בסלון הדירה בהרצליה, על רהיט נאה, היה מונח למשך תקופה אביחי אוחנה. "הייתי הולכת לעבודה וחוזרת ומוצאת אותו באותה תנוחה על הספה. אני חושבת שאף אחת, לא רק מעיין אשכנזי, לא הייתה מקבלת את המצב הזה", היא משחזרת. ואכן, מעיין אשכנזי לא קיבלה את המצב הזה, וגם העמידה אולטימטום. האולטימטום עבד. אביחי קם מהספה, הקים שני עסקים, חורש את הארץ עם הרצאות, בזמן שהיא מטפחת את סטודיו הכושר הקטן שפתחה בהרצליה. הכי האפי אנד שבעולם.

"הייתה לנו הסתגלות לא קלה יחד אחרי הריאליטי. מעיין המשיכה את החיים שלה בהרצליה, היא מכאן ואני לא. היא עם אותן חברות ואותו בית, ואני הרגשתי מחוץ לבית שלי ולא טוב. אז אוקיי, אני מפורסם, אבל לא על משהו שאני רוצה להיות מפורסם. לא מצאתי את עצמי".

מעיין: "רציתי שהוא יגשים את עצמו. גם באילת לא היה לו טוב. שנתיים לא היה לי גבר אמביציוזי".

אביחי: "זה לא שלא עשיתי כלום. התחלתי להרצות, עשיתי הרבה דברים ולא הצלחתי בכלום. וזה משפיע על הזוגיות".

מעיין: "אם לא היינו מפורסמים כנראה שהיינו נפרדים אפילו קודם".

אביחי: "נכון, בטח אחרי חודשיים או אפילו חודש. אבל הסביבה הדביקה אותנו, אנחנו מודבקים אחד לשני, והיום ברוך השם הדבק נהיה חומר אחד".

מעיין ואביחי (צילום: דניאל קמינסקי)
צילום: דניאל קמינסקי

זה רומנטי.
אביחי: "כן? זה דווקא בא לי מהראש. את רואה למה זה טוב לשבת על הספה,  מעיין? הנה סוג התובנות שבאות לאדם על הספה. אני בשנתיים על הספה יכול להתקדם אלפי מונים בחשיבה מאדם רגיל. מי שקם בשמונה בבוקר ועובד עד חמש, הוא איש עני בעיני. אני רואה את עצמי כאיש חזון".

מעיין: "אני לא אוהבת כשהוא מדבר ככה. אני רוצה שהוא יהיה איש עסקים, שיעבוד. גדלתי עם אבא שכל יום קם ועובד כמו חמור".

אביחי: "אבל שלך אבא בריא, זה ההבדל".

הפרידה שהם מדברים עליה כבר חוגגת שנתיים. אחרי ארבעה חודשים בנפרד מעיין ואביחי מצאו את הדרך אחד לשני ומאז הכל דבוק חזק. הדרמות מבעבעות, הרגשות תוססים, הם אוהבים וסוערים ומתקוטטים, אבל החומר כבר אחד. מי שעקב אחרי אשכנזי (28) ואביחי (30) משלב החיזור בבית האח הגדול, אליו מעיין נשלחה על תקן האקסית של עומר אדם ואביחי כבחור מוגבל ראייה מאילת - לא היה מאמין שהתוצאה תהיה מערכת יחסים כל כך סוערת. בשלב החיזור, מול המצלמות, הם נראו מאוהבים ונימוחים, אבל החיים האמיתיים בהחלט אתגרו את הביחד. היום הם ממשיכים לפדות את העניין שיש בהם, בתכנית משותפת חדשה בערוץ 24, "בבית של מעיין ואביחי", בה בין הגשת קליפ אחד לשני הם מתכוננים לריב על נושאים שהגתה ההפקה, בזמן שהם יושבים על ספה בדירתם היפה והחדשה בהרצליה. ריבים זה ללא ספק קונספט שלא זר להם.

"אני לא חושב שצריך שיהיו ויכוחים עם בת הזוג שלי, אבל ככה זה. מאז שהכרנו, לפני שנתיים, לא היה רגע שלא היתה התנגשות בינינו. אני מעדיף שקט, אני איש של שקט", אומר אביחי.

