כשבן הזוג של דניאל גרינברג שאל אותה לפני כחודש אם יש לה תוכניות מיוחדות ימים הקרובים, היא לא חשבה שבצד השני של המשפט תחכה לה הצעה ספונטנית לטוס ללונדון, ועל הדרך לצלם שם קליפ זוגי. ככה זה כשהבויפרנד שלך הוא אייל גולן ויש לו שיר חדש לקדם. הקליפ שוחרר השבוע לרשת וגרינברג זכתה בפרט טריוויה על שמה: היא בת הזוג הראשונה של גולן שמשתתפת בקליפ שלו. לאילנית יש את "מלכת היופי שלי", רוסלנה קיבלה קעקוע זוגי (שמאז שניהם הסירו) ולדניאל יש קליפ שצבר חצי מיליון צפיות תוך פחות משבוע.

אפשר לומר שמדובר בעוד שבוע שגרתי בחיים החדשים שגרינברג בת ה-25 מנהלת מאז דצמבר, אז הפכה מעוד יוצאת ריאליטי לבת הזוג החדשה של גולן ולאחת הנשים המסוקרות בישראל. היא מצידה נשבעת שלשניים זוגיות רגילה לחלוטין, כשהבדלי הגילים, הפרסום והסטטוס המשפחתי של גולן, המורכב משלושה ילדים לשתי אקסיות מפורסמות, לא מורגש. "אנחנו יושבים על הספה בבית ורואים סרט בטרנינג". היא מנסה להנמיך ציפיות. "אנחנו הכי זרוקים, הכי שטותניקים, הכי רגילים".

רגילים שלא יכולים ללכת לקולנוע.
״לקולנוע אנחנו לא הולכים מבחירה כי אין כמו לשבת מחובקים בבית מול סרט״.

וללכת יד ביד בקניון?
״אנחנו תמיד מסתובבים יד ביד, פחות בקניון כי חווית הקנייה שלנו היא בחו"ל".

אתם יכולים לצאת לדייט בחוץ?
"לפחות פעם בשבוע אנחנו אוכלים בחוץ. מאוד חשוב לאייל להוציא אותי. לפעמים הוא מרגיש שבגלל מי שהוא אז הוא לא יכול ללכת לסרט, ללכת בשבת לצומת ביל"ו. הוא חושב שזה בא לרעתי אבל זה לא מפריע לי".

נשמע שהוא רוצה שתרגישי שאת במערכת יחסים רגילה.
"אני באמת מרגישה שאני במערכת יחסים רגילה, פשוט כל מדינת ישראל יודעת מה קורה בה. וברגע שזוגיות כל כך מסוקרת צריך לשמור עליה כפליים".

דניאל גרינברג - ליד (צילום: שי פרנקו)
צילום: שי פרנקו

אם תחילתו של כל קשר בין שני אנשים הוא עדין ושברירי, הרי שעל קשר שנרקם תחת אור הזרקורים יש לשים שלט 'זהירות, חומר דליק". פער הגילים בין השניים, העומד על 23 שנים, שערוריות העבר והפרופיל התקשורתי של גולן מדגדגים לטוקבקיסטים באצבעות, ואלה לא מהססים להצליף. אם זה לא מספיק, הדוגמנית ואם בנו של גולן, רוסלנה רודינה, טענה לפני כחודש שגרינברג היא בכלל מעריצה שלה ש"חצתה גבולות" ולטענתה סימסה לגולן בזמן שהשניים עוד היו בזוגיות. הדברים נאמרו בתגובה לראיון קודם של גרינברג בתכנית של גיא פינס, שבו אמרה "לא אתן לתקשורת להיכנס עד כדי כך פנימה, גם כשמאוד מלוכלך", דברים שלטענתה הוצאו מהקשרם והוצגו כאילו היא רומזת על הסכסוך המשפטי בין רודינה לגולן.

