לא תמצאו אנשים עליזים יותר היום ברחבי הארץ מאשר מי שיש לו חלק בסרט "הערת שוליים". הסרט של יוסף סידר הוכרז היום בצהריים כאחד מחמשת הסרטים שיתמודדו בטקס האוסקר בחודש הבא בקטגוריית הסרט הזר.

"יש את אלה שקופצים על המקפצה ואף פעם לא נוגעים במים ואני מרגיש שאני כל הזמן קופץ ואף פעם לא הגעתי", אמר סידר אחר הצהריים במסיבת העיתונאים שנערכה בעקבות ההכרזה, "מי יודע, אולי הפעם זה יקרה".

כוכב הסרט ליאור אשכנזי מיהר לבטא את השמחה בשיחת טלפון בתוכנית של גל ואלירז בערוץ 2 . "זה מגניב, לא?", הגיב אשכנזי המאושר, "אני אסע לטקס רק אם ישחררו אותי מהתאטרון".

איך שמעת על ההישג?
"אני בדיוק על הסט של הצילומים של 'נשואים פלוס' ופתאום הגיעו לכאן צוותי צילום, ישר הבנתי שמשהו מיוחד קורה. מי היה מאמין שאל באנדי הישראלי בדרך להוליווד. זה הישג מדהים ומרגש ואני שמח שהיה לי חלק בסרט הזה. זה לא היה פשוט והייתי צריך לשכנע את יוסף סידר שייתן לי לשחק תפקיד של חוקר תלמוד, כי זה לא משהו שישר חושבים עליו בהקשר שלי".

מה הסיכויים שלכם לזכות?
"קלושים מאוד בעיקר בגלל הסרט האיראני שהוא סרט מצוין שמקבל המון המון תשבחות. עצם זה שאנחנו מועמדים זה הישג ענק ואני כבר מכין את חליפת הטוקסידו שלי מפסטיבל קאן מלפני כמה שנים".

מתוך הסרט הערת שוליים (צילום: רן מנדלסון,  יחסי ציבור )
תחזיקו להם אצבעות | צילום: רן מנדלסון, יחסי ציבור
הכוכב השני בסרט, שלמה בראבא, התראיין גם הוא לתוכנית וסיפר: "זה נורא נורא מרגש. אני בשוק ולא יודע את נפשי בכלל. אני כמו ילד קטן. אני בטוח נוסע לטקס והחליפה של הבר מצווה מוכנה. ראיתי את השידור החי של הטקס זה וקלטתי באיזו חברה אנחנו נמצאים וזה מדהים. צריך להגיד לברך את יוסף סידר כי הוא המנצח הגדול של התזמורת ואנחנו כולנו חיילים שלו". בהמשך התבדח בראבא וסיפר כי הוא "מתכוון להגיע לטקס עם האקורדיון והשפם של יאצק. נראה לי שזה יהיה נחמד להגיע ככה לשטיח האדום".

הצלע הנשית בסרט, עלמה זק, גם לא הסתירה את ההתלהבות מהישג: "וואו, זה מדהים", זק שיתפה, "אני שמחה ונרגשת ונורא גאה. אני מאוד מופתעת וזה אושר אדיר. לדעת שהסרט שלך נבחר לחמישה הסופיים מתוך רשימה עצומה של סרטים זה פשוט מדהים. אני מורידה את הכובע בפני יוסף סידר, מדהים".

תיסעי לטקס?
"לצערי לא. אני גם מחויבת לארץ נהדרת וגם אני יודעת שמותר להגיע רק עם חמישה אנשים לטקס. חוץ מזה לבחור שמלה לטקס נראית לי משימה קשה במיוחד. אני אועדד אותנו מרחוק, איזה כיף".  

פסטיבל קאן 2011 - יוסף סידור ומיכה לבינסון (צילום: Francois Durand, GettyImages IL)
בקרוב גם על השטיח האדום של האוסקר | צילום: Francois Durand, GettyImages IL