שתיקה רועמת. זה מה שחיכה לעינב בובליל בבית האח הגדול ביום שבת האחרון. שש שנים אחרי שיצאה משם בסערה כפיינליסטית העונה הראשונה, היא שבה לנווה אילן – מינוס 30 קילו ופלוס שלוש בנות ובעל – רק כדי להתקבל על ידי מתמודדי העונה השישית בלחיצות יד מהוססות וחיבוקים צוננים. מבחינתם מדובר בלא פחות מאסון כבד: אחת הדיירות הכי מזוהות עם התוכנית חוזרת כדי לעשות בלגן ולגנוב את הפוקוס, ולכו תנסו להתחרות איתה.

אלא שבובליל מודל 2014 ממהרת להרגיע: היא ממש לא כאן בשביל המהומה. היום היא מפוכחת יותר, ושלווה יותר, ומשהו בה נרגע בעקבות המשפחה והאימהות. תבינו, אנשים יכולים להשתנות מהקצה אל הקצה תוך כמה שנים ולברוא את עצמם מחדש. כלומר, בערך.

"אני בטוחה שכל הדיירים הם לא מהקבוצה שאהבה אותי בזמנו. נו, הם נראים  לי פרידמנים כאלה", היא פוסקת, שעות ספורות לפני הכניסה לבית. "תראי, האמת שאני אותה גברת, אולי בשינוי אדרת קצת. אולי התעדנתי קצת, אולי אני מתונה יותר, אבל אני עדיין אותה אחת, אמיתית, כנה, עממית, אומרת הכל בפנים, חדה מאוד. אעמוד על העקרונות שלי, על הכבוד שלי, על מי שאני, לא אוותר על עצמי בשביל אף אחד".

אז מה, להתכונן לראות אותך שוב צועקת ורבה?
"אם יהיה צורך, אז כן. אני ממש לא אשב בשקט ואהיה נחמדה אם לא יתנהגו בסדר, ממש לא".

אז איך העידון שלך בא לידי ביטוי בדיוק?
"בבית שלי זה אולי בא לידי ביטוי, עם בעלי והילדות אני לא צועקת. או לפחות משתדלת. כאילו, להוציא ממני צעקה זה קל אבל אני באמת מנסה לא לעשות את זה כי הצעקות מאוד מפריעות לבעלי. אני משתדלת לדבר בצורה יפה, והילדות שלי בכלל לא יודעות מה זה מטומטם או מפגר. אז אני לא אקלל, אבל אני לא יכולה לצאת עכשיו בהצהרה שאני לא אצעק, כי אני אחת שצועקת. בכל מקרה, אז הייתי מאוד אימפולסיבית, מאוד, והיום אני מאמינה שאני יותר מתונה, יותר חכמה, פחות אמוציונלית. אם אז עשיתי תנועה מגונה למצלמה וצרחתי שאני רוצה לצאת היום לא נראה לי שאגיע למצבי קיצון כאלה, בדגש על לא נראה לי".

את יודעת, אולי זו הזדמנות לחשוב על הדמות שיצרת לעצמך בזמנו, לנסות במודע לעשות דברים אחרת.
"תשמעי, אני לא מתחרטת על כלום. הייתי מי שאני, וככה זה נשאר. אני עדיין חושבת בחיים שלי במושגים של פרידמנים, אבל יכול להיות שהפעם אני לא אגיד את זה בקול רם כדי שלא אפלג שוב את העם לחצי. שם כבר היינו".

עינב בובליל (צילום: עודד קרני)
עם אלי. הכל זה מלמעלה | צילום: עודד קרני

פתאום הייתה לי הארה

האמת? בובליל (29) גרמה לנו להתגעגע. לפני יותר מחצי עשור, כשיצאה מהבית, היה נדמה שמדובר במלכת טראש מסוג חדש שהגיעה כדי להישאר – אבל חמש עונות אחרי ואין סוף אייטמים על אביבית בר זוהר וליהיא גרינר, פתאום מסתבר שהבחורה דווקא הייתה מופת לעידון ופרופיל נמוך. במקום לחרוש את הארץ בהשקות היא חזרה לאשקלון, נישאה לפני חמש שנים לאלי בניסטי (31), פתחה חנות בגדי ילדים צנועה בקניון "סי מול" באשדוד וילדה שלוש בנות: אוריה בת ה-3 וחצי, תמר בת השנתיים וחצי ואביגיל בת החמישה חודשים. מלבד "הבובלילים", סדרה מוקומנטרית קצרה על המשפחה המהוללת במסגרתה תיעדה את ההכנות לחתונתה, היא לקחה מרחק מהתעשייה המקומית וחזרה למקום שבו היא מרגישה הכי נוח – רחוק מהפלאשים, רחוק ממדורי הרכילות, רחוק מהזיכרונות על שפרה.