בהאשמות הללו צפתה גרינברג מהסלון של גולן לצד אמו ואחותו, והריקושטים לא איחרו לבוא. "בעקבות הריאיון הזה חטפתי צרור של קללות, כתבו לי ׳זונה׳, ׳יא גועל נפש׳, ׳פח אשפה׳. כל זה בגלל האומץ של הבחורה לשבת בראיון ולשקר בביטחון. אני הבן אדם הכי ישר, בחיים לא אדבר עם גבר שיש לו בת זוג, ובטח לא אשלח לו הודעות בלילה, זו לא אני. בואי, גם לא חסרה לי יד ורגל. אני מעריצה? למה אמרת את זה, כדי שילטפו אותך וירקו עלי? זה רוע".

דניאל גרינברג לסקופ (צילום: מתוך הקמפיין ל-"scoop" | צילום שי יחזקאל)
צילום: מתוך הקמפיין ל-"scoop" | צילום שי יחזקאל

פורסם שאת שוקלת לתבוע אותה על דיבה ולשון הרע.
״זה שקר. אין לי עניין שיהיה פה קרב תקשורתי. אני מכבדת אותה נטו כי היא האמא של הילד של בן הזוג שלי. זה מאחורי. אני מקווה שכבר לא כואב לה, שהיא שחררה את הרעל".

גם הטוקבקיסטים לא עושים איתך חסד.
"נכון. כותבים עלי שאני מחפשת כסף, שאני חולת פרסום, תוהים מה יש לי לחפש עם גבר בן 48 עם שלושה ילדים. בהתחלה לקחתי ללב כל כתבה, כל טוקבק. היום אני אומרת לעצמי שתמיד לאנשים יהיה מה להגיד".

איזה טוקבק הכי זכור לך?
"'הנה עוד אחת שהוא יעשה לה ילד ויזרוק אותה'".

דניאל גרינברג (צילום: שי פרנקו)
צילום: שי פרנקו

את משתפת את אייל בכאלה טוקבקים?
״אני משתפת אותו בהכל, אני יכולה לשלוח לו צילום מסך של טוקבק. אבל שום דבר חיצוני לא יכול להשפיע על הזוגיות שלנו. אנחנו במקום כל כך חברי ושלם, אנחנו יכולים לראות אייטמים ועלילות שווא ולצחוק על זה. אנחנו הולכים לישון ביחד, בחיבוק, אנחנו אוהבים, ומי שרוצה להרים גבה זו בחירה שלו. אני מאמינה שאם יש חיבור בנפש הגיל לא משנה. מה רע בזה שהוא בן 48? הוא חווה דברים בחיים שלו, הוא רוצה לדחוף אותי, לתמוך בי, להעריץ אותי, כל הדברים שיש בגבר שאין בילד. אני לא יכולה לצאת עם מישהו שעובר את הבלבלה שלו כי אני עוברת את הבלבלה שלי. את יודעת מה זה דייט אידיאלי מבחינתי? להיות בבית בכיף, להכין נס ולראות טלוויזיה. אייל אומר לי 'מאמי, אני בן 48 או את?'".

"מחקתי את התמונה שלי באינסטגרם בבגד ים"

"אנשים הם מקובעים, חושבים בתבניות", היא מתרעמת כשעולה עניין הגיל, וברור למה. גם אותה ניסו לצמצם לתואר הדוגמנית הצעירה עם החיוך הנחמד. במפגש איתה השבלונה נסדקת. היא חמה, משוחררת ולא טורחת לסדר את המחשבות רק כדי לעשות רושם. ולא מדובר בשה תמים. גרינברג בהחלט יודעת לקטוף את פירות הפרופיל התקשורת הגובה. היא מובילה קמפיין כפרזנטורית לנעליי scoop, הצטלמה לעונה חדשה של "גולסטאר" (אייל, נזכיר, שימש כמאמן הנבחרת בעונת הבנים שצולמה בתאילנד)  ולפי הפרסומים מקבלת 25 אלף שקל תמורת התייצבות בהשקות. למרות הנסיקה המעמדית, היא ממשיכה להתגורר בראשון לציון עם שותפתה בר סנדלר, אותה הכירה בריאליטי, ולא מזדרזת לאחד כתובות עם אייל, "אמרתי לו שעד סוף השנה לא משנה מה אני גרה עם בר. טוב שיש לי את הפינה השקטה שלי", היא משתפת. בקיצור, החיים לכאורה מספקים לה את כל הסיבות לעוף על עצמה, והתגובה שלה היא חיפוש עוד נקודות אחיזה בקרקע.

