מולי סגדן (צילום: אימג'בנק/GettyImages)
סגדן. לא סבלה | צילום: אימג'בנק/GettyImages

מולי סגדן, הקומיקאית הבריטית שתיזכר לנצח כמיס סלוקומב הביזארית, מוכרת בגדי הנשים החרמנית וחובבת החתולים בסדרה הקומית הקלאסית "מישהו מטפל בך", הלכה אמש לעולמה בגיל 86. סגדן ככבה בעשרות מחזות וסרטי טלוויזיה במהלך הקריירה שלה, אך הופעתה בסדרה המצליחה ששודרה בין השנים 72' ל-75' הייתה פסגת פועלה.

"מולי סגדן נפטרה אחרי מחלה ממושכת, בבית החולים המחוזי סארי בפרברי לונדון כאשר שני בניה התאומים רובין וסיימון מור שהו לצידה", כך מסרה הבוקר הסוכנת האישית שלה ג'ואן רדין. "ייצגתי אותה במשך 30 שנה, והיינו גם חברות קרובות. היא הייתה חולה זמן רב, אבל בימיה האחרונים לא סבלה והלכה לעולמה בשלווה. היא הייתה אישה נפלאה, מקצוענית בחסד, מעולם לא שמעתי תלונות עליה מבמאים שעבדו איתה".

לטענתה של ג'ואן רדין, בניגוד חריף למיס סלוקומב רודפת הגברים וצבעי השיער, מולי סדגן הייתה בחייה שקטה ומופנמת ובעיקר אישה של גבר אחד: בעלה השחקן וויליאם מור שנפטר לפני כמה שנים. לדבריה: "הם היו מאוהבים זה בזו באופן מוחלט ואחרי מותו משהו כבה בה. מצבה התחיל להידרדר כשהוא לא היה לצידה".

סגדן היא בוגרת בית הספר היוקרתי גילדהול לדרמה, ואת הקריירה המקצועית שלה החלה בשנות ה-50' בתיאטרון. כאשר לוהקה ל"מישהו מטפל בך" כבר נחשבה אחת משחקניות הבמה הידועות בבריטניה, ובעקבות הצלחת הסדרה הפכה שם מוכר בכל העולם. הסדרה, המתארת את מערכת היחסים ההזויה בין צוות עובדי חנות הכולבו "האחים גרייס", עדיין מוקרנת בשידורים חוזרים. עם סיום הצילומים המשיכה סגדן לגלם עשרות תפקידים, קומיים ודרמטיים, ובאחת מהופעותיה האחרונות אף גלמה את עצמה במערכון בלתי נשכח בסדרת הפולחן הקומית "Little Britain".

רוצים כרטיסים לסרט "חיבוקים שבורים"? ענו על 2 שאלות ואולי תזכו בזוג כרטיסים לסרט החדש של פדרו אלמודובר בכיכובה של פנלופה קרוז.

עוד בmakoבידור: מארינה מקסימילאן בלומין מדברת על "כוכב נולד", מרב מיכאלי נגד מגזין רייטינג, טור אישי מיוחד של לאון שיינדרובסקי על כוכב נולד, יהודה לוי בלי חולצה ובר רפאלי בלי כלום.