רביעיית הגמר (יח``צ: גיא קרן,  יחסי ציבור )
יניב, אירית, נטלי וגב. אחד יהיה מיליונר | יח``צ: גיא קרן, יחסי ציבור

העונה החמישית של "הישרדות" מגיעה הערב לסיומה. לפני שנדע מי יזכה במיליון ובתואר "השורד האחרון", שאלנו את ארבעת הפינליסטים- גב פשטי, יניב רוחן, נטלי כבסה ואירית רחמים- את השאלות המעניינות באמת.

אם לא אתה, אז מי צריך לזכות?
אירית: "גיורא. בגלל הגיל, המעמד, השכל והאסטרטגיה. מבין המתמודדים שמולי, אני לא יודעת להגיד, לא יכולה לשווק אף אחד מהם".
יניב: "גב. לפי דעתי זה או אני או הוא. שנינו שיחקנו את המשחק, היינו יד ביד, עשינו מהלכים יחד. אז אם לא אני, הוא צריך לזכות, למרות שלארבעתנו מגיע".
נטלי: "כל אחד מאיתנו עבר דרך ארוכה ומאוד קשה ולכן לכל אחד מאיתנו מגיע ואני לא אתבאס אם כל אחד מאיתנו ינצח. ברמת הקרבה הייתי רוצה אולי שאירית תיקח. נורא בא לי שאישה תיקח השנה את המשחק ולמרות הסכסוכים על האי, אנחנו עכשיו חברות טובות".
גב: "אני חושב שלכל מי שהגיע לגמר מגיע, כי כל אחד עשה את זה בדרך שלו וזה הוביל אותו לנקודה הזו".

גב פשטי (צילום: גיא קרן,  יחסי ציבור )
גב. יש לו את הקול של יניב | צילום: גיא קרן, יחסי ציבור

מה תעשה עם המיליון?
יניב: "אני מביא אותו קודם כל לאשתי והיא תחליט מה לעשות איתו. לא אני השורד האמיתי, היא השורדת האמיתית. היא תעשה עם הכסף משהו טוב. דירה או השקעה, אני סומך עליה".
גב: "אני לא מרשה לעצמי לחשוב על זה. לא היה לי רגע אחד שאפשרתי לעצמי לדמיין את הרגע שאני מקבל את הצ'ק".
אירית: "לא חסר. נשתדל לעזור למשפחה הקרובה שלי. ניקח את זה להשלמת משכנתא. המון המון דברים".
נטלי: "אני לא כל כך תכננתי את זה, אבל אני רוצה לתת קצת למשפחה שלי, שכולם זקוקים לזה. לתת להם קצת נחת. בנוסף, יש לי חברה שהיא זו ששלחה אותי להישרדות והבטחתי לה שאם אני מנצחת אנחנו נוסעות לטיול בברצלונה, אז גם זה. מעבר לזה לא חשבתי. אני לא באה ממשפחה עם כסף, אז זה יהיה לי נעים שיהיה לי קצת כסף בבנק, קצת נחת".

נטלי כבסה (צילום: גיא קרן,  יחסי ציבור )
נטלי. תשקיעה בעו"ש | צילום: גיא קרן, יחסי ציבור

ממי מהמתמודדים היית רוצה לבקש סליחה?
גב: "מכולם. הייתי אחראי על ההדחות של כולם ואני לוקח על זה אחריות. חשוב לי שיבינו שזה לא היה הדחות על רקע אישי, הכל היה אסטרטגיה. אבל עם לירון למשל נסחפתי למקום מאוד ילדותי של אגו ולהתבטאויות לא מכובדות וילדותיות וגם מול גיורא, שלא הבנתי אותו נכון".
נטלי: "מאוהד. אני לא מצטערת שהדחתי אותו אבל אני מצטערת שכששמתי את הפתק עם השם שלו, עשיתי את זה בכעס ואמרתי שהוא לא שורד. אין לי זכות להגיד את זה, הוא שורד בדיוק כמוני. כואב לי לדעת שפגעתי בו, לא הגיע לו וגם התנצלתי בפניו על זה".
יניב: "לא עשיתי כלום מכוונת זדון או רוע. מכולם אני מבקש סליחה אם נפגעו ממני, אבל חשוב לזכור שזה סך הכל משחק וצריך גם לעשות רייטינג. גם בי פגעו וסלחתי, לא לקחתי את זה קשה והמשכתי הלאה".
אירית: "אני יכולה לבקש סליחה מכולם אם פגעתי, זה רק משחק. אם פגעתי בשונית או בד"ר יגאל אז אני מתנצלת. זה משחק בתנאים קשים, שגורם לנו להיות מעורערים ולהתנהג אחרת לפעמים".