דניאל גרינברג לסקופ (צילום: מתוך הקמפיין ל-"scoop" | צילום שי יחזקאל)
צילום: מתוך הקמפיין ל-"scoop" | צילום שי יחזקאל

את הקרדיט למעלות הללו היא נותנת להורים. גרינברג גדלה במיתר, ישוב קהילתי לא רחוק מבאר שבע, במשפחה אותה היא מגדירה כמבוססת. אמה דיילת יופי בסופרפארם, אביה סוכן ביטוח, ויש לה עוד ארבעה אחים ואחות. "לא היה חסר לנו כלום. לכל אחד היה את החדר שלו עם המחשב והטלוויזיה. היו מותרות אבל בטאקט. תמיד היו לי מותגים. לא זארה, מותגים. טיסות על חשבון ההורים, קנו לי רכב בשנה השנייה שלי בצבא. את יודעת, כל מה שכשאין לך את חווה כמחסור".

אז היית ילדה מפונקת?
״אני לא פרינססה, אבל אני אוהבת שמפנקים אותי. אני אוהבת שסוגרים לי ספא, אוהבת ללכת במלון למסאז׳, מפונקת בטאקט".

דניאל גרינברג - ליד (צילום: שי פרנקו)
צילום: שי פרנקו

בגיל 16 היא זכתה בתחרות מיס באר שבע והנגב, והוריה מיד התחילו לעבוד על מה שהיה להם חשוב באמת. "הם תמיד אמרו לי את יפה, את מהממת, אבל זה לא מה שצריך לעניין אותך בחיים. לפני שאחותי ואני היינו יוצאות למסיבה היה משטר לבוש, ואם החצאית הייתה קצרה מדי אבא שלי היה זורק את ההערה שהייתה גורמת לי ללכת ולהחליף. גדלתי בבית עם שני משפטים מנחים, הגוף שלך זה בית המקדש שלך, והשם שלך הולך לפנייך. אף פעם לא ראיתי בבית לבוש חשוף, לא בקטע דתי, פשוט אמא שלי בחיים לא התלבשה בצורה כזו. ההורים שלי לא שמרנים ולא פרימיטיבים, אבל זה כלי שהם נתנו לנו לחיים. אמא שלי הייתה אומרת לי לעולם לא לשתות מכוס פתוחה על הבר, לראות בעיניים שהברמן מוזג לי ולא לצאת מהבית בלי כסף מזומן גם אם אני נמצאת עם בן זוג".

יש בזה משהו לא הוגן, שמציגים את המראה החיצוני שלך כמשהו שיכול לפגוע בך.
"אבא שלי תמיד היה אומר לי שיופי יכול להיות המתנה הכי גדולה של האישה והצרה הכי צרורה של האישה. אני מודה להורים שלי על החינוך הזה. מחוץ לבית דיברו איתי הרבה על המראה שלי, מגיל 14 קיבלתי הצעות לדגמן, ואצל ההורים שלי זה היה, ׳את מגרה דברים שלא היינו רוצים שימשכו אליך׳. בשנתיים האחרונות, דווקא בגלל האינסטגרם, העניין של החינוך לצניעות נהיה יותר משמעותי עבורי".

