נטע דנינו (צילום: מיכאל טופיול)
נטע דנינו. הוא פשוט נעלם | צילום: מיכאל טופיול

שלוש שנים לפני שהגיעה להשתתף בתוכנית "הרווק", קיבלה נטע דנינו (27) הצעת נישואים. זה קרה אחרי זוגיות אינטנסיבית של שנתיים, היא הייתה מאושרת עד השמיים, אלא שהסוף הטוב לא הגיע והחתונה בוטלה בסופו של דבר – והשאירה אותה מפורקת.

"הבנאדם שבר אותי לרסיסים, אני לא באמת יודעת עד היום למה זה נגמר", היא אומרת. "היינו מאורסים, גרנו תקופה ארוכה בחו"ל, חזרנו לארץ בעקבות המוות של אבא שלו, ואז דברים השתנו. תוך כדי תהליך האבל הוא עבר משהו והחליט לפרק הכל, טס לחו"ל ונעלם. לא ראיתי אותו מאז, לא עשינו קלוז'ר, כלום. פשוט הבריז לי".

בתקופה שעברה מאז ניסתה דנינו להחזיר לעצמה את החיוך – משימה לא פשוטה בשוק הפנויים-פנויות המקומי. היא עברה מספר מערכות יחסים, ולמרות שרובן לא שרדו מעבר לתקופה של חודש וחצי, הילדה הטובה מצורן הרגישה שהיא מצליחה לשקם לעצמה לאט לאט את הביטחון העצמי. הזכייה המיוחלת בריאליטי "הרווק" עם דודו אהרון הייתה אמורה לסמן את סופו של תהליך השיקום ואת האמונה המחודשת שלה באהבה.  אלא שאז דברים החלו לחרוק, ופתאום הסתבר לדנינו שהיא ודודו כבר ממש לא.

"זה פשוט החזיר אותי ישר אחורה", היא אומרת היום – ארבעה חודשים וחצי אחרי שצולם הגמר, שבועיים אחרי ששודר בטלוויזיה, ושבוע וקצת מאז שהבינה שדודו אולי חייב להתחתן, אבל כנראה שלא איתה. "כל הזמן אמרתי לדודו שיש לי יבלת אחת רצינית, ושביום שהוא ידרוך עליה זה יכאב. אמרתי לו שאני פוחדת שייעלם לי, שחרדת הנטישה מלווה אותי כבר שנים מאז ביטול החתונה, ובסוף זה בדיוק מה שהוא עשה. פתאום תקשורת, כותרות, וכולם שואלים למה הוא זרק אותי וזה לא נעים. לא האמנתי ששוב קורה לי - או יותר נכון, לא קורה לי - מה שקרה בעבר. הרי הוא בחר בי מתוך 15 בנות וזה היה ניצחון שלי, אבל עכשיו הכל התמוסס ואני נשארת עם הטעם המר שאני מכירה מהעבר. כל הזמן אמרתי לו 'אל תפגע בי, אל תשלה אותי', ובסוף תראי עם מה נשארתי. אני חושבת שדודו צריך לבקש ממני סליחה על הדרך שבה זה נגמר".

"זה רק הוא, לא אני"

הפרידה, מספרת דנינו, עוזרת משפטית במשרד עורכי דין בר"ג, הייתה סוף עכור למערכת יחסים שמלכתחילה לא היה לה הרבה סיכוי. רגע אחרי הגמר המפואר, הזוג המאושר היה כבר חתום על חוזה סודיות האוסר עליו להיראות יחד בפומבי עד תום שידור הפרקים –  וללא יומיום משותף, לרגשות הראשוניים שחשו לא היה הרבה מקום להתפתח אליו. 

