אירוע פתיחת חנות h&m - אורנה דץ
דץ. חיכתה לרגע הזה? | צילום: עודד קרני

שלוש שנים וחצי אחרי הפרידה המתוקשרת ההיא ממשה דץ, את החיים החדשים של אורנה דץ אפשר לסכם בעיקר במילה אחת: עמוסים.

רק בשנה האחרונה היא הספיקה לשחק בטלנובלה "חשופים", להשתתף בפסטיגל, לככב בהצגת הילדים "שלגיה ושבעת הגמדים" וכמובן להנחות יחד עם מיכל אמדורסקי ושרון חזיז את "יפה לך", רצועת הצהריים הנשית של מוזיקה 24 שחזרה לעונה חדשה באולפן השקוף בירושלים.

"האמת שיותר מהכל אני מתה לעשות תוכנית כמו של אופרה ווינפרי, עם קהל באולפן", מסמנת דצה את המטרה הבאה, "רק שאני רוצה גם לשיר בתוכנית. הדבר שאני הכי אוהבת, יותר מהכל, זה לשיר".

כשאת אומרת אופרה ווינפרי את רומזת שלא בא לך על תוכנית עם עוד שתי מגישות לצידך?
"אנחנו מסתדרות מצוין ועובדה שעשו איתנו עונה שנייה, אבל זה לא תמיד קל. מצד אחד כל אחת באה מרקע אחר ועם רצונות אחרים, אבל מצד שני שלושתנו זמרות, אימהות ולא צעירות, אז יש מה שמחבר בנינו. אנחנו לא איזה פליטות ריאליטי, כל אחת עשתה משהו בחיים שלה".

תגידו מה שתגידו, אבל אחרי שעשתה איזה דבר או שניים בטלוויזיה לגמרי לבד, נאלצה דץ ללמוד איך מתפקדים בטריו נשי. "בהתחלה היינו צריכות להתגבר על העניין שכל אחת צריכה לדעת מה תפקידה", היא אומרת. "היינו צריכות ללמוד להקשיב ולא להתפרץ אחת לדברי השנייה. יש לכל אחת את האייטמים שהיא מובילה, ובהתחלה באמת לא ידענו איך זה יעבוד. לקח זמן, אבל למדנו איך לעשות את זה וזה נורא כיף. בסופו של דבר אנחנו מסתדרות ואף אחת לא לוקחת לאף אחת שום דבר".

אתן חברות גם מחוץ לאולפן?
"יש לי מספיק חברות, אני לא צריכה עוד".

אתן מספרות אחת לשנייה על דייטים לפני השידור?
"אנחנו מגיעות שעתיים לפני ויש הרבה זמן לדבר, אבל אני יותר סגורה. מיכל אוהבת לספר. היא יותר פתוחה בעניין הזה ויותר משתפת ממני ומשרון. אנחנו מדברות הרבה על העניינים של הילדים, לפני הדייטים אנחנו אימהות".

שרון חזיז, אורנה דץ ומיכל אמדורסקי
עם חזיז ואמדורסקי. חברות בעבודה | צילום: יוסי צבקר, ערוץ 24

רוצה לכבוש את זאפה

לאורך כל הראיון לדץ חשוב להדגיש שלפני שהיא מנחת טלוויזיה היא קודם כל זמרת, אך נראה שמאז גירושיה המתוקשרים ממשה דץ דווקא הקריירה על המסך היא זו שפורחת, בעוד שדווקא העיסוק במוזיקה לא ממש הצליח להתרומם, וכלל בעיקר אלבום סולו שנכשל.

"הדיסק התפספס אבל אני לא בוכה על זה, כי בעיניי הוא היה מושלם. זה דיסק מאוד אישי ותהליך העבודה עליו היה המתנה הכי גדולה שיקיבלתי אחרי הגירושין".

אולי הדימוי שלכם כצמד נחקק והקהל לא ממש מוכן לקבל אותך כזמרת סולו?
"קשה מאוד לשנות תדמית. אנשים אומרים שאורנה דץ זה 'טיף וטף', זה אירוויזיון וזה 'המהפך', ולא יודעים שאורנה זה קודם כל זמרת. אחרי שישה DVD לילדים ומאות הופעות ברחבי הארץ יש בי עוד צד, ואנשים לא יודעים את זה. אני רוצה לשיר בזאפה, רוצה ארבעה נגנים. יש לי שירים מדהימים, יש לי מה להגיד וזה הדבר שאני הכי נהנית ממנו בעולם. זה לא שלא התבאסתי שהדיסק לא הצליח ושלא השמיעו אותו, אבל אני יודעת שזה תהליך ואני בטוחה שאם אני אעשה דיסק שני אז יהיה הרבה יותר קל".

כשנפרדתם לקחת בחשבון שזה עלול להזיק לך לקריירה?
"בוודאי. זה לא קל להוכיח ולמתג את עצמך מחדש, אבל אני עושה המון דברים חדשים שלא עשיתי קודם. אחרי הגירושים לקחתי לעצמי חופש, לא רציתי לעבוד, לא התחשק לי. הייתי בתוך מרוץ עשרים שנה והיינו הכי טובים במה שעשינו. עשיתי הפסקה ועכשיו זה כאילו אני מתחילה מחדש, שוב מכיתה א', אחרי שסיימתי י"ב".

יכול להיות שחסית בצילו?
"אני אף פעם לא הרגשתי בצילו. ידעתי בדיוק מה התפקיד שלי בצמד ומה אני שווה. ממש לא. אולי הוא היה יותר דומיננטי כי הוא מפיק וההחלטות המקצועיות היו שלו. הוא בן אדם מאוד דומיננטי, חדור מטרה, והלכתי איתו. היום יש לי את ההחלטות שלי, את הרצונות שלי ואת הקצב שלי. אני מחליטה, אני מנווטת, אני אחרת לגמרי".

