קסניה טרנטול קעקעה השנה על זרועה שני פילים. בקווי מתאר עדינים היא הנציחה על עורה את השיעור העיקרי שלמדה בשנים האחרונות, מאז שהפכה מסייעת רופא שיניים לדוגמנית החתומה ב"יולי", מסקרנת את הצלמים בהשקות וכובשת שלטי חוצות. ״אני עוף מוזר בתוך התעשייה הזו״, היא מסבירה. ״למדתי את החוקים, אני יודעת איך צריך להתנהל, אבל אני לא בהכרח מתאימה באופי שלי לתחום הזה. אז צריך עור של פיל ובמקביל פיל זו החיה הכי רגישה שקיימת, פיל יכול למות משברון לב. פילים הם גם מאוד משפחתיים״.

אז מתחת לעור העבה של הפיל יש ציפור קטנה?
״בדיוק. אסור לשכוח כמה אנשים הם רגישים מבפנים. בתעשייה הזו כולם עוטים על עצמם שכבות אבל בסופו של דבר כולם גם מפחדים להיפגע״. 

טרנטול, בת 32, יודעת פגיעות מהי. מאז שנכנסה לחיינו כדיירת ריאליטי שקטה לפני כשלוש שנים היא למדה שהחיים יודעים לספק יותר טוויסטים מתכנית טלוויזיה, ושדווקא הבחורות טובות הלב מוצאות את עצמן לא פעם אוספות את השברים מהמדרכה. היום, כשמאחוריה שתי מערכות יחסים מתוקשרות (האחת נרקמה לעיניי המצלמות עם עומרי בן נתן, השנייה עם איש העסקים ישראל אור), טרנטול פחות תמימה. היא מחוברת לעצמה ומעדיפה את האמת על פני המסכות והפילטרים, גם אם זה אומר שיהיו לה פחות לייקים באינסטגרם. וכן, גם נמאס לה לאכול שיט מגברים. ״יש לי נטייה להכניס לחיי אנשים שרק נראים חזקים, אבל בנפש הם מאוד חלשים. גברים טיפוליים. אני מאוד אוהבת לעזור לאנשים, אבל כשאני עוזרת למישהו אני שמה את עצמי בתחתית״

כי את בטוחה שאת זו שתתקני אותם?
״בדיוק. וזה בסדר אבל עד גבול מסויים, עד שבאים ורומסים אותך, מנצלים, לוקחים אותך כמובן מאליו ואז מערכת היחסים היא הרסנית. אני רוצה שותף לחיים, בן זוג, לא מישהו שינצל אותי בגלל הפרסום או בגלל שאני קסניה טרנטול. די, כולם רכבו לי על הגב - האקסים, האקסיות - ושמו אותי בתחתית. הפרסום משך אלי את בני הזוג והאנשים הלא נכונים עבורי. אבל זה נורמלי, זה החיים. לא באנו לפה עם ספר הוראות״.

קסניה טרנטול
צילום: שי ארבל כהן

מנקודת המבט שלך היום, למה נגמר הקשר עם עומרי בן נתן?
״הוא היה בחיים שלו, אני בחיים שלי, הוא רצה להיות פיטר פן, ידעתי שאני לא יכולה להיות שם והבנו ביחד שזה לא זה. כשלא נלחמים על הלב שלי אני מהר מאוד עוברת הלאה. חודשיים אחרי הפרידה ישראל הגיע וידע לעטוף אותי, להיות חבר שלי. הוא חיזר מאוד, נתן לי יחס טוב, אבל התקופה הזו מאוד מעורפלת אצלי״.

למה?
״כי משהו לא היה שם״. 

ידוע שהוא אוהב לצאת עם נשים מפורסמות. זה לא הרתיע אותך?
״שאלו אותי, איך את יוצאת עם מישהו במעמד כזה? הוא יצא עם טיטי, עם זאתי ועם זאתי. אנשים יצאו מכל הכיוונים והתחילו להגיד לי מה נכון ומה לא נכון עבורי וזה הטריף אותי. הרגשתי שאני בסרט דיסני של היפה והחיה, שאני באמת רוצה להראות לכולם את הצד הטוב שלו״.

