בבית, ופעם בשבועיים הם מגיעים לסופ"ש אצל אוהד, עם כל מה שזה כולל. הם גדלים בשני העולמות, ואני מאחלת להם לבחור את הנתיב שהכי נכון לכל אחד מהם. אני אוהב אותם ואעמוד מאחוריהם לא משנה במה הם יבחרו, הם הילדים שלי".

למה זה קורה לי

בוזגלו גדלה בעכו, השנייה מבין שבעה אחים ואחיות. "אמא שלי גידלה שבעה ילדים במשרה מלאה, ואבא שלי פרנס את הבית", היא מספרת. "גדלתי במשפחה נורמטיבית ומחבקת. הייתי ילדה מאוד מפונקת, קיבלתי כל מה שרציתי". 

פאני בוזגלו (צילום: שחר ארביב)
שמלה: הלגה כיכר המדינה | צילום: שחר ארביב

את התיכון סיימה בלי תעודת בגרות ("לא אהבתי ללמוד, הייתי הרבה עם חברים"), ומיד התגייסה לצבא ושובצה כנהגת בגבול הצפון. "את אוהד הכרתי רגע אחרי שהתגייסתי", היא נזכרת. "ראיתי אותו בנאפיס בחיפה והוא ביקש את המספר שלי מחברה משותפת. בהתחלה לא הבנתי מה הוא רוצה ומי הוא בכלל, אבל היא אמרה לי דברים טובים עליו, אז הסכמתי. מאז הדייט הראשון לרגע לא נפרדנו, זה היה חיבור מטורף כבר בהתחלה".

שבועות ספורים לאחר הדייט הראשון של השניים פרצה מלחמת לבנון השנייה, ופאני שירתה כנהגת על הגבול הבוער. "אנשים ששירתו איתי נהרגו במלחמה, הרגשתי שאני לא מסוגלת להישאר לשרת שם. באחת השבתות פשוט לא חזרתי לבסיס. לא היה לי אכפת להיכנס לכלא, רק לא להיות שם".

את ימי העריקות העבירה פאני בדירת השותפים שאותה חלקו האחים אוהד ואסי, ובאותו זמן התקרבה לשאר בני משפחת בוזגלו. "באחד מימי השישי עזרתי לחני, אמא של אוהד, להכין ארוחת צהריים. היא תפסה אותי ואמרה לי, 'אתם מאוהבים אחד בשני, את עריקה מהצבא, אז אולי תתחתנו וזהו?'. שתקתי, לא הגבתי לה. לא הבנתי מאיפה זה בא, לא דיברתי על זה עם אוהד ולא חשבתי על זה בעצמי. באותו ערב אוהד הציע לי נישואים. כנראה אחרי שהיא דיברה איתי היא הציעה את ההצעה לאוהד והוא החליט ללכת על זה".

ואמרת כן.
"אמרתי 'טוב, בסדר'. הרגשתי במצב לא נעים. חני העלתה בפניי סוגיה שאפילו עם אוהד לא דיברתי עליה. את ההחלטה להתחתן קיבלתי אחרי שמישהו אחר דיבר על זה במקומי. לא אני ולא אוהד דיברנו על זה, זה עלה בגלל חני. היינו רק חמישה חודשים יחד, ואני הייתי בסך הכל בת 19".

איך ההורים שלך קיבלו את ההחלטה?
"כשסיפרתי לאמא שלי היא ישר שאלה אותי אם אני בהיריון, כשאמרתי לה שלא היא לא הבינה למה בוער לי להתחתן. היא כעסה עליי, היא ביקשה שנחכה קצת ונראה מה יהיה לפני שנתחתן, אמרתי לה שאני מתחתנת ואם היא רוצה להגיע היא מוזמנת – ואם לא אז לא צריך".

פאני בוזגלו (צילום: שחר ארביב)
בגד גוף: Kornfeld | צילום: שחר ארביב

נשמע שבדיעבד יש לך לא מעט ביקורת עצמית על ההחלטה הזו.
"ממש לא. איך אני יכולה להצטער על נישואים שיש לי מהם ארבעה ילדים מדהימים? מעבר לזה שבעשור שהיינו יחד זו הייתה זוגיות מדהימה. הוא היה בעל מדהים ואבא לתפארת".

לאחר החתונה שכרו השניים דירה במרכז הארץ, ושלוש שנים לאחר שנישאו כדת וכדין נולדו התאומים. "לקח לנו שלוש שנים כי לא הצלחתי להיכנס להיריון", היא מספרת. "ניסינו המון וזה לא צלח. היינו בלחץ וקיבלנו גם לחצים מהסביבה. כל ניסיון שלא צלח וכל ביקורת מהסביבה רק הלחיצו אותנו יותר".

אבל היית בת 22.
"בגלל שאת כל כך מנסה וזה לא מצליח, את מרגישה שאת רוצה להיכנס להיריון לא משנה מה. מעבר לזה שגם אמא שלי ילדה אותי בגיל 22".