תסבירי.
"בפעם הראשונה שהעליתי תמונה בבגד ים עלו לי העוקבים בטירוף. פתאום קיבלתי מלא לייקים ואמרתי, בואנה ככה עושים אינסטגרם? אני צריכה להראות 80 אחוז מהגוף שלי? אז הדבר הראשון שעשיתי זה למחוק את התמונה ומאותו רגע אין לי תמונות עם בגד ים. אני מאמינה שהקלף שלי זה לא הגוף שלי אלא הפה שלי. אני לא שופטת בנות שמעלות את עצמן בבגדי ים ומקבלות על זה כסף, אבל אלי זה לא דיבר. כסף זה לא המניע שלי בחיים. הערכים שלי הם לפני הכסף. אחרי שיצאתי מהאח קיבלתי קמפיין להלבשה תחתונה עם גלית גוטמן. אמרתי לסוכן שלי לא תודה, לא עושה הלבשה תחתונה".

דניאל גרינברג - ליד (צילום: שי פרנקו)
צילום: שי פרנקו

היופי הוא במידה גם מה שהביא אותך לריאליטי כאחת שסירבה להזדמנויות להתפרסם בעבר, למה הפעם אמרת כן?
"זה הגיע אלי. באותה תקופה גם ככה לא ידעתי מה לעשות עם החיים שלי. חזרתי מטיול ארוך בארה"ב ולא מצאתי את עצמי. עברתי לתל אביב, רציתי להיות כל הזמן לבד, לא רציתי לעבוד ולא התחברתי לכלום. המצב הזה הביא אותי לפעמים לבדידות, לדיכאונות. מצאתי את עצמי קמה בבוקר, הולכת להתאמן שעה וחצי וחוזרת הביתה לטלוויזיה. הייתי ממורמרת על זה שאני בת 23 ולא יודעת מה אני רוצה מהחיים שלי, הייתי בחורה שהיה לה הכל ולא היה לה כלום. ואז גם הייתי בקשר עם הרבה אפים ודאונים, והכניסה לבית האח עזרה לי לסיים את הקשר ולהשאיר את הדברים מאחור".

"אמרו שאני יוצאת עם עומר אדם, אז אייל כיבד"

עוד דבר שהריאלטי עזר לה איתו, זה להתניע קשר ישן עם זמר מפורסם שהחל כשהייתה בת 19, כשהמשפחות של שניהם הוזמנו לאירוע משותף. "זו הייתה היכרות שטחית, דיברנו קצת, אמרתי לו שאני בזוגיות והוא אמר לי בהצלחה ושיש לי אחלה משפחה, ואז הוא התחיל לצאת עם רוסלנה. אחרי האח הוא התחיל לחזר אחרי, שלח לי הודעות באינסטגרם. כתב לי 'בואי נצא לארוחת ערב'. כתבתי לו שאנחנו יכולים להיות חברים, לא מעבר".

דניאל גרינברג - ליד (צילום: שי פרנקו)
צילום: שי פרנקו

סליחה, ככה אייל גולן מחזר? בהודעות באינסטגרם?
"כי באותה תקופה היה רעש, אמרו שאני יוצאת עם עומר אדם אז הוא כיבד. הוא היה בקשר עם אחותי בקטע חברי, הוא בא לארוחת ערב אצל המשפחה כשבינינו לא היה כלום, הגיע לערב על-האש לראות כדורגל עם אבא שלי. אני בן אדם משפחתי, הוא ידע שבשביל לכבוש אותי צריך לכבוש את ההורים".

אז ההורים הבינו שהוא בעניין שלך?
"כן. הוא מאוד רצה אותי, אבל אני לא רציתי קשר. רציתי לרדת מהכותרות, ללמוד, למצוא את השקט שלי. והוא כל פעם היה שולח לי הודעות 'פחדנית, למה את ממדרת אותי, מה עשיתי לא בסדר?'".

הוא צודק? פחדת ממשהו?
"ממה שקורה היום. הבלאגן. רציתי ללמוד משחק, להתקדם בכוחות עצמי. הייתי מוכרת בגלל הריאליטי אבל כבר הייתי בסוף דקות התהילה שלי ורציתי שזה יגמר. רציתי לחזור ללכת ברחוב בכיף".

