ציון ברוך
מה הסדרה האהובה עליך?
"יאנה ואני רואים מלא סדרות. כשאתה עובד בתעשייה הזו אתה כבר מזהה מתי תסריטאי כתב דיאלוגים כדי לחסוך כסף בצילומים. ב'המתים המהלכים' אין דבר כזה, אין רגע לנוח, אתה לא מתפרק על הספה בזמן שיש מונולוגים. זו סדרה שלא נותנת לך לזוז מהמסך, שהורגת את הדמויות המרכזיות בלי בעיה, שכל הזמן בתנועה, חמש עונות ללא מנוחה. זו גם סדרה ששוברת את כל החוקים".
איזו סדרה הפסקת באמצע?
"'נקמה' התחילה טוב ואז התעייפה. זה הפך להיות מין 'בוורלי הילס' כזה ואיבד אותי לגמרי. לא הצלחתי להתמכר. אחרי שלושה פרקים הבנתי שזה כבר יותר מדי פריטי פייס, מין סדרה כזו על עשירים, והפסקתי".

יאנה יוסף וציון ברוך מבלים באילת
עפים על "המתים המהלכים". ציון ברוך ויאנה יוסף | צילום: מתוך האינסטגרם של יאנה יוסף

נינט טייב
מה הסדרה האהובה עליך?
"'בלש אמיתי'. הסדרה הזו השאירה אותי ערה בלילה וכשכבר נרדמתי כל מה שחלמתי עליו היה המלך הצהוב. הכתיבה מצויינת ממש, אם כי הסוף יכול היה יותר מעניין".
איזה סדרה לא הספקת?
"'הסופרנוס', שאתבייש לי".
איזה דמות אהבת במיוחד?
"האנק מודי מ'קליפורניקיישן'. הוא כזה סקסי מאדרפאקר שחי על פי אמות מידה שהוא המציא. רוקנרול אמיתי".

נינט טייב
לא ראתה את "הסופרנוס". נינט | צילום: צ'ינו פפראצי

עידו רוזנבלום
מה הסדרה האהובה עליך?
"'משפחה מודרנית', הסדרה הכי מצחיקה בטלוויזיה, פשוט ככה. מדובר בפורמולה המנצחת של משפחה מקולקלת עם כתיבה מדהימה ושחקנים קומיים מטורפים, והיא גם מרגשת".
מי הדמות האהובה עליך?
"יש שתי דמויות שאני ממש אוהב – בני הזוג של הילדים. קמרון טאקר, בן הזוג של הבן ההומו, הוא טיפוס שמנמן כזה מהחווה, דיווה מטורפת, וזה קורע. הדמות השנייה היא פיל דאנפי, בן הזוג המטומטם של הבת. זו הדמות הכי מצחיקה בעולם כי היא ברמה של פיטר גריפין והומר סימפסון – אבל לא מצוירת".
איזו סדרה הפסקת באמצע?
"'ריי דונובן' היא סדרה ששמעתי עליה המון דברים טובים, אבל לא סחבתי מעבר לפרק 6. הכל מדהים: המשחק מדהים, זה מבוים טוב, אבל באיזשהו שלב היא איבדה אותי. אנשים אומרים שצריך לחכות לעונה השנייה, אבל האמת היא שיש לי בתור די הרבה טראש לראות ועוד מעט מגיעה העונה החדשה של משחקי הכס אז...".

משפחה מודרנית
קורעים את עידו רוזנבלום. "משפחה מודרנית" | צילום: באדיבות yes

אלמה דישי
מה הסדרה האהובה עלייך?
"'הגשר'. אהבתי את הצילום. כל פריים היה בקומפוזיציה של תמונת סטילס, וזה דיבר אליי. אהבתי גם את העובדה שהדמויות שם לא פלקטיות מבחינת המראה: הדמות הנשית אמנם בלונדינית, אבל היא לא הבלונדינית הסטנדרטית, וגם הגברים מחוספסים יותר. היה משהו יותר מלוכלך ואנושי בסצנות בחדרים, וזה יצר משהו אינטימי שקל להתחבר אליו".
איזו סדרה הפסקת באמצע? 
"לצערי, לא צלחתי את כל 'הגשר' – בשלב מסוים זה פשוט הפחיד אותי מדי! זה גם היה הסיפור שלי עם 'דקסטר'. עפתי עליה, אבל היא הייתה מפחידה מדי. הכניסה לי כל מיני רעיונות על איפה רוצחים יכולים להתחבא".

