אסף אברבוך (צילום: ניצן קיקוב)
אסף אברבוך. לא עזב את עולם המוזיקה | צילום: ניצן קיקוב

בין שמונה העונות של "כוכב נולד" נחשבת העונה השלישית לפחות מוצלחת, והסטיגמה מלווה את מתמודדיה עד היום. מלבד שלישיית הגמר של אותה עונה, שעדיין מנסה לתקוע יתד בתעשייה, אחד המתמודדים היותר זכורים מאז הוא אסף אברבוך.

הגיטריסט תכול העניים, שנחשב לחתיך הבוער של העונה והפציע עד לעשרת הגדולים, הוא כנראה גם היחיד מאותה נבחרת שמאז טובע בעשייה ומתפרנס בכבוד מתחום המוזיקה. "הייתי ילד די פעור שנרשם ל'כוכב נולד' מיד אחרי השירות שלי בלהקה צבאית והייתי סופר תמים במהלך כל התקופה", מגלה אברבוך חמש שנים אחרי. "בסך הכול זו הייתה חוויה אדירה ונהניתי מכל רגע. אני ממש לא מצטער שהשתתפתי בזה".

הביקורות על העונה הבינונית שלכם הגיעו בצדק, לדעתך?
"האמת שכן. צריך להבין שהעונה שלנו הגיעה אחרי שתי עונות שיא של התוכנית ואחרי גמר ההראלים של העונה השנייה, שעד היום נחשב לאירוע השיא של 'כוכב נולד' בכל הזמנים. היו מאיתנו המון ציפיות ובאזז נורא גדול, אבל זה לא עבד".

השאלה הגדולה היא למה זה לא עבד?
"בעיקר בגלל שהפורמט היה נורא מיושן וסיפק מעט מאוד אמנות ואת האפשרות שנוכל להעביר את מה שרצינו להעביר כזמרים. תבין, אני בחצי שנה של השתתפות בתוכנית, שרתי שלושה שירים, מה שהיום המתמודדים עושים בתוכנית אחת. בסך הכול הרייטינג שלנו היה מאוד גבוה, אבל לא היו לנו את האפשרויות שיש היום. עובדה ששנה לאחר מכן שינו את הפורמט".

אתה ממליץ לאמנים צעירים ללכת לתוכנית?
"אני בוחן בלהקות צבאיות ותמיד באים אלי זמרים ומתייעצים איתי על זה, והתשובה שלי היא: תלוי בסיטואציה שאתה נמצא בה. בגדול זו אחלה חוויה, ואם אתה זמר צעיר אז אתה לומד הרבה על התחום, ואם אתה זמר ותיק לפני אלבום אז זה אחלה יחסי ציבור ומקפצה אדירה שלוקחת אותך כמעט לכל כל סלון בארץ".

אתה רואה את העונה הנוכחית?
"בטח, וזה כיף גדול. אני בעד אדר גולד אם אתה שואל, גם בגלל שהיא חברה טובה שלי והבת זוג של הגיטריסט שלי וגם כי אני עובד מוזיקלית עם שרי, אמא שלה, אבל בעיקר בגלל שהיא זמרת אדירה".

לא חושב על חתונה

בניגוד לקולגות שעברו את החוויה ויצאו למסעות לחיפוש זהות ונתקלו בחומת הבטון עם התיוג "יוצאי כוכב נולד", אברבוך לא בזבז זמן מיותר. הבחור מתפרנס ממוזיקה כבר מגיל 18, בקרוב יוציא אלבום בכורה ובשנים האחרונות הוא כותב, מלחין ומפיק מוזיקלית לשלל אומנים אחרים ועל הדרך גם מפתח קריירת משחק מפתיעה עם תפקידים בשני סרטים.

אבל מה שהזניק את שמו לכותרות לאחרונה היה דווקא החיבור הרומנטי עם אחת הבוגרות היותר פופולריות של "כוכב נולד", מיי פינגולד, ששחררה לאחרונה את אלבום הבכורה שלה. "יש אהבה ענקית בינינו ואני נורא מאושר. יותר מזה מה עוד אפשר להגיד".

שני זמרים בבית זה לא קצת בעייתי?
"קודם כול אנחנו עוד לא גרים ביחד, אבל זה ממש לא בעייתי, להיפך. כיף גדול לעזור ולהתייעץ אחד עם השנייה. זה לא משהו שהוא חדש לי, כל בנות הזוג שלי היו מתחום המוזיקה".

כבר חושבים על חתונה?
"מה זה חתונה? סתם חתימה על חוזה. אנחנו חיים את הרגע ונורא טוב לנו, עזוב אותך מהגדרות עכשיו".

ומה עם איזה דואט משותף?
"על זה אני ממש לא יכול לדבר כרגע, אבל צפו להפתעות".

מסיבת אפטר פארטי של יום העצמאות - מיי פיינגולד ואס (צילום: אלעד דיין)
עם מיי פיינגולד. אהבה גדולה | צילום: אלעד דיין

לדף האומן של אברבוך בפייסבוק