איך זה בכל זאת קרה?
"התחילו לעלות עלי כתבות והייתי נכנסת ללופים של מצבי רוח. אייל חיזר, אבל ראה שאני עוד לא במקום של זוגיות אז הוא הפך להיות החבר הכי טוב שלי".

אה, הוא הלך על טריק הידיד.
"הוא לא הכחיש, הוא אמר ׳אני רוצה אותך אבל אני נותן לך את הזמן שלך׳. ופתאום את מבינה שאת רוצה את החבר הכי טוב שלך כבן הזוג שלך".

דניאל גרינברג - ליד (צילום: שי פרנקו)
צילום: שי פרנקו

מה את חושבת שמשך אותו אצלך?
"החינוך שלי, כנראה. אני ילדה טובה. לדוגמא סמים זה משהו שלא בא בחשבון. כשאני יוצאת עם חברות ובאה מישהי ואומרת, את באה לשירותים? וזה לא לפיפי, זה משהו שלא מושך אותי וגם לא את אייל. שנינו אנטי כלפי הדברים האלה".

לא חששת מהעבר שלו?
"איזה עבר?"

פרשת הקטינות.
"הפרשה נסגרה מחוסר ראיות, וגם כשהיא התפוצצה ידעתי שזה לא נכון. אייל הכיר את ההורים שלי עוד לפני, ידעתי מי זה אייל באישיות שלו עוד לפני הפרשה, לפני הכל. ידעתי שאין מצב שזה קרה".

והמוניטין שלו כבליין?
"הבן אדם הזה יותר בבית מכל בן זוג שהיה לי. הכיף שלו זה בבית, להיות איתי עם הילדים, הוא כבר לא אוהב את כל הרעש והטררם. כן, הוא זמר מצליח, בחורות נמשכות אליו, אבל אני חושבת שקיבלתי את אייל בתקופה הכי טובה שלו, שהוא יכול להקיא את זה, הוא רוצה את הדבר האמיתי. זה מגיע למצב שאני אומרת לו, מאמי לא פגשת חברים, אולי תצא קצת?".

האם יתכן שאת הבחורה ששינית את אייל גולן?
״חד משמעית. החברים שלו, אמא שלו, כולם אומרים את זה".

את בקשר טוב עם אמא שלו?
אייל גר דירה מעל אמא שלו, כשאני באה אליו זה קודם כל קפה עם אמא שלו".

נראה לך שהיא תהפוך בעתיד לחמתך?
״אי אפשר לדעת. אייל עבר גירושין, עבר מערכת יחסים עם ילד, הוא עבר את הכל. אני זו שלא עברתי. אבל הוא רוצה עוד ילדים, וגם אני. באייל יש את כל מה שאני יכולה לחלום עליו מבחינת אבא לילדים שלי, אבל אני מאמינה שמביאים ילד לעולם כשההורים נשואים ומוכנים לגדל את הילד ביחד, ולשם אני מכוונת. הוא יודע שאם הוא ירצה ילד, הוא יצטרך לתת טבעת".

דניאל גרינברג - ליד (צילום: שי פרנקו)
צילום: שי פרנקו

לא מפחיד אותך שהוא נפרד משתי אימהות של ילדיו?
"אם לרגע הייתי מרגישה שמשהו בקשר הזה לא אמיתי, לא הייתי שם. אם הייתי מרגישה שהוא רואה אותי כמו כל אחת, לא הייתי שם. אני רואה את זה במילים ובמעשים וזה נותן לי ביטחון. הוא יכול לטוס לווגאס מבחינתי, אני אגיד לו 'תהנה מאמי' והוא לא יעשה כלום".

את לא מקנאה לו?
״במערכות יחסים קודמות הייתי קנאית, אבל אני מאמינה שהחכמה זה לקחת דברים שהרסו לך בעבר ולשנות, במיוחד כשאת רואה משהו שאת רוצה לטווח הארוך. כשהתחלנו לצאת אמרתי לו, אייל כל אחד אדון לעצמו, לך יש את החיים שלך לי יש את החיים שלי ויש את החיים שנבנה ביחד. אני לא אגיד לך אל תלך עם חברים, אל תטוס, למה מי אני שאבטל אותך? ואם מחר ארצה לטוס למסיבת רווקות, אני צריכה שהגבר שלי יגיד לי לא לטוס כי הוא מקנא?".