מעיין: "לפעמים אני חושבת שביום שיהיה ביננו שקט סוף סוף אהיה מאושרת. כשאני חושבת כמה מריבות עוד מחכות לנו, אם נתחתן, וואוו. נריב בטח על המוזמנים, על האוכל, על הכל".

מעיין ואביחי (צילום: דניאל קמינסקי)
צילום: דניאל קמינסקי


עם בני זוג אחרים היה לכם יותר רגוע? משעמם אולי?
"לי אף פעם לא היה משעמם", אומרת מעיין, "זה תמיד ככה אצלי".

אביחי: "החיים שלי באילת היו מאוד משעממים. אבל את רוצה לסבך אותי? הרי כל מה שאני אגיד על מישהי מהעבר, כן משעממת או לא משעממת, מעיין ישר תתעצבן".

מעיין: "נכון, למה שבכלל תגיע למצב שאתה מחמיא למישהי מהעבר שלך?"

מעיין, את קנאית?
אביחי: "הקנאה הזו מאוד מעצבנת אותי, אני לא סובל את זה. במיוחד שאני גבר מאוד נאמן ואמין".

מעיין: "האמת היא שכשאני אומרת לחברות שאני מפחדת שהוא יבגוד בי, הן הכי צוחקות עלי". 

אביחי: "איפה אני אבגוד? איך זה קשור אלי? אני לא אדם כזה שיוצא לשלוותה, אין לי חברים בכלל. אני אדם שמעדיף לשבת ולחשוב בבית, על איך להביא שינוי בעולם. זה מה שמעניין אותי".

מעיין: "זה לא מרים לך בכלל שאני מקנאה לך?"

אביחי: "ממש לא. זה מציק לי".

מעיין: "והוא לא קנאי בכלל. אני יכולה להגיד לו שאני רוצה לטוס למיקונוס עם חברה והוא יגיד לי בכיף, תהני. אני רגילה לגברים שתופסים אותי בביצים. זה קצת חסר לי באביחי".
מעיין ואביחי (צילום: דניאל קמינסקי)
צילום: דניאל קמינסקי


את לא הפיליפינית שלי. אני לא אוהב כשמתקרבנים

הפילון שבחדר - שעולה מעט מאוד בשיחה אבל נוכח בחיים שלהם - הוא מגבלת הראייה. מצבו של אביחי די מדהים - הוא חי ומתנהל רגיל לגמרי על אף שהוא סובל מניוון הרשתית שגורם לו לראות מעט מאוד ממי שיושב מולו, וקצת יותר כשמתרחקים. המצב התחיל בגיל 18, המשיך להידרדר, ועלול להגיע לידי עוורון טוטאלי. "אף פעם לא ראיתי את המגבלה שלו", אומרת מעיין, "מבחינתי הוא תמיד היה שווה לי".

יש נשים שנמשכות לגברים עם מוגבלויות כדי לטפל בהם.
"זה לא המצב אצלנו, בכלל לא".

אביחי: "אני לא נותן לזה מקום בכלל. אדם שמרחם עלי לא יכול להתקרב אלי. אני זה שמרחם על רוב האנשים".

מעיין: "למרות שאני כן אדם טיפולי באופי שלי".

אביחי: "את לא".

מעיין: "אז אתה מעליב אותי".

אביחי: "הכוונה היא שאת לא הפיליפינית שלי. אני לא אוהב כשמתקרבנים. כשניסו לגייס אותי למחאת הנכים, אמרתי שזה לא מעניין, במקום להפגין האנשים האלה צריכים לעשות כסף. ויש להם יכולות. כל נכה הוא הרבה יותר חכם מאדם רגיל, מעצם זה שהוא מתמודד עם נכות".

אז מעיין, את התייחסת לאביחי כאל שווה, ציפית ממנו למצוא את דרכו בעולם והוא התאפס על עצמו. ומה איתך, במה אביחי שיפר אותך?
מעיין: "השתניתי 180 מעלות. היה לי ספר חוקים מאוד ברור בראש, איזה גבר צריך להיות בבית וכמה כסף הוא צריך להביא, הייתי מאוד חומרית ועם מסכות. לא היה מישהו שהייתי כל כך אמיתית איתו כמו אביחי, בלי דאווינים ובלי אגו".

