אווה לימסוב למגזין (צילום: רונן פדידה)
אווה לימסוב. הליידי שאיתו | צילום: רונן פדידה

חודשיים בסך הכל מאז שעלתה "מחוברים" לאוויר, ואווה לימסוב (26), בת זוגו של סקאזי, כבר הספיקה להתעייף מאיתנו. זה היה אמור להיות הזמן שלה לזרוח, הזדמנות נדירה לחשוף את כל מה שקורה בפנים ולגרום לאחרים להזדהות – אבל נראה שמה שעבד אצל קתרין של גדעון, אפרת של חנוך, דורין של אמירם ואפילו גלעד של ג'ייסון לא ממש הצליח במקרה הזה. במקום חיבוקים וקריאות התפעלות ברחוב מקבלת לימסוב כבר שבועות ארוכים מבול טרוניות מכל פמיניסטית עם מנוי לכבלים, כמו גם הררי מבטים רחמניים מעוברי אורח. עכשיו לכי ותנסי להסביר לכולם שאת לא באמת חיה בבעתה לצד כוכב רוק בוגדני, סרבן חתונות, ושהוא לא באמת מכריח אותך לכבס לו את התחתונים.

לרכילויות הכי מעניינות - הצטרפו ל-mako בידור בפייסבוק

"טוב, צאו מהסרט אנשים – אני לא אישה כנועה ולא אישה מושפלת, תוותרו כבר על האמירות המטופשות האלה", היא פותחת. "צריך לקחת את כל מה שרואים ב'מחוברים' בפרופורציות הנכונות. אחרי הכל מדובר בטלוויזיה, ויש פקטור של עריכה בכל סצנה. אשר צילם אותנו במשך שנה וחצי, ומתוך זה לקחו רק חלקים מאוד קטנים ומהם הרכיבו סיפור. אם תשאל אותי, אני חושבת שדווקא את הקטעים הטובים השאירו בחוץ".

אז הוא לא באמת הגיש לך ערכת כלי ניקוי כמתנה ביום שבו עברת לגור איתו?
"תראה, הקטע הזה באמת גרם לכמה אנשים להרים גבה, אבל מי שמכיר את אשר יודע שזה ההומור שלו ושזה חלק מהשטותניקיות שלו, אז לא צריך להתרגש. חוץ מזה, אני אישה קודם כל ולפני הכול, ואני מאוד אוהבת לבשל ומאוד אוהבת לנקות, אז למה זה צריך להיות מוצג כמשהו פסול? אני רוצה לחיות בבית נקי ומסודר, כזה שיש בו אוכל חם על השולחן בכל ערב. זה עושה לי טוב ועושה לבן הזוג שלי טוב, אז על מה בדיוק אני צריכה להתנצל? אני מנקה ומבשלת ועושה את זה בכיף, אבל זה לא אומר שאני אישה קטנה. הרי זה קודם כל בשבילי ולא בשביל אשר. אני נפעמת מזה שיש נשים שחושבות שאני מסכנה או משקרת לעצמי. לא ברור לי מאיפה זה בא".

אווה לימסוב למגזין (צילום: רונן פדידה)
גם יפה וגם אופה | צילום: רונן פדידה

 "הוא אוהב שאני ילדה טובה"

היא נולדה באוזבקיסטן כבת זקונים למשפחה אמידה, ובגיל 14 נאלצה לעלות יחד עם הוריה ושני אחיה לארץ בעקבות גילויי אנטישמיות. המשפחה התמקמה בירושלים, אווה למדה עברית לאט לאט, ובצבא כבר התגברה על קשיי ההסתגלות ושירתה שירות מלא כמש"קית סגל בחיל השלישות. לפני שהכירה את אשר סוויסה (סקאזי) ניהלה קשר רומנטי של שש שנים עם בן זוג אחר, בסיומו החליטה לעבור לתל אביב ולהתחיל לנהל חברה להפקת אירועים. בעיר הגדולה, היא מספרת, הכל השתנה. "את אשר הכרתי כשאחד מהלקוחות שלי פנה אלי וביקש את סקאזי לאירוע שלו", היא נזכרת. "יצרתי אתו קשר בפייסבוק ותוך חצי שעה הוא כבר הרים אליי טלפון ונפגשנו. זה היה קראש ממבט ראשון עבור שנינו. בדיוק יצאתי מקשר ארוך, וגם הוא, וממש לא חשבנו שזה יוביל למשהו רציני – אבל הייתה לנו אינטראקציה מגניבה אז זרמנו. אחרי חודשיים כבר עברתי לגור אצלו".

