לאון שוובסקי (צילום: מיכאל טופיול)
לא נעלם לשום מקום | צילום: מיכאל טופיול

אם חשבתם שתהילה, הכרה ציבורית או מעריצות נלהבות הן הדבר הכי טוב שקרה ללאון שוובסקי בעקבות "האח הגדול 5" – אתם מוזמנים לחשב מסלול מחדש. לפי שוובסקי, הוא הרוויח מהתוכנית משהו אחר לגמרי. יותר נכון, מישהו. "זה שהכרתי את אייל גולן והפכנו לחברים טובים, זה אולי הדבר הכי טוב שיצא לי מהתוכנית", מפתיע שוובסקי בתמיכה בלתי מסוייגת בגולן, בתקופה הסוערת בחייו של האחרון, "אני תמיד אהיה שם בשבילו – ואני יודע שזה גם להפך. יצא לי להכיר את אייל הבן אדם, ולא את הדמות כפי שהתקשורת מציגה אותו. גיליתי חבר אמיתי".

איך בכלל נוצר החיבור בניכם?
"הכרנו באילת, באיזה מועדון. הוא קרא לי לגשת אליו ודיברנו קצת. כבר ביום שלמחרת בילינו את כל היום ביחד, ומשם הפכנו לחברים. בהרבה מובנים אנחנו גם מאוד דומים. שנינו מהפריפריה ושנינו גדלנו בלי אבא ומאוד קרובים לאמא שלנו. אני גאה להיות חבר שלו".

אז מיותר לשאול מה דעתך על כל הפרשה.
"עשו לו עוול גדול. נכנסו בו כמו שלא נכנסו בחיים באף סלב. אני יודע בוודאות שאייל אף פעם לא היה עם מישהי צעירה. אייל לא צריך את זה. לא חסר לו שום דבר. הוא בן אדם מדהים והוא לא יעשה את זה בחיים. עובדה שהתיק נגדו נסגר. הוא  עובר תקופה לא קלה, אבל הוא מאוד חזק והוא יעבור את זה ויחזור לעצמו".

אבל עם כל הכבוד לאייל גולן, אנחנו כאן בכלל בשביל שוובסקי. אם לדייק, בשביל לנסות להבין איך קרה, שלמרות היותו אחד הזכרים הרותחים בשטח ופיינליסט אהוב ביותר של "האח" – הבחור הזה טרם מימש את קצבת התהילה שלו. במילים אחרות, שוובסקי כמעט לא מגיע להשקות או לפרמיירות, טרם סגר על פינה נחשקת בערוץ 24, ולמרות קמפיין-שניים קטנים, גם עוד לא תרגם את מה שנתן לו הטבע למזומנים אמיתיים.

אין תמונה
עם אייל גולן. הפכו לחברים קרובים

הרבה תוהים לאן נעלמת.
"לשום מקום. עדיין יש המון באזז סביבי. מבחירה לא הלכתי לכל השקה, כי זה לא המקום שלי ואני לא מרגיש עם זה בנוח. התחלתי עכשיו לעסוק בנדל"ן אצל רוני מאנה, ונראה לי שזה הכיוון שלי. אני מודה שאחרי האח הגדול הייתי קצת מבולבל ולא ידעתי מי נגד מי. זאת תעשייה מאוד קשה, ואתה לא יודע מי איתך ומי לא. לקח לי זמן להבין מה אני רוצה".

קשה מחוץ לבית האח הגדול, הא?
"הייתה ירידת מתח אחרי התכנית, אין מה לומר. אתה בדאון טבעי של 'מה אני עושה עכשיו'. אבל אני לא חושב שללכת להשקות זה מה שאני רוצה. מעדיף להיות בדברים שיש להם הצדקה. אם תהייה השקה מעניינת אז אבוא, אבל אני מסתכל על הטווח הארוך. אני פה בשביל להישאר ואני אעשה דברים ממקום שאני רוצה ולא בשביל לשמר תהילה. היו המון הצעות אבל אני בורר אותן בקפידה. לא מפחד שיישכחו אותי או משהו כזה".