מעיין ואביחי (צילום: דניאל קמינסקי)
צילום: דניאל קמינסקי

אביחי: "מעיין רצתה גבר עשיר. לא שהיא תלך עם גבר רק בגלל כסף, הוא צריך גם אישיות וגם האקס שלה, יש לו כריזמה ואישיות מעבר לכסף. אבל היא לא תהיה עם מישהו שאין לו".

מעיין: "לא חיפשתי אף פעם מסוק בחניה, אני לא קרדשיאן. אבל אני באה מבית שאין וזה חשוב לי. שנים חלמתי שתהיה לי מרפסת בדירה".

אביחי: "הבעיה של מעיין היא שהיא לא מבינה מה זה עשיר. 50 אלף שקל בחודש זה איש עשיר. אדם שמרוויח 15 אלף בחודש הוא אולי לא עשיר אבל יש לו כסף. בעיניה זה לא מספיק".

מעיין: "כשהכרתי את אביחי בתוכנית הכל היה לי איקסים. המרחק, הערכים, החינוך, המגבלה, זה שהוא היה שחקן פוקר. אבא של הילדים שלי יהיה שחקן פוקר?"

אביחי: "רק שתדעי ששחקנים אמיתיים הם עשירים מאוד".

מעיין: "עם כל הכבוד, לפני שפגשתי אותך, סחבת ארגזים בחוף של מוש".

אביחי: "בקיצור, ירדו לה הסטנדרטים. היא מתארת התפשרות עכשיו. אבל היא לא שמה לב שהיא מספרת את זה ככה".

מעיין: "אבל זוגיות זו פשרה. גם אתה התפשרת עלי".

אביחי: "מבחינתי לא. מבחינתי עליתי ברמה".

מעיין ואביחי (צילום: דניאל אלסטר)
צילום: דניאל אלסטר

מעיין: "אמרתי עכשיו שהשתניתי 180 מעלות, שביגרת אותי ושינית את ההשקפות הילדותיות שהיו לי, זה לא מפרגן? אני לא מאמינה שאתה אומר את זה אחרי שעברנו כל כך הרבה ביחד. זה ממש עצוב. ברור שאני מתפשרת לצאת עם אדם עם מחלה בעיניים, אבל אני לא רואה את זה ככה, חברות שלי לא היו עושות את זה. הסכמתי ולקחתי את זה על עצמי".

מתי מרגישים את המגבלה?
אביחי: "רק בחושך, כשאני צריך שילוו אותי".

מעיין": "למה, גם ביום אני צריכה להגיד לך להיזהר במדרגות".

אביחי: "האמת שאני יוצא לבד במהלך היום, אבל זה לא אחראי".

מעיין: "אני חושבת שבגלל שאביחי צדיק, הוא יחזור לראות. אם בורא עולם ירצה שהוא יראה אז יהיה משהו ברפואה שיגרום להם לפתח את זה".

אביחי איך אתה מרגיש כשהיא אומרת את זה?
מעיין: "איך אתה מרגיש באמת? אף פעם לא שאלתי אותך".

אביחי: "האמת שזה מעצבן אותי. את לא צריכה להגיד את זה, כי זה לא רלוונטי. בסופו של דבר, כשאתה חי באמונה אז הכל מדויק. אם נקצב לי לראות שנים מסויימות - זה השנים שנקצב לי לראות. אולי לא לגמרי השלמתי עם זה, אבל אני לא מבזבז זמן בלחשוב על דברים אחרים".

מעיין ואביחי (צילום: דניאל קמינסקי)
צילום: דניאל קמינסקי

אני לא מרגישה שאנחנו זוג מלכותי או שתופסים מאיתנו, אולי זה חוסר בטחון

בינתיים המטרה העסקית של אביחי היא להתפרנס מהכנסות פסיביות. שורת עסקים שייצרו עבורו רווח גם בלי שהוא נדרש לתפעל אותן באופן שוטף. את הדירה שקיבל מהאח הגדול מכר, וקנה דירה אחרת שאותה הוא משכיר. באילת אחיו מנהל עסק בהשקעתו, של "ואפל פלאפל", ואפלים בלגים שעשויים מפלאפל  - נשמע מסובך אבל נראה מגרה מאוד. "לאנשים קשה קצת להבין את הקונספט, אבל יש לזה פוטנציאל ענק", הוא מסביר, "המציא את זה מישהו בקנדה, ואנחנו פיתחנו ומיתגנו. זה גם ללא גלוטן". בנוסף, הקים אתר למכירת חפצי בית, "עבדתי בפיתוח שלו ארבעה חודשים ועכשיו מישהו אחר מנהל אותו". יש לו גם שתי הרצאות שלוקחות אותו לחוגי בית ברחבי הארץ, האחת על חייו האישיים בצל המחלה, והשנייה, שימו לב "יהדות סקסית - שהשם לא ירתיע אתכם".