רצית להוכיח לאנשים שהם טועים.
״כן. היה לי גבר שמחזר אחרי, שנותן תחושה טובה. הוא ידע לאסוף את השברים שלי. אבל הוא גם חיבר את הפאזל מחדש בדרך שלו, שזה יתאים לו, ולי זה היה קשה כי אני לא האישה הקטנה. לכולנו יש רגעים שאנחנו רוצות להתפנק אבל עבדתי, הצטלמתי בלי הפסקה, חזרתי הביתה מאוחר וזה היה חלק ממה שהפך את הקשר לקשה״. 

את חושבת שהוא חיפש אישה קטנה?
״אני חושבת שגברים יכולים לבקש שתהיה להם אישה קטנה, אבל כשיש להם כזו זה משעמם בטירוף.  ולא היה לישראל משעמם איתי״. 

אז מה השתבש?
״הרגשתי שאני דורכת במקום, הבנתי שהזמן שלי יקר, התחלתי להעריך את עצמי. ואחרי שנפרדנו באוקטובר, עזבתי את הדירה במגדלים בגינדי וחזרתי לגור אצל ההורים בלוד. הייתי חייבת שיעשו לי סדר, שיפזרו את הערפל הזה שעטף אותי, רציתי את המשפחה שלי. ידעתי שאני אתחזק שם״.

קסניה טרנטול
צילום: שי ארבל כהן
קסניה טרנטול
עונדת תכשיטי טרנטול. ״הבנו במשפחה שאנחנו רוצים לשלב כוחות" | צילום: שי ארבל כהן

ואיך זה מסתדר עם הצילומים, ההשקות, כל הדברים שמתקיימים בתל אביב?
״אני כל יום יוצאת מלוד לאירועים ולהשקות. מחליפה בגדים ברכב, אני לא מבינה איך לא המציאו מגהץ לרכב, פן לרכב, מגירות. נראה לי שאני צריכה לעשות דוקו על ההתארגנות שלי ברכב. זה קצת מזכיר לי שהחלום שלי מאז שאני ילדה זה לטייל בקרוואן בארצות הברית, בלי לחשוב על מה אני לובשת, איך אני מאופרת ואיך הציפורניים נראות. בעתיד אני עוד אגשים את החלום הזה עם המשפחה שתהיה לי״.

"זה לא משנה עם מי אני אשב, יקראו לי ׳גולדיגרית רוסיה׳״

הניסיונות הרעים השאירו טעם מר אבל לא שברו את רוחה. להיפך, ניכר שטרנטול נמצאת בשיאה של עבודה עצמית פנימית, מסמנת מטרות ולא חוששת לדבר על זה בגילוי לב, ״אני מחפשת את בן הזוג שיהיה האבא של הילדים שלי והחבר הכי טוב שלי. יש בי רעב לאהוב, בא לי כבר את הדבר האמיתי הזה, קיבינימט, איפה זה? למה כולם משחקים? הרי יכולתי כבר להתחתן ולעשות ילדים אבל כשיש בתוך מערכת יחסים דברים כמו אובססיה, קנאה, חוסר אמון, אגו, אי אפשר לפתור את זה. ואני יוצאת למלא דייטים, אני לא רוצה להתפשר״.

איפה את מכירה גברים?
״דרך חברים משותפים. אין לי טינדר וכל מני אפליקציות. היום בחוץ הכל קורה ברמה של בחילה רק מלהסתכל על זה. חסר לי המישהו הזה שיגרה אותי שכלית, שאוהב טבע, לטייל, לדבר על החיים. אני יושבת בשיחות ואומרת לעצמי ׳אני לא מאמינה שאני פה׳. שלא תביני לא נכון, אני יוצאת עם אחלה בחורים. לא אכפת לי הצבע שלהם, עומק הכיס שלהם, אני נותנת הזדמנות שווה לכולם. אבל מספיק שאני יושבת עם מישהו לקפה וישר מתפרסם במדורי הרכילות שאני בדייט״.