"לא הייתי לא שחקנית ולא זמרת ולא דוגמנית כמו טהוניה, אז לא היה לי מה למנף והעדפתי ללכת למקום של עסקים", היא אומרת. "תזכרי שהייתי ילדה, מוכרת בחנות בגדים שבכלל לא חלמה להיות מפורסמת. לא נכנסתי עם ציפיות ולכן גם לא התאכזבתי, כי ידעתי שאני הולכת להיעלם. הפרסום דועך אם אתה לא עובד בזה, ולי לא היה שום עניין באור הזרקורים. בשביל השקה מסכנה, לקבל בושם, אני לא אשים בייביסיטר ואעזוב את הילדות שלי ואסע רק כדי לקבל תמונה בעיתון. בהתחלה היו עוצרים אותי אלף פעמים ביום, אבל אז פתאום זה ירד, וגם הפסיקו להתקשר ולהזמין אותי. זה הרגיש קצת כמו נקודת שפל, אבל אם אתה לא מצפה אתה לא מתאכזב. היום עוצרים אותי שניים שלושה ביום, אבל אני מקבלת את זה באהבה ובהכי סבבה. זה לא חסר לי".

כנראה שזה קצת חסר, אם בחרת לחזור.
"אפילו לא טיפה".

אז למה בכל זאת החלטת להיכנס לבית?
"זו שאלה שלאף אחד עדיין אין תשובה עליה, ואני לא צוחקת. לא לי, לא לבעלי, לא לאימא שלי, לא לאף אחד. אנחנו לא יודעים למה".

כניסת הדיירים השנייה (צילום: עודד קרני)
בכניסה לבית. שמלה חשופה? בקרוב כיסוי ראש | צילום: עודד קרני

לפני מספר שבועות, היא מספרת, פנו אליה מההפקה עם ההצעה לחזור לבית כאחת מחמשת הדיירים "החדשים-ישנים". במקרים אחרים הייתה מנתקת את השיחה במהירות – אבל הפעם, היא אומרת, משהו אמר לה לעצור ולחשוב. "כשהתקשרה אליי הבחורה מההפקה אמרתי לעצמי שהיא בטח רוצה להזמין אותי לאיזה מסיבה ועניתי בחוסר סבלנות. כל פעם שהתקשרו להזמין אותי בעבר אמרתי לא – משימות, מסיבות, השקות, כלום כלום. הם התקשרו בידיעה שאסרב כי הם ידעו שאני כבר לא בקטע, הרי התרחקתי ושמתי את זה בצד והמשכתי הלאה. אבל פתאום לדבר הכי גדול, שהכי היה מצופה ממני להעיף אותו לעזאזל, פתאום הייתה לי כמו הארה כזו ואמרתי 'יאללה אני הולכת על זה. אל תשכחי גם שבשלוש וחצי השנים האחרונות יום אחד לא היה לי חופש, אני סביב השעון 24 שעות סביב הילדים, הבית, העסק. פתאום היה נדמה לי שזו הזדמנות למנוחה".

ומאז לא תפסת את עצמך וחשבת שעשית טעות?
"בשבועיים האחרונים אמרתי לעצמי לפעמים 'למה אני צריכה את זה', הרי אז נכנסתי רווקה, בלי בעל, בלי ילדים, עם אבא שלי. היום אני יודעת שאקרע מגעגועים, זה שונה, אבל בכל זאת אני עושה את זה למען מטרה טובה".

מה המטרה?
"אני חזרתי לבית בשביל שני דברים: בשביל הברור מאליו, המיליון, וגם בשביל קידוש השם. עכשיו אין בבית של האח אף אחד שאפילו יש לו קשר הכי קטן לדת, אף אחד לא שומר שבת, לא תפילות, לא ברכות, כלום. אני הולכת לעורר את הנושא הזה. התייעצתי עם בעלי ועם הרבנית שלי ואז אמרתי לעצמי ככה: פעם שעברה כשיצאת מהאח הגדול, הקדוש ברוך הוא זימן לך רק דברים טובים. הכרתי את בעלי ונולדו לי הבנות. אם הקדוש ברוך הוא שם את זה שוב בדרך שלי, למה שאני אגיד לזה לא?".

