שירה נאור גרה ברחוב בוגרשוב בתל אביב עם בן זוגה הקומיקאי עידו קציר. ערב אחד בחודש מאי קרה להם משהו לא כל כך מצחיק. "היינו בחדר השינה ושמענו דפיקות בדלת. עידו שואל אותי אם מישהו אמור לבוא, ובזמן שאנחנו מדסקסים אם הזמנתי מישהו או לא, אנחנו שומעים שהדלת נפתחת. הוא הלך מהר לסלון וראה בן אדם בתוך הבית. עמד שם. ממש בתוך הבית".

זה קרה בימים בהם אתרי החדשות דיווחו על תוקף אלמוני שהטיל אימה על השכונה. במשך שבועות הצטברו עשרות סיפורים על הטרדות, אגרופים לפנים ובעיטות שחטפו באזור עוברי אורח. כדי לתפוס את התוקף תושבי המקום הקימו את קבוצת "קומנדו בוגרשוב" שריכזה בטבלת אקסל כל פרט מידע רלוונטי, ולבסוף המשטרה עצרה שלושה חשודים, בהם דר רחוב עם רקע פסיכיאטרי.

הוא היה הומלס?
"ממש לא נראה כמו הומלס, נראה הבן אדם הכי רגיל בעולם, קירח עם משקפיים, מאוד סטנדרטי. עידו אמר לו 'מה אתה עושה פה?' והוא התחיל לגמגם, 'מה, לא, אה, סליחה, בטעות בטעות'. עידו הוציא אותו החוצה, סגר את הדלת, ובגלל שלא היה מפתח במנעול הוא סגר עם הבריח שלמעלה. הוא חזר לחדר ותוך כדי שהוא מספר לי על הדבר הזה אנחנו פתאום שומעים בום מטורף מכיוון הדלת ועידו שוב רץ לכניסה. 

"אתה רואה את הבן אדם בעינית משתולל, לוקח תנופה ומתחיל לבעוט בדלת בטירוף. הוא מתחיל לצרוח, 'תפתח לי! אני המשטרה! עכשיו תפתח לי!' ומפוצץ את הדלת בכזאת אגרסיביות שהבריח פשוט נשבר. עידו מחזיק את הדלת ואומר לי למצוא את המפתחות, אבל אני מחליפה כל היום תיקים אז אני אף פעם לא זוכרת איפה המפתחות שלי, ובמקביל אני מתקשרת למשטרה ואומרת 'מישהו מנסה להיכנס אלינו הביתה, הוא.. הוא… רוצה לפגוע בנו", השחקנית שבה מצטרפת לסיפור, כשנאור מתנשפת בהגזמה בחיקוי של השיחה ההיסטרית. "ועכשיו הוא באמת שובר את הדלת ועידו פשוט מחזיק אותה. כל הדלת התעקמה, וזאת דלת רב בריח, שתבין את העוצמה של הטירוף. אני רואה את הדלת כבר מכניעה אותו, זזה לפנים שלו, מוצאת את המפתח ועידו מכניס למנעול, ואז השכנה מהדירה ליד פתאום קוראת לי 'שירה, אני רואה שהוא ברח'. הוא רץ והמשיך לבוגרשוב".

שירה נאור (צילום: טל עבודי )
"כל הגוף שלי היה בחוסר שליטה של מצוקה. עידו היה מדהים". על בן הזוג, עידו קציר | צילום: טל עבודי

נמלט משם?
"הוא היה בהתקף פסיכוטי. אחרי שהוא נכנס לדירה שלנו, הוא נכנס לעוד שלוש דירות, ובכולן הוא תקף את האנשים. היה זוג שהוא נעל בתוך חדר, לקח להם דברים ואז פוצץ אותם במכות. לדירה אחרת הוא נכנס אחרי שטיפס על עץ גבוה ונכנס פנימה. הבן אדם שכב על הספה ופתאום ראה ידיים בתוך החלון. הוא קפץ עליו, עשה לו בלאגן בבית ורץ החוצה. כל הדבר הזה קרה בערך ברבע שעה". 

