הבלוק, ערוץ 10 (צילום: אלדד רפאלי)
הבלוק. לא לפני סגירה | צילום: אלדד רפאלי

בהתאחדות קבלני השיפוצים זועמים על ריאליטי השיפוצים של ערוץ 10, "הבלוק"'. לטענתם, התוכנית מהווה סכנת נפשות בכך שהיא מעודדת אנשים לבצע פעולות מסוכנות, אותן רק אנשי מקצוע רשאים לעשות. יו"ר ההתאחדות ערן סיב, העביר לערוץ מכתב רשמי בו הוא מבקש שתוקרן שקופית מקדימה שתסביר לצופים את הסכנה, ומזהיר שאם לא זה לא יקרה, עלול להתרחש אסון בסדר גודל של אולמי ורסאי.

"בתוכנית הזאת עושים מצג שווא" מסביר סיב, "נוצר רושם שכל אחד יכול לקחת פטיש חמש קילו ולהתחיל לשבור קירות. הם לא מציינים שבעבודות כאלו צריך להיות קבלן רשום, מנהל עבודה מוסמך מהנדס, חשמלאי מוסמך והכל לפי כללי הבטיחות הנחוצים. הדברים שהם עושים מהווים סכנת נפשות. אנשים רואים בטלוויזיה מעצב גרפי ומנהל מכירות שוברים קירות ואומרים 'וואלה, בואו גם נעשה את זה'. זה סיכון להם וסיכון לרכוש, והצופים לא מבינים את זה."

"החוק קובע שעבודה מעל 32,094 שקל מחייבת קבלן רשום, כלומר איש מקצוע מוסמך. אסור לאדם ללא הכשרה מתאימה להחזיק פטיש חמש קילו. מה הם רוצים, אסון ורסאי מספר 2?", שואל סיב.

קיבלת תגובה מהערוץ?
"הפקת התכנית אמרה 'צר לנו, ההפקה נגמרה לפני שלושה חודשים'. הם יגידו לך שיש להם פיקוח, אבל אף אחד מהציבור לא רואה את זה ולא יודע שזה קיים. אתה רק רואה אנשים מתחילים לשבור קירות, או אנשים עומדים על סולם ומתחילים לצבוע. החוק היבש קובע שמעל שני מטר צריך לעבור קורס בטיחות בגובה - נראה לך שיועצת היופי שם עברה קורס בטיחות? בתוכנית הבאה הם יחתכו גם עמודים, זה ממש מפחיד."

מערוץ 10 נמסר בתגובה: "כל הפעולות ב'הבלוק' חוקיות. אנחנו מבקשים לא לשפוט את הנעשה בתוכנית על פי פרק אחד בלבד ומזמינים את התאחדות קבלני השיפוצים ואת הקהל בישראל להמשיך ולצפות בתוכנית".

רוצים 10 ספרים במתנה? בחרו את ספר השנה העברי שלכם ואולי תזכו במארז של עשרה מרבי המכר הגדולים של השנה.

ועוד בmakoבידור: שפרה ניצחה את טופז במדד הטוקבקים, אריק אלפר יככב על שערי עיתונים בארה"ב, לוודי אלן יש כוכבת חדשה, מה קורה בין בר רפאלי לגיא מ"הישרדות", מה שלומו של אביב משולם ומה יש לדודו טופז לומר על כל מה שקרה איתו בימים האחרונים?