הטבעונית לא תגיד לי מה לאכול

אז הנה עוד דבר שקרה בשש השנים האחרונות: עינב בובליל, פעם ילדה עם שמלת מיני צהובה, היא היום אישה דתייה לכל דבר. שומרת שבת, מדליקה נרות, הולכת בלבוש צנוע מארוחת שישי ועד מוצ"ש ומעריצה את הרב פינטו ("צדיק יסוד עולם וכל מה שאומרים עליו זה הבל הבלים ושקר אחד גדול"). ראיתם אותה נכנסת לבית עם שמלה שחורה צמודה וחושפנית? נו, אי אפשר הכל בבת אחת.

"את חושבת שאני לא יודעת שבחוץ יגידו 'מה, אבל היא לובשת חשוף, אז איך היא דתייה?' עובדה, אני דתייה. אני יודעת שידברו על זה, אבל אין מה לעשות, אני עובדת על המידות שלי, לאט לאט, ועוד כמה שנים בעזרת השם תראי אותי עם כיסוי ראש וחצאית ועם כמה שיותר ילדים. יראו אותי בבית מדליקה נרות ושומרת שבת ומבחינתי זה קידוש השם. כמו שהקהל מתחבר לבחורה הטבעונית, שאותה אני מקבלת למרות שאין סיכוי שהיא תגיד לי מה כן לאכול או מה לאכול, אז אנשים גם יתחברו אליי כדתייה עם ערכים. יש המון אנשים שומרי מסורת במדינה שלנו וזה שאני מהללת את אלוהים ברבים, זה בשבילי כאילו עשיתי הכל. זה השכר שלי מלמעלה, לא פה".

עינב תעשה להם בית ספר (תמונת AVI: האח הגדול)
מודל 2008. לא בנויה להשקות | תמונת AVI: האח הגדול

אלי, בעלה של עינב, מתערב בשיחה. "לעינב יש אמונה חזקה בקדוש ברוך הוא, לא כמו אבא שלה יוסי, שהוא קצת חסר אמונה".

עינב: "בעזרת השם הקדוש ברוך הוא יחזיר אותו בתשובה שלמה".

אלי: "אנחנו משליכים הכל לקדוש ברוך הוא, כל מה שקורה לנו זה הוא. אנחנו פה רק שליחים, אנחנו פרוזדור, למעלה זה העולם הבא ושם קורה הכל. זה הכל הוא".

אלי, מה אתה חושב על הבחירה שלה לחזור לפריים טיים?
"אני אגיד לך את האמת, אני בנאדם הכי קל בעולם, מסתדר עם כל דבר, בכל מצב. אנחנו אנשים זורמים, הכל קל בעזרת השם".

עינב: "הוא אמר לי שיכולים לצאת מזה רק דברים טובים. תשמעי, זה גם יכול להיות טוב לזוגיות. את יודעת איך זה, אחרי כמה שנים הזוגיות הופכת לשגרה ועכשיו פתאום להתנתק חודש וחצי, את פתאום מבינה כמה אהבה יש לך, ומה את מרגישה לבעלך וכמה אתם חזק אחד בתוך השנייה. זה יכול לעשות רק טוב, מכל הכיוונים".

את הבנות, לעומת זאת, הרבה יותר קשה לה לעזוב. "כשנפרדתי מהן בכיתי המון. האמצעית שלי שאלה אותי למה אני בוכה והגדולה הייתה עצובה ורצתה כבר ללכת, הייתה לה קשה הפרידה הזו. אני מאמינה שהולך להיות לי מאוד קשה, אבל מצד שני אני יודעת שהן בסביבה הכי טובה והכי טבעית שלהן ויש להן ים של חום ואהבה. התייעצתי גם עם פסיכולוגית ילדים והיא אמרה לי ששום נזק תמידי לא יכול להיגרם להן. בימים הראשונים הן ישאלו על אימא ואחר כך פשוט יתרגלו למציאות החדשה. אמרתי להן שאימא נוסעת לטלוויזיה להרבה זמן ושבעזרת השם כשאימא תחזור נקנה בית".

יש סיכוי שתבקשי לצאת בגלל הגעגועים?
"אני מקווה שלא, אני עובדת על זה שזה לא יקרה. כולם במשפחה אמרו לי גם שאני לא אעז לעשות את זה, שאהיה חזקה ולא אדאג לילדות כי הכל בסדר איתן. כולם מפחדים מזה כי יודעים שאני רגשנית ואני מאוד מחוברת לילדות שלי".

ומה אם אבא יוסי יחליט שוב להצטרף אלייך בתוך הבית.
"לא, הוא כבר לא במקום הזה. זה לא מעניין אותו. אבא שלי שמח, הוא אמר לי ללכת ולשמח אותו ולהביא לו את המיליון. תאמיני לי, אם הוא היה מחליט להיכנס הוא היה לוקח את כל הקופה".