אלמה דישי
"הגשר" הפחידה אותה ממש. אלמה דישי | צילום: הילה שייר

אושרי כהן
מה הסדרה האהובה עליך?
"'דרק' של ריקי ג׳רווייס. יש לו יכולת לגרום לך לבכות ולצחוק באותה דקה. זו סדרה על בחור קצת מאותגר שכלית שנמצא במין מוסד עם דמויות מאוד מוחצנות ומטורפות. כולם שם לוזרים של החיים שחיים בבועה משלהם. זה מגניב בעיני שקומיקאי שלא היית מצפה ממנו ליכולת משחקית כל כך טובה עושה דמות מרגשת בצורה ראויה לשבח".
מי הדמות האהובה עליך?
"הדמות של דרק עצמו נפלאה, אבל מי שעולה על כולן היא האנה, שמשחקת את האחות הראשית או המנהלת של המוסד הזה. היא על הגבול שבין אימא שלהם למחנכת שלהם, ורואים שהדמות עושה את זה בכל כך הרבה אהבה, שהיא כל כך אוהבת את העולם הקטן שבו היא נמצאת, וזה מאוד מרגש".
איזו סדרה הפסקת באמצע?
"זה נשמע הזוי, אבל 'שובר שורות' לא תפסה אותי. כשכולם נהנים ממשהו ויש קונצנזוס סביבו אני מיד נהיה אופוזיציה, אז באתי אליה ממקום לא פיירי. כלומר, נהניתי מהכמה פרקים שראיתי אבל הקסם לא קרה  – ויכול להיות שזה בגללי, אני לא מטיל את האשמה על הסדרה, יש בי אנטגוניזם להצלחות מטורפות".

אין תמונה
אושרי כהן מעריץ. ריקי ג'רווייס ב"דרק"

נלי תגר
מה הסדרה האהובה עלייך?
"'משחקי הכס'. היא מתרחשת בעולם רחוק מכאן, אבל בעצם מדברת עלינו. יותר קל לומר דברים קשים על העולם שלנו כשזה מגיע בצורת דימוי. אני מסתכלת על מה שקורה שם וחושבת עלינו: ה'ווייט ווקרס' (White Walkers)? זה דעאש! כולנו עסוקים בפליטים ובחמאס ואם ניצחנו בעזה או לא, בזמן שהמלחמה האמיתית היא מעבר לקיר – הווייט ווקרס".
מי הדמות האהובה עלייך?
"אני מפחדת לספר כי כל מי שאני אוהבת מת! אבל עם יד על הלב, אין ספק שהדמות האהובה עליי היא רוב סטארק, ולכתו בטרם עת לא הייתה אבידה – זה היה אבל! פשוט התחלתי לבכות".
איזו סדרה הפסקת באמצע?
"'דם אמיתי' היא סדרה שהייתי מכורה אליה, מבחינתי היא אבן היסוד של כל הסדרות שמשודרות היום. אבל הם כבר הפכו לבדיחה של עצמם, ואת העונה האחרונה של הסדרה כבר לא ראיתי. זה גם המקרה עם 'דקסטר'".

מנופח\מקופח – נלי תגר
"'ווייט ווקרס'? זה דאעש!". נלי תגר | תמונת AVI: עדי רם

רן שריג
מה הסדרה האהובה עליך?
"'הנותרים'. פעם הסדרות העתידניות היו אוטופיות, אבל היום פיתחנו אובססיה לדיסטופיות: כל הסדרות הן על סוף האנושות, זומבים, סוף העולם. 'הנותרים' היא סדרה שיש בה פיוט ואלימות לא מוסברת. היא כתובה מעולה ומבוימת בצורה שלא תיאמן. כשאומרים שהקולנוע עבר לטלוויזיה - זה זה".
מה הסצנה האהובה עליך?
"אני חושב שכל אחד מבין את הסיבה להיעלמות בשלב אחר בסדרה. את מרגישה את הסיבה עוד לפני שאת מבינה אותה וזה מה שכל כך חזק. הרגע שבו לי נפל האסימון לגבי ההיעלמות הוא הסצנה שאני הכי זוכר, אבל אני לא רוצה לקלקל".
איזו סדרה הפסקת באמצע?
"אני מת על וודי הרלסון וראיתי את כל 'בלש אמיתי', אבל בשני הפרקים האחרונים התעצבנתי כל כך! זו סדרה עטורת שבחים בצורה חסרת תקדים, אבל הרגשתי כאילו הם מזלזלים בצופים בצורה חריפה - הם כל כך מאוהבים במצב הקיומי שלהם, בפוזה, בייאוש, באקזיסטנציאליזם, באמירות הבומבסטיות, עם ההרהורים והסיגרים - אבל אתה בסך הכל מת לדעת מה קרה. העלילה לא מכבדת את הצופה".

