נעמה קסרי בהריון צילום אסנת רום (צילום: אסנת רום)
ממש בקרוב אימא. צילום: אסנת רום סטיילינג: הילה ג'רבי איפור ושיער ל-סולו: שי בן יקר | צילום: אסנת רום

"את הילד הזה קיבלתי כי גל קפץ ראש לתוך הבריכה", אומרת נעמה קסרי ומצביעה על בטנה. ולא, זאת לא אמירה מטאפורית. בקיץ שעבר, בבילוי סוף שבוע משפחתי, החליט בן זוגה גל ארז לקפוץ ראש לבריכה בביתם שבארסוף. זה נגמר בשלוש חוליות שבורות בצוואר, וכמו שמתברר עכשיו – בבטן המכובדת של חודש שביעי שקסרי נושאת בגאווה.

"הוא קפץ לבריכה וכשיצא אמר לנו 'חטפתי מכה'. לא כל כך התייחסנו כי גל הוא שטותניק כזה, אבל אז הפנים שלו התכסו בדם ומיד אחרי זה גם כל הבריכה. קראנו לאמבולנס ובדרך לבית חולים הוא אמר לפרמדיק להגיד לי שכדאי לי להפסיק לבכות כי אני אקבל את מה שרציתי - ילד".

מה קרה לו שם שהביא אותו לקבל לכזאת החלטה?
"תשמעי, מפציעה כזו או שאתה מת, או שאתה נשאר נכה עם קשית כל החיים. אולי העובדה שגל ניצל בנס גרמה לו להבין מה הוא צריך לעשות בחייו. בגילו, עם שלושה ילדים ברזומה, זה לא היה פשוט להביא אותו להשלמה עם זה שהוא יהיה שוב אבא. שנתיים אכלתי לו את הראש והוא תמיד אמר לי 'בלי לחץ'. כבר בדייט השני אמרתי שאני לא מתכוונת להישאר עם ילד אחד, ואני באמת לא יודעת איך הוא לא ברח כבר אז. אבל בכל פעם כשבילינו סוף שבוע בלי ילדים הוא היה אומר לי 'תראי איך כיף לנו, למה את רוצה להרוס את זה?' הרי הוא מבחינתו סגר את הבסטה, הוא בן 48, יש לו שלושה ילדים. הוא ניסה לדחות את זה, עד שבסוף הוא הבין שכשאתה אוהב מישהי מאוד, אתה נותן לה את מה שהיא רוצה. הוא ידע שאם בגללו לא יהיה לי עוד ילד, מתישהו זה יפגע במערכת היחסים שלנו. הוא חכם. עכשיו הוא אומר לחברים שלו שעוד מעט נולדת לו נכדה".

 "הוא כל הזמן עושה לי מחוות רומנטיות"

נעמה קסרי מודל 2013 היא בדיוק אותה אישה חזקה שזכתה בעונה הראשונה של "הישרדות", במאי 2008. זאת שהאכילה אבק את השורד האולטימטיבי נועם טור ולימדה כמה שיעורים את השורד הכמעט בלתי מנוצח, דן מנו ("אני בקשר טוב עם מרינה, ליה ויעל צפריר", היא מדווחת). לפני כשנה, ארבע שנים אחרי שנכנסה לעולם הבידור, תוכנית הבוקר שלה בערוץ 10 ירדה מהאוויר - והיא סיימה את הפרק הטלוויזיוני בחייה, לפחות לעת עתה. "התוכנית ירדה בעיתוי שהתאים לשני הצדדים - הערוץ עמד בפני איום הסגירה ואני בדיוק ניסיתי להיכנס להריון וזה כל מה שעניין אותי", היא אומרת.

נעמה קסרי וגל ארז בחודש 6 (צילום: ברק פכטר)
קסרי ובן הזוג גל ארז. אהבה שורדת | צילום: ברק פכטר

אבל זה לא שהיא יושבת מאז בבית וסופרת את השעות ללידה. קסרי היא הבעלים של מרכזים לרפואה אסתטית בצפון הארץ, שאליהם היא מקפידה להגיע לפחות פעמיים בשבוע לימי עבודה אינטנסיביים. יחד עם זאת, היא מבהירה, יותר דחוף לה בשלב זה של החיים להשקיע במה שקורה בתוך הבית. "העליתי הילוך על האמהות שלי", היא משתפת, "כל השנים שאחרי 'הישרדות' השקעתי בלבנות את הקריירה, לעשות טלוויזיה, עסקים, זוגיות - עכשיו הגיע הזמן להשקיע בהורות. אל תשכחי שהייתי סוג של אם חד הורית".