לאון שוובסקי (צילום: מיכאל טופיול)
אי אפשר להתעלם מהפוטנציאל | צילום: מיכאל טופיול

"פאולינה היא מרחק שנות אור מהטעם שלי"

כשנכנס לבית האח הגדול, סומן שוובסקי כמי שעתיד להפוך לוומנייזר של הבית: פרצוף יפה ופלרטטני, שמשפריץ קלישאות ויודע לשחק היטב את המשחק, במיוחד עם בחורות. רק שמשחקים לחוד – ואהבה לחוד. שוובסקי לא האמין אז בשום צורה שיכול להתפתח סיפור אהבה כלשהו מול המצלמות. "אני לא מחפש אהבה בבית האח ואני לא חושב שהיא באמת יכולה להתפתח שם כמו שצריך, בגלל שזה טו מאצ' טלוויזיה", אמר בראיון לפני שנכנס לבית, "תגידי לי את – איזו אהבה בדיוק הייתה בבית האח הגדול לאורך השנים? את קוראת לקותי ויאנה אהבה? זה היה משחק למצלמה, בדיחה. זה כמו שדיויד בקהאם ייצא עם ריקי כהן. זה היה בלוף אחד גדול".

כמה שבועות לאחר מכן נאלץ לאכול את הכובע בביסים קטנים, כשבמהלך העונה התפתח סיפור אהבה בינו לבין פאולינה אלברשטיין, שהפך לאחד מקווי העלילה המרכזיים בעונה. פאו-פאו הודחה לפניו והכריזה שתחכה לו, והשניים התאחדו בפרק הגמר בנשיקה מרגשת. אלא שזמן קצר לאחר מכן התפרק הזוג וכל אחד המשיך לדרכו. היום, ממרחק של כמעט שנה, שוובסקי הרבה יותר מפוכח. "כשראיתי את פאו בפעם הראשונה אמרתי לעצמי: 'עוד איזה בלונדינית'", הוא משחזר, "לא האמנתי שמשהו יכול בכלל להתפתח בינינו ועובדה שבסוף צדקתי".

לאון ופאולינה בדייט פפראצי (צילום: צ'ינו פפראצי)
בדייט עם פאולינה. ממש לא הטעם שלו | צילום: צ'ינו פפראצי

אבל בתוך הבית כן הפכתם לזוג.
"מה שקרה שם קרה בגלל האינטנסיביות בתוך הבית וזה שאין לך לאן לברוח. אתה רוצה נורא להישען על מישהו וזה קורה. מחוץ לבית, אין שום סיכוי בעולם שמשהו היה יכול לקרות בנינו. היא מרחק שנות אור מהטעם שלי וממה שאני מחפש. היא בחורה יפיפייה, אבל אני אוהב בחורות כהות בכלל. ידעתי שהחיבור בינינו יימדד רק מחוץ לבית וידעתי בוודאות שלא נהייה זוג. האופי שלה זה לא מה שאני מחפש בבחורה. היא חמודה והכול אבל ממש לא".

אבל היא כן חיכתה לך מחוץ לבית ועובדה שיצאתם לכמה דייטים אחר כך.
"איך שירדתי מהמדרגות כשיצאתי מהבית ורצתי אליה, משהו הרגיש לי לא נכון. כאילו הניצוץ כבה. אמרנו שניתן לזה הזדמנות, יצאנו פעם אחת, אבל זה לא היה זה. רכב לא יכול לנסוע עם שני פנצ'רים".

מה לא עבד שם?
"כלום לא עבד. הראש שלה בכלל היה במקום אחר, בגלל הזמן שעבר מאז שהיא הודחה מהבית, והיא התקררה כבר. יצאנו לשלושה דייטים ואז היא טסה לרוסיה וזה היה הסוף. ניסיתי לדבר איתה קצת בהודעות אבל היא לא הייתה מגיבה, אז אמרתי לעצמי שחבל על הזמן".

נשמע שהיא קצת ניצלה אותך בשביל להאריך עוד קצת את דקות התהילה שלה.
"לא יודע, אני לא כועס עליה, אבל כנראה שהיא רצתה את הזוגיות הזאת בשביל המצלמות. אני מאחל לה רק בריאות והצלחה ואני ממש לא מרגיש מנוצל".