הנותרים
"כשאומרים שהקולנוע עבר לטלוויזיה - זה זה". "הנותרים" | צילום: Paul Schiraldi Photography באדיבות yes

קובי פרץ
מה הסדרה האהובה עליך?
"עקבתי אחרי 'חטופים' הישראלית, וזה מה שהוביל אותי לצפות גם בגרסה האמריקאית, 'הומלנד', שהפכה להיות הסדרה האהובה עליי. אני מאוד גאה כשיצירה ישראלית נמכרת לחו״ל, והייתי סקרן לראות את הוורסיה האמריקאית".
מי הדמות האהובה עליך?
"קלייר דיינס האהובה עליי, שמשחקת את קרי, נושאת את כל הדרמה על כתפיה".

קובי פרץ
אהב את "חטופים" וגם את "הומלנד". קובי פרץ | צילום: גבריאל בהרליה

דביר בנדק
מה הסדרה האהובה עליך?
"'הגשר' השבדית. גיליתי אותה רק בשנה שעברה, טיפה מאוחר ביחס למתי ששודרה במקור. אני אוהב אותה כי היא הכי הזויה שאפשר בתוך מסגרת ריאליסטית. אני לא צופה תמים, אלא מסתכל על סדרות אחרת כי אני שחקן, וכאן המשחק כל כך מדויק. אני מקנא בזמן שהיה להם לעשות חזרות".
מי הדמות האהובה עליך?
"סאגה נורן, כמובן. לקחו דמות שהיא כמעט תיאטרלית, קיצונית נורא – מה שלא היה אמור לעבוד בטלוויזיה - ובאומץ משכו איתה שתי עונות".
איזה סדרה הפסקת באמצע?
"אני מתמכר בקלות ובדרך כלל פשוט לא נעים לי לעזוב באמצע. בגלל זה ראיתי את כל 'אבודים' ו'שובר שורות' ו-The Knick. מה שכן הצלחתי לנטוש זה את 'הבועה' (Under The Dome), סדרה אמריקנית על חיים בתוך כיפת זכוכית, שהתחילה טוב אבל פשוט לא הצליחה להחליט מה היא".

אין תמונה
דביר בנדק מאוהב בך. סאגה נורן מ"הגשר"

תום אבני
מה הסדרה האהובה עליך?
"יש כמה סדרות שתפסו אותי בשנים האחרונות, אבל זו שממש טלטלה את חיי היא 'שובר שורות'. מדובר ביצירה מושלמת, לבודד את המרכיבים שלה ולנסות לנתח אותם יהיה לחטוא לה וליוצר שלה, וינס גיליגן, ובכל זאת, אני חושב שהדבר הכי גדול שהסדרה עשתה זה ליצור שפה ויזואלית מאוד ספציפית. מאז שהסדרה משודרת כולם התחילו לצלם פתאום מזוויות הזויות, מתוך מיכלים, דרך כפתורים וכאלה, כמו ב'שובר שורות'".
מי הדמות האהובה עליך?
"בלתי אפשרי לבחור דמות אחת, אבל כדי לא להיות צפוי ולדבר על וולטר וג'סי, רק אגיד שהאנק תפס אותי כבר מהפרק הראשון. מצאתי בו משהו מעורר רחמים ומצחיק'".
איזו סדרה הפסקת באמצע?
"סדרה שאכזבה קשות בשנים האחרונות היא 'האנטומיה של גריי'. אני הייתי מהמיסיונרים המובילים שלה. מסתובבים בארץ עשרות, אם לא מאות מעריצים שלה שהתחילו לצפות בה בגללי. אבל איכשהו אחרי פרק הסיום הבלתי נשכח של עונה 6 משהו נעלם שם. את שתי העונות האחרונות כבר לא טרחתי לראות".

