אחד המתמודדים הבולטים בבית "האח הגדול VIP" הוא ללא ספק אמיר פיי גוטמן, שעד כה מסתמן כמנהיג הבלתי מעורער של הבית - או לפחות של המחנה שלו. מולו ניצב מנחם בן, שלא חושש להגיד לפיי גוטמן את כל מה שהוא חושב על התנהגותו, אופיו ונטיותיו המיניות, שמזכירות לו לעיתים חיות מסוימות הגדלות ברפת.

מי שצופה מהצד ובטוח שפיי גוטמן לא ייכנע לאמרותיו של בן הוא אייל פרי, אחיו הגדול, שמקווה לראות את מאבקו של אחיו נושא פרי. "אמיר מנהל מאבק צודק שהוא לא עבור עצמו", אומר פרי בראיון לתוכנית הבוקר "יום חדש".

לדבריו של פרי, אמיר נכנס לבית ממקום של אהבה כדי להיות האמיתי ביותר ולהעביר את התקופה בצורה נחמדה. "זה לא נוח לצפות בתוכנית כאשר מדברים על אמיר דברים שליליים אבל לצערי יש גורמים אחרים שנכנסו לבית לעשות עבודה אחרת מאמיר. האמת של מנחם היא מאד קיצונית ובלתי מקבלת ביקורת ודעה אחרת. אני חושב שזה חלק מהמרמור שלו או מהטראומה שהייתה לו בגיל 15, כפי שהוא סיפר, שהביאה אותו למקום לא מתפשר ושלא יכול לשמוע דעות אחרות".

פרי שב ומדגיש בסוף הראיון את המטרה שבשמה נכנס פיי גוטמן לבית: "אמיר הוא אדם שלם עם עצמו והוא לא נלחם את מלחמתו. הוא נלחם את מלחמתם של אלפי ילדים שנמצאים בבית ושמתמודדים עם זהותם המינית. זה מאד חמור שהם שומעים דעות כמו של מנחם בפריים טיים וחושבים שאין להם עתיד בחברה. אמיר שם פשוט כדי לעזור להם".