שרית אביטן מוסכניקית (צילום: רועי ברקוביץ')
החלה להופיע כבר בגיל ארבע. שרית אביטן | צילום: רועי ברקוביץ'

עם סוכן ממולח, לוק מהוקצע וסלסולים בילט אין, שרית אביטן הייתה אמורה להפוך לכוכבת. יכול להיות שזה עוד באמת עוד יקרה, אלא שבינתיים, דווקא ההשתתפות בעונה השנייה של "חי בלה לה לנד" והנסיעה רחוק מאמא להוליווד הנוצצת, הבהירו לאשדודית בת העשרים שאין כמו בבית – וכשאומרים "בית", הכוונה היא לעקרת בית. "אני רוצה להיות אישה טובה, שתגדל את הילדים ותהיה תמיד איתם", היא אומרת, ומשחררת צחקוק נבוך. "אני אבשל למשפחה, אנקה, אהיה תמיד בסביבה. אני לא בעד להביא עוזרות וקייטרינג, אלא לעשות בעצמך. כמובן שאני לא שפחה של אף אחד, וגם בעלי יעזור. אולי אפילו נעשה חצי חצי".

רגע, את כבר חושבת על משפחה? מה עם הקריירה?
"תראי, אני רוצה לחיות את הרגע ולנצל את יכולת השירה, אבל אני כן חושבת הלאה. אני רוצה ארבעה ילדים, שתי בנות שני בנים, ויש לי כבר כמה שמות בראש. לבן חשבתי ליאם, ולבת שירה או נועם. בכל מקרה, אני אהיה סבתא צעירה. אני מקווה להתחתן בגיל 24 או 25, ולהיכנס להריון מוקדם. בעיניי, גיל 27 זה כבר ממש מבוגר לעשות ילדים".
כדאי שתזדרזי אם כך. איך האמהות אמורה להסתדר עם הופעות בלילה?
"זה יסתדר. מרדימים את הילדים בשמונה, ואז מזמינים בייביסיטר או מבקשים מהבעל לשמור עליהם. לא תהיה לו ברירה".

עד שהתוכניות האלה יהפכו למציאות, אביטן מתרכזת ביומיום – מדריכה במיצג חילות של חיל האוויר בתל השומר, ובחורה ביישנית ושקטה להפתיע שמתכוננת להשקת אלבום הבכורה שלה. בייב זורמת שמוכנה להוריד הכל כדי להתקדם? תחשבו שוב. "אני לא אצטלם בחיים בעירום או בעירום אומנותי, לא אלבש משהו חשוף מדי, כמו מיני או מכנסונים, ואני גם לא חושבת שאצטלם בבגד ים", היא אומרת. "אני עכשיו הפרזנטורית של שמלות הכלה של עובד כהן, וזה גם רק בגלל שהבגדים שלו צנועים".

אני חייבת להגיד שאני מופתעת. דמיינתי אותך אחרת לגמרי.
"הרבה אומרים את זה. אנשים חושבים שאני מסתובבת בב.מ.וו או מתלבשת עם סטייליסטית, אבל האמת היא שאני הכי לא כזאת. לא יודעת מה חושבים, אבל אני בחורה מאוד פשוטה".

שרית אביטן במוסך לבד (צילום: רועי ברקוביץ')
לא רוצה לטוס לחו"ל. איפור: לירון חרט לסטודיו עדה לזורגן; סטיילינג: נופר מנטין | צילום: רועי ברקוביץ'

"הייתי רוצה גבר עורך דין"

היא נולדה למשפחה מסורתית, ומספרת כי התחילה להופיע כבר בגיל ארבע. אתם, לעומת זאת, נתקלתם בה לראשונה רק בעונה השנייה של "לה לה לנד", אליה הגיעה כתגלית החדשה של הסוכן רוברטו בן שושן – מי שייצג בעבר את מאיה בוסקילה, שותפתה של אביטן לתכנית, וגם הספיק להיפרד ממנה בעימות מלוכלך ומתוקשר במיוחד. ההשוואה המתבקשת בין השתיים לא איחרה לבוא – אבל אביטן מתעקשת גם היום שהן הכי שונות שיש. "אנחנו אולי דומות מבחינה חיצונית, אבל חוץ מזה לגמרי לא", היא מוסרת בתמציתיות, "כל אחת מביאה איתה משהו אחר".

