הישרדות 3- הצגת מתמודדים 11 (צילום: אורי אליהו)
מי יהיה האלפר הבא? | צילום: אורי אליהו

הבוקר, שבוע לפני פרק הבכורה של "הישרדות 3", נערכה מסיבת העיתונאים המסורתית שבה נחשפו 25 השורדים ששהו 52 ימים באיים הפיליפינים.  "אני שמח, אני נרגש, זה לא ייאמן שעוד עונה מאחורינו", אמר גיא זו-ארץ באירוע, שבו נכחו גם ראשי ערוץ 10, "אני חושב שזו העונה שהכי התרגשתי בה מכל העונות. הרווחנו קאסט מאוד רגיש, יש לנו חמישה אבות, ארבע אימהות, חיילת אחת, עורך דין פלילי ותמהיל של אנשים שיוצר דמויות שאתה מאוד רוצה לגעת בהם".

היה לך קשה לשמור על פאסון בתור המנחה האובייקטיבי?
"יצא לי לא פעם להחניק דמעות, היו פעמים שנורא רציתי לעזור למישהו והיו מקרים שגם עשיתי את זה. אי אפשר לעמוד קר מול רגשות כאלו, צריך לזכור שהם עוברים שם רגעים כל כך קיצוניים".

איזה מקרים עבדו עליך במיוחד?
"היו סצינות של געגועים למשפחה שאני כולי נמסתי, נהייתי סמרטוט חיכיתי שיהיה קאט והלכתי הצידה עם הקושי האישי שלי, אתה יודע, ההישרדות שם על האי זו גם ההישרדות האישית שלי".

הישרדות 3- הצגת מתמודדים 8 (צילום: אורי אליהו)
זו-ארץ. הזיל דמעה | צילום: אורי אליהו
היו שמועות של מתמודדים יותר מפונקים ועל מריבות עם ההפקה.
"מה שקרה בעונה הזאת זה שהיא הייתה מאוד רגשית. היא סוחפת בעוצמות של הרגש שלה, פחות באסטרטגיות, יותר ברוח האנושית הזאת שחווה טלטלות של שמחה, דיכאון וכעס, וזה מה שהיה".

דווקא היו להם שתי עונות לצפות ולהתכונן, זה לא עזר להם?
"אי אפשר להתכונן להישרדות. גם אם הם ראו את העונה ראשונה והשנייה וזה נראה להם מהמם וכל היום בים אוכלים קוקוסים, ברגע שאתה מגיע לשם זה מתפוצץ לך לפנים. במציאות הזאת הם פתאום מבינים שזו כבר לא תוכנית טלוויזיה".

אחת המתמודדות היותר צבעוניות בעונה הקרובה צפויה להיות הדס הורנבלס, חוזרת בשאלה בת 27 מאלקנה: "כל חיי אני קוראת ספרי הרפתקאות ופתאום נכנסתי לתוך אחד הספרים שאני קוראת. זה היה מדהים", אומרת הורנבלס, "מה שהפחיד אותי זה לפגוש אנשים שלרוב הייתי מתרחקת מהם, פחדתי למצוא אנשים שרוצים ברעתי, אנשים שיגידו עלי דברים רעים והרסניים, זו הייתה התמודדות קשה".

לתפקיד המבוגרת האחראית נכנסה מירב פישלזון, גרושה בת 44, אם לשני ילדים בני 16 ו-10. "זה היה הרבה יותר קשה ממה שחשבתי. החוויה הכי קשה שהייתה לי בחיים", היא מודה.

יותר קשה מגידול ילדים?
"ילדים זה נורא קשה אבל גם נורא כיף. בוא נגיד שלא הייתי יכולה לחיות בלי ילדים, בלי הישרדות הייתי יכולה להתמודד".

שמות השבטים בעונה הקרובה, אם בא לכם להתחיל לשנן: "קאראו" - על שם אחד השבטים הפיליפינים העתיקים ביותר, ו"טינאגו" - על שם מפלי המים שנמצאים בעיר איליגן שבדרום האי מינדנאו.

והנה רשימת המתמודדים המלאה: חנוך בודין - מנהל שיווק מנס ציונה, אבי רז - מנהל בר ממבשרת ציון, שי אראל - בעל מסעדה מקרית אתא, יעל צוקר - רקדנית מתל אביב. נטלי ניב - מעצבת שיער מנהריה, זיו גלברט - טכנאי חברת חשמל ממושב מגדים, אינה בקלמן - דוגמנית מגן יבנה, אוהד טייב - בעל חברה לשיש מראשון לציון, טל אנגלנדר - עו"ד פלילי מתל אביב, ליאורה גולדברג - מאמנת לתזונה טבעית מרעננה, טל בן דוד - מפיק ארועים משדות ים, יעקב קריספל - ע.מנופאי נמל חיפה מנשר, טום אלתגר - מדריך קפוארה מגני תקווה, אביגיל פרל - מנהלת יח"צ מתל אביב, איתן ברנט - צלם מהרצליה, לירן גלעדי - מנהל פרויקטים מקיסריה, ליעד פרקש - מאמנת כושר מרמת ישי, טל כהן - מבקר פנים היי טק מתל אביב, אורי לפיד - שיננית מתל אביב, אביטל אייסמן - מתמחה בבית משפט מחדרה, מיטל בן דוד - תקציבאית מקריית אונו, נועה ויינטראוב - מנהלת משמרת בחדר כושר מרעננה וריקי שמש - מורה מחליפה מגן שורק.

הישרדות 3- הצגת מתמודדים 6 (צילום: אורי אליהו)
טל אנגלנדר. עו"ד, תל אביב | צילום: אורי אליהו
הישרדות 3- הצגת מתמודדים 2 (צילום: אורי אליהו)
נטלי ניב. מעצבת שיער, נהריה | צילום: אורי אליהו
הישרדות 3- הצגת מתמודדים 13 (צילום: אורי אליהו)
יעקב קריספל. ע.מנופאי , נשר | צילום: אורי אליהו
הישרדות 3- הצגת מתמודדים 12 (צילום: אורי אליהו)
מירב פישלזון. מנהלת אדמניסטרטיבית, תל אביב | צילום: אורי אליהו
הישרדות 3- הצגת מתמודדים 10 (צילום: אורי אליהו)
הדס הורנבלס. נציגת שרות לקוחות, אלקנה | צילום: אורי אליהו
הישרדות 3- הצגת מתמודדים 7 (צילום: אורי אליהו)
אוהד טייב, בעל חברה לשיש, ראשון לציון | צילום: אורי אליהו
הישרדות 3- הצגת מתמודדים 4 (צילום: אורי אליהו)
טל כהן. מבקר פנים היי-טק, תל אביב | צילום: אורי אליהו
הישרדות 3- הצגת מתמודדים 3 (צילום: אורי אליהו)
ממוצ"ש כבר כולם יכירו אותם | צילום: אורי אליהו

עוד בmakoבידור: רן דנקר ועילי בוטנר נפרדים; השינויים הצפויים בגמר "כוכב נולד"; פפראצי: הראל סקעת עם האופנוע; מייקל ג'קסון ייקבר ב-3 בספטמבר; רנה זלווגר במראה אנורקטי; ליאת בלו בביקיני; ו"ג'י איי ג'ו כוח המחץ" הוא סרט אקשן משובח.