שובר שורות - הפרק האחרון
טלטלה את חייו של תום אבני. "שובר שורות" | צילום: Ursula Coyote/AMC

דנה מודן
מה הסדרה האהובה עליך כרגע?
"'The Knick'. כמות הסדרות הטובות בשנים האחרונות היא כבר לא הגיונית, אז בחרתי במה שאני רואה עכשיו ונהנית משהו לא נורמלי. ההברקה של מיקום סדרת בית חולים קלאסית בתחילת המאה העשרים ממלא אותה בהומור ואירוניה בילט אין. רופאים גאונים, שהפציינטים שלהם מתים כמו זבובים, פשוט כי אין עדיין מספיק ידע רפואי ואין להם צל של מושג מה הם עושים. וקלייב אוון, כמובן. דליקטס.
מה הדמות האהובה עלייך?
"ג׳סי פינקמן מ'שובר שורות'. לא צריך להסביר".
איזה סדרה הפסקת באמצע?
"'בלש אמיתי'. זה לא הם, זה אני".

ליטל שוורץ
יש לה פטיש לבתי כלא. ליטל שוורץ | צילום: עודד קרני

ליטל שוורץ
מה הסדרה האהובה עלייך?
"'כתום זה השחור החדש', כי יש לי פטיש לבתי כלא. יש בזה משהו מציצני, לעולם שנורא מושך אותי. 'כתום' כתובה מבריק ויש בה המון הומור. היא גם מצחיקה וגם מרגשת, רגע את צוחקת ורגע את בוכה וזה הדבר האולטימטיבי בסדרה בעיניי. וגם סוף סוף רואים בטלוויזיה נשים חזקות, מורכבות, מצחיקות".
מי הדמות האהובה עלייך?
"סוזן, Crazy Eyes. היא משחקת מדהים וקורעת מצחוק. היא משחקת משוגעת, אבל את מזדהה איתה ואומרת: היא לא באמת משוגעת, היא צודקת!״.
איזה סדרה הפסקת באמצע?
"הייתי מכורה ל'קליפורניקיישן' אבל היא איבדה אותי בעונה החמישית. הכל חזר על עצמו: הוא שוכב עם נשים, הוא עם אשתו, הם נפרדים. שוב ושוב ושוב. אם הם לא יכולים להיות ביחד – שלא יהיו ביחד! הם עצבנו אותי נורא".

בלש אמיתי
תודה, ביאסת את דנה מודן. מתיו מקונוהיי בתור ראסט קול ב"בלש אמיתי" | צילום: באדיבות yes

מוני מושונוב
מה הסדרה האהובה עליך?
"לא אוהב סדרות בדרך כלל, אהבתי את 'הסמויה' וזהו. מיכאל, הבן שלי, המליץ לי עליה וכך התחלתי לצפות – והתמכרתי לגמרי, ראיתי הכל - ולא פעם אחת, הרבה מהפרקים ראיתי כמה פעמים כי זו סדרה פשוט נפלאה. היא עושה בדיוק את מה שסדרת טלוויזיה אמורה לעשות - לשלב בידור ומתח ובעיקר ביקורת חברתית: על החינוך, על הפוליטיקה, על בתי החולים, על האיגודים. דברים שרלוונטיים לחיים שלנו".
מי הדמות האהובה עליך?
"אם את מכריחה אותי לבחור אז עומר ליטל. זו דמות מורכבת, מעניינת, מפתיעה. נו, כמו בחיים".
איזה סדרה הפסקת באמצע?
"היו המון. כמעט מכל סדרה אני מתאכזב ועוזב באמצע".

אין תמונה
הסדרה היחידה שמוני מושונוב התמכר אליה. "הסמויה"

חיים כהן
מה הסדרה האהובה עליך?
"אין לי כל כך זמן לראות טלוויזיה ואני לא רואה סדרות עלילתיות פרט ל'הפרלמנט' ול'סיינפלד', אבל תוכנית אחת שאני מתמקד בה באמת,  שמדברת אלי, היא Car S.O.S הבריטית. זה פורמט שבו משפצים לאנשים מכוניות בלי שהם יודעים".
למה דווקא את זה?
"כי אני בעצמי חובב מכוניות קלאסיות ישנות, ואני אוהב את כל עניין הרסטורציה. אני אוהב לראות איך לוקחים ערימה של פח שלא מבינים איך ייצא ממנה משהו, ואז מתחילים תהליך של שיפוץ, של פחחות, של חיפוש אחרי חלקים, ולאט לאט יש בריאה. יש לי מכונית משלי ששיפצתי. היא משנת 64', ולקח לי חמש שנים תמימות לשפץ אותה – וכן, היא נוסעת!".

