פנינה טורנה ודודי לבנשטיין (צילום: mako)
דודי ופנינה. אהבה ממבט ראשון | צילום: mako

בזמן שפנינה טורנה מסתגלת לבית "האח הגדול VIP", יש מי שעוקב בדבקות אחרי כל צעד שלה ומחכה לה בביתה ברמת השרון. קוראים לו דודי לבנשטיין, הוא בעלה השלישי של טורנה, הנשוי לה מזה עשר שנים, והוא מבטיח ש"פנינה חזקה מאוד ושהיא שם בשביל לנצח".

לבנשטיין מספר שאשתו הפתיעה אותו לא פעם אחת בבית האח הגדול, החל מהפעילות הצבאית בה התנסתה ועד אומץ ליבה ללכת ללא עקבים ולגמרי יחפה על רצפת הבית. העובדה שפנינה חולקת את אותו מטבח, חדר שינה, שירותים ומקלחת עם 12 דיירים נוספים, על אף היותה סטרילית כפייתית, לא מדאיגה אותו. "זה קטן עליה", הוא אומר, "היא רוצה להצליח והיא מבינה שהיא צריכה להתפשר גם בדברים מסוימים. היא החליטה שהיא הולכת על זה, והיא מראה מה שהיא יודעת".

איך זה לראות אותה בטלוויזיה?
"לפעמים אני מבסוט בשבילה, לפעמים אני קצת מרחם עליה. היא עוברת משימה לא קלה בכלל, היא עושה דברים שאני אישית לא האמנתי שהיא תעשה. היא קפצה שם וזחלה ועברו מעל הבריכה עם חבל. זו לא פנינה! והדבר הכי מעניין שראיתי זה שהיא הולכת עם נעליים שטוחות. אני חושב שחוץ ממני, בבית, עם אף אחד היא לא הייתה יחפה ובלי נעלי העקבים שלה. גם כשחברים באים היא הולכת עם עקבים כי היא מרגישה שחסרים לה עשרה ס"מ. בעיני זה ממש מיותר, אבל אי אפשר להתווכח עם ההרגשות שלה".

מה ההבדל בין פנינה בטלוויזיה לפנינה בחיים?
"אין הבדל. אני חיכיתי להצגות אבל אני לא רואה הצגות זאת היא, ממש היא. היא גם מספרת שם דברים אישיים על עצמה לכל עם ישראל. כל הקטע המשפחתי, כל החיים שלה, היא אמיתית ואומרת את מה שהיא חושבת".

היא גם עשתה סטריפטיז מול כל עם ישראל.
"זה היה בדיוק שתי שניות ואין לי בעיה עם זה. אהבתי את זה והיא יכולה לעשות שם מה שהיא רוצה".

אם היית יכול להגיד לה משהו מה היית אומר לה?
"שאני אוהב אותה. כבר בפגישה הראשונה שלנו בבית קפה שנינו ידענו שנהיה ביחד".

פנינה טורנה (תמונת AVI: האח הגדול VIP)
פנינה טורנה. נושא האימהות מאוד רגיש אצלה | תמונת AVI: האח הגדול VIP
בית קפה? יש שם כוסות שאחרים שתו מהן.
"אל תעשו ממנה מטורפת, ברור שהיא הולכת למסעדות ובתי קפה. היא לא פריקית, יש לה קצת בעיה בשירותים, זה הכל".

כולם מקנאים

לבנשטיין הוא איש עסקים בן 62, גרוש פלוס שלושה, וכיום הוא מנהל את עסק שמלות הכלה עם טורנה (46) בנוסף לחברת ייצוא שבבעלותו. את טורנה הכיר דרך מכרה משותפת. "לא, לא ריטה", הוא אומר, "אבל ריטה פרגנה לה מאוד בכל מה שקשור לתוכנית. הן חברות בלב ובנפש מכיתה ו'".

יש אנשים שקצת פחות מפרגנים. קולגות מעולם האופנה, למשל, טוענים שהיא נכנסה לתוכנית בגלל שאין לה מספיק עבודה.
"מקור העניין הוא קנאה, אני לא שמעתי אף פעם את פנינה מדברת על מישהו בצורה כל כך בוטה, בחיים לא. אני מאחל לכל מי שאני אוהב שיהיה לו כזה עסק כמו שיש לפנינה. יש לנו קלסרים מלאים בהזמנות, בארה"ב הפכנו להיות שם דבר והייתה עלינו כתבה בניו יורק טיימס ובמגזינים נוספים. כל הדיבורים מסביב הם ללא שום בסיס של ידע, אנשים שזורקים סתם רפש ובוץ וחושבים שעל ידי זה הם ישיגו משהו. זה בא ממקום אחד של קנאה, לא משום מקום אחר".

מה אתה חושב על הריב שהיה לה עם מנחם בן אחרי שהוא אמר שהיא כבר מבוגרת מדי כדי ללדת?
"מנחם בן לא שפוי. ראיתי בערב הראשון מה שהוא אמר לעדי נוימן וזה כבר הספיק לי. נושא האימהות מאוד רגיש אצל פנינה. קשה לי לחדור לנפשו ולהבין את הבן אדם, הוא איש בלתי ברור ובלתי מובן. תבין, גם אני בן אדם שאומר מה שהוא חושב, אבל הוא צריך לדעת לנהוג בנימוס עם מי שעומד מולו, לדעת איך שואלים שאלות בנימוס".

אם היית לצד פנינה באותם רגעים מה היית אומר לה?
"תתעלמי ממנו, פשוט תתעלמי. הייתי לוקח אותה ביד, הולך איתה לחדר השני ואומר לה 'תשכחי מזה'".

היא תחזיק מעמד בבית הזה?
"תשמע, עברו עליה חיים לא קלים. היא בחורה מאוד רגשנית, עדינה ולוקחת ללב. אבל כמה שהיא קטנה - ככה היא חזקה".