אין תמונה
עם רותם סלע. פרטנרית מעולה

שפע נחמדות וערימות של קסם אישי בדרך כלל מקבלות זרקור רק שמדובר בדקלום טקסטים מתסריט משוכתב, אבל במקרה של עידן חביב האיכות חוצה גם את המסך השטוח כל הדרך אל החיים האמיתיים.

אחרי שגילינו אותו כמגדל האננס השרמנטי בעונה השנייה של "הישרדות", עידן חביב (30) של העת הנוכחית הוא קודם כל שחקן, שתפקיד הבכורה שלו לצד רותם סלע בסדרה "אבודים באפריקה" זוכה לביקורות נלהבות וחושף יכולות תיאטרליות שלא ידענו שקיימות בבחור.

חביב מצידו מעריך את תשומת הלב, אבל הוא רק רוצה לשיר. "אף פעם לא חלמתי להיות שחקן והרצון הזה פשוט לא היה קיים בי", הוא מגלה, "מעולם לא בערה בי האש הזו של להיות שחקן או להופיע בסדרה".

אין תמונה
מעדיף להתמקד במוזיקה
אז איך בכלל התגלגלת ל'אבודים באפריקה'?
"הגיעה פנייה לבוא לאודישן והתגובה הראשונית שלי הייתה שזה לא קשור אלי ולא חשבתי לגשת לזה בכלל. בעיניי משחק זה משהו שאתה לומד אותו 3 שנים בבית צבי ואז מתחיל לצבור ניסיון, ואני מעולם לא למדתי משחק ובכלל לא חשבתי ללכת על זה. אחותי שכנעה אותי ללכת לאודישן והלכתי. עברתי אודישן אחד ועוד אחד והכימיה עם רותם סלע עבדה כנראה ממש טוב והחליטו ללהק אותי לסדרה. זו הייתה הפתעה עצומה ואתגר בלתי רגיל, אבל כמובן שגם משהו מאד מלחיץ. הייתי צריך להוכיח לאנשים שאני יכול לעשות את זה. המזל שלי היה שהיינו שלושה שבועות באפריקה ושם אין לך לאן לברוח. אתה קם בחמש בבוקר ועובד על התפקיד עד הלילה".

המון גברים מקנאים בך על העבודה הצמודה עם רותם סלע. זה עמד בציפיות?
"זה היה מעל הציפיות. רותם היא פרטנרית מדהימה מכל הבחינות והיא נורא עזרה לי להגיע לדמות ועבדה איתי המון. גם מחוץ לצילומים היה מאוד כיף איתה".

הפתיעו אותך התגובות הטובות שזכית להם?
"קודם כל הסדרה כתובה ממש טוב. לגבי עצמי, למדתי שכשנותנים לי מחמאה אז אני אומר תודה ולא מתנצל, אבל פה, באמת, הרבה אנשים עזרו לי. הבמאי, התסריטאי והצוות היו פתוחים וזמינים ונתנו לי עצות מעולות שגרמו לכך שהצלחתי להביא את מה שהם רצו. אני כן קצת מופתע מהתגובות הטובות ובטח שלא מסתכל על זה בקלות ראש. עושה לי טוב שהצלחתי במשימה הזו. אין לי סוכן ואני לא מתעניין וחשוף לתחום כמו שחקנים שזה המקצוע שלהם. אני מאמין בחלון הזדמנויות ואם יבוא משהו איכותי וטוב שיעניין אותי אז אלך על זה".

עידן חביב ללא חולצה (צילום: אלעד דיין)
חביב. נוהג לא לבוש חולצות, גם ברחוב | צילום: אלעד דיין

אז למרות איבוד בתולין מוצלח בתחום המשחק, שאר הקולגות בתחום יכולים לנשום לרווחה: אין הרבה סיכויים שתראו את פרצופו של חביב נדחף בעוד אודישן. האיש הוא בכלל מוזיקאי במהותו, ועוד שבועיים הוא משחרר לאוויר סינגל ראשון מתוך אלבום בכורה שיצא ממש בקרוב. 

"כבר ב'הישרדות' אנשים ראו את החיבור שלי למוזיקה כשהביאו לי את הגיטרה לאי, ככה נבנתה לי הדמות של החקלאי המשורר, אבל אני עושה מוזיקה מאז השחרור שלי מהצבא. אני עובד על אלבום עם גלעד שמואלי שאמור לצאת בחודש הבא, ובמקביל גם התחלתי להופיע. הסגנון הוא ישראלי רגוע עם המון גיטרות אקוסטיות, מעיין אלבום עם שירים חמים לחורף. אין לי שום חברת תקליטים מאחורי ולקחתי הלוואה מהבנק בשביל להוציא אותו".

אתה מודע לכך שכמעט אי אפשר להתפרנס ממוזיקה.
"מבחינתי, כל שקל שאני מקבל על האומנות שלי - אני אומר תודה. כמובן שאני מקווה להצליח ואעשה את הכי טוב שאני יודע ונקווה שיהיה בסדר".

עידן חביב שער פנאי פלוס (צילום: אוהד רומנו)
חביב על השער המדובר | צילום: אוהד רומנו

בין קריירה מוזיקלית שתגיח בקרוב וסיפתח מרשים בתחום המשחק, חביב עדיין חרוט בתודעה של כולנו כמגדל האננס החתיך מ'הישרדות', זה שהציג לראווה את הגוף המחוטב שלו לצילום שער ב'פנאי פלוס'. הזמן שעבר מאז מסתבר, שינה כמה דברים. "אני כבר לא מגדל אננס. עשיתי את זה 7 שנים עם חבר אבל אני כבר לא מתעסק בזה. זו הייתה עבודה מדהימה שלימדה אותי המון והחיבור לאדמה זה דבר מקסים".

אפשר להסיק שאתה גם לא רודף אחרי קמפיינים?
"זה כל כך רחוק ממני היום הדברים האלו. בתקופה של השער ב'פנאי פלוס' זו הייתה השפה של 'הישרדות' ולכן עשיתי את זה, אבל היום זה משהו שלא הייתי עושה. מה שהתאים אז לא מתאים היום והדברים האלו רחוקים ממני. השפה שלי היום היא עם בגדים וזה למרות שבסדרה אני משחק דוגמן שחושף את הגוף".

למה זה לא מתאים היום?
"זה מאוד אישי העניין הזה. יש אמונה ובזה זה מתחיל ושם זה נגמר. אני משתדל לשמור איפה שאפשר אבל מדובר בעניין של תחושה ויש לי עוד הרבה דברים לסגור עם עצמי. האמונה עושה לי טוב, היא תמיד הייתה קיימת ועכשיו זה גדל אצלי. אני עוד לא דתי אבל התחזקתי בשנים האחרונות".

אין תמונה
בנות, הוא תפוס

מה עם 'הישרדות אולסטארס', לא חשבת להשתתף בזה?
"הספיקה לי עונה אחת. הייתה אחלה עונה ונהניתי לצפות בה, אבל בין זה לבין להשתתף יש הבדל גדול".

מה לגבי בת זוג, הנשים בארץ יכולות לנסות את מזלן?
"אני תפוס ונמצא בזוגיות. את הפרטים אני מעדיף לשמור לעצמי".

>> משה איבגי: "אני לא מרשה לילדות שלי לצפות ב'הבורר'"