חיים כהן
לא רואה הרבה חוץ מ"סיינפלד" ו"הפרלמנט" | צילום: עודד קרני

דפנה לוסטיג
מה הסדרה האהובה עלייך?
"ללא ספק 'מד מן'. זו לא הכתיבה המעולה, וזו גם לא הוויזואליה המרהיבה, אלא האיזון בין השתיים. האופן שבו אסתטיקה מבטאת תוכן - ולהפך. ב'מד מן' הוויזואליה היא לא רק כלי עזר עבור האג׳נדות הגרנדיוזיות של הבמאי - היא אג׳נדה בפני עצמה".
מה הסצנה האהובה עלייך?
"חרוטות לי אינספור סצנות מ'מד מן' בראש, קשה לבחור, אבל התמונה של בטי בחוות הסוסים בעונה השנייה, מחפשת צרות ובורחת מהן בו זמנית, לא יוצאת לי מהראש כבר שנים".
איזו סדרה הפסקת באמצע?
"'כתום זה השחור החדש' אכזבה אותי. זה התחיל כמו רומן אלטרנטיבי רותח ונגמר כמו טלנובלה פושרת ואלימה. כל כך הרבה נשים, כל כך מעט אינטליגנציה? כנראה שזו בכלל סדרת מדע בדיוני".

דפנה לוסטיג
מאוהבת ב"מד מן". דפנה לוסטיג | צילום: צ'ינו פפראצי

גילה אלמגור
מה הסדרה האהובה עלייך?
"עקרונית זה 'בית הקלפים', אבל בגרסה הבריטית, זו ששודרה בשנות ה-90 ב-BBC. היא משתמשת בטריק של לדבר למצלמה, שהוא שייקספירי, אבל עושה את זה הכי עכשווי. אם אני צריכה לבחור משהו מהשנים האחרונות, אז 'מד מן'. העיצוב, האסתטיקה, ההקפדה בלבוש, הדיוק בפרטים הקטנים. אין אלימות או אקשן, הכל נראה מנומס, אבל מתחת לפני השטח הכל מבעבע".
מי הדמות האהובה עלייך?
"פגי אולסון. היא לא יפה מדי, לא בולטת מדי, לא כלום מדי, אבל רואים שהיא חכמה: היא חכמה לא לבלוט מדי כי כך היא תגיע למטרה. היא לא צריכה את השדיים של הג׳ינג׳ית או את היופי של בטי דרייפר, היא עושה את הדרך שלה וזה מה שעושה דרמות מרתקות".
איזה סדרה הפסקת באמצע?
"'שובר שורות'. יש בה המון אלימות, שזו בעיה בשבילי, כי המראות, הדם והעיוותים רודפים אותי. למרות זאת רשום לי שלא סיימתי לראות אותה, ואני רוצה לסיים אבל רואה שאני חיה גם בלי זה, זה לא כזה נורא".

מד מן עונה 7
הדמות האהובה על גילה אלמגור. פגי אולסון מ"מד מן" | צילום: Jordin Althaus/AMC

איתן פוקס
מה הסדרה האהובה עליך?
"ברור ש'עמוק באדמה', כי משפחה זה הדבר הכי חשוב שיש. אבל גם My so called life, הנפלאה מ-1995, ובעיקר אנג'לה צייס (קלייר דיינס) ששברה את ליבי כשבחרה בג'ורדן קטלנו".
מה הדמות האהובה עליך?
"היו לי הרבה אהובים ואהובות לאורך השנים. היו הופ ומייקל סטדמן ב'שלושים ומשהו', ודיוויד פישר ב'עמוק באדמה' שהיה גם דקסטר, ודיטקטיב בובי סימון ב'
NYPD', אולי הדמות הכי סקסית שהייתה, וליידי מארי מדאונטון, שאיתה הייתי מתחתן, ובשבועות האחרונים במסגרת המרתון המטורף של 'האישה הטובה' יש כמובן את אלישייה פלוריק. אבל אם חייבים אני בוחר בג'סי פינקמן שלפעמים הייתי ממש חייב להוריד ממנו את העיניים כי לא יכולתי לראות את כל הכאב הזה וכרמלה סופרנו שאני אצטרך לכתוב ספר כדי באמת להסביר למה".
איזו סדרה הפסקת באמצע?
"'הכי גאים שיש' האמריקאית. את הבריטית דווקא אהבתי". 

