לבנה (צילום: נמרוד קפלוטו)
לבנה גוגמן. כסף פחות חשוב מהצלחה | צילום: נמרוד קפלוטו

לבנה גוגמן עוד לא הספיקה לנשום אוויר חופשי ממצלמות מעקב, וכבר מישהו תקע לה סמארטפון ביד, שתראה איזו סערה היא חוללה ברשת ואיך הפכה לחביבת הקהל – למרות שזכתה רק במדליית הכסף ולא בכסף הגדול. "אני רואה את  הסטטוסים שכתבו לי וזה מאוד מרגש אותי!", היא צועקת בהתלהבות, "אני עוברת אחד אחד, ממש בהלם מהתגובות שקיבלתי. התמיכה מהאנשים בחוץ זה משהו שלא יאמן. אני עוד לא מבינה מה קורה לי, לא מעכלת כלום".

הגעת כל כך קרוב, עוד רגע כל זה היה שלך. לא צובט בלב לפספס את הזכייה?
"ממש לא, אני מאושרת בשביל טהוניה. היו בינינו קצת חיכוכים אבל אני מאוד קרובה אליה. ניסיתי להבין אותה מפנים ולא לשפוט את ההתפרצויות שלה. במקום לריב איתה לקחתי צעד אחורה וניסיתי להבין מאיפה בא הכעס שלה. מגיע לה לזכות אחרי מה שהיא עברה בחייה. הייתה לי בראש תמונה כזאת,  ששתינו נשארות אחרונות, האמנתי בבורא עולם שייתן לי עוד קצת אבל הייתה לי הרגשה שטהוניה תזכה ואני שמחה שהיא זכתה".

בכל זאת, מיליון שקלים.
"אני לא אוהבת כסף, אני אוהבת הצלחה. זה תמיד היה יותר חשוב לי מכסף. את המיליון אני אדע לעשות גם בחוץ בלי עזרה של אף אחד, אבל הצלחתי לגרום למשפחה שלי רגעי נחת וגאווה, להאיר לאבא שלי את החיים מחדש. אי אפשר לתאר את התחושה של לקום כל בוקר ולראות את אבא שלך בוכה כי קשה לו והוא לא יכול יותר. אבא שלי בחר להמשיך ולהילחם, הוא ההשראה שלי ואני שמחה שלקחתי אותו ללונה פארק של רגשות ונתתי לו לחייך ולצחוק".

נראה שגיבורת ריאליטי כזו עוד לא הייתה לנו. גוגמן, 29, לסבית עם מניירות גבריות ועיניים דומעות שמודה לאבא שבשמיים בכל משפט שני – הצליחה להיכנס ללב וזכתה לקונצנזוס של חיבה, אפילו יותר מהזוכה עצמה.

את מרגישה שאת מייצגת את הקהילה, שהפכת מודל לחיקוי?
"זו לא הייתה המטרה הראשית אבל כן, באתי גם בשביל לייצג את הקהילה ההומו-לסבית. לתת ביטחון לנערות כמוני, להראות שהכי חשוב להיות שלם עם מי שאתה. לא יודעת אם אני מודל לחיקוי, אבל אני שמחה שהוכחתי שהנה, בחורה כמוני עם כל ההליכה הגברית, הלבוש והדיבור שלה, יכולה להיות שמחה וגאה במי שהיא. ואם אני יכולה לעשות את זה מול מדינה שלמה, אז כל אחת יכולה לעשות את זה בחיים האישים שלה".

הביטחון העצמי הזה היה שם תמיד?
"תמיד הייתי כזאת. מגיל מאוד צעיר אנשים מסתכלים עליי מוזר ולא מבינים מי הדמות הזאת שעומדת מולם. תמיד היו לחשושים ואנשים שבוחנים אותי מהצד, אבל אף פעם לא נתתי לזה להוריד לי את הביטחון. אני אוהבת ומודעת למה שאני כבר המון זמן, וזה המסר שלי לקהילה: לעולם אל תתנו לאף בן אדם לגרום לכם לפקפק או להרגיש לא נוח עם מי שאתם".

מה זה עשה לך כששמעת על כתובות הנאצה שריססו על הבית שלך.
"כלום ושום דבר. אין לזה שום חשיבות בעיניי. אני מקבלת כל כך הרבה אהבה מהמעריצים, הטלפון לא מפסיק לצלצל לשנייה מעוד ועוד אנשים שרק רוצים לתמוך ולהגיד מילה טובה, אז כל זה לא מזיז לי. הטוב גובר על הרע תמיד, חשוב שכולם יידעו".