"אני מלמד חסידות בשפה ברורה, של העם, כדי לקרב אנשים. על מה אנשים חושבים כשהם חושבים על יהדות? זה חרדים זורקים דברים, הכל פירוד. אבל זו לא המהות, יהדות זו אחדות. קיבלתי ביקורת על הכותרת אבל רציתי את תשומת הלב".

"אביחי הוא צדיק". אומרת מעיין, "הוא מניח תפילין, נוסע לאומן. הוא מגדיר את עצמו דתי".

אבל לא חובש כיפה.
אביחי: "התחנכתי כדתי אחרי שהוריי חזרו בתשובה, אבל בגיל 17 הורדתי את הכיפה כי יש משהו בעייתי בסממן הזה, מצפים ממך למשהו אחר מחילוני. אני אחזור לזה מתישהו, או שאחבוש קסקט".

מעיין בינתיים עושה כמיטב יכולתה לחנך את נשות הרצליה לעשות סקוואטים כמו שצריך. "לפני האח הגדול הייתי מעבירה אימוני כושר בפארקים, עושה פיפי בשיחים, סוף סוף יש לי מקום משלי. זה סטודיו בוטיק, 30 מטר, לא רציתי 100 מטר. אין לי כסף לעשות שואו. לפני כמה ימים ראיתי כתבה על כל המאמני כושר של הסלבס, זה העליב ועצבן אותי שאני לא שם, אבל אני לא מאמנת סלבס. אם סלב יבוא - הידיים שלי פתוחות אבל אני מעדיפה לא לאמן מישהו בחינם ואני קורעת את התחת, משלמת ארנונה ושכירות לסטודיו ומעדיפה את התגמול שמגיע לי".

מעיין ואביחי (צילום: דניאל קמינסקי)
צילום: דניאל קמינסקי

איפה כל הסלבס אם לא אצלך?
"אצל ליקי ואירה ונתי אבידן ותומר ושר פיטנס, אני מחוץ לקליקה, לא קשורה לאף אחד. לליקי יש בסטודיו דלפק של שייקים של יוגורטים ופירות, וזה נראה מעולה באינסטגרם, אבל אני לא אעשה שייקים ואין לי ליין של בגדים. את באה ל-60 דקות והולכת, אין לי טייץ ב-80 או מאה שקל".

לפני כמה חודשים העלתה פוסט באינסטגרם, בו חשפה שעלתה 10 קילו מאז האח הגדול ועל הקושי הרגשי. מעיין כתבה על העבר שלה כילדה ונערה שמנמנה, על מאבקיה עם הפרעות אכילה והודתה שהיא עדיין לא מרגישה טוב עם עצמה - אבל עובדת על אהבה עצמית. "עדיין לא הורדתי את המשקל", היא נאנחת, "אני עדיין 10 קילו יותר משאני רוצה להיות ואני לא רגילה למשקל הזה, למידת הג'ינס הזו, עליתי שלוש מידות. אני לא רגילה לא ללכת עם גופיות בקיץ, והקיץ הזה לא הלכתי עם גופייה פעם אחת". 

אביחי: "מה שמעיין לא מבינה זה שהיה לה גוף של ילדה רזה, ועכשיו יש לה גוף של אישה. אבל אני אומר שאם היא רוצה - אפשר לעשות שינוי. אם מציק לך משהו תשנה אותו. אני עכשיו ירדתי במשקל כי הפסקתי לאכול כל יום, עד הערב. זו דיאטה שמבוססת על צום".