ואחרי שהם נולדו?
"נפל לי האסימון שהחיים שלי השתנו מהקצה לקצה, שאני אמא, שיש לי משפחה עם הבחור שנתן לי טבעת. פתאום קיבלתי כאפה מצלצלת לחיים האמיתיים. תקופה ארוכה לא עבדתי כי הייתי צריכה להיות עם הילדים, ואחרי זה עברתי קורס בקוסמטיקה. כשהתאומים היו בני שנתיים פתחתי את העסק שלי כקוסמטיקאית ועשיתי את זה שמונה שנים".

בין התאומים לבין בנם השלישי של הזוג, בוזגלו עברה שתי הפלות טבעיות. "זה מאוד מתסכל, כי את מגלה שאת בהיריון, את מאושרת, ואחרי כמה שבועות רואה דימום מסיבי ומבינה שהתינוק נפל. אוהד הכי חיבק אותי, עטף אותי והיה שם בשבילי, אבל זה קשה, בעיקר לא הבנתי למה זה קורה לי".

פאני בוזגלו (צילום: שחר ארביב)
בגד גוף: Kornfeld | צילום: שחר ארביב

בבדיקות דם מקריות שעשתה באותה תקופה אובחנה אצלה תת-פעילות של בלוטת התריס, מצב שעלול להוביל להפלות טבעיות. לאחר האבחנה היא קיבלה כדורים, והם איזנו את מצב הבלוטה שלה, ובתוך שבועות בודדים נכנסה להריונה השני, ומיד אחריו גם לשלישי.

איך הייתה הזוגיות עם אוהד באותה תקופה?
"הוא היה מקסים. מגונן, שומר, עוטף, אבל במקביל הוא גם קינא לי המון. מצחיק להגיד את זה היום כשהוא מנהל זוגיות חופשית עם שתי נשים. אבל אליי הוא היה מאוד רכושני. לא היו לי ידידים, הוא היה מעיר לי אם הייתי מתלבשת חשוף וכשהיינו בים הוא לא הסכים שאסתובב בחוף עם ביקיני. אף פעם לא שתקתי לו, היינו רבים על זה המון".

בגידה זו בגידה

הנישואים בין השניים שרדו עשר שנים, עד שבלילה אחד, במקרה, היא גילתה פנים אחרות של בעלה. "קמתי באיזה בוקר כשאוהד עוד ישן והכנסתי את הטלפון שלי לטעינה במקום שלו. הוצאתי את הטלפון שלו מהמטען, ועל המסך הייתה הודעה עם אמוג'י של ורד מבחורה, בתוך איזה אתר. חשבתי שאני לא רואה טוב, הייתי בשוק. הסתכלתי על האתר וראיתי שזה אתר היכרויות לנשואים ונשואות שמחפשים קשר צדדי. נכנסתי לשיחה שלהם, גללתי למעלה וגיליתי שיחה של שלושה חודשים. דיבורים מיניים, תמונות, את לא מבינה. הבנתי מהשיחה שלהם שהם לא נפגשו, אבל מבחינתי זה לא משנה, בגידה זו בגידה".

ועימתת את אוהד עם הדברים?
"כן. הוא אמר לי, 'זה לא מה שאת חושבת', אבל מאותו רגע הקשר שלנו התדרדר. השיחה הזו הייתה רק הקצה של תיבת הפנדורה. הוא נכנס ללופ של שקרים. גיליתי שהוא דיבר עם המון נשים, שהוא התמכר לשיחות האלה, שהוא התמכר לריגושים".

הייתה בך גם האשמה עצמית?
"ממש לא. שאלתי אותו פעם אחת אם חסר לו משהו או שיש לו חסך כלשהו, והוא אמר שלא. הוא אמר, 'את מושלמת, אני אוהב אותך, אבל אני חייב להתרגש מהצד'. הוא אמר שהוא לא רוצה לוותר עליי אבל לא מסוגל להפסיק עם השיחות הצדדיות".

התאכזבת ממנו שהוא לא נלחם על הזוגיות שלכם?
"הפוך. דווקא הוקל לי באיזשהו מקום. ידעתי שהמצב לא יחזור להיות כמו שהוא היה, ואני לא רוצה להיות בזוגיות שבה אני השוטר הרע. כבר באותו בוקר הבנתי שאני צריכה לפרק את הזוגיות הזו. אני לא מוכנה, לא ראויה ולא מגיע לי להיות סוג ב'".

פאני בוזגלו (צילום: שחר ארביב)
שמלה: אסיה | צילום: שחר ארביב

למחרת הבגדים של אוהד כבר היו ארוזים בסלון ביתם המשותף, ובשעות שאחרי כן הוא עזב את הבית. 