נתקלת בעבר בגילויי שנאה כאלה?
"מה זה נתקלתי, מתי לא. הגרפיטי הזה על הבית שלי זה גרגיר חול לעומת מה שעברתי בחיי. כבר בבית הספר ולאורך כל חיי ספגתי לא מעט הקנטות ונאצות, אבל למדתי לפתח עור של פיל. אני תמיד מחפשת לקחת את השלילי ולהפוך אותו לחיובי".

לבנה זוהרים חוזרת הביתה (צילום: ברק פכטר)
עם אבא. היה קשה בלעדיו | צילום: ברק פכטר

חמישה ילדים, בעזרת השם

עם כל הכבוד לאהבת הקהל, התקווה הכמוסה של לבנה – למצוא אהבה משלה בתוכנית – לא התממשה. "נורא רציתי להכיר בבית מישהי לסבית. אפילו ביקשתי כמה פעמים מהאח הגדול שיכניס לבית בחורה לסבית שתהיה בקטע שלי. קיוויתי שתהיה שם מישהי שאוכל לתת לה יד בלילה ולישון איתה, אבל זה לא קרה".

היית מסוגלת להגיע למצבים אינטימיים עם בחורה בתוך הבית?
"אין סיכוי. אולי יחסי חיבה עדינים, אבל הכל בעדינות כי יש ילדים שצופים בזה. תמיד שמרתי על כבוד עצמי עם כל בנות הזוג שלי, אני לא אחת שתתנשק ותתגפף עם מישהי בסלון מול כולם. תמיד בחדרי חדרים והכי בשקט שיש".

למה, בעצם?
"כי זה מי שאני, ומתוך כבוד למשפחה שלי. אני לא אוהבת לעשות דברים כשכולם רואים ואין לזה שום קשר לנטייה המינית שלי". 

האח הגדול רואה הכל, למה לחפש אהבה דווקא שם?
"היה לי חשוב להכיר מישהי שתצמח איתי מתוך הבית, שתתאהב בי במהלך החיים בו, ולא בגלל שאני לבנה זוהרים ואני מפורסמת פתאום. עכשיו זה נורא מבלבל כי יהיה לי קשה לדעת אם מישהי רוצה אותי בגלל כל ההיסטריה או בגלל מי שאני".

איך זה שלא קרה כלום עם ענת?
"מהתחלה ראיתי שענת היא גברית, וגם אני גברית, אז לא היה שום סיכוי שיקרה משהו בינינו. זה כמו שני חברים שנפגשים. שמחתי מאוד שהכניסו עוד מישהי מהקהילה, קיוויתי שנוכל להבין אחת את השנייה ולהתחבר, אבל לצערי זה לא קרה בין שתינו".

טהוניה ולבנה צופות ברגעי השיא שלהן (תמונת AVI: mako)
עם טהוניה. שמחה בשבילה | תמונת AVI: mako
מתי הייתה האהבה האחרונה שלך?
"לפני שנה וחצי. הייתה לי זוגיות של שלוש שנים עם בחורה, שהייתה האהבה הכי חזקה שהייתה לי בחיים. עברתי איתה המון. בסופו של דבר לא הסתדרנו וחתכנו את הקשר. היא המשיכה קדימה, אבל אני לא הרשיתי לעצמי להמשיך הלאה וקצת נתקעתי במקום. היה לי חשוב לרכז את כל הכוחות בעסק שלי ולא היה לי פנאי לאהבה. עכשיו אני מרגישה שזה הזמן הנכון, נראה מה הבורא ישלח לי".

מה את מחפשת בבת הזוג שלך? 
"זה לא סוד שיש לי משיכה לבנות יפות. אני רוצה מישהי שתמצא חן בעיניי גם מבחוץ וגם בפנימיות שלה, כמובן. בת זוג שתתמוך בי בטוב וברע, אישה שאני יכולה לסמוך עליה יותר מאשר על עצמי, שתקים איתי משפחה ותגדל איתי ילדים. חשוב לי שבת הזוג שלי תדע שאני והיא זה גוף אחד ואני שם בשביל לתת לה הכל".

לא רק לבת זוג היא רוצה לתת הכל. גוגמן מבהירה לי שהדבר שהכי חשוב לה בעולם זה להיות אמא. "זה החלום שלי ובעזרת השם זה יקרה. אני נותנת לעצמי שנה מהיום להיות אמא, בלי נדר".