למי שפספס את הפרקים הקודמים, קסרי נפרדה מבן זוגה סידני אלפסי כחצי שנה אחרי שזכתה ב"הישרדות", בתום חמש שנים יחד ובן משותף. רועי, היום כבר בן 6, היה בן שלושה חודשים בלבד כשאימו החליטה שהיא חייבת לעצמה את ההרפתקה הטלוויזיונית. את גל ארז, איש עסקים אמיד שפרש בתחילת העונה השנייה של "הישרדות" לאחר שננשך על ידי דג רעיל, פגשה קסרי לפני שלוש שנים באירוע שערכה חברת ההפקה של התוכנית. כעבור מספר ימים הזמין אותה ארז, אז גרוש טרי, לארוחת ערב, ושמונה חודשים אחר כך היא כבר עברה עם בנה להתגורר בווילה שלו בארסוף.

"גל הציע לי לעבור לגור ביחד כבר אחרי ארבעה חודשים", אומרת קסרי. "אני לא חשבתי שהוא מוכן לזה ולא הקלתי בזה ראש. אני עוברת עם ילד, יש כאן רגשות, אני מנתקת אותו מהמסגרת והסביבה שלו ולא עושים צעד כזה אם זה לא מאה אחוז. בזמנו חשבתי שגל לא מבין בדיוק את המשמעות של לעבור לגור ביחד, אבל התבדיתי. כל הזמן אמרתי לעצמי, 'איפה אני אמצא מישהו שיהיה לי איתו חיבור מדהים, שהוא יהיה בנאדם טוב, ג'נטלמן, אוהב, רגיש, מתייחס אליי כמו שאני חושבת שמגיע לי שיתייחסו אליי?' אז זהו, שמצאתי". 

נשמע רומנטיקן רציני.
"כן, הוא כל הזמן עושה לי דברים רומנטיים. מבחינתי משהו רומנטי יכול להיות מחווה שיעשה עם הבן שלי, ומצד שני גם לקנות לי תכשיט. מאוד חשוב לנו זמן האיכות שלנו, ואנחנו טסים הרבה לחו"ל בלי הילדים. פעם בשנה יש חופשה עם הילדים".

איזו מחווה רומנטית אף פעם לא תשכחי לו?
"אני נורא אוהבת מותגים ודברים יפים. אני לובשת בגד ואחרי כמה פעמים כבר לא בא לי עליו, אז אני מעבירה אותו לאחיות שלי. לגל קשה להבין את זה, הוא יכול להוציא אלפי דולרים על גאדג'ט אבל הוא לא מבין איך מוציאים מאות דולרים על תיק. למרות זאת, הוא אף פעם לא יגיד לי לא, פשוט כי הוא משועשע מזה. אני זוכרת שבאחת החופשות שלנו ראיתי בפראדה תיק עם נעליים תואמות. יצאנו מהחנות והמשכנו, ואז הוא אמר שהוא צריך לקפוץ רגע למלון להביא משהו מהחדר. בערב, כשחזרנו, התיק והנעליים חיכו לי על המיטה. לא הצלחתי למחוק את החיוך שבועיים. הוא אמר לי שרק בשביל לראות אותי ככה, זה היה שווה את זה".

נעמה קסרי הישרדות
קסרי השורדת. השאירה את נועם טור ודן מנו הרחק מאחור

מה את אומרת לכל אלה שאומרים שאתם ביחד כי הוא מיליונר?
"שמעתי משפטים מהסוג הזה, אבל תמיד הגבתי לזה באותו מטבע - למה הוא איתי? בגלל האופי? הקליק הראשון היה בגלל שהוא קודם כל הטעם שלי, ולא בגלל הכסף. ידעתי שהוא לא גר בשכירות, אבל מבחינתי הוא היה 'גל מהישרדות', לא יותר. לא נכנסתי לחשבון הבנק שלו ועד היום זה לא מעניין אותי".

זה שהוא מיליונר יותר הפחיד אותך או יותר הדליק אותך?
"הפחיד? ממש לא. מי לא רוצה גבר מצליח, שנותן בטחון? זה אחד הדברים שאת מחפשת בגבר, שאת יכולה להישען עליו נפשית וכלכלית. הכסף שלו זה לא רק הכסף, זה המהות. בסופו של דבר בנאדם שעושה כסף הוא בנאדם מצליחן, כריזמטי, אינטליגנט, עם בטחון עצמי. זה בא עם הרבה מאוד דברים".