את מספרת את זה ברבע בהומור, אבל זו סיטואציה מאוד מלחיצה.
"אני לא בן אדם עם סיפורים מאוד גדולים או מעניינים בחיים, אבל אם אי פעם חוויתי חרדה, אז לא ידעתי שככה היא באמת מרגישה. כל הגוף שלי היה בחוסר שליטה של מצוקה. עידו היה מדהים בסיטואציה הזאת, הוא היה הכי מרגיע ואמרתי 'אוקיי אני לא אסתדר בלעדיו בחיים, בן חזק זה הדבר הכי טוב שראיתי בחיים שלי, אני רוצה שהוא ישמור עלי לנצח'. הוא באמת היה מדהים, הגיבור של האירוע".

התוקף נעצר ושוחרר בהמשך בנימוקים לא ברורים. "בגלל שבאותה תקופה התחילו להופיע עוד תוקפים בבוגרשוב אז הסיפור שלנו זז הצידה. את התוקפים האחרים היו צריכים לזהות ואותו תפסו כבר, ידעו מי הוא. גם עם התוקפים האחרים זה היה נורא, היתה מין תחושה של פחד, בגינת כלבים כולם רק דיברו על הדבר הזה. זה מדהים איך לפני שנייה היינו 'אה לא סוגרים את הדלת, לא נועלים, אנחנו גרים בקיבוץ', ופתאום השכונה נהיית סלאמס. אנשים התחילו ללכת עם גז מדמיע".

"ואז הבמאי אמר משהו כמו 'די, אל תעשה את זה, מי טו, מי טו'"

נאור נולדה בלוס אנג'לס בזמן שאביה השלים את התואר באדריכלות, וזמן קצר לאחר מכן המשפחה שבה לתל אביב. כשהייתה בת 12 אביה חזר לעבוד בארה"ב, בעוד שאמה, גם אדריכלית, היא ואחיה נשארו בארץ. "אני יודעת שזה פורמט שלאנשים קצת קשה להם להבין אותו, אבא שחי על הקו וההורים ביחד. אבל חייתי את הדבר הזה מגיל צעיר, נישואים זה מוסד מורכב". בגיל תשע התחילה לעבוד בדיבוב, כשבין שלל הדמויות ברזומה בולטת בעיקר זו של דורה ("מגלים עם דורה"), הילדה עם הפוני והקוף. לקראת סיום הלימודים בתיכון עירוני א' לאמנויות החלה גם לשחק בסדרות נוער, ובצבא שירתה בתיאטרון צה"ל. היום, בגיל 25, היא כבר שחקנית ומדבבת עסוקה שהשתתפה בעשרות סדרות אנימציה, סדרות נוער, קומדיות ודרמות: מגאליס ואליפים ועד צפוף, שבאבניקים ותאג"ד.

שירה נאור (צילום: טל עבודי )
"היתה תחושה של פחד, בגינת כלבים כולם רק דיברו על הדבר הזה" | צילום: טל עבודי

למרות שפע ההצעות, לפני שנתיים החליטה לעשות הפוגה קצרה, בעקבות עבודה בפרויקט שהותיר בה משקעים. שלושה חודשים של ברייק אחרי שנים של עבודה רציפה. היא לא הייתה מותשת, היא הייתה צריכה לחשוב. "עבדתי על איזשהו סט שהייתה בו אווירה מאוד גברית. נניח הרבה פעמים הרגשתי שאני עושה בדיחות שאני יודעת שהן נורא גבריות, כי אני רוצה לדבר בשפה שלהם בשביל להיות חלק. אבל הייתי אומרת את הבדיחות ובאותו רגע חושבת, 'אני לא מאמינה שהוצאתי את המשפט הזה מהפה'. היו המון דברים שהקשו עלי. כשסיימתי את הפרויקט הזה פשוט הרגשתי שאם אני רוצה להמשיך את העבודה הזאת, אני חייבת הפסקה".

החוויה שעברה האירה בפניה גם את יחסי הכוחות הבעייתיים בעולם הזה. "פתאום ראיתי את הפערים, את ההבדל בהתייחסות בסט בין מצבי רוח גבריים לעומת מצבי רוח נשיים, מה זה מקבל בעין חיצונית. כשגברים מתנהגים בצורה מסוימת אז יתייחסו לזה כמקצוענות ואצל נשים יתייחסו אל זה כהתנהגות בעייתית, 'קשה לעבודה', גם אם זה אותו דבר בדיוק. פתאום המון דברים התחברו לי".