אין תמונה
איתן פוקס לא התחבר לגרסה האמריקאית. "הכי גאים שיש"

יעל גולדמן
מה הסדרה האהובה עלייך?
"אני אוהבת את 'שובר שורות', אבל אם אני חושבת על הסדרה שאני באמת רוצה לראות – זו 'משחקי הכס'. זה אולי יפתיע אנשים, כי היא רוויה באלימות שאני שונאת והיא פנטזיה מוחלטת, אבל אני פשוט מתה עליה. העובדה שהיא אסקפיזם מוחלט, שהיא מתרחשת במקום אחר שלא קשור לעולם שלנו, בזמן אחר, בעידן שלא קשור לעולם שלנו, למציאות שלנו, לפוליטיקה שלנו, אלא ביקום מקביל – פותחת לי את הראש".
מי הדמות האהובה עליך?
"יש כמה: ג׳ון סנואו, אריה המדהימה, סאנסה שהיא הגיבורה הטראגית שלנו, וכמובן טיריון לאניסטר. אני מאוד מקווה שאריה לא תמות בעונה הבאה, ובכלל - אני רק רוצה שמשפחת סטארק תתאחד כבר".
איזו סדרה הפסקת באמצע?
"את 'בית הקלפים' הפסקתי לראות בעונה השנייה. העונה הראשונה סחפה אותי, היא הייתה כל כך מדויקת ושנונה וחכמה, אבל בעונה השנייה הכל נהיה מוקצן מדי. כבר לא יכולתי להאמין לזה. מרגע ש – זהירות ספוילר! - קווין ספייסי, שהוא השחקן האהוב עליי בעולם, דחף אותה אל פסי הרכבת, הפסקתי להאמין להם".

אין תמונה
פלא שיעל גולדמן מתה עליו? ג'ון סנואו מ"משחקי הכס"

גדעון לוי
מה הסדרה האהובה עליך?
"כבר 30 שנה לא ראיתי סדרה באופן רציף – בערך מאז 'המלון של פולטי', אבל השבוע, אחרי 30 שנה, ראיתי סוף סוף סדרה שאני יודע שאני הולך לצפות בכולה, 'הרומן' (The Affair). נתתי לה צ'אנס בגלל שכתב אותה חגי לוי, והיא פשוט תפסה אותי בזכות הטריק שבו היא משתמשת לספר את הסיפור - הרשומון. הסדרה מספרת את אותה מציאות משתי נקודות מבט".
היו סדרות שהתחלת ונטשת?
"ניסיתי לצפות ב'הממשלה' הדנית, ואחרי שניים-שלושה פרקים עזבתי. גם מ'הגשר' השבדית ראיתי רק פרק אחד, אפילו שאני בטוח שזה נורא איכותי. פשוט אין לי סבלנות לסדרות, לעניין הזה של לראות פרקים, ואני יודע שאני מפסיד הרבה בגלל זה. לא ראיתי גם את 'שובר שורות' או את 'לואי' או את 'מד מן' - אני בור גמור בזה".

אין תמונה
מאז "המלון של פולטי" לא תפסה את גדעון לוי אף סדרה. עד "הרומן"

נירו לוי
מה הסדרה האהובה עליך?
"הסדרה היחידה שראיתי בשנים האחרונות היא 'שובר שורות'. התחלתי לצפות בה בתקופה שהייתי מקורקע לבית, עם שבר ברגל, אז היה לי הרבה זמן. הכל בה תפס אותי: העלילה, הביצוע, הכתיבה, התסריט, הנועזות".
מה חשבת על הפרק האחרון?
"הוא עשה את העבודה מבחינתי. זה נשאר לא פתור: האם הוא נתפס או מת? האם זו מציאות או חלום? ואני לא רואה את הסדרה נסגרת אחרת, היא הייתה חייבת להסתיים ככה, לא התעצבנתי מזה". 
איזה סדרה הפסקת באמצע?
״'אימפריית הפשע'. התחלתי לראות והיא נאבדה לי באמצע. גם העלילה נהייתה קצת מסטיק. באופן כללי, אני ממש לא טיפוס של טלוויזיה, רואה רק חדשות וכדורגל ושומע הרבה מוזיקה קלאסית".