כסף חשוב לך?
"תראי, אני לא מרוויחה מיליונים, ואני לא יכולה להיות עם מישהו שמרוויח כמוני או מתחתיי. גל מאוד מאוד אוהב את זה שאני עובדת ומפרגן לי בקריירה שלי. מבחינתו יכולתי לעשות אפילו פי שתיים. הוא אומר לי 'אני בגיל שלך הייתי עם סכין בין השיניים', ואז אני עונה לו שהוא לא היה תשעה חודשים בהריון, ואימא זה לא אבא".

"הבנתי שאם אתה מאושר, הילדים שלך יהיו מאושרים"

אחרי כמעט שנה בבית בארסוף, ועוד שנה בצפון תל אביב ("רצינו התחלה חדשה, משהו נקי שאין בו זיכרונות מאף אחד"), לפני כחודשיים השתקע הזוג  בבית פרטי בהרצליה ב', שבו יש מקום גם לכל הילדים – רועי של קסרי, ואלונה (15), יואב (13) ושירה (10) של ארז, שמגיעים פעמיים בשבוע ובכל סוף שבוע שני.

"פרק ב' הרבה יותר קשה מפרק א'", מודה קסרי, "אתה כל הזמן עובד בזה כי יש גם  את החבילות של כל אחד מביא איתו, וזה לא קל. חייבים לייצר חזית אחת, להיות מגובשים, כי לפעמים יש גם קנאה".

תסבירי.
"
לפעמים, לדוגמה, האינסטינקט שלך הוא קודם להיות בצד של הילד שלך - וזה לא תמיד נכון. אז אנחנו עובדים על המשפחתיות ועל הזוגיות ואנחנו מאוד קנאים לזמן האיכות שלנו. בסוף שבוע כשהילדים לא אצלנו, יש לנו 'סוף שבוע רווקים' - אנחנו יוצאים עד מאוחר, ישנים עד מאוחר, בלי לחצים ודאגות של מה נעשה היום ואיך נפעיל אותם. בפרק ב' הבנתי שאם אתה מאושר, הילדים שלך יהיו מאושרים".

נעמה קסרי מצטלמת צילום אסנת רום (צילום: אסנת רום)
הריון פוטגני. ג'ינס - בוטיק מיכל ומורן, חולצה - סאמפל | צילום: אסנת רום

איך את מסתדרת עם הילדים שלו?
"הם ילדים מקסימים ובגלל שהם גדולים הם מבינים שאני לא לקחתי את אבא מאימא, הם הרי ראו שההורים לא מסתדרים. הם גם פגשו אותי לראשונה רק חצי שנה אחרי שהוא עזב את הבית. גל מאוד פתוח עם הילדים שלו, הוא אבא במשרה מלאה, מאוד מעורה בחיים שלהם, והם חלק בלתי נפרד מהחיים שלנו. ברור שיש עליות וירידות, אבל אין פיצוצים ושבירת כלים. אנחנו יושבים, מדברים על הכל ופותרים את זה. אני לא אימא שלהם, לא אומרת להם מה לעשות ולא מחנכת אותם. הם מכבדים אותי ואני אותם".

איך רועי מסתדר עם גל?
"קודם כל רועי הוא בן יחיד, אז גל והילדים שלו זה התא המשפחתי היחיד שהוא הכיר. את גל הוא מעריץ, הוא ממש אוהב אותו ורוצה להיות כמוהו כשיהיה גדול. הוא שאל אותו לא מזמן אם הוא יכול לקרוא לו אבא כשהוא בבית איתנו. ממש לקחתי הדרכה הורית כדי לדעת איך להתמודד עם השאלה הזאת, ובסוף הסברנו לו שגל הוא לא אבא שלו, הוא כמו אבא שלו. מה שרועי מרגיש זה הגיוני כי הוא נמצא עם גל יותר מאשר עם אבא שלו, אבל הוא לא קורא לו ככה. זה לא הדבר הנכון".

ואיך כולם מרגישים עם ההיריון והעובדה שבקרוב תהיה להם עוד אחות?
"הם ממש מתרגשים ושותפים. תשמעי, לא ידעתי איך הם יקבלו את זה, אבל לא חשבתי שזה יהיה ככה. הבנות צוחקות עליי על זה שאני שמנה, הן רגילות לראות אותי פטיט".

ואיך היחסים עם גרושתו של גל?
"איך את עם האקסית של בן הזוג שלך?".

