טינה פיי (צילום: Michael Buckner, GettyImages IL)
טינה פיי. זאת השנה שלה | צילום: Michael Buckner, GettyImages IL

באירוע שהתקיים היום בלוס אנג'לס פורסמה רשימת המועמדויות לטקס פרסי האמי הקרוב, שייערך ב-20 בספטמבר. הקומדיה של טינה פיי, "רוק 30", גרפה לא פחות מ-22 מועמדויות, כולל פרס הקומדיה הטובה ביותר והשחקנים הטובים ביותר (פיי ואלק בולדווין). סדרת הדרמה "הגברים של שדרות מדיסון" זכתה ל-16 מועמדויות.

את האירוע הנחו ג'ים פרסונס ("המפץ הגדול") וצ'נדרה ווילסון ("האנטומיה של גריי"), שבעצמם מועמדים השנה לפרס: הוא בקטגוריית השחקן הראשי בקומדיה והיא בשתי קטגוריות: תפקיד המשנה כד"ר ביילי ושחקנית ראשית במיני סדרה.

בקטגוריית הקומדיה הטובה ביותר מועמדות לצידה של "רוק 30" גם הפמליה", "העשב של השכן", "המשרד", "איך פגשתי את אמא", "טיסת הקונקורד" ו"איש משפחה".
לפרס סדרת הדרמה הטובה ביותר מועמדות חוץ מהגברים של מדיסון גם "אבודים", "דקסטר", "אהבה גדולה", "האוס", "שובר שורות" ו"נזקים".

על הפרס לתוכנית ריאליטי תתמודדנה אמריקן איידול", "המירוץ למיליון", "פרוייקט מסלול", "לרקוד עם כוכבים" ו"טופ שף". המועמדות לפרס על תוכנית בידור: "דיויד לטרמן", סאטרדיי נייט לייב", "זמן אמיתי עם ביל מאהר", "דוח קולבר", "דיילי שואו עם ג'ון סטיוארט".

מי לא בפנים?

אין תמונה
עקרות בית נואשות. בלי אף נציגות

בולטת בחסרונה ברשימת המועמדויות "עקרות בית נואשות", שלא נכללה במועמדות לפרס הסדרה הטובה ביותר ואף אחת מהכוכבות שלה אינה מועמדת בקטגוריית השחקנית. גם "24", "האנטומיה של גריי" וסדרת הערפדים "דם אמיתי" לא זכו במועמדות לפרס הסדרה הטובה ביותר בז'אנר שלהן.

והנה רשימת המועמדויות המלאה בקטגוריות הראשיות:
שחקן ראשי בדרמה: גבריאל ביירן ("בטיפול"), מייקל סי הול ("דקסטר"), יו לאורי ("האוס"), סיימון בייקר ("המנטליסט"), בראיין קרנסטון ("שובר שורות") וג'ון האם ("הגברים של שדרות מדיסון").

שחקנית ראשית בדרמה: אליזבת מוס ("הגברים של שדרות מדיסון"), סאלי פילד ("אחים ואחיות"), מריסקה הרגיטאי ("חוק וסדר מדור מיוחד"), קירה סדג'וויק ("המפענחת"), גלן קלוז ("נזקים") והולי האנטר ("להציל את גרייס").

שחקן ראשי בקומדיה: אלק בולדווין ("רוק 30"), ג'רמיין קלמנט ("טיסת הקונקורד"), טוני שאלוב ("מונק"), צ'רלי שין ("שני גברים וחצי"), סטיב קארל ("המשרד") וג'ים פרסונס ("המפץ הגדול").

שחקנית ראשית בקומדיה: טינה פיי ("רוק 30"), כריסטינה אפלגייט ("סמנתה מי?"), מארי לואיז פארקר ("העשב של השכן"), טוני קולט ("טארה"), ג'וליה לואיס דרייפוס ("כריסטין הישנה") ושרה סילברמן ("התוכנית של שרה סילברמן").

עוד ב-mako בידור: אגם רודברג משפריצה שמחה בבגד ים; ליאו מצהיר שהוא רווק; דודו טופז דורש פיצוי מערוץ 10; משי חוג'ה טוענת שהיא הרבה יותר מעוד מתמודדת ב"פרויקט מסלול": "יש לי כישורי הנחיה"; וקליפ השריפה של מייקל ג'קסון נחשף לעולם

רוצים לזכות בחופשה זוגית? שלחו לנו תמונה של הדבר שאתם לא יכולים בלעדיו ותתחילו לארוז מזוודה.

ומה עם כרטיסים לסרט "סיפור גדול"? ענו על 2 שאלות ואולי תזכו בזוג כרטיסים לסרט החדש בכיכובם של איציק כהן ודביר בנדק.