נפרדים מלירן דנינו (תמונת AVI: כוכב נולד)
נפרדים מלירן דנינו | תמונת AVI: כוכב נולד

לירן דנינו, אחד המועמדים המובילים לזכייה ב"כוכב נולד", מצא את עצמו מחוץ לשלישיית הגמר. עד אתמול היה נראה שדנינו הוא קונצנזוס, גם אצל הקהל וגם אצל השופטים, שהחמיאו לו לאורך כל העונה וגם אתמול הציבו אותו בראש רשימת הגמר שלהם. "זו הדחה מאוד מפתיעה וכואבת", מודה מרגול, "הייתי בטוחה שלירן יהיה בגמר, שהוא יסחוף איתו המוני בני נוער שמתו עליו. לפי דעתי הוא הסמל של כוכב נולד. זה כוכב נולד - לירן דנינו".

כנראה שהקהל לא חשב כמוך.
"אני לא פרופסור למדעי ההתנהגות ולפילוח קהלים, אין לי מושג. אני קיבלתי את זה בצורה כואבת וקשה. מצד אחד מאוד כואב לי על לירן אבל מצד שני זה שם המשחק, אלו התבלינים שגורמים לנו להיות מרותקים למסך הטלוויזיה".

את יכולה לשים את האצבע איפה הוא כשל?
"בביצוע השני אמרתי לו 'מאמאל'ה אני הולכת להתהפך עליך, אתה לא הבאת ביצוע, חירבשת את השיר, לא סחפת, לא היית טוב'. לעומת זאת בשיר של אייל גולן הוא ריסק וצמרר אותי".

את חושבת שיש לו סיכוי להצליח מעבר לכוכב נולד?
"לא נסתם הגולל על לירן דנינו! הוא יכול להצליח בגדול. יש לו שריטה בקול ושהוא יורד בנמוכים יש איזשהו ריסוק ווקאלי שהוא כל כך עמוק".

בוא נשים את הדברים על השולחן, הוא יותר טוב מרוני דלומי ומולדי?
"תראה, אני מודיעה לך שולדי זמר פנטסטי, יש לו ביצועים מלאי חן ותעוזה והוא זמר מצוין. שמע, זאת בחירת הקהל, אז מי אני בכלל?".

פלאי הדמוקרטיה

גם גל אוחובסקי הופתע מההדחה של דנינו. "לאורך העונה ידעתי שהוא לא מוביל את הסמסים וזה גם נשמע לי הגיוני", חושף אוחובסקי, "הוא אמנם צעיר ויפה אבל בסגנון שירה שלו הוא מאוד אלטרנטיבי ולכן היה לי ברור שיש סיכוי שהקהל הרחב פחות יתחבר אליו".

דווקא הייתה הרגשה שיש לו הרבה מעריצות.
"מה בדיוק קרה אתמול אני לא יודע, הוא גם היה ראשון על ידי השופטים. זה מה שנקרא פלאי הדמוקרטיה".

אתה חושב שזה יפגע בגמר?
"לא. הקהל בחר את הגמר שהוא רוצה והקהל יקבל את הגמר שהוא רוצה. הזמרים שנבחרו הם הזמרים שמדליקים יותר אנשים. האם הקהל יודע באמת מה טוב בשבילו זו מין שאלה פילוסופית כזאת. אני באופן אישי מאמין בדמוקרטיה ולא בדיקטטורה ושהעם כן יודע מה טוב לו".

לא הסתרת את זה שפחות הערכת את רוני דלומי לאורך העונה והנה היא הגיעה לגמר.
"זה לא נראה לי הוגן להיכנס לעניינים של ממי אני יותר או פחות אוהב. באופן כללי אני יכול להגיד לך שאם אתה שואל אותי מי הם שלושת הזמרים שצריכים להיות בגמר אז יכול להיות בהחלט ששלישיית הגמר שלי הייתה נראית לגמרי אחרת".

מי כבש את לב השופטים? (תמונת AVI: כוכב נולד)
צרפתי. בשוק | תמונת AVI: כוכב נולד

צדי צרפתי, לעומת זאת, לא מסתיר את האכזבה שלו. "אני בשוק", הוא אומר, "אני מוכרח להודות שהייתי בטוח שלירן יהיה בגמר. הסיפור הגדול מבחינתי זה ולדי, אני מודה שלא אהבתי אותו בהתחלה, אבל במהלך התוכנית נחשפתי ליכולות שלו, פתאום כשהוא שר רוק'נרול, או כשהוא שר שיר עם אלמנטים מזרחיים".

אתה יכול להגיד שהוא יותר מגוון מדנינו?
"זה בטוח. זה לא אומר שיש לו עתיד יותר גדול משל לירן, שיש לו סוג של כריזמה וחספוס שאין לולדי".

גם רוני דלומי זו סוג של הפתעה.
"אין ספק שרוני היא בחורה עם חוט שדרה מאוד חזק. היא לא נפגעה מהביקורות אלא רק התחזקה מהן. אתמול היא הביאה ביצוע של רוני סופרסטאר עם ריקוד והכל. סימנו אותה בתוך המערכת כאחת שצריכה לעוף וזה הסיפור של המשחק הזה שהיא עכשיו בגמר".

ההדחה של לירן בעצם שוברת את הסטיגמה שילדות בנות 12 שולטות בכוכב נולד.
"כל הדבר הזה מעצבן אותי שבטוחים שמי שקובע ב'כוכב נולד' זו חבורת ילדות קטנות שמצביעות. די, נמאס לי מהדבר הזה! הילדות הקטנות הצביעו למארינה? ממש. זה מוציא אותי מדעתי. זה לא נכון כבר הרבה שנים, ואתמול ראינו שהקהל של 'כוכב נולד' הוא לא ילדות בתיכון".

עוד ב-mako בידור: סופי טייב רוצה להיות נינט; מיי פיינגולד עוברת לתל אביב; הכירו את מתמודדי "הישרדות 3"; מי חושב שהחדש של טרנטינו ובראד פיט טוב ליהודים; מיה קרמר ועמיחי גת מ"המירוץ למיליון" החליטו לפרק את החבילה