רוברטו, המלווה חלקים מהריאיון, דווקא נדלק וממהר להרחיב. "מאיה בוסקילה, לצערה או לשמחתה, תמיד תהיה מזוהה עם רוברטו. למרות שהיא עברה כבר שלוש סוכנויות, עדיין מאיה זה רוברטו, מרוב שעשינו ביחד היסטריה והיסטוריה. שואלים את שרית על מאיה כי היא הזמרת הבאה, אבל הן שונות בהכל".

במה למשל?
רוברטו: "במה שתגידי. תכונות אופי, תחביבים, הן דבר והיפוכו. אני יכול להגיד לך מה מאפיין את שרית, ותסיקי בעצמך את המסקנות על מאיה. שרית רגישה, אדיבה, נחמדה, אחת שמקשיבה למעריצים, דייקנית מבחינת זמנים, לא שואלת 'למה צריכה לעשות את זה'. היא נסעה ללוס אנג'לס עם חששות כבדים, היא לא רצתה לצאת מטומטמת כי היא לא ממש יודעת אנגלית, ובכל זאת – נסעה. שרית מקבלת אהבה בכל מקום, וזה מה שהיה חסר לי עם מאיה: היא אולי הייתה הצלחה אדירה, אבל לא קיבלה את האהבה ברחוב. מהר מאוד סיפור הסינדרלה שלה התפוגג, הדיווה יצאה החוצה".

חי בלה לה לנד 2
"מאיה לא קיבלה את האהבה ברחוב". צוות התוכנית

שרית, פחדת מהמפגש עם מאיה בסדרה?
"ממש לא. אמנם היו בינינו ויכוחים, וגם ריב אחד גדול שעדיין לא שודר, אבל בגדול אני בנאדם שמסתדר עם כולם, וגם איתה הסתדרתי. עכשיו אנחנו כמעט כל יום מדברות בטלפון, חברות מאוד טובות". 

חברות מאוד טובות? אחרי התוכנית אמרת עליה שהיא דיווה.
"נכון, יש לה קטעים. היא חייבת שמונה שעות שינה בלילה ומוכרחה לעשות אינהלציה וכל הדברים הקטנים שאני לא עושה. אמרתי גם לה את דעתי עליה, אבל סידרנו את כל העניינים. אחרי התוכנית הייתה לנו שיחת הבהרה – מאיה התקשרה בזמן מבצע עמוד ענן לשאול אם הכל בסדר אצלנו באשדוד, והתפתחה שיחת טלפון של שעתיים. דיברנו על הכל, הוצאנו את כל מה שמפריע לנו האחת אצל השנייה, שמנו את זה מאחורינו".

רוברטו: "בואי נגיד שהן לא חברות ביומיום. אולי מדברות מידי פעם בטלפון, אבל זה דבר שגרתי, אחרי הכל הן היו חודש ומשהו יחד באותו בית. כשמאיה רוצה להיות חברה של מישהי אז היא יודעת את העבודה ומצליחה להתנהג כמו שצריך. אני לא יכול להגיד לשרית לא להיות איתה בקשר".

אתה לא מפחד שהיא תהווה השפעה שלילית על שרית בכל מה שקשור לקשר ביניכם?
"לא צריך להיות בוסקילה בשביל לעשות השפעות שליליות. כל אחד ממילא אומר את דעתו כאילו היא עובדה קיימת, ובכל מקום ששרית הולכת מנסים לגנוב אותה. אני לא מפחד. היא אולי נראית ילדה תמימה, אבל היא אחד האנשים הכי חכמים שייצגתי. יש לה אולי חוסר באוצר מילים, באנגלית, בידע כללי, אבל היא אחת הנבונות".

שרית, יצא לך לדבר עם מאיה על רוברטו?
"כן וכשדברנו היא דווקא מאוד פרגנה לו".
מרשים. כבר מצאתן דברים שמשותפים לשתיכן?
"שתינו מזל עקרב".

מי שאביטן כן מצאה איתו שפה משותפת בתוכנית ומעבר לה הוא שיר לוי, הבן של ישי וזמר בזכות עצמו. צופי "לה לה לנד" לא יכולים שלא לחוש במתח המיני הנבנה ביניהם לאורך העונה, לשביעות רצונם של המפיקים, יש להניח. "היה בינינו סוג של רומן", מספרת אביטן, "אבל חזרנו לארץ ועכשיו אנחנו רק חברים טובים".