אני לא מכירה אותה.
"גם אני לא. תראי, אני אגיד לה שלום אם אני אראה אותה, אבל אנחנו  לא נפגשות לקפה. לא כי היא עשתה לי משהו אלא כי מה ההיגיון, על מה נדבר? היא מתנהלת מול גל, לא מולי, כמו שגל לא מתנהל מול בן הזוג שלי לשעבר".

בן הזוג לשעבר הוא כאמור סידני אלפסי, אותו הכירה קסרי בארה"ב, לאחר שהייתה נשואה כשנתיים ליהודי אמריקאי. כשמתחילים לדבר עליו, שטף החיוכים נעצר.

סידני מפרגן על הזוגיות עם גל?
"אין תגובה".

ובכל זאת.
"אני חושבת שבאין תגובה יש כל כך הרבה אינפורמציה".

נעמה קסרי צילום אסנת רום
עדיין אישה חזקה. שמלה - סאמפל, נעליים - אלדו

אז אתם לא בקשר טוב.
"אנחנו בקשר טוב כמו שישראל בקשר טוב עם האיראנים. הזוגיות הזאת לא הייתה בריאה, ועל אחת כמה וכמה גם הפרידה. בואי לא נכנס לזה בכלל. אין תגובה. אני יכולה להגיד רק דבר אחד - אל תתגרשו, תעבדו בזוגיות שלכם ותשקיעו בה. גירושין זה המפלט האחרון".

ובעוד כמה שנים, יש מצב לשולחן ליל סדר גדול לכולם?
"אם תעצמי טוב טוב את העיניים, ותתאמצי חזק, אבל ממש חזק, אז יש מצב. אם יש משפחות כאלה, והן כנראה מעטות, אז אני רק יכולה להגיד לך שאני מקנאה בהם. בשביל הילדים הלוואי והיה אפשר להיות בטוב, אבל בשביל טנגו צריך שניים ובני הזוג שלנו לא כל כך יודעים לרקוד".

מה לגבי חתונה עם גל?
"לא יקרה. עשיתי את זה כבר וזה לא מעניין אותי. אני וגל אמרנו שאם נהיה עשרים שנה ביחד נעשה חתונה, סתם כדי שתהיה סיבה למסיבה. אני חושבת שילד הרבה יותר מחייב מטבעת".

"הלידה מפחידה אותי"

ההיריון הזה, כמו ההסכמה עליו, לא הגיע בקלות. "רק מי שמנסה להיכנס להריון ולא מצליחה במשך תקופה יכולה להבין כמה זה מתסכל", מסבירה קסרי., "תכלס הכל היה בסדר,  לגל יש ילדים, לי יש ילדים, אבל לא הצלחתי להירגע. גם כשכבר הייתי בהריון, לא הצלחתי לראות את זה מרוב שהייתי באטרף של להיכנס להריון.  איחר לי המחזור וכבר הלכתי לרופא שיתן לי כדורים לקבל מחזור שוב כדי להתחיל שוב ספירה של ביוץ, ואז הוא אמר לי שאני בהריון. התרגשתי".

וגל?
"הוא אמר לי 'מה את כל כך מאושרת?', אבל הוא מקסים והוא עשה את זה בשבילי ואין לי ספק שזאת תהיה לו הורות אחרת ומדהימה. עם הילדים האחרים הוא היה כל כך מרוכז בקריירה והיום הוא במקום אחר. גם ההורות שלי תהיה אחרת לגמרי, בגלל שאני עושה את זה ממקום בריא, ממקום שאני מאוד רוצה את זה וזה נעים לי ונכון לי".

בניגוד ללידה הקודמת, אז הביאה את רועי לעולם בניתוח קיסרי, את הלידה הקרובה היא מקווה לעבור בשיטה המסורתית. "הלידה מפחידה אותי, אין לי כוח סבל", היא משתפת, "אבל גל אמר שהוא מוכן שניקח מיילדת שתלווה אותי ושנעשה את כל המאמצים כדי שאעבור את החוויה הז בקלותו. אני אנסה, אבל יש מצב שאני אשבר. בואי נגיד ככה, אפידורל יהיה שם בטוח".

את הולכת לצאת דקיקה מבית החולים?
"מה פתאום. רק רותם סלע וגל גדות יוצאות ככה. אני מקנאה בהן, אבל זה לא טבעי. לרובנו האגן מתרחב, הטוסיק, הבטן, הכל משתנה. עליתי עד עכשיו עשרה קילו, שזה שינוי מההיריון הראשון, כי עם רועי הפסקתי להישקל אחרי שהמשקל הראה שעליתי 27 קילו. הייתי ילדה, אמרתי 'נלד והכל ירד' ונתקעתי עם עשרים ומשהו קילו עודפים. הפעם הבנתי שהתינוק לא לוקח איתו הכל כשהוא יוצא, אז אני אוכלת אבל  לא מגזימה".

