יוסי מזרחי היה עוד נגן תל אביבי שהתקשורת לא ממש הכירה. עד שיום אחד בדצמבר האחרון, החיים שלו השתנו לנצח. "החבר החדש של נינט", זעקו הכותרות, והכתבה שחשפה את יחסיו עם המאמי הלאומית שהפכה לרוקרית בועטת שהפכה לאקסית מיתולוגית – מיקמה אותו ממש מתחת לאור הזרקורים. ההתעניינות בו לא איחרה להגיע. כולם רצו לדעת מי הוא המוזיקאי עם הזקן, והאהבה החדשה של מי שעד לפני רגע הייתה בכלל אמורה להיות אשתו של יהודה לוי, אחרי זוגיות בת 8 שנים.

מנסים לנחש איך זה מרגיש? הרשו לנו לשלוח אתכם לסצנה ההיא מ"נוטינג היל", שם יו גרנט פותח את הדלת עם הקפה של הבוקר כדי להביא עיתון, ומוצא את כל אמצעי התקשורת בבריטניה. בישראל, הבין מזרחי מיד על בשרו, המשמעות של אירוע כזה היא אולי פחות דרמטית, אבל כנראה שלא פחות מעיקה: החל במטר של טלפונים מכתבים ותחקירנים שמנסים לשמוע מי הוא ומה יש לו לספר על מערכת היחסים, וכלה בצלמי פפראצי שמנסים לתפוס אותו בבילויים ליליים, בחיפושי דירה או סתם קונה פרחים ברחוב.

מזרחי, נאמר בעדינות, לא מת על העניין הזה, ובזמן שבת הזוג שלו מאומנת בשליחת חיוכים למצלמות ומכירה מקרוב את כל הצלמים בעיר – הוא פחות שש. חוסר הרצון המובהק לעטר את עמודי העיתונים, הביא אותו להעביר לחברים ולמשפחה מסר ברור לגבי הפרטיות שלו: שלא תעזו לדבר עליי עם התקשורת.

הקולקטיב מופע השקה (צילום: יובל אראל - לא לשימוש)
על הבמה עם "הקולקטיב". המוזיקה זה בדם | צילום: יובל אראל - לא לשימוש

"יוסי הוא בן אדם מאוד פרטי – קודם כל ולפני הכל", מבהירה סופי טייב, עוד רגע גיסתו הרשמית. "זה לא סתם שהתקשורת לא יודעת עליו הרבה. הוא מאוד צנוע וכל נושא הפרסום לא מעסיק אותו. הוא איש של עבודה ושל מוזיקה, לא של פרסום ושל זוהר, והוא לא יחשוף שום דבר מהחיים הפרטיים שלו".

אז איך בן אדם שכל כך קנאי לפרטיות מתמודד עם תשומת הלב ההיסטרית הזו?
"את זה תשאלי אותו, אבל אני יכולה להגיד לך שהוא פשוט אדם מאוד שלו ורגוע. הוא כזה באופן כללי, ותמיד יש לו אנרגיות טובות".

"יש קסם שהוא אחר"

נינט טייב ויוסי מזרחי מכירים כבר כמה שנים. שניהם מסתובבים באותם חוגים ויצא להם לעשות עבודה מוזיקלית משותפת, אבל היחסים בין השניים הפכו קרובים יותר כשמזרחי נבחר להפיק את האלבום האחרון שלה, "כל החיות ידעו", יחד עם חברו ללהקת "הקולקטיב" עידן רבינוביץ'. היא הייתה אז הארוסה של יהודה לוי, וחלק מהפאוור קאפל האהוב בישראל. אבל משהו קרה. במאי 2013, טייב סיפרה על העבודה על האלבום בראיון ל"אנשים": "הסתגרנו במשך שבועיים באולפן וכמעט לא יצאנו חוץ מללכת לישון בבתים שלנו", אמרה אז. באוגוסט אותה שנה, שלושה חודשים אחרי הראיון ההוא, יצאו המנהלים של יהודה ונינט לתקשורת בהודעה לאקונית שזהו, זה נגמר ביניהם. מי שהיו ביחד מ-2005 ועסקו בהכנות לאחת החתונות המתוקשרות בישראל כבר לא.