אז אין סיכוי לקאמבק?
"אין שום סיכוי. אין לי טיפת כעס עליה. אנחנו פשוט לא מתאימים".

לאון שוובסקי (צילום: מיכאל טופיול)
עוד מחפש את האחת | צילום: מיכאל טופיול

אומנם הקשר עם פאולינה לא שרד, אבל שוובסקי רחוק מלהתאבל. למעשה, ממש עד לאחרונה נראה היה שהבחור מאוהב. בחודשיים האחרונים הוא היה צמוד לארבל אברמוב, במה שנראה היה כקשר רציני, שלמרבה הצער התפרק לבסוף. "הכרתי אותה שכטיילתי עם הכלב שלי בגינה", הוא מספר, "היא גם הייתה שם עם הכלב שלה, הכלבים התחברו ואז גם אנחנו. זו היתה זוגיות לכל דבר, אבל דברים לא תמיד מסתדרים כמו שאתה רוצה. החודש הראשון היה נוצץ אבל אז זה נתקע. נפרדנו כחברים. אנחנו עדיין מדברים הרבה".

הפרשה של אייל גולן לימדה אותך משהו על נשים ועל פיתויים?
"בלי קשר לאייל ולפרשה, אני מאוד זהיר בדברים האלה. אני לא נותן לכל אחת להיכנס לי למכנסיים ותמיד אני עם יד על הדופק".

אני מתאר לעצמי שאתה מקבל המון הצעות מנשים.
"כן, יש המון הודעות ופניות. זה נחמד ומחמיא, אבל ברגע שאתה עושה סוויץ' בראש ומחליט שאתה מחפש את האחת, אז זהו. ובכלל, כרגע לא דחוף לי זוגיות, כי החלטתי שאני מתרכז בעצמי".

מי האישה הקלאסית בשבילך?
"אני אימפולסיבי ומגיב מהר, אז אני צריך מישהי שתאזן אותי. אישה של בית, מישהי רגועה, שלא מחפשת את השגעת. לא פוסל שתהייה מפורסמת. אין לי בעיה עם זה. מי שתהייה איתי תהיה מלכה, אני מבטיח. החלום שלי זה בית גדול עם הרבה ילדים. עכשיו מוקדם לי להתחתן, אבל בעתיד, כשאהיה מסודר מכל הבחינות, זה מה שאני רוצה. מי רוצה להישאר רווק כל החיים?".

לאון שוובסקי (צילום: מיכאל טופיול)
יהפוך לסוכן נדל"ן וזהו? | צילום: מיכאל טופיול

"מיציתי את השיער הארוך"

שוובסקי נולד ברוסיה לפני 28 שנים, בעיירה קטנה בשם סמרה. בגיל 5 עלה לארץ עם אמו והשתקע בכרמיאל. ההורים התגרשו כשהיה צעיר ואביו עבר להתגורר בניו יורק. מי שליווה אותו בבית האח יודע כבר שבין השניים קיימים יחסים מורכבים. "גדלתי בלי אבא", הוא אומר, "לאמא שלי יש בן זוג 15 שנה, שהוא כמו אבא בשבילי. יש בי המון כעסים וחסכים כלפי אבא שלי. אני לא חושב שהוא היה צריך להתנתק מהילד שלו. נסעתי אליו לניו יורק כדי לפגוש אותו וזה היה הזוי. היום הוא גר עם מישהי ויש לו ילדה שהיא לא שלו. המפגש איתו לא היה קל. הייתי אצלו עשרה ימים ורוב הזמן לא הרגשתי בנוח. זה אבא ביולוגי אבל הוא זר מוחלט".

אחרי שירות צבאי כעובד כללי ביחידת 669 הוא טס ללוס אנג'לס וחי שם כמה שנים, עד שהחליט לחזור לארץ. הוא החל לעבוד כמנהל בחנות בגדים מצליחה - תחילה באילת ובהמשך בתל אביב. שם גם תפסה אותו ההצעה להשתתף ב"אח הגדול". עד אז, שוובסקי היה רחוק מלחבב את הז'אנר או אפילו לצפות בתוכנית שבה השתתף בעצמו. "בחיים שלי לא ראיתי את האח הגדול או כל ריאליטי אחר, כי אני מתעב את זה", הוא מודה בכנות, "עד כדי כך, שהייתי מבקש שיעברו ערוץ שכשמישהו לידי היה רואה את זה. בהתחלה הברזתי למפיק של התוכנית כמה פעמים כי ממש לא הייתי מעוניין, אבל מאיזשהו שלב זה התחיל להתגלגל והכל קרה מהר. פתאום רציתי גם את החוויה עצמה, כי היא מטורפת לגמרי וידעתי שזאת מקפצה מאוד טובה לדברים אחרים. ידעתי מההתחלה שאני מגיע לשלישיה האחרונה. אני לא יודע מה זה להפסיד".

