לא לפני הילדים (צילום: יוסי צבקר)
לא לפני הילדים | צילום: יוסי צבקר

סדרת המערכונים הקומית "לא לפני הילדים" ששודרה בערוץ 10 נמכרה לשידור במקסיקו, שם תדובב לספרדית. התוכנית תשודר ברשת המסחרית השנייה בגודלה במדינה - TV Azteca.

"לא לפני הילדים" תהיה התכנית הישראלית המדובבת הראשונה שתשודר בדרום אמריקה וזו גם הפעם הראשונה שהרשת רוכשת לשידור תכנית מסוג זה.

"יהיה נחמד אם אלך ברחבי דרום אמריקה ומישהו יצעק לי 'לה פליציה דה קוקסינלה'", אומר עידן אלתרמן, מיוצרי התכנית, ביחס למערכון הידוע על משטרת הקוקסינלים.

את התכנית יצרו אלתרמן, יעל לבנטל, דניאל נקסטרנד והמפיקה דנה עדן. בימים אלו מצולמת העונה השנייה בהשתתפות עידן אלתרמן, יעל לבנטל, יעל שרוני, ורד פלדמן, אורי פפר, יוסי מרשק, אייל רוזלס וגל זייד.

"אין לי מושג למה דווקא דרום אמריקה", אומר אלתרמן. "הבנתי שגם בצ'ילה מכרו את זה ושהם רוצים לא רק את התסריטים אלא ממש את הסדרה. הם לא עושים אדפטציה אלא לוקחים את המערכונים כמו שהם.

"כששמעתי שזה נמכר למקסיקו חשבתי שזה לא יאומן. שפעת החזירים הרסה להם את חוש ההומור לגמרי, שיבשה להם שיקול הדעת אז הם החליטו לקנות אותנו. אין לי מושג למה שם".

הדרום אמריקאים מתחברים להומור הישראלי?
"ההומור של התכנית הוא הומור מאוד אוניברסלי. הוא מדבר הרבה על זוגיות ויחסים ואין שם כמעט נגיעות ישראליות. המערכון היחיד שהם ביקשו להוריד היה מערכון שבו ערבייה ישראלית באה לשכור דירה מיהודי".

מעניין אותך לדעת איך ישמע הקול שלך בספרדית?
"במדינות שנוהגים לדובב יש איש, נגיד, שהוא הבראד פיט שלהם. הוא הולך ברחוב ואף אחד לא יודע שהוא בראד פיט, אלא אם כן הוא פותח את הפה ומישהו מזהה. מעניין אם קורה לו משהו אז למישהו אכפת?"

מה תעשה אם תגיע לשם ויזהו אותך?
"הירקן שלי לא מזהה אותי. כל פעם אני מבקש לרשום אצלו הוא מבקש ממני להזכיר לו מי אני. לא נראה לי שיזהו אותי בדרום אמריקה".