שלושה חודשים לאחר מכן החלו שמועות בדבר הרומן החדש של נינט, ובדצמבר האחרון הקשר יצא לאור, כשתמונות משותפות של השניים מבלים החלו להציף את מדורי הרכילות. ייתכן שהיה אפשר למצוא רמזים לרומן המתהווה כבר באותו ראיון ל"אנשים"? "עידן רבינוביץ' ויוסי מזרחי הם שני בחורים מקסימים ומוכשרים שעשו עבודה מדהימה על האלבום", אמרה אז טייב, "וכבר בהקלטת הרגשנו שיש באלבום הזה משהו שונה, שיש קסם שהוא אחר והם קלטו את זה ועיבדו את זה לאלבום".

חינה נינט ויוסי  (צילום: אביב חופי)
שמחים בחינה. הוא שומר עליה כל הזמן | צילום: אביב חופי

לנינט יש היסטוריה של התאהבות בגברים איתם היא עובדת. זה התחיל ב-2004, כשרן דנקר, אז שחקן צעיר ואלמוני, פגש אותה בצילומי הסדרה "השיר שלנו", והשניים הפכו לזוג כמעט מיד. ב-2005 זה קרה לה עם לוי, איתו בילתה שעות ארוכות בעבודה על "שיר נולד", מופע החנוכה בו השתתפו שניהם באותה השנה.

בחודשים הראשונים התייחסה התקשורת למזרחי כאל ריבאונד ממערכת היחסים הארוכה עם לוי, אבל אחרי זוגיות של שבעה חודשים בלבד הזוג הפתיע והודיע על אירוסים. שבוע לאחר מכן דלפה גם הידיעה על צאצא ראשון לבית טייב-מזרחי. אם אתם יודעים מי המדליף, אגב, השניים ישמחו לדעת. "הוא יהיה ממש מסכן כשאני אגלה מי זה", אמרה נינט כשהתארחה לאחרונה ב"תוכנית קיציס".

אבל בעוד שהתקשורת הייתה ספקנית, מקורבים מספרים שנינט הייתה דווקא בטוחה מאוד. למעשה, מקורות טוענים שטייב התאהבה במזרחי ממבט ראשון, והיא ידעה, רצתה וקיוותה שהיחסים יגיעו אל מתחת לחופה, מה שאולי מסביר גם את ההריון המהיר. אומרים שהוא החצי השני שלה, שיש שם התאמה מושלמת, שנינט הכי מאושרת שהייתה אי פעם.

והיא לא היחידה. גם המשפחה של החתן כנראה מאושרת מאי פעם: מקורבים מספרים שמהרגע הראשון של ההיכרות הפכה נינט לחלק בלתי נפרד מהמשפחה, ושהיחסים בינה לבין הסובבים את מזרחי מעולים, כולל בישולים משותפים של נינה עם סבתא של יוסי, אליה הוא קרוב מאוד.

ואיך משפחת טייב מקבלת את הנסיך החדש? אותם מקורבים מספרים שלצד של הכלה היה בהתחלה קצת קשה. בכל זאת, אחרי 8 שנים של ארוחות משפחתיות עם יהודה לוי, מדובר בשינוי לא קטן לכל משפחה. אבל ברגע שהם הבינו שזה האיש שנינט בחרה, המשפחה למדה לקבל אותו. כך או כך, המשפחות כבר נפגשו ביניהן והתלהבות נרשמה משני הצדדים של הטבעת: "המשפחה שלו מהממת והוא בן אדם מדהים!", אומרת אסתי טייב, אחותה הקטנה של הכלה. "אני מאוד אוהבת אותו ואני יודעת ששניהם ביחד יהיו מאושרים. מדובר בבחור כריזמטי שיודע לסחוף אחריו אנשים, באיש שלו ורגוע, וזה מאוד חשוב. הוא יודע להרגיע אנשים שנמצאים בסטרס, זה בא לידי ביטוי בתקופה האחרונה עם המלחמה ועם כל מה שקורה. יש בו את כל התכונות הכי טובות שיכולות להיות בבן אדם".

נינט טייב בפאב השכונה
התיעוד הזוגי הראשון. חשבו שהוא ריבאונד

נחמד בצורה בלתי רגילה

האיש עם התכונות הכי טובות שיכולות להיות בבן אדם נולד ב-6.12.1989 לאמא דליה, שעובדת בעיריית תל אביב ולאבא מוטי, מתופף שמוכר היטב בקרב מוזיקאי ישראל. אל תתאמצו לחשב – מזרחי בן 25, והוא אכן צעיר מנינט בחמש שנים.