כל כך מהר?
"כן , לגמרי. אני רואה את עצמי נרגעת פה מכל הלחץ וההיסטריה, נותנת לדברים להירגע ומתחילה לדחוף לזה בכל הכוח. זה הדבר שאני הכי רוצה בעולם, ובעזרת השם בשנה הבאה כבר אהיה אמא לבן או לבת".

כמה ילדים את רוצה?
"חמישה לפחות. אתה יודע מה, אם יהיה לי כסף אז אני רוצה גם לאמץ עוד שניים".

את לא צריכה בת זוג בשביל זה?
"לא. יש לי חבר טוב, גרוש, שנורא רוצה ילדים משלו וכבר דיברנו על זה. זה סידור מושלם – אנחנו סיר ומכסה כי הוא אוהב את הלבד שלו ואני אוהבת את הלבד שלי, בלי אף גבר אצלי במיטה, ולכן זה יהיה מושלם להביא ילדים ביחד. אני רוצה שהילד שלי ייהנה מאבא במשרה מלאה ויגיד גם 'אבא' כמילה ראשונה".

שקלת בכלל להביא ילד עם בת זוג?
"אני מעריצה זוגות של לסביות שמביאות ילד ביחד, אבל לי אין את הכוח הנפשי לעמוד בזה. אני מכירה את עצמי, אם אראה את הילד שלי גדל בלי אבא, או מבקש את אבא שלו ואין דמות כזו בחיים שלו, זה ישבור אותי. אין לדעת איך זה ישפיע לו על האופי. אני ממש מקנאה בלסביות שעושות את זה, אבל יש לי לב עדין, זה ירסק אותי".

אי אפשר לדבר על חלום האימהות של לבנה בלי להיכנס לפה הגדול של רוני מיילי – האיש שלו ביקש ארז טל להקדיש את ניצחונה של טהוניה בגמר. הרגע המכונן של לבנה בתוכנית – ויש האומרים שגם סלל את דרכה לגמר – היה הריב מפורסם עם מיילי, בו הטיח בה עלבונות בגסות שהנחילה לו כרטיס אדום וגירוש מביש מבית האח. הדברים הקשים שנעץ בלבנה, במיוחד האיחול המבחיל שלעולם לא יהיו לה ילדים, נצרבו בתודעה ומקבלים משנה תוקף כשמתברר באיזו נקודה רגישה הוא פגע.

"מאוד חשוב לי להבהיר שאני סולחת לרוני מיילי", היא ממהרת להכריז, "אני רוצה להעביר לו כאן מסר אישי: ראיתי שעברו עליך טלטלות קשות מאז שיצאת מהבית, והבנתי מאחי שתמכת בי מאוד ונפגשת גם עם אבי. בלי שום קשר אני רוצה להגיד למשפחת מיילי שייפלו עליהם רק ימים טובים. אני סולחת מכל הלב, כל בן אדם טועה ואני יודעת שזה לא היה בכוונה. לטעות זה אנושי ולמחול זה אלוהי. אני קוראת מכאן לכל המעריצים שלי – עזבו אותו, הוא טעה ואני מוחלת לו".

תרצי להיפגש איתו?
"כן. תנו לבן אדם קצת אהבה, אני לא רוצה שיהיה לו רע בגללי. אני בהחלט אסע להיפגש איתו, להגיד לו שאני סולחת ולאחל לו רק דברים טובים. אחבק אותו ואתנצל בפניו אם חס וחלילה קרה לו משהו לא טוב בגללי".

לא חוסכת כסף, חוסכת אושר

היישר מהאולפן בנווה אילן, עדיין המומה מגילויי החיבה והבהובי הפלאשים, נסעה גוגמן לביתה בשכונת התקווה, מפלסת את דרכה בין המעריצים שחיכו בחוץ עם שלטים. "קודם כל אבא", הסבירה לכולם בנימוס, ומיהרה ליפול לזרועותיו של אביה שהמתין לה על מיטת חוליו. "כל זה היה בשבילו, באמת", היא אומרת בין מפלי הדמעות, "אני כל כך שמחה לראות אותו שוב ולספר לו את כל מה שעבר עליי. בשביל זה הכל היה שווה, ואין שום כסף שיכול להשתוות לזה".

האח הגדול הביולוגי שלה, חזי, כבר לוקח צעד קדימה ומתחיל לרקום תוכניות למינוף התהילה, סקרן לראות איזה הצעות עסקיות יופנו כעת לאחותו. מה שבטוח, כדאי שמישהו אחר ישמור על הכסף, אם וכאשר יגיע.