והוא מקנא?
״תראי, אני בת 25 וכן מתחילים איתי, היום כבר לא כי יודעים שיש לי זוגיות אבל לפני זה הייתי מקבלת צרור הודעות, שולחים לי פתקים בבית קפה או משלמים לי את החשבון. זה אף פעם לא עשה לי את זה. גבר שעובר לידי עם רכב מפואר בחיים לא יכול לעשות לי את זה, כסף זה לא המניע שלי כי באתי ממקום עם כסף. אני מחפשת מישהו לשבת איתו בערב מול הטלוויזיה ולחבק אותו".

את יכולה להתפתח מקצועית כשאת לצידו של אייל גולן?
"ברור, הוא הכי מפרגן לי בעולם".

דניאל גרינברג (צילום: שי פרנקו)
צילום: שי פרנקו

ולא מפריע לך שאומרים שאת מתקדמת בזכותו?
"כשקראו לי להצטלם לגולסטאר ידעתי שרוצים אותי על תקן בת הזוג של אייל גולן, אבל אני כל כך יודעת מי אני, יודעת שאני לא היפה והשותקת, שאמרתי אוקיי, אגיע על תקן ׳בת הזוג של׳ ואצא מפה על תקן דניאל גרינברג, שהיא גם בת הזוג של. אני ריאלית, היום הכל טוב אבל זה לא שמישהו חותם לי שככה יראו החיים שלי לנצח. אישה צריכה להיות משהו בחיים, לא להישען על גבר. היום אני לומדת משחק פעמיים בשבוע, אני משקיעה בזה ומקווה להיות שחקנית".

ואם מחר תתקבלי לסדרה והתפקיד שלך יכלול סצינה אינטימית זה יהיה סבבה מבחינת אייל?
"הוא אמר לי מראש שזה לא מקובל עליו בשום צורה, נשיקה זה הגבול. הוא פרימיטיבי".

אז לא תוכלי להצטלם לכל דבר.
"אין לי בעיה. סצנות אינטימיות אני לא אעשה וגם לא חושבת שאצליח לשחק בסצנה כזו כי זה מביך אותי. לפני שהפכנו לזוג, היו לי צילומים עם ציון ברוך שבהם הייתי צריכה ללקק לו את אף".

אז ציון ברוך צריך לחכות לטלפון זועם?
"אייל אמר לי שהוא לא יצפה בפרק הזה. ציון וגם יאנה יכולים לישון בשקט".

אז עכשיו לא תוכלי ללקק לאף אחד אחר את האף.
"לא, גם לא את היד. שום דבר".

צילום: שי פרנקו | סטיילינג: אייל חדד | איפור: קרן שחם ל"סולו" במוצרי דיור | שיער: קובי קלדרון | בגדים (לפי לוקים): לוק 1: חליפה- טומי הילפיגר, תכשיטים- קרן וולף | לוק 2: חולצה- נאמס, חצאית- נעמי בוטיק, תכשיטים- קרן וולף, נעליים- מרי נעליים כיכר המדינה, מטפחת זארה | לוק 3: חליפת פסים- ארמני, חולצה- טומי הילפיגר, נעליים- מרי נעליים רמת אביב, תכשיטים- קרן וולף | לוק 4: חולצה- טופ שופ, ג'קט צהוב- נעמי בוטיק, נעליים- מרי נעליים רמת אביב, תכשיטים- קרן וולף | לוק 5: שמלה ורודה וחגורה- פקטורי 54, נעליים- מרי נעליים רמת אביב, תכשיטים- קרן וולף | לוק 6: שמלה אפורה- מתן שקד.

התמונות צולמו במלון טל | תל אביב, מרשת מלונות אטלס