זיו גלברט (יח``צ: גיא קרן,  יחסי ציבור )
זיו גלברט. "אני הדחתי את עצמי" | יח``צ: גיא קרן, יחסי ציבור
במהלך מפתיע של חברי שבט מנסאקה, הודח בפרק האחרון של "הישרדות" זיו "עבדאן" גלברט, שעד מועצת השבט היה בטוח שהגמר הגדול, ביחד עם כל חבריו לאי, נמצאים אצלו בכיס הקטן. 

יום אחרי שצפה בהדחתו, מודה גלברט שהיה לו לא נעים לראות את עצמו הולך הביתה. "קצת צבט לי בלב", הוא אומר, "אבל אין לי חרטות ואין לי התנצלויות. אני גם לא חושב שהייתי עושה דברים אחרת. 90 אחוז מהדברים הייתי עושה אותו דבר. מההתחלה היה מסומן שאני עף, אי אפשר מצד אחד להגיד כל מה שאתה חושב ומצד שני לצפות לנצח".

אולי היית יהיר מדי?
"הייתי ישיר, הייתי כנה, הייתי בוטה ואלי לקראת הסוף נהגתי בחוסר כבוד למתמודדים. אולי הייתי צריך לדבר בצורה יותר רגועה אבל לא הייתי משנה את התוכן. אבל אתה צודק, הייתי זחוח, הגישה שלי לא הייתה נכונה, הייתי דיקטטור וסופם של דיקטטורים ליפול. הם לא הדיחו אותי, אני הדחתי את עצמי. הייתי יהיר, אמרתי לליאורה דברים בלהט היצרים, אלה לא דברים שמצפים שייאמרו במועצת השבט".

אז אתה מצטער על מה שאמרת לליאורה?
"אי אפשר היה לצאת בסדר מהסיטואציה הזאת. זו הייתה סיטואציה קיצונית והייתי צריך לפרוק קיטור על מישהי. אני מוריד בפניה את הכובע, ותכתוב גם שהיא בת 50 ולא בת 42 כמו שכולם חושבים".

בסוף הדס עשתה לך בית ספר.
"כן, היא עשתה לי בית ספר. ראית איך עשתה את זה בפחד. אבל היא עשתה מה שטוב בשבילה ואני לא כועס עליה. זה רק משחק, כל הכבוד לה".

איך היה המפגש עם חנוך ואנגלנדר בכפר המודחים?
על פניו מפגש מאוד טעון ומתוח, שהתפתח אחר כך לרומן".

אתה בקשר עם שאר השורדים היום?
"עם ארבעה-חמישה מהם, לא יותר. עם רובם גם לא הייתי בקשר אם לא היה משחק, יש הבדלי גילאים, ענייני משפחות וכאלה".

אין תמונה
גלברט במועצת השבט. התערב בכל ההדחות, חוץ מבשלו

גם בחיים אתה כוחני?
"בחיים אני בקושי דיקטטור של עצמי. תחיה איתי יום אחד ותראה שאני פנתר שהולך על ארבע בשקט בשקט מתחת לשטיח. אצלי המוזיקה בחיים היא הרבה יותר נמוכה, לא כמו בתוכנית, שם הייתי שתלטן ולא בררתי מילים, זיו האמיתי רחוק מהדימוי שנוצר לו בתוכנית".

איזה תגובות קיבלת מאנשים?
"בעיקר טובות: 'יצאת מלך', 'יצאת ענק', 'נפרדת כמו גבר', 'שיחקת את המשחק', 'אתה דמות שאי אפשר להתעלם ממנה'. ויש גם אנשים שרושמים ביקורת באינטרנט ומלכלכים, מדברים על זה שאני דמות כוחנית. שיבושם להם".

איך ההרגשה ללכת היום ברחוב ושאנשים מזהים אותך?
"מצד אחד זה כיף, הייתה היסטריה היום כשהלכתי בקניון וכולם באים לדבר. מצד שני, זה מעיק כשאנשים מתנפלים".

טוב, אתה הכוכב הגדול של העונה.
"כוכבים יש רק בשמיים. בסופו של דבר, באתי להציג דמות מסוימת ואסטרטגיה מסוימת. לא הייתה הדחה אחת שזיו לא היה מעורב בה. בין אם השם שלי עומד להדחה ובין אם אני מוביל מהלכים. הפרומואים עלי, הפרק הבא עלי, מהדורת השבט עלי, כתבות בעיתונים עלי, כל התוכנית הייתה סביבי. אני גאה בדרך שלי ולא הייתי משנה כלום".

>>בפרופיל של סער שיינפיין מ"האח הגדול" יש סטטוסים מעודכנים להפליא. מי אחראי לזה?