"אני בזבזנית, מה לעשות", מודה לבנה, "כסף זה דבר טוב שעוזר בחיים, אבל אני לא בן אדם שחוסך כסף. במקום זה אני חוסכת אושר, אהבה, מבזבזת את זה על רגעים יפים בחיים. בתוך תוכי זה מספיק לי ואני לא רוצה יותר. יש לי את הדוגמה הכי טובה מול העיניים: אבא שלי, שאף סכום בעולם לא יחזיר אותו לעמוד על הרגליים.

"כל החיים הייתי במינוס כי תמיד בזבזתי ונהניתי. לא אכפת לי להישאר עם מאה שקל בכיס. הכי חשוב זה ליהנות מהחיים בכל הכוח, והשטר הכי גבוה הוא האמונה. עברתי שנה קשה בעסק, לבד עם עצמי בלילות חושבת מה יהיה, אבל לרגע לא הפסקתי להאמין ועובדה שקרה נס והרים אותי".

מה עכשיו? לאן תיקחי מכאן את הקריירה?
"קודם כל אני רוצה לחזור לעסק שלי ולעיסוקיי הקודמים, כי זה בדם שלי. נורא חסר לי המסחר הזה. מגיל חמש הייתי ילדה סוחרת שמוכרת פחיות קולה בגיגית על סקייטבורד ומוכרת לילדים עוגיות שאמא שלי אפתה בשבילי. זאת מתנה שקיבלתי מהבורא ואני רוצה לחזור לזה, לירות את החיצים שאני יודעת בכל מה שקשור לפיתוח העסק שלי. אני אחלוב את החלב שלי ואראה לאן הדרך תוביל".

מה לגבי אור הזרקורים? מחכה להצעות שוות?
"החיים לימדו אותי שאם נותנים לך תיקח ואם מרביצים לך תברח. נחכה ונראה מה יציעו לי ואז אחליט במה לבחור".

נראה אותך עכשיו חורשת על השקות? לליהיא גרינר יש סיבה לדאגה?
"אני מאוד אשמח ליהנות מזה, כן. אני חושבת שזה רגע של פעם בחיים ואני רוצה לנצל אותו כמה שיותר. לשמוח ולחגוג את הרגע הזה".

עם מי מדיירי הבית תשמרי על קשר?
"עם ביז'ו כמובן, הוא חבר נפש. וגם יניב, טהוניה, דורין. עם ירדן היה לי חיבור מטורף ונדיר. אני מאמינה שאשאר בקשר עם כולם, אבל עם האלה יהיה לי קשר הדוק יותר מכל השאר".

לבנה רוקדת (תמונת AVI: mako)
תמיד זוהרת | תמונת AVI: mako

האמנת שתגיעי לשלב כל כך גבוה בתוכנית?
"מי שמכיר אותי יודע שאני בן אדם שמאוד מאמין בעצמו. בהחלט ראיתי את עצמי בחמישייה האחרונה, אבל לא העזתי להגיד את זה בקול. ידעתי שאם אהיה מי שאני ואביא את מה שאני, אנשים יאהבו את זה. אני רואה את זה ביום יום  - הלקוחות שלי אוהבים אותי ומתחברים אליי. היה לי ברור שאם אהיה לבנה בלי משחקים ובלי מסכות, זה יעבוד. אפילו האח הגדול אמר לי כבר באודישן שיש לי קסם מיוחד שלא ניתן לפצח אותו".

איך את מרגישה עם מעמד הסלב החדש?
"זה לא מאוד חדש עבורי, גם בחיים שלי הייתי תמיד סוג של סלב. רגילה שלקוחות מחכים לי בשישי בבוקר, בחגים ובכל מיני אירועים. כולם רוצים ומחפשים את לבנה. העבודה שלי גרמה לי להרגיש סלב, אבל עוד לא נקלט לי שעכשיו זה ברמה ארצית. מצד אחד אני שמחה, כי להיות סלב כי זה כיף, אבל מצד שני זה וואו, אי אפשר לחזור אחורה. לפעמים ארצה ללכת לבדי בשקט שלי, ואין לי מושג אם זה יהיה אפשרי.

"כשיצאתי מבית האח וכולם קפצו עליי ורצו להצטלם איתי, הרגשתי קצת הזוי. אני לבנה ורוצה להישאר מי שאני, לא רוצה להשתנות. אני לא טיפוס מתנשא שמסתובב עם האף למעלה, ותמיד אשאר לבנה מהשכונה, אצטלם עם מי שיבקש ואשמח להעניק בחזרה את האהבה שיש בתוכי. בא לי לפזר את השמחה שלי לכולם ולתת חיוך לכל מי שדורש". 

>> לכל כתבות המגזין