אחרי הישראלי שכבש את "the voice" בהולנד, מגיעה גם הישראלית הראשונה שעושה את זה ב-"x factor"- תכנית הכישרונות המצליחה ביותר בארה"ב.

דורית יהודאי, ישראלית שנולדה בתל אביב לפני 48 שנים, הגיעה לתוכנית ומהרגע בו פתחה את הפה זכתה לתגובות נלהבות של כל חבר השופטים ובעיקר של פאולה עבדול.

גם סיימון קאוול, אותו בדרך כלל קשה להלהיב, לא הסתיר את הפתעתו מהקול של הישראלית לשעבר והעביר אותה לשלב הבא. הפרק המלא ישודר בארץ מחר ב-HOT 3.

יהודאי עזבה את ישראל יחד עם הוריה לטובת ניו יורק כשהייתה בת 7. כשנישאה עברה לניו ג'רזי, שם היא חיה עד היום יחד עם בעלה יונה ושני ילדיהם, סטפאני ואבי, ועובדת למחייתה כמנהלת משרד.

אין תמונה
יהודאי. עלתה לשלב הבא

יהודאי החלה את קריירת השירה שלה בגיל 13 כששרה במספר מועדוני לילה בניו יורק. אנשי חברת "Arista Records" זיהו את הפוטנציאל והציעו לה חוזה הקלטות. לדבריה, היא החליטה לדחות אותו כדי להתמקד בגידול משפחתה.

מאז היא מככבת, לדבריה, בעיקר באירועים משפחתיים כגון בר מצוות, חתונות ואירועים של הקהילה היהודית בחגים.

בנוסף דואגת להפיץ את כישרונה בערוץ היוטיוב הרשמי שלה, שם ניתן למצוא שלל ביצועים שלה ללהיטים כמו "Hallelujah", "I Who Have Nothing" וגם "I Dreamed a Dream" של סוזן בוייל, שבארה"ב כבר יש מי שמוצא דימיון בין שני הסיפורים.