אין תמונה
נירו לוי נשבר באמצע. "אימפריית הפשע"

רותם אבוהב
מה הסדרה האהובה עלייך?
"מה שראיתי מ'שובר שורות' נראה ענק, אבל אין סדרה חו״לית שאני צופה בה באדיקות".
איזו סדרה הפסקת באמצע?
"התחלתי לראות את 'כתום זה השחור החדש' והפסקתי. הזמן היחיד שיש לי לראות בו טלוויזיה הוא כשאני חוזרת מהופעות או מהעבודה מלאת אדרנלין ולא נרדמת – אז אני פותחת טלוויזיה. ככה התחלתי לראות 'כתום, אבל איך שהתחילו המכות אמרתי שזה לא בשבילי, זה הלחיץ אותי״.

אין תמונה
יותר מדי מכות בשביל רותם אבוהב. "כתום זה השחור החדש"

גברי בנאי
מה הסדרה האהובה עליך?
"'לואי'. אני אוהב את העניין הזה שהוא לוזר. בסיינפלד היה משהו מצוחצח, נקי ופדנטי, אבל לואי הוא כזה שלימזל, איש פשוט שקצת לא הולך לו, שהילדים ואחותו והחיים קורים לו. יש לו ראייה אחרת על החיים - חריפה ועצובה. בסרטים של צ׳רלי צ׳פלין יש תמיד גם דמעה, וזה משהו שיש גם ב'לואי'".
איזו סדרה הפסקת באמצע?
"'שובר שורות' זו סדרה שאיבדה אותי. את 'הומלנד' מאוד אהבתי בעונה הראשונה, אבל זה נמשך ונמשך והפסקתי לראות גם אותה".

לואי סי.קיי
הלוזר האולטימטיבי של גברי בנאי. לואי סי.קיי | צילום: Kevin Mazur

מיכל אנסקי
מה הסדרה האהובה עלייך?
״'בית הקלפים'. במשך כמה ימים רק חיכיתי לתשע בערב כדי שהבת שלי תירדם ואוכל לשתות את הסדרה הזו. היא השפיעה עליי ממש כמו ספר טוב: ליוותה אותי במהלך היום, ושינתה את הדרך שבה אני מתבוננת על המציאות הפוליטית ובכלל".
איזה סדרה הפסקת באמצע?
"'משחקי הכס'. אני יודעת שאנשים אוהבים אותה, ובאופן כללי אני מאוד אוהבת פנטזיה ואת הסגנון, אבל פשוט לא התאהבתי".

אין תמונה
נו, תירדמי כבר, אימא רוצה לראות "בית הקלפים"

לינוי בר גפן
מה הסדרה האהובה עלייך?
"The Knick. סיפור של בית חולים לפני יותר ממאה שנה מרתק כי הוא מבהיר איזו כברת דרך עברנו בזמן הזה: הגזענות כלפי הרופא השחור, היחס המשפיל לנשים וכו'. מצד שני, כל החולשות האנושיות מתוארות נהדר והן קיימות גם היום. אז מצד אחד היא מתקיימת בנקודת זמן מאוד ספציפית, אבל מצד שני יש בה משהו אוניברסלי שמתעסק באופי האנושי".
מה הסצנה האהובה עלייך?
"יש סצנה שזכורה לי מאוד - המון מסתער על בית החולים כי נדמה להם שמסתירים שם גבר שחור שחשוד ברצח, כשבפועל הוא רק הגן על בת זוגו. תהיתי אם זה יכול היה לקרות היום במדינות אחרות, בנסיבות אחרות".
איזו סדרה הפסקת באמצע?
"אני מהאנשים הבודדים שלא ראו 'הסמויה'. אני יודעת שזו בושה, שזה יותר מביך מלא לדעת לשחות או לרכוב על אופניים, אבל איכשהו ראיתי פרק אחד ולא המשכתי הלאה. בדרך כלל אני סובלנית כלפי סדרות, אבל במקרה של 'הסמויה' לא הצלחתי. וככה נשארתי עם הדעה ש'הסופרנוס' היא הסדרה הכי טובה אי פעם".