הוריו התגרשו כשהיה ילד, ושניהם נישאו בשנית לבני זוג חדשים, וליוסי יש שני חצאי אחים. הוא למד לנגן בגיל צעיר, לא פלא כשהכישרון עובר לך בגנים: בגיל 9 כבר התחיל לתופף, ולאחר מכן עבר גם לגיטרה. "הכרתי אותו כשהוא היה בן 13 דרך אבא שלו", מספר האמן שחם אוחנה, "ילד שמופיע עם הגיטרה בגיל 13 זה דבר מאוד לא שכיח, וילד שמנגן גיטרה כמו שהוא ניגן גיטרה אז זה דבר נדיר, אבל אבא שלו גידל אותו בהמון אהבה למוזיקה ועשה עבודה מדהימה – הילד מוכשר בטירוף".

בגיל 16 מזרחי לא רק הופיע בקליפ של מאיר בנאי, אלא כבר ניגן עם אביו ועם אוחנה על במות תל אביב: "הייתה לנו להקה בשם 'שחם אוחנה והמשפחה מזרחי', והיינו מופיעים יחד", מספר אוחנה. "כבר אז הוא ניגן מדהים והוא הלך והשתפר כל הזמן וגדל להיות מפיק על ומוזיקאי מחונן. מאז שהוא ננעל על הקריירה המוזיקלית הוא נהיה סופר עסוק, כמו שצריך, נוסע בכל העולם, ביזי ברמות אחרות".

הוא למד בתיכון עירוני ה' בתל אביב, וגם שם זוכרים אותו לטובה. "היה לנו קשה לזהות אותו עם הזקן, בבית הספר לא היה לו זקן כזה" מספרת אורלי לירון, אחראית הטקסים בעירוני ה'. "עבדנו הרבה ביחד כי יוסי תמיד היה מנגן ושר בטקסים. מדובר בילד טוב לב. זה אולי נשמע מצחיק שאני אומרת ילד, אבל בשבילי הוא תמיד יהיה ילד. הוא מתעניין ואיכפתי, תמיד עזר לחדשים ורצה לתרום, קשוב, יצירתי בצורה בלתי רגילה בנגינה ובשירה". לא מפתיע, אם כן, שלמזרחי תמיד היו מחזרות. "הוא היה חביב הבנות", אומרת לירון, "כולן רצו להיות בחברתו, היו רצות אחריו כי הוא כזה מתוק ונעים וטוב לב".

אירוע שגריר צרפת מאי 2014 - נינט טייב ויוסי מזרחי (צילום: אמיר מאירי)
היא הפכה בת בית | צילום: אמיר מאירי

כשהיה מזרחי – או ג'וזף אי-שיין, כמו שחלק מחבריו מכנים אותו – בן 18, הוא ארז מזוודה ונסע ללמוד מוזיקה באופן רשמי ב- L.A music academy בקליפורניה. כשסיים ללמוד ב-2009, בילה חצי שנה בלונדון, ומאז הוא נוסע בעולם עם חברי הלהקה שלו, "הקולקטיב".

הלהקה הזו, שהפכה לאחרונה לדבר הכי נכון במוזיקה הישראלית, כנראה לא לגמרי בלי קשר לנינט, מורכבת משבעה חברי ילדות שלמדו יחד: עידן רבינוביץ', רועי ריק, עמנואל סלונים, דניאל שהם, רועי רבינוביץ', נדב לוזיה וכמובן מזרחי. הקשר המוזיקלי ביניהם, כך הם מספרים באתר הלהקה, התחיל בנגינה בבית של ההורים, כפורום פתוח שנועד כדי לאוורר עצבים, ובלי שאיפות להיות להקה. אבל ב-2009 הם התקבצו לדירה אחת באנגליה, ושם עבדו על אלבום באנגלית וערכו גם הופעות. אחרי "סאגת גירוש חסרת מזל", כפי שהם מגדירים זאת, הם חזרו לארץ וב-2011 הוציאו אלבום ראשון, שזכה לביקורות מעולות באתרי מוזיקה נחשבים. אחריהן הגיעו גם הופעות מפסטיבל גלוסטנברי הנחשב, דרך YNOT ו-SXSW, ועד למסע הופעות שעשו בקיץ האחרון. ביוני האחרון הוציאו חברי "הקולקטיב" אלבום שני, Pangaea – שמה של יבשת העל שממנה התפרקו היבשות שאנחנו מכירים היום, ואולי סמל לחיבור המיוחד שיש בין חברי ההרכב: כל אחד מהם עסוק גם בפרויקטים משלו, אבל ביחד הם "הקולקטיב", יבשת-על אחת.

