ירון לונדון ומוטי קירשנבאום מדבר למיקרופון עומדים (צילום: mako)
לונדון וקירשנבאום. הסוף? | צילום: mako

בעקבות אי הסכמה לקיצוץ בשכרם, תוכניתם של ירון לונדון ומוטי קירשנבאום - "לונדון וקירשנבאום" לא שודרה הערב. במקומם הוביל רפי רשף את תוכנית האקטואליה של ערוץ 10.

התוכנית לא שודרה בעקבות סכסוך עבודה בין הנהלת הערוץ לבין לונדון וקירשנבאום לאחר שמנכ"ל ערוץ 10, יוסי ורשבסקי הודיע על קיצוץ בשכרם של הטאלנטים של חברת החדשות, בדומה לקיצוץ שנעשה לפני כחודש ליתר עובדי החברה.

באסיפה אותה כינס ורשבסקי, כל הטאלנטים הסכימו לקיצוץ בשכרם, למעט לונדון וקירשנבאום. עם השניים נפתח משא ומתן אשר טרם הסתיים, אולם במהלכו הודיע ורשבסקי לשניים כי היום לא יגישו את התוכנית היומית שלהם כמתוכנן. על פי הערכות, שכרם החודשי של לונדון וקירשנבאום מסתכם ב-130-150 אלף שקל בחודש, כל אחד.

מערוץ 10 נמסר בתגובה: "נאלצנו לבצע צעדי התייעלות כואבים הכוללים קיצוץ מאסיבי בשכר העובדים והמגישים. אנו מעריכים ומוקירים את מי שנתן את הסכמתו, ומצרים על מי שלא".

מוטי קירשנבאום מסר: "יש סכסוך עבודה בינינו לבין הנהלת ערוץ 10 בדבר אי קיום תנאי החוזה שלנו. ההחלטה שלא לשדר היום את התוכנית היא החלטה של ההנהלה ולא שלי ושל ירון". בעניין שכרו, קירשנבאום סירב להגיב.