זה מריח קצת כמו תרגיל יחסי ציבור.
"תשמעי, אני חושבת שאם לא היו מנסים לקדם את הרומן הזה הוא יכול היה להתפתח הלאה. זה שלחצו עלינו יצר אצלי אנטי, כי אני לא משחקת בעניינים של הלב".
אז לא תהיו זוג?
"הכל יכול לקרות, בינתיים זה על אש קטנה – אנחנו מדברים ונפגשים אבל אין משהו לצאת איתו לתקשורת".
מה עם ההתקרבות שלו לדלית זריהן?
"עוד לפני ששאלתי אותו הוא כבר אמר לי שהם ידידים טובים. בכל מקרה, לא משנה מה יהיה ביני ובין שיר, הוא הפייבוריט שלי בתוכנית. יש לי תחושה חזקה בפנים שהוא יזכה".
את בכלל מדמיינת את עצמך יוצאת עם זמר?
"לא ממש. בתחום הזה יש לגברים הרבה פיתויים, מעריצות שמתנפלות, ואני מאוד מאוד קנאית. אני מסוגלת למחוק מישהו מהחיים מהר, ולא משנה כמה אני אוהבת אותו. אולי בגלל זה הייתי רוצה שהגבר שלי יהיה עורך דין או רופא".

שרית אביטן במוסך (צילום: רועי ברקוביץ')
"לא אצטלם בחיים בעירום או בעירום אומנותי" | צילום: רועי ברקוביץ'

לא צריך אוטו, מספיק פרח

ניצני הרומן המתוקשר עם לוי, מודה אביטן, הלחיצו אותה מאוד. לא רק כי מסביב כולם עשו מזה רעש, אלא כי גם היא עצמה, איך נגדיר זאת, לא ממש מנוסה בתחום הרומנטי. הנשיקה הראשונה שלה הייתה בגיל 17, ומאז התווספה רק עוד נשיקה אחת. וזהו. "אני ילדה שמאוד שומרת על עצמה", היא אומרת. "היו לי רק שני בני זוג עד היום, ומערכת היחסים האחרונה שלי, עם בחור שהיה חבר שלי במשך ארבעה חודשים, הסתיימה לפני שנתיים".

זה היה משהו רציני? ישנת אצלו? הוא אצלך?
"תראי, אני לא רוצה לצאת איתך עתיקה מידי, אבל אני בתולה, ובעזרת השם אני אעמוד בעיקרון שלי, ואצליח לשמור את עצמי עד אחרי החתונה. זאת השאיפה העיקרית שלי בחיים".
באמת? מאיפה זה הגיע?
"אימא שלי, שהיא כמו היומן שיש לכל ילדה ואני מספרת לה הכל, אמרה לי פעם משפט שתמיד נמצא אצלי בראש: 'הגעת לעולם עם כבוד, וכבוד קל לאבד וקשה להחזיר'. אני שואפת לשמור את עצמי עד אחרי החתונה בשביל זה, והלוואי וזה יקרה".
טוב, זה תלוי רק בך.
"נכון, אבל עכשיו אני בת 20, ונגיד אצא עם מישהו בן 26 – הוא בטח לא ירצה לבהות בי כל היום כאילו אני בובה. לגברים גם יש את הצרכים שלהם. בכל מקרה, זו השאיפה שלי, והוא יצטרך להבין את זה. לא תהיה לו ברירה".

שרית אביטן בקמפיין של עובד כהן (צילום: איתן טל)
בקמפיין של עובד כהן. גיל 27 זה מאוחר לילדים | צילום: איתן טל

אם הוא לא יקבל, מבחינתך אפשר לגמור את העסק?
"תשמעי, היום אני יכולה להגיד לך מיד 'כן, ברור', אבל האמת היא שקשה לי לענות כי לא הייתי בסיטואציה הזו. בינתיים זה בהחלט קו אדום".
תעברי לגור עם מישהו לפני החתונה?
(צוחקת) "לא. אני גם לא בעד לישון ביחד לפני. אני חושבת שצריך להתגעגע, לא להיות כל היום דבק. אתה תישן בבית שלך, אני בשלי, אם אין את המרחק בסוף זה נמאס מהר".