נטע דנינו (צילום: מיכאל טופיול)
אני מאחלת לעצמי הרבה יותר טוב ממנו | צילום: מיכאל טופיול

"היינו יחד מאז שהתוכנית נגמרה, עד דקה לפני הגמר, אבל אלה היו חודשים שלא נפגשנו בהם הרבה – וגם כשנפגשנו, זה היה בחדרי חדרים, לבד, בלילה, עם מוניות מסובכות ולוח זמנים צפוף של דודו. לפעמים העדפנו לוותר על זה מראש", היא אומרת.  "היינו מתכתבים בוואטסאפ, שולחים אחד לשני תמונות, מדברים המון בטלפון ועושים שבתות בפרטיות, אפילו היינו יחד באילת, קומה מעל קומה באותו בית מלון, לפני שהפרקים שודרו ואף אחד לא ידע, אבל באיזשהו שלב זה נהיה קשה. לאורך כל הזמן הזה אמרתי לעצמי, 'נטע תנשמי, עוד מעט זה נגמר', ובאמת ספגתי והקרבתי מעצמי המון כי הרגשתי שאני נלחמת ושאני רוצה את זה. הייתי מתקשרת ושואלת 'מתי אני רואה אותך? מתי נפגשים?', אבל גם נותנת ספייס כי אני לא בנאדם שחונק מטבעי. יום עבר, יומיים, ופתאום אנחנו לא מדברים כמה ימים. זה לא היה נראה לי הגיוני, אבל כל הזמן החזיקה אותי המחשבה שזה רק בגלל המצב וכשיגיע הגמר זה יגמר, כי באמת היה משהו חזק בינינו ברגשות. חיכיתי שהתקופה הזאת תעבור כדי שנוכל לנהל מערכת יחסים נורמאלית, וזה לא קרה".

למה בעצם? מי אשם?
"זה משהו בו, רק הוא, זה לא אני. אני אומרת לך הכי בכנות, אין לי אגו, הוא זה שגמר את זה. ידעתי כבר שזה הולך לשם, וזו לא הייתה הפתעה, אבל עכשיו אני מבינה שזה מה שצריך לקרות. אני מאחלת לעצמי הרבה יותר טוב ממנו, כי ראיתי במהלך ה'זוגיות' הזו הרבה דברים והתנהגויות שלא מתאימות לי".

לדוגמה?
"תראי, אצלי אין כזה דבר להיעלם פתאום, באמצע החיים. מה זה? תהיה גבר! לא רוצה, שים את הדברים על השולחן. אני בחורה שמגיעה לה האמת, גם אם היא כואבת. זה היה מוטיב חוזר אצלנו – פתאום לא שומעים ממנו שבוע, ואז הודעות, ואז שוב נעלם. תראי, הוא בחור מקסים, באמת, אין לי אליו רגשות לא טובים, אבל לכל דבר יש דרך. נכנסת לאיזושהי חוויה בדיוק כמוני, הצטיירת כמשהו על ידי הקהל שלך, אז תחזיק בזה. תהיה עקבי. אני מפחדת לצאת פגועה בכתבה כי אני לא פגועה, אני באמת פשוט מאוכזבת ממנו. שכבר ישבנו ודיברנו זה היה ברוח טובה, אבל הדרך שהובילה לסוף הרסה לי".

באמת האמנת שיכול לצאת מזה משהו רציני? חשבת שתצליחו להיות הגיא גיאור והדפנה דה גרוט החדשים?
"לגמרי. ככה הוא נתן לי להרגיש, שהדבר היחיד שמונע מאתנו להיות זוג נורמאלי זה ההגבלה שאסור להיפגש, כי הוא מפורסם, כי יש עליו כתבים וכי מחפשים אותו. פחדנו מאוד מתביעות כי אנחנו מחויבים לסודיות ולכן לא הסתובבנו ביחד, אבל בשיחות ביננו דיברנו כל הזמן על העתיד. אולי לא על חתונה, אבל דודו ידע שאני לא בחורה סתם, שלא מעבירים איתי את הזמן עד שבא משהו אחר. בזמנו חשבתי שזו גם הסיבה שהוא בחר בי".

