עינב גלילי (צילום: דן לב)
גלילי. לא בהתקף | צילום: דן לב

קצת אחרי המולת הלא צבא כן גל"צ, עינב גלילי חוגגת 40, מגדלת פעוט בן שנתיים ומצהירה שהיא אימא חרדתית והיסטרית. אולי זו הסיבה שארגון 'בטרם' בחר בה להוביל סדרת סרטונים בנושא בטיחות ילדים בבית, שישודרו בערוץ הבריאות במסגרת שבוע הבטיחות בבית, שמתחיל ממש היום ומסתיים ב-19 למאי. וכסף? הכל בהתנדבות, למען הילדים. 

הסרטונים יעסקו בדרכים למניעת פגיעות בילדים בבית, איך מבטיחים רחצה בטוחה, איפה מאחסנים מוצרי ניקוי, מה עושים כשהילד רוצה לעזור בבישולים ואיך מאבטחים את הטלוויזיה מפני נפילה.
"התברר לי לאחרונה שאני בן אדם די היסטרי", מודה גלילי, "אני אימא חרדתית. אני חווה את האימהות כהתקף חרדה מתמשך והבית שלי מאובטח כג'ימבורי ענק".

את נראית טיפוס נורא קול.
"גם אני חשבתי ככה. תכננתי להיות אימא קולית ורגועה אבל התברר שאני היסטרית וחסרת כל יציבות. אני חוששת שאני לא קולית בכלל וכמו אנשים חרדתיים, אני סבורה שאני לא באמת בחרדה אלא פשוט צודקת".

יש לך ילד בן שנתיים. כמה הוא סובל ממך?
"אם הייתי יכולה, הייתי מועכת לו בננות עד שהוא ילך לצבא. המזל שיש עוד הורה בתמונה והוא מנסה לאזן אותי".

מכירים אותך ככזו שמתמחה בסאטירה, איך זה מסתדר עם תדמית האם הפולניה?
"גם אני שואלת את עצמי למה ארגון 'בטרם' רואה בי דמות יציבה, אחראית ומעוררת אמון. אין לי אלא להניח ששורה ארוכה של נשים אחראיות ויציבות ממני סרבו או היו עסוקות".

ונסיים בברכת מזל טוב ליום הולדת 40 שחגגת לפני כמה ימים. האמת, חשבנו 30.
"להגיד 'חגגת' על יום הולדת 40 זו ממש הקנטה, ואם אתה כבר אומר לי שאני נראית כמו בת 30 אז אני מבקשת ממך שגם תכתוב את זה".

כתבנו.

בשבוע האחרון החלה גלילי לשדר תוכנית צהריים חדשה בגלי צה"ל ביחד עם גורי אלפי, ובמקביל היא מפתחת עבור הוט תוכנית חדשה, שנמצאת בשלבי כתיבה ראשוניים. כזכור, לאחרונה נגנזה התוכנית הקודמת עליה עבדה, "חדר 101", עקב קושי במציאת מרואיינים מתאימים לפורמט.