ג'ניפר ליון (צילום: אימג'בנק/GettyImages, getty images)
ליון. הכל נגמר בסוף | צילום: אימג'בנק/GettyImages, getty images

ג'ניפר ליון, מתמודדת "הישרדות: פאלאו" האמריקאית, מתה אתמול מסרטן השד, בו נאבקה בחמש השנים האחרונות. ליון, שהיתה אחת השורדות הבולטות בעונה העשירית של "הישרדות" בארה"ב, אובחנה בגיל 33 כסובלת מסרטן שד בדרגה שלישית. מאז ניהלה מאבק עיקש במחלה, שכלל כריתה של שני שדיה וטיפולי כימותרפיה. אמש, כאמור, היא נכנעה למחלה.

ג'ף פרובסט, מנחה "הישרדות", אמר כי ליון שוחחה עימו לאחרונה ואמרה כי "רעיון המוות הוא נושא כה קשה ורבים מאיתנו לא יודעים מה נאות לומר, אז אנחנו אומרים את הדבר הלא נכון מכל הסיבות הנכונות". פרובסט הוסיף ואמר: "אם יש משהו שלמדתי מג'ן זה לא לפחד לשאול מישהו איך הוא מרגיש באמת לגבי המוות. אל תתרחקו מהצדדים המפחידים של המוות, כי הם צריכים מישהו שידבר איתם על מה שמתרחש אצלם בראש".

אוסטין קארתי, מתמודד ב"הישרדות: פנמה", שאף ניהל רומן קצר עם ליון, אמר: "זה זיעזע את כל קהילת 'הישרדות'. זה פשוט כל כך עצוב. היא הייתה במאבק הכי גדול בחייה, והיא התכוונה בכל ליבה להמשיך ולהילחם, ולהפיץ את המסרים החיוביים שלה". מתמודד נוסף ב"הישרדות", ג'וני פיירפליי, הוסיף כי "ג'ן היתה אדם יפיפה. הלוואי והחיים היו פשוטים כמו ב'הישרדות', כי אני יודע בוודאות שיש שלוש מאות מאיתנו שהיו נותנים כל פסלון חסינות או הצבעת מושבעים בעולם כדי להחזיר אותה".

ליון עצמה התראיינה לאחר שאובחנה כחולה במחלה ב-2005, וסיפרה כיצד החוויה ב"הישרדות" עזרה לה להיאבק בסרטן. "'הישרדות' לימדה אותי שהסוף נראה לעין", אמרה, "לא חשוב כמה זה קשה, הכל נגמר בסוף, ועלינו להעריך כל יום".

>> החברה של אלירז: "הצד שלא אוהב אותו זה רק מקנאה"