נטע דנינו, הרווק, בהפקת אופנה (צילום: ורד אדיר)
עם דודו בתוכנית. אני יכולה להגיד שהתאהבתי | צילום: ורד אדיר

כשדיברתי איתך כמה ימים אחרי הגמר ושאלתי אותך על הפרידה, בחרת לא להגיב ולהגיד שהכל בסדר, למרות שכבר נפרדתם. למה בעצם?
"זה יצא לא ברור, כי אני ודודו לא היינו ברורים אחד עם השני. אני לא ידעתי מה להגיד כי לא ידעתי מה באמת קורה איתנו. לא רציתי שייצא מצב בו אני אומרת שאנחנו ביחד והוא אומר שאנחנו לא, ואז אני סתם אהבלה. ידעתי שזה נגמר בעיקרון כי הוא עשה לי שיחה שבועיים לפני הגמר, אבל עוד לא נפגשנו כמו שצריך ודיברנו וסגרנו את זה, והייתה לי תקווה שמשהו ישתנה. קיוויתי שנעבור את המשוכה הזו, אבל זה לא קרה, וזה גמר אותי וריסק אותי והיו ימים של בכי והסתגרות. אני בן אדם מאוד רגיש, אבל עכשיו החיוך מתחיל לחזור לי לפנים".

"היו הרבה שמועות על בנות אחרות"

דנינו טוענת כי בניגוד להרבה מתמודדות אחרות, אל "הרווק" היא לא הגיעה כמעריצה שרופה של דודו אהרון, ואולי זה דווקא מה שעשה את ההבדל. בתחילה היה אמנם נדמה שהיא נבלעת בין הדמויות הצעקניות שמסביב, אבל ככל שהעונה התקדמה היה ניכר שהיא אחת מהפייבוריטיות, ואהרון אפילו הלחין את אחד מהשירים שכתבה. עבור דנינו, החוויה כולה הייתה קודם כל סימן לכך שיש עוד סיכוי לאהבה.

"לכל מי ששאל אותי למה אני נכנסת לתוכנית, אמרתי שזה כדי לראות אם אני עוד יכולה להרגיש את הפרפרים האלה, שהרגשתי פעם", היא מספרת. "הפרידה הקשה שעברתי בזמנו ממש חסמה אותי, ובמשך שלוש שנים די שמתי על עצמי חומות והייתי אטומה. ניסיתי דייטים ושומדבר לא נתפס, שומדבר לא גרם ללב שלי לפרפר. אמרתי שאני רוצה להיכנס לרווק בשביל הריגוש – אני לא מחפשת יופי או מראה, ודודו אהרון נראה לי באותה תקופה בחור סבבה. באתי בגישה שונה מהבנות האחרות, יותר בקטע של לעבור איזשהו תהליך ולסגור מעגל עם עצמי. אני בחורה שלכל מקום שאני לא הולכת שואלים אותי 'איך אחת כזאת יפה אין לה אף אחד?', והמשפט הזה באיזשהו שלב התחיל לחלחל וקצת להציק לי. ידעתי שאני לא שאני שטחית או רדודה או שאי אפשר להתאהב בי, אבל איכשהו תמיד משהו לא עבר אצלי. תמיד זה היה חודש חודש וחצי ומשהו נגמר בצד השני. רציתי לראות אם בתוכנית המעגל הזה יישבר, ודברים סופסוף ימריאו".

נטע דנינו (צילום: מיכאל טופיול)
האמנתי לו שהוא שונה | צילום: מיכאל טופיול

בשבועיים הראשונים בווילה, היא מספרת, לא חשה דבר כלפי אהרון – אלא שאז, אולי בגלל הבנות מסביב, אולי בגלל הפורמט ואולי בגלל האישיות הכובשת של המסלסל המוכשר, זה סופסוף קרה לה. "פתאום התחלתי להרגיש כלפיו דברים. אמרתי לעצמי, זה הגיוני שהוא לא פה כרגע ואני עדיין חושבת עליו? החלטתי להיות מי שאני במאה אחוז ולתת  לזה סיכוי. היו לנו המון שיחות שלא הראו בתוכנית, והיו רגעים שהיינו נהנים לשתוק אחד עם השני וזה היה ממלא. היה חיבור בינינו, הייתה שם אמת. היו כמה רגעים שאמרתי לעצמי שזה יכול להיות זה".