אין לה הרבה הזדמנויות להכיר: לא יוצאת למועדונים, לא מתחברת למקומות רועשים, קוראת לרשת ארומה "הבית השני שלי". היא גם לא שותה ולא מעשנת, ומעדיפה תמיד ערב רגוע עם החברות בבית על יציאה סוערת לפאב. ובכל זאת, אביטן מרשה לעצמה לפנטז על האחד שיבוא ויסחוף אותה לעולם שכולו קבלות שבת משפחתיות. "אני לא אשקר, אני רוצה להיות בזוגיות, כי זה כיף שיש  מישהו שמגן עלייך ושומר עלייך. פשוט עוד לא מצאתי את האחד, אני מאוד בררנית", היא אומרת.

מה חשוב לך בגבר?
"שהמשפחה שלו תהיה טובה. יהיו לנו ילדים, וצריך להביא אותם לסבא וסבתא גם מהצד שלו. להיות איתם בקשר טוב זה חשוב מאוד מבחינתי".
ואצלו? תכונות? מראה?
"שיהיה ילד טוב, אחד שיודע לכבד. המראה החיצוני חשוב כי הוא זה שעושה את הקליק, אבל יופי זה לא הכל בחיים. הטעם שלי זה גבר עם שיער שחור, עיניים ירוקות, קצת שחום, אבל יותר צריך להתמקד בפנימיות".
חשוב לך שיהיה לו כסף?
"כסף זה לא הכל בחיים. אמא שלי תמיד אמרה לי: 'לא צריך בית או אוטו כמתנת יום הולדת, מספיק שיביא לך פרח'".

שרית אביטן עובדת במוסך (צילום: רועי ברקוביץ')
לא עולה כסף לפרגן לאחרים. אביטן | צילום: רועי ברקוביץ'

"לא אעזוב את אשדוד"

אם לא הבנתם עד עכשיו, אביטן מחוברת מאוד למשפחה שלה. שלושת אחיה – קובי (24), אוראל (22) וספיר (16) – עדיין גרים בבית, ובכלליות נראה שמדובר בחבורה מגובשת במיוחד. "היחסים אצלנו במשפחה מאוד מאוד טובים, אנחנו הכי מלוכדים שיש", היא אומרת. "אוראל מלווה אותי לכל הופעה, ועל כל דבר אני מתייעצת איתו. חשוב לי לשמוע מה דעתם על החיים שלי".

הטיסה לארצות הברית במסגרת הצילומים של "לה לה לנד" לא הייתה רק הטיסה הראשונה בחייה, אלא גם הפעם הראשונה בה נפרדה ממשפחתה לתקופה ארוכה יחסית. "בהתחלה מאוד חששתי כי לא ידעתי לאן אני נכנסת, לחיות בבית אחד עם אנשים שאני לא מכירה ולהיות רחוקה כל כך הרבה זמן מההורים שלי", היא אומרת. "לפני התוכנית למדתי חודש אנגלית בוולסטריט, אבל זה לא באמת עזר והיה לי קשה. בכל מקרה, היום אני חושבת שזו חוויה שהייתי חוזרת עליה שוב, למרות הקושי שבמרחק".

אם תנצחי בתוכנית, יש סיכוי שתעברי לגור בחו"ל?
"תראי, אני מאוד ילדה של אימא ואבא, אז קודם שנגיע לתל אביב, ואחרי זה נעבור לחו"ל. כל החיים שלי חייתי באשדוד, זאת עיר שכיף לגור בה ואני לא חושבת שאעזוב אותה בזמן הקרוב או הרחוק. מצד שני, אם אעבור לתל אביב בשביל הקריירה אגשים לאמא שלי את החלום. היא הייתה זמרת כשהייתה צעירה, והפסיקה רק כי התחתנה בגיל 17. אני עושה את מה שהיא ויתרה עליו, וזה ממלא אותי. כיף לי שהמשפחה מאחורי ותמיד מחזקת אותי".
השאלה אם יש בך מה שדרוש כדי להצליח בעולם הזה. נראה שאין לך ממש רעב להיות כוכבת.
"יש, אבל אם את שואלת מי ינצח בתכנית, תדעי שאני לא אוהבת להחמיא לעצמי. אני תמיד אומרת שזה קצת שחצני להגיד שאני אנצח. בכל מקרה, לא עולה כסף לפרגן לאחרים". 

שרית אביטן (צילום: רועי ברקוביץ')
"רוצה ארבעה ילדים, שתי בנות שני בנים" | צילום: רועי ברקוביץ'
 

איפור : לירון חרט  לסטודיו עדה לזורגן; סטיילינג: נופר מנטין, באדיבות דיזל ו-Replay; צולם ב"מוסך המכונן" מורשה רנו וניסן בת"א

>> לכל כתבות המגזין