במקביל לעבודה עם הלהקה משמש מזרחי כנגן הופעות של "הדג נחש" וכמפיק מוזיקלי. פרט להפקה של האלבום האחרון של נינט, ושל האלבום הבא שלה באנגלית, הוא מפיק אלבומים לאמניות צעירות, מעביר שיעורים פרטיים בנגינה על כלים שונים (נינט בעצמה סיפרה שהוא מלמד אותה גיטרה, וכי מדובר במורה קשוח), עובד עם אריק ברמן והיה שותף גם לאלבום של שלומי שבן "תרגיל בהתעוררות", בו ניגנו חברי הלהקה. "מדובר בבחור מאוד מוכשר", אומר אסף תלמודי, שהפיק את האלבום של שבן יחד עם תמיר מוסקט. "הוא חרוץ והוא יודע להתנהג, טיפוס די נדיר בנוף שלנו, בחור שהוא גם באמת מוכשר וגם נחמד בצורה בלתי רגילה, ושילוב התכונות הנדיר הזה גורם לי להניח שהוא יהיה מאוד מצליח".

תלמודי בילה עם מזרחי הרבה בשנה וחצי האחרונות: העבודה המשותפת על האלבום של שבן, החזרות, ההופעות. והוא גם בטח מכיר את נינט – הוא חבר ילדות של שבן, שהוא ויובל שרף חברים קרובים של הנינה. לא מן הנמנע שהוא ראה את הרומן בין השניים מלבלב. "הם שני אנשים מוכשרים, חיוביים, טובים ויפים", אומר תלמודי, "זה ברור שזה זיווג מוצלח".

"הוא לא מכניס את החיים הפרטיים שלו לעבודה באולפן", מספרת זמרת צעירה שמזרחי עבד איתה השנה, "הוא שומר על מקצועיות ולא מערבב". אותה זמרת גם חולקת שבחים לכשרונו המוזיקלי של מזרחי: "הוא מאוד חד מבחינת הפקה ויודע תמיד מה הוא רוצה. מדובר בבחור רגיש עם יחסי אנוש טובים ובעיקר מוזיקאי גדול. הוא יודע לנגן על כל הכלים, כלי הקשה ומנדולינה וסינטיסייזר וגיטרות, והוא איש שבעיקר מאוד נעים לעבוד איתו".

נינט טייב ויוסי מזרחי​ (צילום: צי'נו)
הופעה משותפת במצעד הגאווה. זוג איכותי | צילום: צי'נו

דרושה: דירת 3 חדרים עם מעלית

ובכלל – עושה רושם שכולם אוהבים את יוסי. אפילו המשפחה של נינט, כאמור, כבר לא מביטה לאחור ומחבקת בחום את הבן החדש. "הוא אחד האנשים החרוצים שהכרתי", לא חוסכת במחמאות סופי טייב. "הוא איש של עשייה. הוא קורא הרבה ספרים, תולעת ספרים כזה ויש לו אוצר מילים מרשים שמיד רואים שהגיע מקריאה מרובה, הוא איש מאוד מרשים".

גם אייל טייב, האח הגדול של נינה, ושומר הסף של משפחת טייב, הודה ש"אנחנו אוהבים את יוסי, הוא איש נהדר בכל רמ"ח אבריו. אבל זה שאנשים רוצים לדעת על יוסי יותר זו בעיה שלהם. אנחנו חיים עם זה כבר עשור, והיינו שמחים לשמור על פרטיות בחלק מהדברים".

הוריו של מזרחי בהחלט מברכים על השידוך. "שמחתי שהם מתחתנים, ואני לא רוצה שהוא יהיה אבא זקן שיבוא לאסיפות הורים ויגידו הנה הסבא", אמר מוטי מזרחי, האב, לגיא פינס לפני מספר חודשים, "נינה מדהימה. ליוסי תמיד היו חברות וקשרים של הרבה זמן, הוא בן אדם רציני".

המקורבים ליוסי בטוחים שמערכת היחסים האולטרה מתוקשרת לא תשנה אותו. "יוסי הוא הבנאדם הכי פשוט שאני מכירה, הוא בא מבית צנוע ופשוט, הוא לא כמו כולם", אומרת מכרה של מזרחי, "הוא לא מנסה להרשים אף אחד, כל מה שהוא עושה זה בשביל עצמו. הוא לא ישתנה בחיים, גם עכשיו שהוא עם נינט הוא אותו בנאדם. הוא לא מרים את האף וגם לא ירים בחיים. הוא קיבל עשרות הצעות לראיונות והוא סירב לכולם כי רצו לדבר איתו על נינט. הוא אוהב אותה ושומר עליה".