אוהד אלון השרדות 5 פרק 20 (צילום: גיא קרן,  יחסי ציבור )
אוהד. סליחה מנטלי | צילום: גיא קרן, יחסי ציבור

מה לדעתך הצופים חושבים עליך?
נטלי: "זה שנוי במחלוקת. אני מקבלת המון אהבה ברחוב, בעיקר אהבה נשית. חלק יגידו שנגררתי על הגב של יניב וגב. אני חושבת ומקווה שרוב העם חושב שאני אישה חזקה, נלחמתי כמו חיה והייתי ישרה וכנה".
אירית: "בגדול, תגידי אירית רחמים יגידו לך ישר 'אגרטל רסיטל' או 'תיזהרי שלא תהיי בואזה בגרנד פלאזה'. אני רב גונית, פעם ליצן, פעם חכמה, פעם קוריוז, פשוט אמיתית על המסך ולאט לאט מבינים שיש דמות אנושית, רגישה עם יכולת נתינה מאוד גדולה".
גב: "המילה שאני שומע הרבה מתגובות ברחוב זה 'תותח'".
יניב: "רוב העם מזדהה איתי מאוד, חלק מהאנשים רואים את חכמת החיים שלי ואיך היא עזרה לי מאוד. אני לא סתם הגעתי לאן שהגעתי, הגעתי בכוחות עצמי עם אסטרטגיות וחשיבה נכונה".

כמה קילוגרמים הורדת באי וכמה העלית בחזרה?
יניב: "הורדתי 20 קילו בארבעים יום ומאז שחזרתי לארץ משהו עליתי 12 קילו. לא חזרתי למימדים שלי, אבל זה גם בגלל שאני בלחץ, אין זמן לאכול, יש ריצות, ראיונות, עבודה, שווארמה, מלא עיסוקים".
אירית: "הורדתי 11 קילו, הגוף קיבל הלם. החזרתי 7 מהם. נכנסתי כאנדרדוג שמן ויצאתי פצצה".
נטלי: "ירדתי 9 קילו והחזרתי 7 מהם".
גב: "ירדתי 7 ונראה לי שבארץ רזיתי עוד, אני חושב שאני קילו פחות. בתקופה האחרונה מהמתח אני לא אוכל".

יניב רוחן (יח``צ: גיא קרן,  יחסי ציבור )
רוחן. 20 קילו פחות | יח``צ: גיא קרן, יחסי ציבור

אירית רחמים?
יניב: "בחורה טובה ובאמת בת ברית נאמנה. שלי לפחות".
גב: "מתחרה".
נטלי: "במהלך המשחק נפגעתי ממנה ולא ממש אהבתי את הדרך שלה, אבל בדיעבד, כצופה מהצד, ראיתי את כל מה שהיא חוותה והיא עברה דרך מטורפת. היא שורדת כל יכולה. השמיים הם הגבול עם האישה הזאת, היא הוכיחה את עצמה".
אירית: "שמחה, המון אהבה, ישראלית לחלוטין".

אירית רחמים (יח``צ: גיא קרן,  יחסי ציבור )
רחמים. שורדת כל יכולה | יח``צ: גיא קרן, יחסי ציבור

>> שורדי עבר בוחרים את המנצח שלהם לעונה