חווית אי פעם הטרדה בסט?
"בהפקה אחרת. אתה יודע, מסוג הדברים שאתה אומר שזה שטח אפור, אבל במבט לאחור זה לא היה אפור בכלל. זה היה שחקן שנורא אהבתי, בן אדם מקסים ואני אוהבת אותו עד היום. הגעתי לסט, צילמנו נורא מוקדם בבוקר והייתי עם חצאית צמודה ונשענתי על השולחן. הוא עשה מעין תנועה מגונה מאחורי כשהייתי בפוזיציה הזאת ואז קצת צחקו והבמאי אמר משהו כמו 'די, אל תעשה את זה, מי טו, מי טו'. זה היה ממש מול כולם".

איך הגבת?
"הייתי ממש בשוק, לא אמרתי שום דבר, זה היה ארבע וחצי בבוקר. זה היה בן אדם שהיה חבר אבל בטח שלא רציתי שהוא יביך אותי ככה מול צוות שלם וזה מה שקרה. אני בטוחה שאם הייתי אומרת לו על זה משהו הוא היה תופס את הראש ולא ישן בלילה, בכנות אני חושבת את זה. אותי יותר הכעיס הבמאי, ברגע שהוא הגיב לבחור הזה 'תיזהר מי טו' זה פשוט להקטין את הסיטואציה ולתת לי להרגיש כאילו הכל טוב, זה רק צחוקים. אבל זה לא מצחיק, זה ממש גרם לי להרגיש לא בנוח".

הרגשת אי פעם שלוחצים אותך לעשות משהו שלא נוח לך בשביל תפקיד?
"החוויות שלי בסצנות היו תמיד מאוד נעימות ומכבדות. אבל אני פתאום נזכרת בחוויה נורא לא נעימה שהייתה לי פעם, שבאתי להצטלם עם עוד שחקנית לאיזה שער והצלם ביקש מאיתנו להתפשט. זה לא משהו שדובר עליו, והוא החליט שזה הקונספט. בהתחלה חשבנו שזאת בדיחה, ואז התברר שהוא באמת מתכוון לזה. אמרנו לא, היינו ביחד, זה נורא עזר לנו להגיד 'זה לא מתאים לנו, זה לא יקרה'. הוא נורא התבאס שכאילו הרסנו לו את הוויז'ן לאיך התמונה הזאת תיראה, עכשיו זאת סתם תמונה וקצת לא בא לו על היום צילום הזה. יכול מאוד להיות שאם הייתי לבד ולא היה לי את הקונטרה שלה, באיזשהו מקום אפשר היה לעשות עלי מניפולציה. כי לא היה שם את הסוכנת שלי ולא היה שם עוד מישהו שיגן עלי והייתי יכולה למצוא את עצמי מתפשטת בצורה שלא נוחה לי. אני אומרת לך, שתינו היינו פשוט היינו בהלם שהוא בכלל מבקש את זה. מתי הויז'ן הזה נוצר? כשהגענו? אחלה".

לא סלב ולא במקרה

כשחזרה לעניינים אחרי אותה הפסקה, נאור מצאה את עצמה מסרבת להצעות עבודה מבטיחות שהיו יכולות להקפיץ לה את הקריירה. "בשנה האחרונה למשל הציעו לי לפחות שני דברים מאוד גדולים שהיו יכולים להביא איתם פרסום שסירבתי להם כי האמנתי שזה יעשה לי רע. לא לקריירה, לי אישית. עם השנים נהיה לי ברור שכשאני נמצאת במקום שלא טוב לי בו, אז אני פשוט לא טובה, ואני לא יכולה לאפשר את זה לעצמי, כי אני באמת לוקחת את זה הביתה. אני חייבת לשמור על עצמי".