מעיין: "אם הייתי עושה את הדיאטה של אביחי, זה היה עושה לי עצבים בכל הגוף. לא הייתי מסוגלת. אני נורא אוהבת לאכול ויש לי שריטה עם זה, זה כמו צלקת בראש שאני לא מצליחה להתגבר עליה. הנה לפני כמה ערבים אכלנו כמו חזירים בלילה ואז עליתי בשתיים בלילה על ההליכון להוריד הכל. זו הפרעה, אבל אני עובדת עליה עם עצמי. ואביחי הכי מקבל אותי כמו שאני".
אביחי: "אם היא תמצא כוח ורצון בעצמה היא תאכל מה שהיא רוצה והיא תהיה רזה, היא לא איזה דוב גריזלי".

אתה מחמיא לה מספיק?
אביחי: "כל היום, אבל היא לא מקבלת את זה. כל הזמן היא עצבנית והיא לא מודעת לעצמה. הכי מטריף אותי אנשים לא מודעים לעצמם, שחושבים שהם מודעים".

מעיין: "סבבה, רק שלפני יומיים יצאנו לבר שמתי שמלה חדשה והוא ולא אמר מילה".

מעיין ואביחי (צילום: דניאל קמינסקי)
צילום: דניאל קמינסקי

לאן יצאתם? להשקה?
מעיין: "לא, סתם לשבת בבר. אם יזמינו אותנו להשקות, נלך, אבל אנחנו לא מעורבבים. אין לנו חברים שהם סלבס כל כך, אנחנו לא יותר מדי בברנז'ה. נגיד אם יהיה יום הולדת מאוד נחשב היום בתעשייה, סביר להניח שלא נוזמן. אני מאמינה שזה כי אני לא לקקנית כמו אנשים אחרים, בלי לנקוב בשמות. אני לא משועממת, לא נשאבת לעולם הזה. אני לא מרגישה שאנחנו זוג מלכותי או שתופסים מאיתנו, אולי זה חוסר בטחון".

אביחי: למה שיתפסו אותנו? אין מה לתפוס מאף אחד בעולם הזה".

מעיין: "למה, אני מאוד תופסת מיהודה לוי ושלומית מלכה. אביחי הבטיח לי שנהיה חברים שלהם וזה לא קרה".

עזבו יהודה ושלומית, איפה אתם בסוגית דנית ואליאב?
מעיין:  "אנחנו לא חברים שלהם אבל אני מזדהה, חוויתי פרידה וזה לא נעים שנכנסים לך לתחתונים. אני מבינה את הכאב שלהם".

ואתם מפחדים שזה יקרה שוב?
אביחי: "זה לא מעניין אותי".

מעיין: "מה זה לא מעניין? לא מעניין אותך אם נפרד שוב? איך אפשר להגיד כזה דבר?"

אביחי: "כי מי חושב על דברים כאלה. איפה זה אמור להיות לי בזרם המחשבתי, תגידי לי".

מעיין ואביחי (צילום: דניאל קמינסקי)
צילום: דניאל קמינסקי

מעיין: "אז אני אענה - ברור שפרידה זה משהו מפחיד אבל יש לי הרבה ביטחון בקשר עם אביחי".

אתם חושבים על השלב הבא? ילד? חתונה? ילד לפני חתונה?
מעיין: "אני לא מאמינה בזה. תהיה חתונה ואני מקווה שהיא תהיה השנה".   

אביחי: "אני מבחינתי להציע כבר מחר ושבעוד חודש היא תכנס להריון. מעיין חושבת שיש לנו זמן בכמויות, אבל זה המשאב היחיד שאין לנו באמת. תביאי עכשיו טבעת ואני מציע". 

מעיין: "אבל אני יותר מחושבת ואחראית ממנו, לכן אנחנו עוד לא נשואים. אני חושבת על העסק שלי, על חופשת לידה, אני רוצה לבסס את עצמי. אני פחות פרימיטיבית מאביחי. אני יודעת שנתחתן ואני רק חושבת על זה ובא לי לבכות. הזוגיות הזו כל כך לא רגילה, עברנו כל כך הרבה משברים שאין לי מושג איך צלחתי אותה. כשנתחתן אני אדע שבאמת ניצחנו את הכל", היא אומרת ומטפטפת דמעות. "אני בוכה בכל פעם שאני חושבת על החתונה שלנו. בטח כשזה יקרה ימרח לי כל האיפור".

"אני לא מבין את זה", פולט אביחי באדישות, "לא מבין מה יש לבכות על דבר כזה".

מעיין: "את מבינה עם מה אני צריכה לחיות?".