אתה מצטער על משהו שעשית שם?
"לא מצטער על כלום. אולי יש כמה דברים שהייתי עושה אחרת, אבל אני שלם עם הכול".

אתה בקשר עם מישהו מהתוכנית?
"לא. אולי קצת עם דור ואבי לוי. אבל באופן כללי, כל אחד המשיך בחייו בסוף התוכנית. זה לא יכול להיות אותו הדבר כמו בבית".

אירוע בלייזר דצמבר 2013 לאון שוובסקי וארבל אברמוב2 (תמונת AVI: צ'ינו פפראצי)
עם החברה לשעבר ארבל אברמוב. לא הסתדר | תמונת AVI: צ'ינו פפראצי

את החברים מבית האח החליף שוובסקי בחבורה חדשה, ובשנה האחרונה ניכר שהוא מבלה חלק נכבד מזמנו בקשירת קשרים חבריים עם מיטב סלבריטאי ארצנו יחד עם ניסיון לתחזק קריירה בעזרת הסוכנת האישית אלינור שחר, איתה הוא מתלבט בימים אלה בנוגע לתחילת לימודי משחק. פרט לחברות האדוקה עם אייל גולן, הוא גם הפך להיות חלק פעיל בחבורה של נינט טייב, יובל שרף ושלומי שבן. מה הקשר? ובכן, קוראים לו סופי טייב. "אני וסופי, סליחה סופיה, היא לא אוהבת שקוראים לה סופי, הכרנו בכלל לפני שנכנסתי לאח", הוא מספר, "אחרי שיצאתי, נפגשנו שוב, ולא ידעתי בכלל שהיא אחות של נינט, עד שמישהו סיפר לי".

יש סיכוי שתתפתח פה זוגיות?
"לא יודע. אנחנו חברים טובים ואני לא יודע מה יהיה בעתיד. לא לקחנו את זה למקום הרומנטי אבל אני לא פוסל. מה שכן, היא ממש בחורה מגניבה".

אז אתה עכשיו בחבורה האקסקלוסיבית, עם נינט ויוסי והשאר?
"יצאנו ביחד. אחלה חבורה. נינט מגניבה. גם יובל ושלומי הם מאוד קולים ונחמדים. זה לא עושה לי את זה שהם מפורסמים, עושה לי את זה שהם אנשים סבבה. הם באמת אחלה אנשים ונינט היא הכי בגובה העיניים. היא ויוסי, אגב, נראים הכי מאוהבים".

אז מה על הפרק עכשיו מבחינתך?
"אני לוקח ברצינות את כל נושא הדוגמנות. יש המון פגישות ודברים קורים. אני עובד על המון פרויקטים וטס למילאנו במרץ. הם מראים בי הרבה עניין שם ומתלהבים ממני ואני טס לעבוד. אני כן רוצה להיות בעולם הזה, אין לי ספק". 

לאון שוובסקי (צילום: מיכאל טופיול)
במילאנו עפים עליו | צילום: מיכאל טופיול

בזמנו דיברת על תספורת.
"את השיער אני מגדל חצי שנה לפני השחרור. זה קשה וזה המון שעות טיפוח ונמאס לי ממנו קצת. די מיציתי. המטרה שלי היא לתרום אותו, ויש איזה משהו על הפרק, אבל אסור לי בינתיים לדבר עליו".

שיער: עידן גיטקר | סטיילינג: עינת רוזן | הלבשה: Zadig & Voltaire, דיזל, H&M | נעליים: ד״ר מרטינס ל-Originals | צילום: מיכאל טופיול

>> לכל כתבות המגזין