לינוי בר גפן בפסטיבל ראש פינה
מתביישת שלא ראתה את "הסמויה". לינוי בר גפן | צילום: עודד קרני

אלון גל
מה הסדרה האהובה עליך?
"'הגשר' בגרסה השוודית. אני אוהב אותה כי היא שונה: הצבעים אחרים, הקצב איטי והכל מקבל את הזמן שלו".
מי הדמות האהובה עליך?
"סאגה נורן, הגיבורה. היא כל כך שונה מגיבורים אחרים: יש לה סוג של ניתוק חברתי, יש לה בעיה, וזה מבריק בעיניי להציב כדמות מרכזית כזו אנטי-גיבורה".
איזו סדרה הפסקת באמצע?
"אני לא מבין את הטירוף סביב 'שׁובר שורות'. כולם מסביבי אמרו לי, 'אתה חייב', אז התיישבתי לראות. לא צלחתי אפילו את העונה הראשונה. אני פשוט לא מבין על מה כל ההתלהבות".

אין תמונה
עוד אחד שמאוהב בסאגה נורן. אלון גל

אסף הראל
מה הסדרה האהובה עליך?
"Nathan For You היא הדבר הכי מרענן כרגע בתחום הקומדיה. קומדיה חייבת להיות חדשנית, אחרת זה נהיה לא מצחיק".
מי הדמות האהובה עליך?
"הדמות של ניית'ן נורא מגניבה: הוא מהיר ומצחיק ולכאורה חנון - הוא בוגר מנהל עסקים שבא לעזור לעסקים קטנים, אבל העצות שלו גרועות".
מאיזו סדרה התאכזבת?
"אני חושש שאני מגיע מראש עם מעט ציפיות, ואז סדרות מממשות את העדר הציפיות שיש לי ואני לא מתאכזב".

אסף הראל, מייסד ומנכ
לדעתו, Nathan for You היא הדבר הכי מצחיק על המסך. אסף הראל

יעקב אילון
מה הסדרה האהובה עליך?
"אני רואה את 'הומלנד', 'מד מן', 'משחקי הכס' ועוד, אבל הכי אוהב את 'חדר החדשות'. קודם כל כי זו ספרות מקצועית בשביל אנשי חדשות - הסיטואציות החדשותיות אותנטיות, מציאותיות, והסדרה נוגעת עמוק וחזק במצב התקשורת באמריקה ובכלל. אבל בלי קשר הדיאלוגים של ארון סורקין הם גאוניים. עוד בסדרה הקודמת שלו, 'הבית הלבן', הייתי מרותק".
מי הדמות האהובה עליך?
"ג׳ף דניאלס משחק טוב את מגיש החדשות".
איזו סדרה הפסקת באמצע?
"דווקא 'שובר שורות' לא תפסה אותי. ניסיתי עונה שלמה אבל נשברתי". 

אין תמונה
לא ממש מפתיע שזו הסדרה האהובה על יעקב אילון. "חדר החדשות"

גואל פינטו
מה הסדרה האהובה עליך?
״'המפענחת' עם קירה סדג׳וויק היא סדרה מונומנטלית שלמרות שראיתי את כולה, אם אני מזפזפ ונופל עליה – אני נשאר ולא משנה מה".
מי הדמות האהובה עליך?
"הדמות שסדג׳וויק מגלמת, ברנדה, שאחראית על משרד ב-FBI לפשעים מיוחדים. היא מין Southern Belle כזו – תמיד נורא מנומסת, גם כשהיא מול הפושעים הכי גדולים. היא מתוחכמת, מסיקה מסקנות מהר והיא מהדמויות הנשיות החזקות שחסרות בטלוויזיה. היא גם סוג של בלש ספרותי - כמו שרלוק הולמס הגדול או אפילו אברהם אברהם של דרור משעני - שאין לו כוחות מיוחדים, אנשים כמונו שפותרים תעלומות".
מאיזו סדרה התאכזבת?
"'אבודים'. בעונה הראשונה התעלפתי כמו כולם, אבל באיזשהו שלב התעצבנתי, אמרתי 'חבר׳ה, אולי תשבו רגע לישיבת תסריט ותחליטו לאן אתם לוקחים את זה?'. אם תשאלי אותי היום מה היה הסוף, מי זה הדוב הלבן, מה זה הערפל השחור או לאן נעלמה הרגל הקטועה – אין לי מושג".

אין תמונה
מהדמויות הנשיות החזקות שחסרות לגואל פינטו בטלוויזיה. קירה סדג'וויק כברנדה לי ג'ונסון ב"המפענחת"

לכל כתבות המגזין