זאת הייתה אהבה מבחינתך?
"אני יכולה להגיד שהתאהבתי בו, אבל שהיום אני כבר ממש לא", היא קובעת. "אצלי, כמו שאני אוהבת ככה אני גם נכבית ועושה דיליט. לא יכולה להיות לו פינה אצלי בלב יותר. מה שהרגשתי נגמר. פתאום אני גם מסתכלת אחורה ומבינה שהיו דברים שהפריעו לי לאורך כל הדרך: אם מדברים על הגמר, למשל, אני לא מבינה איך גבר יכול להביא שלוש בנות לאותה רמה של התאהבות. כל אחת שם הייתה בטוחה שהיא האחת, וגם דודו עצמו לא באמת הרגיש שהוא אוהב מישהי אחת יותר באופן מיוחד. זה קצת לא אמין בעייני. את כצופה הרגשת שאותי הוא הכי אהב? לא. הוא התלבט עד הרגע האחרון, הוא לא היה שלם". 

את מרגישה שדודו בא לתוכנית כדי לחפש אהבה וקשר, או שהיו לו מניעים אחרים?
"שאלה טובה. אם היינו אוף דה רקורד, הייתי אומרת לך בדיוק מה אני חושבת, אבל יש דברים שהשתיקה יפה להם. אני יכולה להגיד לך שבמהלך כל התקופה של התוכנית היו שמועות על בחורות אחרות, גם על האקסית, שנמצאות איתו בקשר. אני יודעת שיש גם בנות מהתוכנית שניסו לדבר איתו אחרי שהוא כבר בחר בי, סימנו אותו ורצו לעשות הכל כדי שהוא ישנה את דעתו. כל הזמן שמעתי שראו אותו כאן וראו אותו שם, אבל ידעתי שצריך לסנן חצי מזה. מצד שני, אין עשן בלי אש, אז תמיד כשהייתי איתו לבד הייתי מעלה את זה בהומור, מעבירה את זה בצחוק. הוא תמיד אמר לי שהמצפון שלו נקי".

את מאמינה לו?
(שתיקה ארוכה) "אני לא תמימה".

אם הוא לא היה מסיים את זה, היית ממשיכה בקשר איתו?
"זה תלוי. תראי, אני האמנתי לדודו שהוא שונה – שהוא באמת רוצה משפחה, ילדים, באמת רוצה להקים בית טהור – אבל זה לא פשוט להיות עם אדם כמוהו. אני חושבת שבחורה שרוצה לחיות עם דודו אהרון, או עם כל זמר מזרחי אחר, צריכה להוריד חצי מעצמה ומהאופי שלה על מנת שזה יצליח. אלה אנשים שחוזרים באמצע הלילה, אחרי בילויים ארוכים, ואי אפשר חקירות של שב"כ מסוג 'איפה היית?', כי אם זה יהיה את פשוט לא תהיי. יש הרבה מצבי רוח, היי ודאון ונחיתה קשה מאוד, ורק בחורה שאין לה הערכה עצמית יכולה להיות שם. בכנות, אם זה היה תלוי בי, הייתי עושה את הניסיון הזה, בשביל להוכיח לעצמי שזה לא היה סתם, שכן היה שם רגש ומשהו אמיתי – אבל האמת היא שלאורך הדרך היו יותר מדי נורות אדומות כדי שאני אחשוב שיש לזה סיכוי גדול להצליח. מה היה קורה אם הייתי בהריון והוא היה נעלם לי ככה פתאום, או לא עונה לטלפון כמה שעות טובות? זה לא משהו שאני יכולה לחיות איתו".

נטע דנינו (צילום: מיכאל טופיול)
הבנות מהתוכנית שמחות לאיד | צילום: מיכאל טופיול

את יודעת מה קורה איתו היום?
"לא, אני לא מתעסקת בזה. אני לא חברה שלו בפייסבוק ולא עוקבת אחריו באינסטגרם. מתנתקת. זה עובר לידי".

ומה עם אימא שלו, ציפורה, מתגעגעת אליה?
"אמא שלו היא הכי קלה. היא בנאדם פשוט, ואם את מתחברת אליה מהמקום הפשוט, היא תאהב אותך. אני חושבת שהיא אהבה אותי, אבל בסופו של דבר ההחלטות שלו זה מה שקובע".