ידעת מי הוא לפני כן?
"לא ממש. הכרתי אותו כמוזיקאי מפורסם, אבל לקח לי זמן להבין עד כמה הוא נערץ בכל העולם. חוץ מפעם אחת שראיתי אותו עם חברים בהופעה אף פעם לא שמעתי אותו, ובוא נגיד שאם הוא היה עובר לידי ברחוב לא בטוח שהייתי מזהה".

היית מודעת לתדמית שלו? הזהירו אותך מפניו?
"ברור שהזהירו אותי, למעשה לא הפסיקו להזהיר. כולם אמרו כמה הוא לא נאמן וכל מיני סיפורים על העבר שלו עם נשים. סו וואט, הייתי עיוורת מאהבה ושום דבר לא עניין אותי. לא אכפת לי באמת מה אנשים אומרים או מה הם חושבים, אני רוצה לחוות בעצמי ואז להגיע למסקנות. מקסימום אתאכזב ואלמד את הלקח".

אווה לימסוב למגזין (צילום: רונן פדידה)
סקאזי תעשה לה ילד | צילום: רונן פדידה

מבחינתה של אווה, ההימור שלה הצליח ובגדול. כבר שנה וחצי שהשניים מנהלים זוגיות יציבה יחסית, למעלה משנה תחת אותה קורת גג, והיא קובעת בלי להתבלבל שמדובר בשידוך מוצלח במיוחד. "אשר מאוד מעריך את זה שאני יודעת לפנק ולהיות שם בשבילו תמיד", היא אומרת. "הוא אוהב את זה שאני ילדה טובה ולא מסיבתית בכלל, כי עם כל הרחשים סביבו הוא בסך הכול בן אדם שרוצה את הפינה השקטה שלו ואת האישה שתהיה שם בשבילו. הוא לא יכול היה יכול להיות עם בחורה קנאית, ואני למדתי כבר שלא על כל דבר צריך להעיר ולנג'ס. לא כל אישה הייתה יודעת לעשות את ההקרבה, כנראה שאני כן. חוץ מזה, גם אני מצאתי בו את מה שאני מחפשת: הוא רגיש, יודע להקשיב, חכם, וגם חתיך הורס".

מרשים. מה את חושבת שיש בך ואין בכל עשרות המעריצות שמנסות להידבק אליו בהופעות?
"פשוט מאוד – אני אוהבת את מי שהוא ולא את מה שהוא. אשר בחיים לא היה יוצא עם גרופית שלו, זה לא מה שהוא מחפש".

ובכל זאת, לא מלחיצים הפיתויים הרבים שיש סביבו כשהוא בחו"ל? הוא רוק סטאר.
"ממש לא מלחיץ. גבר שרוצה לבגוד ימצא את הדרך לבגוד בכל מקום, וזה לא משנה איפה הוא. יותר מזה, דווקא בעבודה משרדית בהייטק אתה נמצא באינטראקציה תכופה יותר עם אנשים והסיכוי שזה יקרה הרבה יותר גדול. למדתי לסמוך על אשר, אני יודעת שהוא נאמן לי במאה אחוז, וזה לא משהו שאני חושבת עליו בכלל. הוא יודע שאם הוא יעשה טעות של חוסר נאמנות אני פשוט לא אהיה שם יותר. לא אצעק ולא אזרוק דברים, אלא פשוט אקום ואלך בשקט".

אווה לימסוב למגזין (צילום: רונן פדידה)
אפשר להבין מה סקאזי מוצא בה | צילום: רונן פדידה

"אני לא מאמינה שהוא בגד"

ההצהרות הבטוחות האלה של לימסוב עמדו למבחן ממש לא מזמן, עם ההקרנה החגיגית של הפרק הראשון בסדרה, בו נראה סקאזי כשהוא מבלה קרוב קרוב לכמה בחורות אלמוניות בעת אחת מהופעותיו בחו"ל. כלי התקשורת מיהרו אז לדווח שהחברה הצמודה נטשה את הפרמיירה בבכי וסירבה לחזור, אלא שהיא מבקשת להעמיד דברים על דיוקם.