איזה טיפוסים מגיעים לדייט?
״הכל מהכל״. 

מה, מורה? ברמן?
״אני לא אתיפייף לך. אני אצא עם מישהו כריזמטי שנמצא באותו הראש שלי. מישהו שרוצה למנף את הזוגיות, למנף את ההצלחה. גם אני הייתי ברמנית ומלצרית, אבל לכל דבר יש את הגיל ואת הזמן שלו. מלצרים גם לא יצאו איתי״. 

למה לא?
״כי כבר תקופה ארוכה שאני שומעת ׳קסניה, את בחורה מאיימת'. אשמח שמי שקורא את הכתבה יעצור אותי ברחוב ויגיד לי למה אני כזו מאיימת״.

קסניה טרנטול
צילום: שי ארבל כהן

אולי כי כשנכנסים לגוגל וקוראים עליך מסיקים שאת מחפשת גברים עם כיסים עמוקים.
״כמו מי? רק ישראל היה אמיד״. 

ומיץ׳ גולדהאר, הבעלים של מכבי תל אביב. פורסם שיצאתם.
״מיץ׳ ואני לא יצאנו. שתינו כוס יין עם עוד חברים״.

לא למטרת היכרות רומנטית?
״היום הכל זה למטרת היכרות רומנטית. היתה סקרנות, אבל זה לא זה. הוא איש מדהים, כיפי, איש שיחה, אבל אני לא יודעת אם אני יכולה לתת שם צ׳אנס כי לא בא לי לבזבז יותר זמן. יכול להיות שאם הייתי בסיטואציה אחרת בחיים והיו לי ילדים זה יכול היה להיות פרק ב׳, אבל הרגשתי שזה לא נכון לי ואני מאוד מקשיבה לאינטואיציות שלי. אבל זה לא משנה עם מי אני אשב, יקראו לי ׳גולדיגרית רוסיה׳״.

והשליכו עליה גם רפש נוראי יותר. כמה ימים אחרי שהתפרסמה תמונת הפפרצי עם המילארד הקנדי, טרנטול שיתפה את עוקביה בתגובות שקיבלה בעקבות הידיעה. "הנה לכם טעימה מה'ברכות' וה'פירגונים' שזרמו אליי לפיד, תהנו. לתפארת מדינת ישראל", כתבה בזמנו ופירטה: "'רוסיה זונה', 'תמותי', 'גולדיגרית', 'אמן ותתאבדי רוסיה מסריחה', 'בוגדת', 'בטלנית מחפשת עשירים'".

את חושבת שאם לא היו קוראים קסניה זה היה אחרת?
״חד משמעית, אני יכולה לתת לך שמות של נשים שיוצאות עם גברים שמבוגרים מהן גם בעשרים שנה ואף אחד לא פותח את הפה כי הן ישראליות. זה כואב לי״.

שקלתי 49 קילו, נראיתי אפורה אבל היה עלי לחץ לפרסם תמונה באינסטגרם

משפט הביו באינסטגרם שלה, המונה 170 אלף עוקבים, הוא ״התאהבו בעיניים עצומות״. טרנטול כרגע מתאמנת בעיקר על פקיחתן. השיבה לבית ההורים החזירה אותה לבסיס, לשורשים, ואילצה אותה להתמודד גם עם החולשות, הכישלונות שלה. משימה לא קלה עבור מי שמתפרנסת מדוגמנות, שיווק עצמי וחיוך שמשדר: החיים מוש. ״אני אצל מטפלת מדהימה, סוג של קואוצ׳ינג ופסיכולוגית. היום אני מבינה שכל אחד חייב את הבן אדם הזה בחיים שלו״.

לאיזו תובנה הגעת בטיפול?
״שלכל אדם יש ייעוד. אני מנסה להבין מה הייעוד שלי. איך אני ממציאה את עצמי מחדש, מה התוכן שלי. בגלל המדיה החברתית אני מרגישה לפעמים שאני עובדת אצל הקהל. יש ימים שלא בא לי להעלות כלום, שאני לא מרגישה טוב, אבל יש עלי לחץ וזה דפוק. היו רגעים שאמרתי לעצמי אני סוגרת את האינסטגרם, סוגרת הכל ומתחילה דף חדש״. 