שירה נאור (צילום: טל עבודי )
"לא מעניין אותי לעלות שלב בדרגת הפרסום שלי" | צילום: טל עבודי

אז העובדה שעדיין לא פרצת לקהל הרחב כמו רבים מהחברים והקולגות שלך, זה מבחירה?
"כן, בתקופה שיכולתי לרומם את זה למעלה ולהיות אול אובר, ממש בחרתי שלא. אני מעדיפה לסרב לדברים שאני לא רוצה לעשות ושישכחו אותי עד התפקיד הבא שאני באמת אתחבר אליו. מעדיפה שיגידו, 'יו שכחתי ממנה איזה מדהימה היא', ולא שיגידו, 'יו עוד פעם הביאו אותה'". 

אז את לא רוצה להיות יותר מפורסמת?
"לא מעניין אותי לעלות שלב בדרגת הפרסום שלי. אני כן רוצה להיות בן אדם שאם יכירו אותו אז יכירו אותו בגלל מה שהוא עשה, עבודה ששווה את זה" 

גם במשחק ההשקות את לא ממש משתתפת.
"לא הצלחתי להבין מה אני אמורה לעשות באירוע שלא נוגע אלי בשום צורה, חוץ מלקבל עליו כסף. אתה מגיע ואתה אמור להצטלם, זה דברים שממש מכניסים אותי למצוקה. פעם אחת הסכמתי לבוא למשהו שהיה נראה לי בסדר והתחבאתי באיזה חדר שם והייתי כזה 'למה באתי לפה, אני חייבת ללכת'. התקשרתי לסוכנת שלי ואמרתי 'תקשיבי, אני לא רוצה יותר, אף פעם'". 

זה באמת לא מטריד אותך?
"עובדה, אני לא הולכת. או שאני הולכת אחרי שאני יודעת שהצלמים כבר הלכו. אפילו ראיונות זה דבר שמלחיץ אותי. כשאני נפגשת עם כתב שמקליט את הדברים שאני אומרת ואחר כך הוא לוקח אותם ובוחר איך לערוך אותי ואיך לנסח אותי ואין לי שליטה על זה. היום הייתי צריכה המון לחשוב, אני יודעת שאני אסיים סשן כזה עכשיו, אני אהיה מותשת".

שירה נאור למגזין (צילום: צילום פרטי)
"אמרתי, אני בשוק שרצית פשוט להיות האבא הטוב" | צילום: צילום פרטי

שירה נאור למגזין (צילום: צילום פרטי)
עם בן הזוג, עידו קציר | צילום: צילום פרטי

את הראיונות שלה היא מעדיפה לשמור רק כשיש פרויקט שחשוב לה לקדם, והעבודה בסדרה החדשה של אורי גרוס, "גיבור אמיתי" (משודרת בימים א'-ד' בערוץ KIDZ לצופי yes ו-STINGTV), בהחלט נופלת להגדרה. הסדרה מתמקדת בתסריטאית של סדרת פנטזיה (ג'וי ריגר)  שמגלה שגיבור הסדרה שלה (רן דנקר) קם לחיים גם במציאות, והשניים מתחילים לפתח מערכת יחסים. כמו סדרות אחרות של גרוס, הסדרה משלבת דמיון ומציאות עם פיתולים עלילתיים שובבים, מודעות עצמית וקריצות לתרבות הפופולארית. נאור מגלמת את אחת מכוכבות סדרת הפנטזיה, כשהתפקיד משלב גם סצנות של סדרה בתוך סדרה בהן היא מופיעה בפאה בלונדינית בסגנון חאליסי ממשחקי הכס. כשהיא נשאלת על ההשתתפות שלה, ועל גרוס - עיניה נדלקות. "אני לא ראיתי דבר כזה, זה בן אדם שכל הזמן מייצר, המוח שלו פשוט לא מפסיק לעבוד, אתה לא מבין מה הולך בתוך הראש הזה, והוא גם מסכם פרקים של חתונה ממבט ראשון בצורה הכי יפה שראיתי בחיים שלי".