"לא רוצה להרוס סיפור טוב, אבל זה לא מה שבאמת קרה", היא אומרת. "ממש לא התכוונתי לעשות שום דרמה ולא נמלטתי בבכי, בסך הכול רציתי לצאת החוצה, לעשן סיגריה ולהירגע קצת. כל המבטים באולם היו עליי, כולל אלו של חברים שלי ושל ואחותי, וברור שלא היה לי קל. ראיתי את הפרק כבר לפני כן, לבד, במשרדים של ההפקה, ושם באמת ירדו לי קצת דמעות. אשר הכין אותי לזה ואמר לי לקחת את הדברים בערבון מוגבל, כי זאת טלוויזיה, אבל עדיין זה לא היה פשוט. לא דיברנו על זה אחרי זה כי היה נראה לי מיותר מאוד סתם לייצר ריב, והוא גם לא היה צריך להסביר מה קרה שם. נתתי לדברים להתפוגג מעצמם".

כל כך מהר סלחת על הבגידה? זה לא ממש מסתדר עם האמירות על זה שאת לא אישה כנועה.
"רגע, מי אמר לך שהייתה בגידה בכלל? בסך הכול מה שראו בפרק זו בחורה אחת, שהיא ידידה שלו שנים, נמצאת בדירה שלו בבוקר. מבחינתי זה עדיין לא אומר שום דבר. אני בתוכי לא מאמינה שאשר בגד וזה גם לא משהו שיצאתי לחקור. הקטע הזה שכולכם ראיתם התרחש בערך חודש למערכת היחסים שלנו, כשעוד הכול היה טרי ולא ברור. מישהו יודע מה אני עשיתי בארץ באותה תקופה? אולי אני בגדתי באשר? בכל מקרה, שנינו נתנו לזה בעיטה ועברנו הלאה".

אלא שגם אם היא עצמה החליטה להחליק את המקרה, הרי שהציבור בחוץ לא סולח, לא שוכח – וגם דואג להזכיר לה כל הזמן. "התגובות שאני מקבלת מאז ששודר הפרק הראשון ועד היום הם כולן זהות. 'מה את עושה איתו', 'למה את נשארת אתו', 'הוא לא בשבילך'. כל שק הקלישאות הזה שאנשים סוחבים איתם כי הם בטוחים שהם יודעים ומבינים את הכול. בהתחלה זה קצת הצליח לערער לי את הביטחון, אבל היום אני מאוד בטוחה במקום שלי. אני יודעת מה אני שווה לעצמי ומה אני שווה לאשר".

מה ההורים שלך אמרו על כל זה?
"ההורים שלי לא רואים את הסדרה, הם רק שומעים עליה מאנשים. אני מעדיפה שהם לא יראו, כי גם ככה אוכלים להם את הראש מבחוץ על כל מיני דברים שקורים שם. אני מתארת לעצמי שלכל אמא היה קשה לראות דברים אינטימיים מהחיים של הילדה שלה משודרים בטלוויזיה".

במיוחד אם הם מאירים את בן הזוג שלה באור לא ממש חיובי.
"תשמע, אמא שלי מאוד אוהבת את אשר ואני לא רוצה לערער לה את זה. הקשר בינו לבינם הוא מדהים, ובכלל המשפחה שלי מתה עליו. הוא בקשר יותר טוב ממני עם האחייניות שלי".

סקאזי (צילום: ראובן שניידר )
נשבע לך לא בוגד | צילום: ראובן שניידר

אפרופו ילדים, מדובר בנושא שמתנגן לא מעט בפלייליסט הזוגי של השניים. היא דוחפת, הוא נרתע, היא חולמת על זה, הוא מציב מגבלות של הסכם ממון. "אני מאוד בשלה לילד, וגם אשר נורא מוכן להיות אבא", אומרת לימסוב. "ברגע שכל הטירוף סביב מחוברים ידעך קצת ואנשים יעזבו אותנו, אנחנו נמשיך וננסה להביא ילד לעולם. אני רוצה כמה שיותר, הוא יסתפק בשניים שלושה. הוא יהיה אבא מדהים, זה ברור. הוא בעצמו סוג של ילד קטן, ולראות אותו עם הקטנים האלה זה מדהים".