עינב ואלי בובליל עם שתי הבנות (צילום: עודד קרני)
בביתה עם הרב פינטו. הבנות בכו | צילום: עודד קרני

מעיין חודדה? אין מקום להשוואה

גם אם אתם לא ממש חדי עין, בטח שמתם לב לשינוי הבולט ביותר שעברה בובליל בשנים האחרונות: ירידה משמעותית במשקל, שגורמת לה לחזור לבית לא רק על תקן "זו שעושה רעש", אלא גם אולי בתור "זאת שתראה לא רע בביקיני", ותודה לאלוהי הליהוק. אחרי שעלתה למעלה מ-30 ק"ג בכל הריון, בובליל הכירה דיאטה חדשה שעשתה לה טוב לביטחון העצמי, ובהמשך אף נכנסה כזכיינית בחברת הדיאטה הישראלית 123diet, ועכשיו משווקת אותה בעצמה ומשמשת כפרזנטורית. "הגעתי לזה דרך גיסתי שעשתה את הדיאטה. את נכנסת כזכיינית ואז את מפיצה את הדיאטה ומביאה אנשים שיצטרפו. הבאתי כבר הרבה אנשים, ויש סיכוי שבעתיד גם אדריך קבוצות".

איך התחלת את השינוי במראה החיצוני?
"טוב, לא קמתי יום בהיר אחד והחלטתי להפסיק לאכול. כל הריון חזרתי ואמרתי לעצמי שאיך שאני יולדת אני מתחילה את הדיאטה של החיים. רציתי להיות רזה, לא להיות שמנה, וכל החודשים האלה זה היה בראש שלי בתכנונים. אחרי שילדתי התאקלמתי שבוע שבועיים וזהו, התחלתי דיאטה רצינית".

את חושבת שהמראה החיצוני החדש הזה ישחק לטובתך בבית?
"אני מאמינה שכן, כי אנשים התלהבו מהשינוי שעשיתי ומאיך שאני נראית עכשיו. עזבי שהטלוויזיה משמינה ואני בטח אצא יותר שמנה ממה שאני, אבל אנשים אוהבים לראות מישהי שעברה שינוי. השומן גם מבגר, הייתי נראית יותר גדולה ויותר מבוגרת, ועכשיו אני יותר רזה, יותר יפה, נראית סופסוף בגילי".

כמה את עוד רוצה לרדת?
"עוד שישה קילו".

למה בעצם?
"כי אני רוצה להיות רזה וחטובה".

וניתוחים באים בחשבון?
"האמת שעשיתי ניתוח להרמת חזה לפני שנה וחצי, בין ההריון השני לשלישי".

היא באמת מלאת ביטחון, ובאמת מאמינה שהפעם יש לה סיכוי. משהו בילדה הכועסת מפעם עדיין שם, אין ספק – אבל נראה שתחושת הנחיתות פינתה את המקום להבנה שיש לה הרבה מה להציע לפורמט. "תשמעי, ברור שהציעו לי להיכנס כי אני הכי מעניינת", היא מכריזה. "כל השנים אמרו לי שניסו לחפש מישהי כמו עינב בובליל, מישהי שתשב על המשבצת של עינב בובליל – עממית, כנה, אמיתית, אומרת הכל בפנים ולא מפחדת מכלום וגם עושה צחוקים. תמיד זה היה כמעט, תמיד זה היה קרוב, אבל אף פעם לא הייתה מישהי שהיא כמו עינב בובליל".

מעיין חודדה?
"ממש לא. אני פעם התנהגתי ככה כמוה? אני פעם קיללתי וניבלתי את הפה? אין שום מקום להשוואה".

אוקיי, אז בואי נהמר: מה הסיכוי שלך לקחת את המיליון?
"אני לא רוצה לצאת מתנשאת ואני לא יכולה לדעת מה יהיה. אני מאמינה באמונה שלמה שאם זה שלי, הקדוש ברוך הוא ייתן לי את זה".

אלי: "מה שהקדוש ברוך הוא ירצה, זה מה שיהיה".

עינב בובליל (צילום: עודד קרני)
דתייה לכל דבר. בובליל לפני הכניסה לבית | צילום: עודד קרני

נו באמת, לא היית נכנסת לבית אם לא היית חושבת שאת לוקחת את המיליון.
"נכון".

ומה תרגישי אם תודחי ראשונה?
"כלום, אין לי בעיה. אם אני לא זוכה, אין לי מה לעשות שם, אני כבר לא במקום שהייתי פעם. מה אני צריכה, להישאר ולגרבץ שם עד הגמר?".

>> לכל כתבות המגזין