איך המשפחות שלכם הגיבו על הפרידה?
"להורים של אוהד היה לי יותר פשוט לספר מה קרה. אבא שלו ניסה לשכנע אותי להישאר בזוגיות. הוא אמר, 'למה לפרק זוגיות עם ארבעה ילדים', 'אוהד לא בגד בך פיזית'. אמרתי לו שלא בבית ספרי, ושאני רוצה להיות מאושרת".

ואיך ההורים שלך קיבלו את המצב?
"הרגע הכי קשה היה הרגע שבו הייתי צריכה לספר להורים שלי. את מרגישה מולם סוג של כישלון. אוהד ואני נסענו יחד להורים שלי וסיפרנו להם מה קרה. באותה תקופה רזיתי המון, נכנסתי לדיכאון, בכיתי בלי סוף. הייתי שבורה. נכנסנו לקידוש אצל ההורים שלי ואמא שלי שאלה למה אני נראית ככה. באותו רגע פרצתי בבכי. סיפרתי להם הכל, לא הסתרתי כלום. אמא שלי הבטיחה לי שלא משנה מה אני אבחר, היא תתמוך בי, והציעה לי לחזור לגור אצלם יחד עם הילדים, עד שאחליט איך להמשיך".

למחרת ארזה פאני את הדברים שלה מהדירה במרכז הארץ, סגרה את עסק הקוסמטיקה שלה, העלתה למכונית את ארבעת הילדים וחזרה להתגורר בבית הוריה בעכו. "גם לי וגם לאוהד היה ברור שהילדים יהיו במשמורת שלי. לא הייתה אופציה אחרת. ישר רשמתי אותם למסגרות בצפון וחמשתינו פתחנו דף חדש. הילדים במשמורת שלי וכל סופ"ש שני אצל אוהד".

במשך ארבע שנים חיו פאני וארבעת הילדים בבית הוריה של פאני. "רצינו לחסוך בשכירות והייתי צריכה לעבוד מאוד קשה, גם בבית עם הילדים וגם כדי להתפרנס, הייתי צריכה עזרה. בהמשך, יחד עם אחותה הצעירה היא פתחה חנות תכשיטים בקניון עזריאלי בעכו.

פאני בוזגלו (צילום: שחר ארביב)
ג'קט: Ma sélection | צילום: שחר ארביב

השנים שלאחר הפרידה תועדו בחלקן תחת "הבוזגלוס", ופאני הפכה לכוכבת בפני עצמה. "אנשים הגיעו לחנות שלי רק כדי לפגוש אותי, שזה מדהים", היא אומרת. "אני מקבלת המון תגובות חיוביות מהסביבה, אני חושבת שאני סוג של קונצנזוס בגלל האותנטיות שלי".

לפני שנתיים הכירה פאני את אושרי כהן, עובד הוצאה לפועל, לשכת באר שבע, שצעיר ממנה בשמונה שנים. השניים היו בזוגיות שנה וארבעה חודשים. "הכרנו דרך חברים משותפים, וזו הייתה אהבה מטורפת. הרגשתי שהוא מאוהב בי, הוא עזב בשבילי הכל, עזב את העבודה, את באר שבע, את החברים. מבחינתו זו הייתה זוגיות שמיועדת לחתונה. הוא רצה להציע לי נישואים כמה פעמים, אבל עצרתי אותו".

למה?
"אחרי שעברנו לגור ביחד שמתי לב לשינוי בהתנהגות שלו. הרגשתי שהוא פחות איתי. הוא הסתיר ממני את הטלפון שלו, לא נתן לי לגעת ותמיד היה על מצב שקט. מבחינתי זו התנהגות מחשידה, ואני לא אוהבת את זה. תמיד צריך להיות עם אצבע על הדופק. בדיעבד הבנתי שהיה לי מזל שלא רציתי להתחתן איתו".

התאכזבת ממנו?
"כן. הוא הרי רדף אחריי שנעבור לגור ביחד, הוא רצה להתחתן איתי. הוא גם כל הזמן היה מבקר את אוהד על ההתנהלות שלו ומבחינתי הוא התנהג יותר גרוע ממנו. התאכזבתי ממנו מאוד".

בשנה שעברה כיכבה פאני בעונה הרביעית של הישרדות VIP, לשם לוהקה עם הפרטנר הטלוויזיוני האולטימטיבי – אוהד בוזגלו. "זו הייתה חוויה מטורפת, אבל הרגשתי שלא באתי לידי ביטוי כי הודחתי מהר. באתי לתוכנית מסומנת, גם אני וגם אוהד. הדיחו את שנינו מהר מאוד, שזה די מבאס".

אם ככה, אולי יש עוד איזה תוכנית ריאליטי על הפרק?
"אולי איזו תוכנית דייטים, מה את חושבת?".

"הרווקה"!
"'הגרושה', אם כבר".

השתתפה בהכנת הכתבה: יפעת הללי אברהם

צילום: שחר ארביב | סטיילינג: הילה ג'רבי | שיער: אלכס ג'ו | איפור: רינת אלפסי | הפקה: אור-אל רבינוביץ