נינט טייב ויוסי מזרחי (צילום: ראובן שניידר )
סרבן חינמים | צילום: ראובן שניידר

בינתיים, מזרחי לא עוזב את נינט לרגע. בין צילום פפראצי זוגי אחד למשנהו, השניים גם לא מפסיקים להופיע יחד: על במת מצעד הגאווה, כמופע חימום לסינדי לאופר, בערוץ 24, וכאמור גם ברחובות תל אביב – בחיפושים האינסופיים אחר דירה חדשה שיהיה בה מספיק מקום גם ליורשת העצר שתגיח לאוויר העולם בעוד כמה חודשים. השניים מתגוררים כעת בדירה של נינט באבן גבירול, אבל מחפשים דירת שלושה חדרים ומעלה בבניין עם מעלית. בכל זאת, העגלה לא תעלה את עצמה.

בין לבין, הם נצפו לאחרונה בכל מה שקשור לסידורי החתונה, ואף הגיעו מחויכים במיוחד לאירוע החינה שנערך השבוע, שם לבשו בגדים מסורתיים ואירחו את כל החברים הקרובים מהתעשייה. מזרחי, כיאה למעמד החדש, קיבל לא מעט הצעות להנחות לקראת החתונה. "עשרות מקומות הציעו להלביש אותו בחינם ואפילו לשלם לו, והוא אמר לא", מספר המקורב. "זה לא בקטע מתנשא, הוא עושה את זה מצניעות ורק מצניעות . גם בנוגע לאולם הוא לא רצה הנחות, היו אולמות שהציעו לו להתחתן בחינם אצלם רק בשביל היחצ והוא סרב בתוקף. יוסי הוא אחד שיתן מעצמו גם אם אין לו כסף".

גם כשמזרחי בחר טבעת אירוסים לנינט הוא השתדל כמה שפחות לעשות עניין. "נכנס לחנות אדם עדין, מנומס, שידע בדיוק מה הוא רוצה", מספר נועם שיני, מבעלי תכשיטי שיני שם רכש יוסי את הטבעת. "הוא היה כל כך נעים הליכות, הכי בגובה העיניים. הוא התביית על משהו שאהב, ואי שם באמצע השיחה הבנתי פתאום מי זה. שאלתי אותו אם הוא לא הבחור החדש של נינט, והוא הסמיק וחייך. היו אצלי הרבה מפורסמים שביקשו ואפילו דרשו הנחת סלב, אבל הוא אפילו לא התעניין. עשיתי לו מחיר טוב מיוזמתי, הוא בחר טבעת בעיצוב וינטג', טבעת מיוחדת לאישה מיוחדת".

ביום שלישי הקרוב, 9.9.14, פעמיים כי טוב, יתכנסו 600 מוזמנים לחתונה צמחונית בקיבוץ געש. אמה של הכלה תדמע, אביו של החתן יסתובב בחזה נפוח, הרב יספר בדיחות, ונינט טייב ויוסי מזרחי יהפכו לאיש ואישה. האחיות של נינה לא מצליחות להסתיר את ההתרגשות. "ההתרגשות שלי בשיאה", אומרת סופי, "בעוד פחות משבוע החתונה, ורק היום התחלתי לעבוד על השמלה, זה מכובד. אבל אנחנו בידיים טובות, וכולנו תופרות שמלות אצל גדי אלימלך וויוי בלאיש המדהימים".

אין תמונה
הזוג המאושר עם האחות סופי. המשפחה מברכת

"אנחנו בהתרגשות כמו כל משפחה, התחושות הן אותן תחושות", מוסיפה האחות הצעירה אסתי. "אבל הכל בשליטה והכל בערך מוכן. גם אני סוגרת את השמלה שלי עכשיו. איך הגעתי לסגור רק עכשיו? זו שאננות יתר".

לגבי האירוע עצמו השתיים הבטיחו ש"יהיו הרבה הפתעות" ו"הולך להיות ממש שמח", והשמועות מספרות שיהיו לא מעט הופעות בחתונה. מי בדיוק? נצטרך לחכות לשלישי. תודו שלא הייתם מתנגדים להיות שם.

לכל כתבות המגזין