אין תמונה
נער החידות ממומביי. אם הוא יכול, אז גם האמריקאים

בכירי רשת ABC שוקלים בימים אלה להחיות את השעשועון הוותיק "מי רוצה להיות מיליונר", שלצד "הישרדות" ו"האח הגדול" סימן בזמנו את פרוץ מה שכונה אז "תופעת התוכניות ללא תסריט" ובסופו של דבר קיבל את השם "ריאליטי".

הרעיון מאחורי תחיית "מי רוצה להיות מיליונר" הוא פרויקט הצדעה לתוכנית במלאת עשור להשקתה, שיעלה למסכים באוגוסט וימשך שבועיים. השעשועון ישודר מדי ערב בפורמט זהה לתחרות הטריוויה המקורית, אך בהפקה נוצצת בהרבה שתכלול הופעות אורח של מיטב האמנים והבדרנים.
על פי ידיעה שמפרסם השבועון TV week, בכירי הרשת כבר פנו לרג'יס פילבין, המנחה המקורי של "מי רוצה להיות מיליונר", בהצעה לצאת מהנפטלין ולהוביל פעם נוספת את התוכנית. בכירי ABC עדיין לא אשרו רשמית פרטים לגבי ההפקה המתגבשת ומקורות ברשת טוענים שייתכן והיוזמה תוקפא בסופו של דבר, אך רבים אחרים מאמינים ש-ABC לא תוותר על ההזדמנות לסחוט עוד כמה אחוזי רייטינג על גב המותג המצליח.

בכל מקרה, דחיפה משמעותית הגיעה השבוע דווקא מטקס פרסי גלובוס הזהב, בו גרף הסרט "נער החידות ממומביי" של הבמאי דני בויל את רוב הפרסים החשובים. כוכב הסרט הוא קבצן הודי צעיר בשם ג'מאל, המתחרה בגרסת הטלוויזיה ההודית של "מי רוצה להיות מיליונר" ומעפיל במפתיע עד שלב הגמר. הצלחת הסרט והפיכתו למועמד מוביל לזכייה גם בפרס האוסקר, מעוררת לדעת בכירי ABC עניין מחודש מצד הקהל הצעיר ב"מי רוצה להיות מיליונר" המקורית. כמו כן, המיתון הכלכלי הקשה עשוי אף הוא לקדם את העניין בתוכנית, היות והציבור האמריקני צמא מאי פעם לסיפורי סינדרלה על אנשים שאבדו את כל רכושם וזכו בו בחזרה בתוספת ריבית.

השעשועון המצליח שודר גם כאן בארץ ב"רשת", בהנחייתו של יורם ארבל, וזכה לפופולריות לא קטנה בשעתו. לפני כשנה וחצי עברה התוכנית לערוץ 10, שם שודרה בשעות הערב המוקדמות עד לירידתה הסופית מן המסכים. מי יודע, אולי גם אצלנו ישקלו עכשיו קאמבק.