שי שטרן
שטרן. יעמוד בציפיות? | צילום: יריב פיין וגיא כושי, יחסי ציבור

זו הייתה אמורה להיות סדרת נישה חביבה לערוץ הצחוק עם מנחה אנונימי וקונספט משונה, אבל מבלי שאף אחד דאג לתכנן את זה "אל תשאל", בניצוחו של שי שטרן, הפכה להיות לקאלט בהתהוות עם קהל נרחב של מעריצים, שיונקים כל פרק וממרקרים אותה כסדרה הכי קורעת על המסך.

אחרי שתי עונות מוצלחות בביפ, "אל תשאל" מגיחה לעונה שלישית על הפודיום הזוהר של ערוץ 2. "העונה הזאת אני יוצא להסתובב ברחבי ישראל ובפריפריה", מגלה שטרן שימשיך מן הסתם לא לדפוק חשבון לאף אחד במסעו אחר האנשים המרתקים בארץ.

"הפעם נצא ונחקור צורות חיים אחרות החל מנזיר במנזר השתקנים, חרדי במאה שערים, ראשי עיר של עיירות פיתוח, תושבים במאחזים בלתי חוקיים ועוד ועוד. במקביל גם אמשיך להתעקש עם חברי מהשואו ביזנס בכדי לבדוק איפה אנחנו מול המציאות בישראל".

תן איזה מתאבן שנבין מה צפוי לנו העונה?
"באחד הפרקים אני אבדוק עם שי גולדשטיין מדוע הבדואים בנגב הפסיקו לגנוב ואיך זה לחיות עם שתי נשים. בביקור שלי במנזר השתקנים אדבר עם האב פול שהוא בן 77 ועדיין בתול, ואבדוק האם יכול להיות שהוא הגזים קצת. בפרק אחד אצא למאה שערים ואבדוק מה באמת קורה בגן עדן ומה עדיף, 72 בתולות או בחורה אחת, אבל מאומנת לגמרי. רועי לוי אגב, חושב שעדיף בחורה מאומנת שיודעת את העבודה על 72 בתולות".

אכן מידע חשוב. כמה מרואיינים הצלחת להרגיז בעונה האחרונה?
"את הרב ניסים זאב מש"ס הצלחתי להרגיז נורא. באחת התוכניות אני תוהה איתו איזה מקצוע עדיף להיות מוהל או שוחט וזה די מעצבן אותו".

נדיר למצוא יותר מדי אנשים שיתעצבנו ממעלליו של שטרן, שהפך בזכות סגנון הנון שלאנט שלו והתחכמויות המצחיקות לאחד מדמויות הטלוויזיה האוהבות ביותר. אחרי שתי עונות מתחת לרדאר הציפיות בעונת השלישית של התוכנית הם כבר סיפור שונה לגמרי.

אל תשאל 11
עם אמירה בוזגלו. כבר לא ביחד

"זה מאוד נעים ומחמיא שהרבה אנשים אוהבים ומכירים את התוכנית, ברור שזה שונה מהעונות הראשונות שבהם עשינו משהו ניסיוני והפעם יש מאיתנו ציפיות. יש בזה אתגר מסוים אבל אני ממשיך לעבוד קשה מאוד ללא חיים בחדר עריכה בשביל להצדיק את האהבה של הצופים ולהמשיך לעשות את מה שאני אוהב".

כמה מהראיונות שאתה מקיים הם באמת אלתור גמור?
"כולם. זאת תוכנית דוקומנטרית ללא תסריט והכול מאולתר. ברגע שאני מתחיל ראיון עם מישהו באמת שאין לי מושג מה אני הולך לשאול. אני שואל שאלות שמעניינות אותי ואת הצופים באופן בלתי אמצעי ולא ופוליטי".

הסייד קיק שלך בעונות הקודמות, אמירה בוזגלו, נטשה אותך לטובת מציאת אהבה בתוכנית חדשה.
" כן, העונה הזאת אני סולו לגמרי ואין לי סייד קיק. אמירה עזבה אותי ואני מאחל לה שתמצא אהבה במהירות. אם זה יקרה אני שולח לה פרחים לדלת. כמובן שאני ניסיתי למצוא לה אהבה במשך שנתיים בתוכנית אבל זה לא ממש הלך".

עוד כמה עונות אתה צופה ל"אל תשאל"?
"אני מקווה שהיא תרוץ כמה שיותר. אנשים מעניינים לא חסרים במדינת ישראל וכל עוד הקהל יאהב את מה שאנחנו עושים אז אני בוודאי שארצה להמשיך עד כמה שאפשר".

>> פפראצי: אילנית לוי עשתה פוני