שירה נאור (צילום: טל עבודי )
התקשרתי לסוכנת שלי ואמרתי 'תקשיבי, אני לא רוצה את זה יותר, אף פעם'". | צילום: טל עבודי

ויתר הפרטנרים?
"הפלוס העיקרי שהיה לנו בגיבור אמיתי זה שכל הקאסט היה בוגר. זה לא קאסט שמשחק בסדרות ילדים, לא חבורה של בני 17 וכוכבי רשת, כולנו שחקנים עובדים כבר כמה שנים, אז מבחינת פרטנרים היה נוח לעבוד".

זה קצת כלוב הזהב של אורי גרוס, את עושה סדרה לילדים אבל מרגישה שיש משהו מעבר.
"זה חצי חצי, כל הזמן עם קריצה". 

"אמרתי לו 'עידו תקשיב, זה לא מצחיק אותי, אני גמורה"

מאז הנעורים היא נמצאת במערכות יחסים יציבות. אהבה ראשונה בתיכון ובצבא, ולאחר מכן מערכת יחסים של כשנה וחצי עם השחקן רועי ניק, שנגמרה בצורה ידידותית. "זאת הייתה זוגיות מקסימה ממש, זוגיות שאני זוכרת אותה רק כדבר חיובי. לא גרנו ביחד אבל היינו ממש שכנים אז זה היה מאוד נוח. הוא עשה אותי הרבה יותר יציבה ורגועה ונעימה, לקחתי המון מהאנרגיה שלו, שזה עשה לי נורא טוב". בהפסקה שלקחה מהמשחק היא נסעה לגור אצל אביה בלוס אנג'לס, ניק הצטרף אליה והם המשיכו משם לגואטמלה. זמן קצר אחרי שחזרו ארצה הם נפרדו.

שירה נאור למגזין (צילום: מתוך 'גיבור אמיתי' באדיבות ערוץ KIDZ צילום אור גפן)
חאליסי של "גיבור אמיתי" | צילום: מתוך 'גיבור אמיתי' באדיבות ערוץ KIDZ צילום אור גפן

למה נפרדתם אם הכל היה מושלם?
"עשינו משהו די יפה וחכם בעיני, כשחזרנו מחו"ל פתאום משהו באנרגיה השתנה, פתאום היה משהו לא כיף בינינו, איזו אנרגיה לא טובה. למזלי הרב ממש זיהינו שמשהו לא טוב קורה והתפצלנו מאיזה מקום של 'בוא נעצור את זה עכשיו, כי זה כנראה רק יתדרדר מפה'". 

הוא עכשיו עם ליהי קורנובסקי, איך זה לחיות עם כל האקסים בתעשייה?
"הם נהיו יחד כבר אחרי תקופה ארוכה שאני בזוגיות מדהימה ויציבה, אז היה לי קל נורא לשמוח בשבילם. זה לא שאני הבנאדם הכי מפרגן שרק אומר, 'בטח שכולם יהיו עם כולם וכולם יהיו מאושרים', אבל כשזה התפרסם ואנשים שאלו אותי על זה, על אמת שמחתי בשבילם. אני מכירה את ליהי די הרבה שנים והיא פשוט בחורה מהממת בעיני. וגם אני אוהבת אותו כל כך, אז אמרתי איזה יופי שהוא במערכת יחסים שטוב לו בה".

זה כמו קיבוץ, את מכירה את כולם, כולם בני זוג או אקסים של כולם.
"זה קיבוץ, לגמרי, גם לפני שהתפרסם שהם יוצאים אז כבר אנשים שאני מכירה אמרו שהם יודעים. אם פתאום יהיה מצב שבו אני ואקס שלי או הבת זוג שלו נצטרך לעבוד ביחד, זה יהיה קצת מוזר אבל אוקיי, אלה החיים. אנשים מתאהבים, נפרדים, חוזרים. זה מביך פעם אחת, כמה פעמים זה יהיה מביך?".