וגל אוהב אותך ככה?
"גל קורא לי בטטונה. באחד הימים עשיתי פילאטיס, וכשהוא שאל אותי איפה אני  שלחתי לו תמונה שלי במקום לכתוב. הוא ענה לי בתגובה 'פיל-אטיס'. אנחנו צוחקים על זה כי זה נאמר עם המון חום ואהבה. אני לא בנאדם רוחני, אבל כל כך רציתי את ההיריון הזה שאני מרגישה שאין לי זכות בכלל להתלונן, גם אם קשה לי. ההיריון הראשון היה יותר קל, כי אז הייתי בת 28, ואני מרגישה שהיום יותר קשה לי פיזית. בערב כבר נהיה לי כבד, אבל אני לא עוצרת את עצמי בשום דבר".

נעמה קסרי למגזין הורים וילדים (צילום: פיני סילוק)
אמא למופת. (התמונה צולמה עבור מגזין הורים וילדים, ינואר 2012, צלם: פיני סילוק, איפור ושיער: בן רביבו | צילום: פיני סילוק

מאמינה שבקרוב תיכנסי שוב לעולם החיתולים והלילות הלבנים?
"אני כל כך מתרגשת שיש משהו מגל שגדל בתוכי, שאני לא חושבת על הדברים האלו. ושתדעי שאני לא מתכוונת להביא אחות לילה וכל זה".

למרות שאת יכולה כלכלית.
"כן, אבל מה זה משנה איזה יכולת יש לך? אני לא יכולה לישון כשאני שומעת את התינוקת שלי בוכה. ומה, מישהו אחר ייגש אליה?"

אז לא תהיה עזרה בבית?
"יש לי עזרה בניקיון, יש מישהי שמנקה כל יום וזו העזרה הכי גדולה מבחינתי. כי אני מאוד אוהבת שהכל נקי, אבל שונאת לנקות".

כל יום?
"אל תשכחי, זה בית עם ארבעה ילדים".

_OBJ

וגל, הוא מוכן ללילות בלי שינה?
"לא, לא, לא. ממש לא. זה היה ההסכם שלנו. הוא לא קם בלילה, הוא לא מטפל, לא מחתל. אבל אני מאמינה שכשהוא יראה את המרוקאית שאני מוציאה לו, הוא לא יוכל לעמוד בזה. תראי, אני הכי בעד נשים חזקות ועצמאיות, אבל יש דברים שאני גם אולדפאשן בהם. את לא יכולה לצפות שהגבר גם יהיה הגבר בבית וידאג לך מכל הבחינות ואז תסמרטטי אותו. זה פשוט לא יחזיק מעמד. את רוצה גבר אמיתי? את לא יכולה לבוא אליו בדרישות של 'למה לא כיבסת, לא קיפלת, לא ניקית'. הוא לימד אותי שאם הוא אומר מילה בבית ואני לא מסכימה איתה, אנחנו נדבר על זה אחר כך בארבע עיניים, אני לא אשבור לו את המילה לפני הילדים. בחיים לא נתווכח ליד אנשים, אנחנו נגיע הביתה ואני אגיד את מה שיש לי להגיד".

קצת עושה לך בית ספר.
"גל הרבה יותר חזק ממני, ולמדתי לחיות עם זה. הבנתי שאני לא יכולה להיות עם מישהו שנותן לי להגיד לו מה לעשות. אני צריכה גבר חזק, מצליחן ודעתן כדי שאני אעריץ אותו. מצד שני זה לא קל, כי גם אני אישה מאוד חזקה, לי לא אומרים מה לעשות. בסופו של דבר, גל לימד אותי בדרך האצילית והג'נטלמנית שלו שהוא הגבר בבית".

אז את מרגישה שהגעת לנחלה?
"לא יודעת, זה נורא חזק להגיד דבר כזה, יש מישהו שנמצא בנחלה שלו? אם אני אגיד שהגעתי לנחלה אז אני אפסיק להתאמץ. אני חושבת שהזוגיות זה הכי חשוב כי זה משפיע על הכל. אני מאוד שמחה במקום בו אני נמצאת ואני עושה הכל כדי לשמור עליו. זה אולי נורא מתנשא להגיד, אבל לא הייתי משנה כלום בחיים שלי היום. הכל פשוט נפלא".

>>> לכל כתבות המגזין