אין תמונה
עדנה. נגד הכיבוש

מתברר שלחברי הכנסת שלנו יש זמן פנוי לצפות בטלוויזיה. אחרי הדיון המיוחד שערכו אתמול בכנסת על "ארץ נהדרת", מגיע היום תורה של "האח הגדול" לקבל קצת יחס מבית המחוקקים. ח"כ מיכאל בן ארי ("האיחוד הלאומי") זועם על הדיירת עדנה קנטי, שלא מפספסת אף הזדמנות להפיץ את משנתה הפוליטית כפעילת שמאל אקטיבית וקיצונית.

מה שהכעיס את ח"כ בן ארי במיוחד קרה בתוכנית האחרונה, שם נשמעה קנטי מסבירה לדיירים, ובאופן ספציפי לפותנה, שצריך להתמרד נגד המחסומים בשטחים. בעקבות הדברים הגיש היום בן ארי, ביחד עם הרב שלום דב וולפא, מכתב לפרקליט המדינה שי ניצן, שבו הוא דורש לפתוח בחקירה פלילית נגד קנטי בטענה שדבריה הם הסתה וקריאה לאלימות.

במכתבם טוענים השניים כי קנטי קראה לערבים למרוד במדינת ישראל, להפר הוראות של חיילי צה"ל ואף לפתוח בהתקוממות. "דברים אלה הם דברי בלע שיש בהם משום עבירות על החוק", כותבים השניים, "אם לא די בכך, הרי שגם באשר לחוקי המדינה ופקודות הצבא קוראת הגברת קנטי להפר אותם ואומרת שהיא בעצמה לא תמלא אחרי 'פקודות שנראות לי מפגרות'", כלשונה.

מיכאל בן ארי (צילום: חדשות 2)
ח"כ בן ארי. נגד עדנה | צילום: חדשות 2

"אני הולכת למחסומים ואני רואה את כל אלפי האנשים הולכים איפה שאומרים להם", אמרה קנטי בתוכנית המדוברת, "עושים בדיוק מה שאומרים להם, והם בחיים לא יכנסו לכבישים של יהודים. אני אומרת, לא מעניינים אותנו החוקים שלכם, אנחנו לא רוצים להראות לכם תעודות זהות ואנחנו לא עוברים מהמחסום, אנחנו עוברים מפה. אם שני מיליון אנשים היו קמים, לובשים בגדים לבנים ואומרים: 'אנחנו הולכים איפה שאנחנו רצים, זו האדמה שלנו', היה נגמר הכיבוש. למה לא לפרוץ גבולות, למה? למה להקשיב לגבולות מפגרים".

בסיום המכתב מוסיפים השניים: "על שולחננו נמצאות החלטות שונות של כבודו שבגין דברים מתונים הרבה יותר הורה לפתוח בחקירה ואף להעמיד לדין ולהגיש כתבי אישום נגד אנשי ימין. לאור האמור לעיל נבקש ממך להורות על פתיחת חקירה מיידית כנגד הגברת קנטי".

>> ואילו לאקס של דנה מ"האח הגדול" יש צרות אחרות: "הקשר הזה מאחוריי - וטוב שכך"