האסיר ששומר עליי

"הרווק" היא לא תכנית הריאליטי הראשונה שדנינו מנסה להשתלב בה – קדמו לה אודישנים לעונה הרביעית של "האח הגדול" וגם ל"הדור הבא". היא מתעקשת שלא מדובר ברצון להתפרסם או לזכות בתהילה, אך לא מכחישה שתשמח להשתלב בעולם הבידור המקומי.  "הייתי רוצה מאוד להיות חלק מהתחום, בדברים שמתאימים לי – הנחייה, פינת אופנה, עולם הילדים. "האמת שתמיד גם היה לי חלום לעשות קמפיין למשקפיים", היא אומרת. "בכל מקרה, גם אם זה יתמוסס, אני לא אבכה על זה. אני יודעת שלכל פליט ריאליטי יש 15 דקות תהילה, ואני יכולה פשוט להמשיך בחיים שלי והכל בסדר".

איך היה לחזור למשרד עורכי הדין בתור סלב?
"
מהרגע שיצאתי מהתוכנית החלטתי לחזור בדיוק לנקודה שממנה הפסקתי, כי זאת הדרך היחידה שלי לשמור על שפיות. הבוס שלי כל הזמן אמר לי שהוא גאה בי על איך שזה לא עולה לי לראש, אבל אני לא באמת אשב בבית מחוסרת עבודה ואחכה שדברים יבואו אליי. אני יכולה להגיד שיש עליי הרבה עניין, איפה שאני לא הולכת, חבורות של ילדים ומבוגרים שמפרגנים ונותנים מלא אהבה. יש בכי ויש חתימות והיה גם אחד שהתקשר אליי מהכלא ואמר לי שהוא יחסל את כל מי שיעשה לי משהו, שהוא שומר עליי. אמרתי תודה, זה היה מפחיד".

נטע דנינו (צילום: צ'ינו פפראצי)
הייתי שמחה להשתלב בתעשייה | צילום: צ'ינו פפראצי

כשהיא חושבת על העתיד, דנינו מדברת על לימודי משפטים או חשבונאות ועל מעבר אפשרי מבית הוריה ביישוב צורן. עד שזה יקרה, היא פוקדת מדי פעם את העיר הגדולה באירועים והשקות, משתדלת לא להתחכך בבנות "הרווק" האחרות, שלטענתה לא ממש מפרגנות לה.

"הן עמוסות בשמחה לאיד, עכשיו כשנפרדנו", היא אומרת. "אני יודעת שיש כאלו שקראו את הכותרות עלינו וחייכו ואמרו 'ידענו שלא יחזיק, ידענו שזה יגמר'. אני יצאתי משם עם חברה מאוד טובה, חני, ואני בקשר קרוב גם עם לירון גולן, שהגיעה איתי לגמר. אין דברים כמוהה, הכי הייתה שם בשבילי. מצד שני, היו לי גם אכזבות: נועה ואני היינו החברות הכי טובות, ישנו מיטה ליד מיטה, וברגע האמת היא סובבה את הסכין".

ומה עם דודו? יש סיכוי שתחזרו?
"נראה לי שהדלת הזאת נסגרה. בואי נגיד שאם לא האמנתי באהבה קודם, אז עכשיו אני לגמרי לא מאמינה בה, אבל לא נורא. אני מתקרבת מאוד לדת וההתקרבות הזו כן מאירה לי את הדרך וגורמת לי להאמין שיהיה בסדר. אלוהים מכוון את הדברים ואני לא מודאגת. אמנם עוד לא יצאתי עם אף אחד מאז שכל הסיפור נגמר, אבל שמתי את 'הרווק' מאחוריי ואני באמת מתחילה פרק ב'".

נטע דנינו (צילום: מיכאל טופיול)
כבר לא מאמינה באהבה | צילום: מיכאל טופיול

אם תראי אותו ברחוב, מה תגידי לו?
(מחייכת) "הכל זה מלמעלה".

תגובתו של דודו אהרון: ״נטע בחורה מקסימה, אני שמח שהכרתי אותה, היא בן אדם מדהים ובסופו של דבר זה לא הסתדר בינינו. נפרדנו בצורה חברית ובהסכמה הדדית, אני מאחל לה את כל הטוב שבעולם".

סטיילינג: עינת רוזן | איפור ושיער: אדווה שוהם

>> לכל כתבות המגזין