אין תמונה
עטיפץ הדיסק. המתנה הכי גדולה

לא בן אדם של סטוצים

במקביל לטיפוח קריירה מקצועית הפכה דץ מאז הגירושים לאחת הרווקות המבוקשות בישראל, אך מלבד זוגיות קצרה פרק ב' בחייה עדיין לא נראה באופק. "הייתה לי זוגיות, אבל אחרי זמן קצר נפרדנו. לרוב זה לא מתפתח. אני גם בן אדם מאוד ישיר שלא משלה אנשים, אני לא מבזבזת זמן".

ומה מצב הדייטים?
"זה לא עיקר החיים שלי. יש לי את מעגל החברים שלי, מקומות הבילוי שלי והאנשים שאני בקשר איתם".

עזבי מעגל חברים. בחורים יש?
"יש בילויים. הייתי כבר בכל המקומות והקריירה שלי יותר מעניינת כרגע".

היית נשואה עשרים שנה, עכשיו את יכולה להשתולל.
"מה זה להשתולל? לא בשביל זה התגרשתי. אני ילדה טובה, זה לא באמת מעניין אותי. מתחילים איתי בטירוף, המון המון, וזה נורא כיף ומחמיא, אבל אני לא בן אדם של סטוצים. אני בן אדם מאוד זוגי ואני גם בשנייה קולטת גבר".

איזה גבר את מחפשת?
"שיהיה לי חיבור איתו וקשר לאנרגיות שלי איתו. מישהו שידליק אותי, שלא ישעמם אותי. מישהו שלא יתאמץ כשהוא איתי. מישהו שיהיה לי כיף איתו ושאני לא אחכה שהוא ילך".

את מרגישה שאת מוכנה לפרק ב' בחיים?
"זוגיות? בטח".

חתונה?
"פרק ב' חייב להיות נישואים? לא צריכה, התחתנתי כבר. הייתי בטקס הזה, מאוד נחמד, אבל הייתי. גם במסגרת העבודה שלי, בגלל שאני מצלמת קטלוגים, כבר לבשתי את כל הבגדים שכולן חולמות ללבוש. לא מעניין אותי יותר".

אורנה ומשץ דץ ביחד, אחרי הגירושין
עם משה דץ. היו הרבה שמועות | צילום: אלירן אביטל

הילדים שלך יקבלו גבר חדש בבית?
"אני לא כל כך שואלת אותם. לא שואלים ילדים על מערכות היחסים שלך עם בן זוג. לילדים לא קל לקבל זוגיות חדשה של אימא, אבל הם יתמודדו עם זה".

 את עוקבת אחרי משה?
"בטח. אני לא מתנתקת ממנו, הוא האבא של הילדים שלי. יש לנו קריירה ומלא שירים ביחד שעדיין נשארו".

ומה נשאר מהרגש?
"כלום. הוא אבא של הילדים שלי, הוא יקר לי, תמיד אני ארצה בטובתו ושהוא יצליח ושיהיה הכי מסופק מבחינה מקצועית. אנחנו מכבדים את אחד השני".

כשנפרדתם היו הרבה שמועות לגבי הזהות המינית שלו.
"אמרו מלא דברים, אז מה? תמיד אמרתי לעצמי: 'תסתמי, הכלבים נובחים והשיירה עוברת'. אנשים לא יודעים באמת, אז הם ממציאים כל מיני דברים או שיש להם כל מיני ספקולציות ושביבי מידע שמהם הם מפתחים סיפורים. זו ביצה קטנה שכולם מרכלים על כולם. אני יודעת את האמת וחייתי את האמת. שיגידו".

דיברו גם על הזהות המינית שלך.
"כן, היו הרבה שמועות. אני יודעת שככלל בחיים אי אפשר לקבוע על בן אדם לפי מראה, צריך להכיר. מה שאתה רואה לא קשור למציאות אף פעם".

עומר בטלוויזיה? באסה

עומר דץ - פרימיירה עד החתונה
הבן עומר. דץ משודרג | צילום: עודד קרני

ומה במציאות? הבן הגדול של משה ואורנה, עומר (17), מככב בעונה השנייה של "עד החתונה" בתפקיד נער שאביו בוגד באימו. "בפעם הראשונה שראיתי אותו רוקד ושר בבית צעקתי 'אמא, איזה באסה'. ממש לא אהבתי את הרעיון הזה של ללכת לשואוביזנס. עד עכשיו מנעתי ממנו את כל הפסטיבלים והפרסומות, תמיד אמרתי לו לא".

אבל דווקא יצא לכם ילד מוצלח.
"הוא מוכשר, אני גאה בו והוא גורם לי לבכות מרוב התרגשות. הוא שדרוג שלי ושל אבא שלו פי אלף ויש לו פרופורציות. הוא על הקרקע לגמרי. מיקי קם, שמשחקת איתו ב'עד החתונה', התקשרה אליי ואמרה לי שהיא כל הצילומים לא ידעה שהוא הבן שלנו. הוא לא אומר את זה והוא גם רשום אצל הסוכנת זוהר יעקובסון כשאני בכלל אצל בועז בן ציון. הוא רוצה לעשות הכל לבד ולא להיות 'הבן של'".

אבל אם הוא רוצה לשחק ולהיות בשואו-ביז, תני לו.
"אני אומרת שהילדות חשובה לאופי שלך. אני גדלתי בחולון וכל הזמן זוכרת מאיפה באתי. ילדות צריכה להיות הכי נורמלית ורגילה, אחר כך תעשה מה שאתה רוצה. כשיש לך את הבסיס שום דבר לא יכול לערער אותך".