למה?
״כי בשלוש השנים האחרונות אני מרגישה שאני חייה את חיי מהחוץ לפנים. שלא תביני לא נכון, אני מודה על כל מה שיש לי כל בוקר, הטוב והרע. זו העבודה שלי והפרנסה שלי, אני גם נהנית שמגיבים לי, אבל לפעמים אני מרגישה שזה לא החיים שהייתי רוצה. היום אני לומדת לעשות הכל יותר טוב כי בשלוש השנים האחרונות חוויתי פעמיים דיכאון, מה שכמובן אסור לך להראות״.

הלכת להשקות כשאת בדיכאון?
״בטח, והיו ימים שקמתי לצילומים בדיכאון. לא ידעתי כבר למי לפנות, את גם לא יכולה לפנות לכל אחד כי את פונה למישהו והוא אחר כך מדבר. פחדתי להראות את החולשה שלי״. 

אז את מגיעה לאירועים כאלה ומעלה תמונות שמשדרות שהכל מדהים?
״ממש לא. יש ימים שלא היה בא לי לשתף איפה אני יושבת ומה אני עושה. אבל אז היו כותבים לי, לאן נעלמת?. זה מתיש. זה לפעמים סיוט. בזכות הטיפול אני לומדת לשחרר״. 

את זוכרת סיטואציה ספציפית שבה היה פער בין תמונה שהעלית לבין מה שהרגשת?
״זה קרה לי הרבה בשנה האחרונה. הייתי מאוד רזה, שקלתי 49 קילו. הייתי בסטרס רציני, בדיכאון, וזה גרם לי להיראות מאוד אפורה. היו רגעים שהייתי צריכה להעלות תמונה וראיתי שאני רזה מדי, שאני לא יכולה להעלות את זה. אז העלתי תמונות ארכיון או תמונות שלי בזוויות מאוד מסויימות״. 

נשמע שחשוב לך לחשוף את השקר שמאחורי האינסטגרם.
״חשוב לי להגיד שלא הכל זוהר. לא כולן נראות כמו שהן נראות, ולא כל העוקבים והלייקים אמיתיים - היום כולן קונות עוקבים ולייקים. אני לא אעבוד על הקהל שלי בחיים״. 

ולמה לא חשפת בפני העוקבים את מצבך האמיתי?
"מתוך מקום שאני לא רוצה שידאגו לי. המשפחה שלי סופר חשובה לי״. 

לא סיפרת להורים?
״לא רציתי לספר על זה, לכל אחד יש את הבעיות שלו, הרגשתי שאני לא רוצה לאכזב אותם ואני מעדיפה להתמודד לבד. אבל כשהסתכלתי על עצמי במראה ראיתי את כל האמת״. 

קסניה עלתה לארץ בגיל חמש עם הוריה ושני אחיה (הגדול כיום בן 40 ומתגורר ברוסיה, השנייה בת 38, מורה ופסיכולוגית) וההתאקלמות לא היתה קלה (״לא רציתי לדעת רוסית בכלל כי התביישתי. זה הגיע למצב שבכתה ג׳ שיניתי את השם שלי לאלמוג, אבל זה החזיק מעמד חצי שנה״). אמה גמולוגית, אביה חורט על דברי יודאיקה - ובחצי השנה האחרונה הם איחדו כוחות עם בתם והקימו את מותג תכשיטי טרנטול. ״הבנו שאנחנו רוצים לשלב כוחות. זה קשה בטירוף, קשה להצליח בארץ״, היא אומרת. ״המוח זה ההורים שלי כי יש להם יותר ידע וניסיון, אני שם בשביל לתמוך, לשווק וללמוד כי זה תחום שמאוד מעניין אותי. אני מעורבת בקולקציות, ולכל תכשיט יש סיפור״.