לא מעליב שהוא רוצה להביא איתך ילד, אבל מסכים רק בתנאי שתחתמי על הסכם?
"זה נראה לי משהו מאוד לגיטימי בשביל להוכיח לו שאני רוצה אותו בשבילו ולא בשביל הכסף שלו. הוא עדיין בודק וזה בסדר. בכל מקרה, כסף לא עושה לי את זה. ואם הייתי רוצה להיות עם מישהו עשיר הייתי מתחתנת עם אוליגרך ומתגרשת אחרי חודש. מה שחשוב לי זה רק שהילדים יהיו מוגנים ושלא יחסר להם שום דבר".

אווה לימסוב למגזין (צילום: רונן פדידה)
חורכת את המסך במחוברים | צילום: רונן פדידה

"מי אמר שחתונה זה דבר טוב?"

עד שתתמודד עם בטן מתעגלת ושלפוחיות ברגליים, לימסוב מבקשת לנצל את הזמן כדי להחיות את קריירת הדוגמנות שלה. פעם, לפני ההתערטלות הזוגית ב"מחוברים", היא התנסתה בתחום לא מעט – כולל מדלית ארד בתחרות מיס ירושלים והשתתפות בקמפיינים של חברות אופנה מקומיות – ועכשיו, כשההייפ בשיאו, היא מבקשת לחזור לסיבוב נוסף. בכל מקרה, אל תבנו כאן על קריירה ארוכת טווח.

"אני חוזרת לדגמן כי נוצר איזה מומנטום שאני שמחה לזרום איתו", היא אומרת. "למדתי משחק בעבר, אבל אני לא הולכת לאודישנים או דברים מהסוג הזה כי זו לא ממש המטרה. בגדול, החלום שלי הוא לעבור לגור בבית במושב ולבנות משפחה גדולה ומאושרת".

להיות עקרת בית?
"כן, אני לא רואה שום דבר רע בלהיות עקרת בית. ברור שאכפת לי מהקריירה שלי ומדברים שאני רוצה להשיג, אבל בסופו של דבר מה שיעשה לי הכי טוב זה להיות בבית עם הילדים שלי והמשפחה שלי, גם אם זה יבוא על חשבון המקצוע. למדתי גם חינוך לגיל הרך וזה עוד משהו שאני רוצה לעסוק בו בעתיד".

את מאמינה בכלל שהקשר עם סקאזי ייגמר בחתונה?
"אי אפשר לדעת. אני כן יכולה לומר שהיום אשר הרבה פחות נלחץ מהמילה 'חתונה' כמו שכולם חושבים. אנשים כל כך בטוחים שהוא הסרבן ושאני הבחורה המסכנה שמחכה לטבעת, אבל בפועל זה ממש לא ככה. מי אמר שחתונה זה דבר טוב בכלל? אני מוותרת על הטקס ועל השמלה הלבנה בשביל אהבה ואושר וקשר יציב וטוב".

את חושבת שהוא בכלל מסוגל להתחייב לאישה אחת לכל החיים?       
"כן, בהחלט. תראה, כל החוויה הזאת של ההשתתפות ב'מחוברים' שינתה אותו לגמרי. הוא פתאום ראה את עצמו מהצד, הבין שהוא מתנהג לא לעניין בקטעים מסוימים ועשה קצת בדק בית. בסופו של דבר, 'מחוברים' עשתה רק טוב לקשר בנינו ואני מאוד שמחה שעברנו את החוויה הזאת, כי לראות את עצמך מהצד פתאום זו פריבילגיה שאין להרבה אנשים. היום טוב לי ומגניב לי עם שוש, באמת באמת, ואני מאושרת במקום שלי. אני בספק אם יש עוד הרבה גברים כמוהו".

>> לכל כתבות המגזין