ולא שפרידה נראית פה באופק. בכל פעם ששירה מדברת על בן זוגה עידו, היא מתארת אותו בהערצה והתמוגגות. פורצת בצחוק בכל פעם שהיא נזכרת בבדיחה שלו. השניים הכירו לפני כשנה וחצי, התאהבו מיד וחיים כבר יחד שנה. משימה שהיא לא תמיד פשוטה. "אתמול הוא סיפר לי שהוא צילם איזה משהו בבית, הוא רצה להקפיץ איזה משקה ולראות מה יקרה אם זה ישפך. אני כזה, למה חשבת על זה? אתה בן 26'. הוא אמר לי, 'אני יודע, ובסוף זה נפל ונשפך על כל השטיח, אבל ניקיתי את זה ממש טוב'. אוקיי, עכשיו אני מבינה למה לח לי ברגליים, ואז הוא אמר לי, 'אבל את רוצה לראות את הסלואו מושן?".

שירה נאור (צילום: טל עבודי )
"כנראה שאם יהיו לנו ילדים אי פעם ביחד, זה יהיה עם אופר ועם עוד עוזר" | צילום: טל עבודי

נשמע מקסים, יש לך עוד סיפורים על החיים עם קומיקאי?
"יש לי קצת חרדה ממקומות סגורים, אחרי תקרית לא נעימה בקרתה לי במטוס. כשאני מזמינה כרטיסים להצגה או לסרט למשל, אני דואגת שזה במעבר. אני צריכה לבדוק איפה היציאה ושהגישה שלי לשם ברורה. אם לא, אני בשנייה מרגישה שאני לא מצליחה לנשום. פעם אחת הלכתי עם עידו לקולנוע, וישב במקום שלנו זוג מבוגר. אמרתי, 'אין מצב שהם לא קמים מהמקום הזה! אני חייבת אותו!' ואז פניתי אליהם ואמרתי 'היי, סליחה. אתם יושבים לנו במקום'. ואז כשהם עברו, האישה מעדה במדרגה והבעל שלה תפס אותה, חשבתי, מה הקמת אותם, יא מטורפת? איך העזת? עידו הסתלבט עלי ואמר לי 'יופי שירה, גם ניסית להרוג אותם כי הם ישבו לך במקום', ופשוט התחלתי לבכות. זה גמר אותי, הרגשתי שאני הבן אדם הכי נורא בעולם, ועידו ממש לא הקל עלי, הוא ממש המשיך לצחוק על זה, 'לא, גם תעופו לי מהמקום!'. אמרתי לו 'עידו תקשיב, זה לא מצחיק אותי, זה באמת לא מצחיק אותי, אני גמורה'. אני מאוד רגישה, אני בוכה המון".

אתם חושבים על ילדים?
"זה נורא רחוק מאיתנו, הדבר היחיד שאני יודעת מהגידול של טופאק, הכלבה, איך זה הולך לעבוד".

תסבירי.
"לפני כמה ימים טופאק עשתה משהו לא בסדר והוא אומר לה, 'לא טופאק! לא!' ואז באתי ללטף אותה והוא אמר לי, 'את לא מלטפת אותה עכשיו, חכי רגע'. ואז הוא פשוט לקח אותה וחיבק אותה. ואני כזה, 'אני בשוק שאתה רצית פשוט להיות האבא הטוב שנותן לה אהבה עכשיו'. והוא כזה, 'לפעמים היא אוהבת אותך יותר וזה קשה לי. ואני כזה 'נכון, זה כל כך נכון'. כנראה שאם יהיו לנו ילדים אי פעם ביחד, זה יהיה עם אופר ועם עוד עוזר. שני אנשים שגם ילשינו על מה הוא עושה בבית בזמן שאני בעבודה. אבל כן, הוא יהיה מאוד כיפי".

צילום: טל עבודי | סטיילינג: שי לי ניסים | איפור: נגה תמיר | שיער: מאור קידושים | ע' צלם: לילך זמיר | ע. סטיילינג אורטל תוהמי | בגדים (לפי לוקים): לוק 1: מכופתרת לבנה- comme-il-faut, אוברול פרחוני- stella mccartney לבוטיק AMOR | לוק 2: חולצה מכופתרת- חולצה adish studios, ג'ינס- levis לפקטורי 54 | לוק 3: חולצת ניילון בז'- רוני בר | לוק 4: חולצת עור בז' ומכנסיים זית- comme-il-faut | לוק 5: טי שירט לבנה- ganni לבוטיק VERNER , מכנסיים פאצ'ים- zimmermann לבוטיק AMOR |