לאורך כל העונה עוררה נוכחותה של מורן מזוז בנבחרת של "כוכב נולד" התעניינות רבה, גם בזכות כישרון השירה הבלתי מעורער וגם בעקבות בעיות הראייה שלה. הדחתה אתמול, בשלב כה מתקדם של התחרות, עורר מהומה לא קטנה - בעיקר אצל מזוז עצמה, שנראתה על סף בכי ולאחר מכן ביקשה את המיקרופון ופנתה לשופטים: "כשלא העזתי אמרתם לי להעיז וכשהעזתי אמרתם לי לא להעיז, אז אתם מדברים שטויות ואתם פשוט לא רציניים". 

יום אחרי ההדחה מזוז נשמעת קצת פחות טעונה, למרות שלוקח לה בדיוק חמש דקות להתעצבן מחדש. "הרגשתי שעשו לי לא טוב, שזה היה משהו מכוון", היא מסבירה את תגובתה אתמול. "לא יודעת מה נסגר איתם. דנה ומרגול נורא פרגנו, הן היו איתי לאורך כל הדרך וגם כשלא היה טוב הן אמרו את האמת. אבל אתמול הם קטלו אותי אחד אחד וזה היה לא הגיוני, היה שם משהו לא אמין, אז הרגשתי שאני צריכה לבוא ולהגיד את האמת".

הרגשת שהם לא רוצים שתהיי בגמר?
"אני יודעת שצביקה הדר מאוד אוהב אותי, שטמירה מאוד אוהבת אותי. צביקה היה האבא והאמא שלי בהפקה הזאת וטמירה כל כך הבינה לליבי שאין דברים כאלה. אולי לשופטים היה משהו נגדי. אני יודעת שהם אלו שהטו את הכף אתמול כי אם הם היו נותנים לי מקום מכובד לא הייתי הולכת. כי הקהל אוהב אותי, אין פה בכלל על מה לדבר".

לא יכול להיות שבאמת היית פחות טובה אתמול?
"יכול להיות אבל לא בכזאת קיצוניות. אני כן מתייחסת לדעות שלהם כמשהו מקצועי אבל כל שבוע שאני עושה משהו הם אומרים לי תעשי את המשהו ההפוך זה נראה לי לא לעניין וזה מהשהיה בהתחלה הם נורא פרגנו ואני מעריכה את זה אבל לבוא כשאני עושה ביצוע רועש ולהגיד תעשי בלדה, כשאני עושה בלדה אומרים לי זה לא ריגש, אני רוצה שתעשי ככה, אני לא בובה, ואולי בגלל שלא הייתי בובה אז זה מה שהיה. אני בכוונה הפניתי יד קשה לשופטים כי אני יודעת שזה מה שהפיל אותי".

חשבת שיש סיכוי שתודחי אתמול או שהיית בטוחה שאת בגמר?
"ידעתי שאני הולכת להיות מודחת, יש לי אינטואיציות. קמתי בבוקר וידעתי שזה מה שהולך לקרות. הכנתי את עצמי, בגלל זה גם לא לקחתי את זה בצורה יותר מדי היסטרית. אמנם קצת התפרקתי שנייה אחת אבל אז התעליתי על עצמי ואז אמרתי לעצמי שאני חייבת להגיד את מה שיש לי לשופטים כי אין מצב".

דיברתם אחר כך? איך הם קיבלו את זה?
"לא ממש דיברנו. אבל תכתוב שאני מאוד מאוד אוהבת את מרגול ודנה כי הן מאוד פרגנו. אני לא יודעת מה נסגר עם הגברים, לא ראיתי וזה גם לא כזה מעניין".

לא נראה לך שאת קצת מגזימה? הרי ביקורת של השופטים זה חלק מהתוכנית.
"אני יודעת והרבה פעמים קיבלתי את ההערות של השופטים בשמחה ובאהבה ושיפרתי את מה שהייתי צריכה לשפר. אבל אתמול הרגשתי שזה פשוט היה מכוון. לא עשיתי את זה כי אני שונאת את השופטים עשיתי את זה כי אני מרגישה חוסר הגינות".

מה כל כך לא הוגן בזה שהם הסתכלו על החמישייה שנשארה והחליטו שאם מישהו חייב ללכת אז הם חושבים שזאת צריכה להיות את?
"אחד אחד, חוץ מדנה שאמרה מילה קטנה, כולם קטלו אותי. אין אחד שאמר מילה טובה. פתאום הם אמרו דברים שחרגו מגדר הפרופורציה. לא היו לי אתמול ביצועים מצוינים אבל היו ביצועים טובים ולא צריך להגיד 'זה לא עשה לי את זה, זה לא עשה לי את זה' וכל אחד מעתיק מהשני. די, זה לא לעניין".

לירן בוחר את מורן (תמונת AVI: כוכב נולד)
עם דנינו. "ינצח בגלל הכריזמה" | תמונת AVI: כוכב נולד

כזכור, מזוז, בת ה-26 מנתיבות, סובלת מבעיית ראייה, אבל לדבריה גם מאחורי הקלעים לא הייתה לכך השפעה רבה. "למדתי את השירים בשיטות אחרות, הקשבתי למילים בדיסק במקום לקרוא אותם בפרומפטר, הגעתי למקומות עם קצת יותר עזרה, אבל לא היה משהו מיוחד. הכל היה נורא טבעי ונורא זורם, לא הייתי צריכה שיאכילו אותי בכפית".

את מרגישה שפתחת דרך לעוד אנשים בעלי מוגבלויות?
"סליחה, מה זה, בן אדם בגלל שיש לו מגבלות הוא לא יכול לעשות כלום? מה זה הדברים האלה? בן אדם הוא בן אדם בפני עצמו וזה שיש לו מגבלה זה לא אומר שום דבר. מגבלה זה בסך הכל משהו קצת פגום אבל תאמין לי שיש דרכים לעקוף אותה, אפשר לעשות כמעט הכל".

מה את מתכננת לעשות עכשיו?
"לנצל את המקפצה שנתנה לי מערכת 'כוכב נולד'. אני מודה על התמיכה והפרגון ואני נורא רוצה לעשות עכשיו מוזיקה בצורה מתונה, מוזיקה שתביא את האמת שלי בלי פרובוקציות ובלי שטויות".

על איזה סגנון מוזיקלי תלכי?
"מרגש. אני עוד לא סגורה על זה. יש לי טקסטים שכתבתי ואני צריכה לשבת ולהלחין אותם, אני אעשה משהו לא מזרחי דווקא".

מי תהיה שלישיית הגמר?
"ולדי, לירן ומיי"

ומי ינצח?
"נראה לי שלירן בגלל הכריזמה, גם מיי מצויינת וולדי זמר סוף הדרך".

את חשובת שאת היית צריכה להיות במקום יותר גבוה?
"ברור שאני חושבת שהייתי צריכה להיות במקום יותר גבוה".

עוד ב-mako בידור: אילנית לוי לא מתכוונת לחזור לאייל גולן; ליידי גאגא מנגבת חומוס; מייקל ג'קסון עושה קולות של עומד להיקבר; לאון שניידרובסקי שונא את "מגודלים"; יעל בר זוהר וגיא זו-ארץ שרים עם עינת שרוף; מרי ג'יי בלייג' תשפוט ב"אמריקן איידול".