קסניה טרנטול
צילום: שי ארבל כהן
קסניה טרנטול
"אני באה עם מזוודה של דברים שאנשים לא יודעים עלי" | צילום: שי ארבל כהן

נשמע שאת כבר מפלסת את דרכך ליום שאחרי הדוגמנות.
״אני מאוד אוהבת את העבודה שלי, ואני עושה אותה טוב. ואם ארצה לקום ולצאת מהתעשייה הזו אעשה זאת בלי טיפת רגשי אשמה״. 

ואז מה? תוכלי לחזור אחורה לחיים אנונימים ואולי קצת אפורים?
״כשעבדתי כסייעת לרופא שיניים כל יום מתשע בבוקר עד עשר בלילה, הייתי מספיקה הכל. להיות במכון, להיות בזוגיות, לפגוש חברות, להכין אוכל. ובנוסף להכל לא הרגשתי שחסר לי כסף. אין לי בעיה לחזור לחיים האלה אבל כרגע זה לא נכון לי. עבדתי כל כך קשה בשנים האחרונות, אז למה לוותר על זה? עד שיהיה לי בן זוג וילדים אני לא מתכוונת להוריד הילוך״. 

את מרגישה שהפרסום עזר לך גם להיטמע בישראליות?
"אני חושבת שכשאת דמות מפורסמת דווקא יותר קשה. קיימת יותר שיפוטיות, היד קלה מדי על ההדק, במיוחד אם את שייכת לעולים מעדות ברה"מ ובמקרה בלונדית, ואז את בטוח מחפשת גבר עשיר ומתמחה במקצוע עתיק יומין. הרי לא יכול להיות שתהיה במקרה אינטליגנטית, דעתנית, מצחיקה ואולי גם בת זוג טובה. עם הפרסום את מוצאת את עצמך הולכת על קליפות ביצים. כדי שחלילה שלא תגידי משהו או תעשי משהו שלא מתיישב עם דעת הרוב, שחלילה לא יצלבו אותך, ינדו אותך, יקללו אותך ומה לא. פשוט נורא. 

"לגבי השאלה האם נטמעתי בחברה אגיד לך כי כדי להיטמע אנחנו חייבים להיות דומים. כלומר כולנו חייבים פשוט לזרוק מהחלון מאיפה שבאנו ולהיטמע ביחד למשהו דומה, משהו אחיד. אני חושבת שזה לא צריך להיות כך. המדינה נבנתה ממגוון רחב של עליות מכל מיני מקומות וזה מה שיפה בנו. לכל אחד את הגוון שלו ואת הניצוץ המיוחד שלו. אז היום אגיד לך שאני לא מחפשת להיטמע. לא כולם חייבים לאהוב אותי או להתחבר אליי, אבל אנחנו חייבים להתייחס בכבוד האחד כלפי השני ולדון את האדם תמיד לכף זכות , בין המצוות החשובות בעיניי בתורה".

שמעי, ציפיתי לפגוש דוגמנית ואושיית רשת שמספרת לי שהכל פנאן, וגיליתי בחורה שיש לה הרבה מה להגיד, הרבה כאב.
״אני באה עם מזוודה של דברים שאנשים לא יודעים עלי. אני נראית תמימה ונאיבית ומתוקה אבל אני רואה מעבר. לא תמיד אני חושפת את הרגשות שלי לעולם, בכל זאת באתי מבית רוסי״.

צילום: שי ארבל כהן | סטיילינג: זוהר מאירי | איפור: מישל אדרי ל"סולו" | שיער: ליאור גרין ל"סולו" במוצרי "לייבל אם" | ע' צלם: עידן שיסטר | בגדים (לפי לוקים): לוק 1: אוברול בז'- Bershka, תכשיטים- Tarantul jewelry | לוק 2: חולצה ומכנסון- American vintage, תכשיטים- Tarantul jewelry | לוק 3: חולצה וצעיף- ZARA, תכשיטים- Tarantul jewelry | לוק 4: שמלה לבנה- אוסף פרטי, מכנסון- American vintage, תכשיטים- Tarantul jewelry | לוק 5: חליפה תכלת- Moi, תכשיטים- Tarantul jewelry |